2016 Year of the FPSs - Anketli - Hediyeli
1 1

2016 FPS SAVASLARI   45 oy

1. 1. Siz hangi veya hangilerini almayı düÅ?ünüyorsunuz ?

• Battlefield 1
    • Call of Duty: Infinite Warfare
    • DOOM
    • Overwatch
    • Battleborn
    • Hiçbirini beÄ?enmedim..
    • FPS oynamıyorum neden bu baÅ?lıkta oy kullandım bilmiyorum..

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 25 mesaj var

Hiç anket başlığı bırakın, böyle bir başlık tartışmamsı bir başlık bile açmamıştım daha önce...

Son duyurular, haberler ışığında görüyoruz ki bütün büyük FPS üreticileri 2016da ya yeni bir IP ya baştan başlama falan şeklinde francheiselarını sunmaya başladılar.. , burada saydığım bütün bu oyunlar tam olarak aynı tür olmasa da hepsi Multiplayer FPS türüne giren oyunlar ve hem para hem zaman sınırı olan varlıklar olduğumuz için muhtemelen bu oyunlardan biri veya ikisini seçip onlara yöneleceğiz.. 

Nitekim küçük bir community olsak da örnek bir uzay yaratıp kimin hangi oyuna gerekirse nedenini açıklayarak yöneleceğini öğrenmek isterim..  :baba: 

Küçük bilgiler verelim buarada, çıkış önceliği ve yapımcı firma bilgileri de karar verme aşamasında önemli roller oynayabilir.. :

Battleborn - Gearbox Software/2K - Mayıs (çıktı)

Doom - id Software/Bethesda - Mayıs 

Overwatch - Blizzard - Mayıs

Battlefield - Dice/EA - Ekim 

Call of Duty - Activision - Kasım 

Bu 5inden başka çıkacak olan FPS varsa söyleyin ekleyelim ama benim bildiklerim önemli olanlar bunlar..  Buarada ben hakkımı Overwatch ve Battlefield 1 den yana kullanacağım sanırım o nedenle ilk oylar benden.. 

P.S. Hediye falan yok tabiki ..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Call of Duty: Infinite Warfare  :lol:  buna oy verenlerin deşifre edilmesini talep ediyorum  :icon_twisted:

çok düşünülecek bir şey yok işte, BF1 çıkana kadar overwatch oynanır bu yaz, doom falan geçiniz bedhesta yazısını görmediniz heralde, of of of fallout aklıma geliyor camdan atlayacak gibi oluyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doom: çünkü Quake-tarzı fast-paced FPS'leri seviyorum, alternatifi de yok bu tempoda. Böyle sağlam bir IP mevzu olunca en ufak şeyde eleştiriler sert oluyor tabii, ama biz bunun leaked Alpha 'sını bir grup arkadaş olarak oynadık, birkaç senedir böyle keyifle FPS oynamamıştım. Mutlaka oynarım bunu.

BF1: Temanın orijinalliği ve IP 'nin sağlamlığı yeter, daha trailerda sattılar bana oyunu. Çıkınca bir sürpriz olur, felakete dönüşmezse mutlaka oynanır.

Overwatch: Benim için bu üçlüde en zayıf halka ama, bunu da keyifle oynuyorum şu sıra. Dünyası, kahramanları, temposu çok iyi, Valve 'a kalsa 100 sene devamını getirmeyeceği TF2 'nin devam oyunu.

Diğerleri için zerre beklentim yok. Battleborn, Overwatch tarafından boğulursa anlamı kalmaz, CoD için zaten yorum dahi yapmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BF 1 'i görmemiştim , multi pek sevmem ama bunu denerim. 

Ben bu yıl başka fps ler de bekliyorum. OR ve Vive çıktıktan sonra mutlaka birkaç sağlam deneme olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Battleborn'un review notları da çok iyi gelmiyor, ben Overwatch'u aldım zaten, gerisine duruma göre bakacağım artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç tartışmasız Battlefield 1 en çok zaman geçireceğim oyun olacaktır. Genellikle her çıkan yeni bf'den sonra birileri eski bf'lere özlem duysa da ben her çıkan yeni bf'yi eskisini aramadan zevkle oynadım. Dolayısıyla benim için BF1 number one. Genelde bir oyuna iyi sardım mı başka oyuna da çok fazla zaman ayıramıyorum. Mesela yaklaşık 600 saatlik bf4 oyun süremi bu sene sadece Rainbow six: Siege bölebildi. Overwatch üzerinde yapılan yorumlara bakılırsa Siege gibi fazla zaman geçireceğim ikinci bir oyun olabilir. Doom için ise open betada bir iki saatlik deneyimime göre konuşursak ben ahım şahım birşey, ya da alırım ben bunu diyebileyecek bir tecrübe yaşamadım. Call of duty'i zaten ilk black ops'tan sonra bırakmıştım. Ama doom oynayana kadar yeni call of duty oynasam o bile daha iyi sanki.

Crytek bence VR tarafında iyi bir giriş yapmaya hazırlanıyor. 2016'da da yeni bir crysis gelecekmiş gibi görünmüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya doomun kendi baslığında yazmıstım o kadar kütük ve generic ki.. Free to play olsa anca oynanır o da oynıcak başka oyun yoksa yani.. Oyun çıktığında tamamen farklı bi deneyim yaşatabilir mi bilmem ama, tahmin de etmiyorum..

Crytek yeni motorunu falan pazarlıyor bişeyler yapıyor da, ewt ben de vr ile tekrar ortama akıcağını düşünüyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Enteresan bi şekilde bizim forumdan da Call of Duty çıkmamış görünüyor.. ama satış rakamlarında adamlar her oyunda kâr güdüyolar.. İnanılır şey değil.. Mahalle baskısndan mı kaynaklı acaba oy verilmemiş olması  :zuh:

Hatta daha da enteresanı ..gamespotta şöyle bi haber var .. : 

Battlefield 1 Has Most Liked Trailer Ever on YouTube, Call of Duty: Infinite Warfare Most Disliked  "Battlefield 1 has over one million likes on YouTube, which makes it the most liked trailer of all time."

Başka bi haberde de (şimdi kaynağı ve orjinal metni bulamadım ama yine gamespot olabilir)..:

Call of Duty yapımcısı Dice ' a WWI altyapısı ve trailerı için "Bravo / Kudos Dice" falan demiş diye...  adamlar bile ezildiklerinin farkında ama işte.. 

Bizim sonuçlara bakarsak da BF WWI ile iyi bir çıkış yaptı.. Battleborn ise Overwatch karşısında tutunabilecek mi göreceğiz ama pek şansı yok gibi.. 

Hamza beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mahalle baskisindan degil de bizim forumdan zaten en fazla 3 - 5 kisi cikar aktif COD oynayan demek onlarda bayilmis iyice artik. Ben oynuyorum mesela ama acip trailer e bile bakmadim cunku adim gibi biliyorum ne cikacagini artik.

Hic birini begenmedim secegine bir tek ben oy vermisim ama ayni zamanda BF1 e tentative bir oy verdim.

Betadan sonra bir cok kisi BF1 icin almiyacagim bunu diyecektir kohne teknolojik silahlar yuzunden bu bir tarafa ozellikle birinci dunya savasinda mahfolan tarihinin en buyuk zilletini yasayan bir milletin ferdi olarak ben oyunda osmanli askeri falan oldurmek istemiyorum ingiliz ordusunun bir askeri olarak yani

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 tarafta oynanıcaktır muhtemelen.. Şahsen ben de savaşın kaybeden bir diğer tarafı olan Almanlar tarafında oynamak istiyorum ve bf1 in bunu bize sunacağını biliyorum.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bf1 i duydugum anda canim sikildi zaten en cok bekledigim pre order yapacagim oyundu icerigine bakicam artik mutlaka ama bir tane turk askerine kursun sikicaksam feristahi olsa alip oynamam bunu. İnsallah osmanli temasi yoktur oyunda.

Bu arada betaya katilmadim ama overwacth alayim bari diyorum bunun yerine item bulma falan yoksa tabiki

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Osmanlı'nın olmamasının söz konusu olacağını zannetmiyorum ancak, Ortadoğu, Arabistan, Gelibolu gibi haritalara girmezsen bir alaka olmaz zaten diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Enteresan bi şekilde bizim forumdan da Call of Duty çıkmamış görünüyor.. ama satış rakamlarında adamlar her oyunda kâr güdüyolar.. İnanılır şey değil.. Mahalle baskısndan mı kaynaklı acaba oy verilmemiş olması  :zuh:

Hatta daha da enteresanı ..gamespotta şöyle bi haber var .. : 

Battlefield 1 Has Most Liked Trailer Ever on YouTube, Call of Duty: Infinite Warfare Most Disliked  "Battlefield 1 has over one million likes on YouTube, which makes it the most liked trailer of all time."

@@Narcissus

Yeni Medya ve Pazarlama konulu, Youtube ağırlıklı yüksek lisans sunumum var yarın, iyi oldu bu bilgi. Eyvallah genç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Battlefield 1 ve Overwatch.

Valve bir zahmet TF3 çıkarsın artık Overwatch'ın potansiyeli büyük valla yoksa kendileri bilir. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

infinte war ın yanında ilk modern warfare oyunun yenilenmiş hali verilidiğinden alabilirim.  infinty ward ın yaptığı modern warfare ler çok iyiydi bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok