Spotify, Google Music, iTunes music, Fizy üzerine
1 1

Bu konuda 92 mesaj var

Spotify 'ı uzun süredir premium olarak kullanıyorum. Çok da memnunum , satın aldığım servisler içinde en çok hakkını veren servis bu . Hem Türkiye 'ye özel fiyat uyguluyorlar, hem de Enpara ile yarısını ödüyorum.

Ancak alternatifleri de var. 

-Google Music , şu anda erişim yok Türkiye'den . Aile üyeliği alındığında avantajlıymış. Yakında youtube 'a geçilemeyen reklamlar gelecekmiş(?) . ek olarak youtube 'a özel diziler hazırlanacak . Üyelik alınca bunlara erişim açılacak. O zaman avantajlı olabilir.

-Apple Music 'e üç ay ücretsiz üyeliği açmıştım. Spotify varken pek kullanmadım. Arayüzü fena değildi. Bir avantajını görmedim. 

Spotify  'a yakında podcast desteği geliyor. Ayrıca dizi işine de gireceklermiş , detay bilmiyorum. 

Özetle , şu anda spotify'dan geçmek için bir neden yok. Ancak önümüzdeki dönemde bir rekabet izleyeceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify'a da aile pakedi özelliği geldi. İlk başta ekstra her kullanıcı için 5 TL istiyordu, şimdi onu da değiştirmişler. Ana kullanıcı hariç 5 kişiyi daha aileye ekliyorsunuz ve totalde 15 TL gibi bir fiyat oluyor. Alıp eşe dosta dağıtmalık :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple Music'te de 6 kişiye kadar aile oluşturup ayda 15 TL ödüyorsunuz. O konuda pek farkları yok. Ben apple ürünleri kullandığım için daha çok apple music'i tercih ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple Music bana nedense çok karmaşık geldi. Rahat bir kullanım deneyimleyemedim ve hali hazırda olan playlistlerle vs. uğraşmamak adına spotify'da kaldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify'da  oyun müzikleri için ayrı bölüm açılmış, bende görünmüyor henüz. 

Podcast desteği de gelmiş ama sadece mobil uygulamada var.

Microsoft 'un müzik servisi olan Groove 4 ay ücretsiz üyelik veriyormuş, denemek isteyen olursa bir bakabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify soundcloud u almak için görüşüyormuş.

Spotify a daily mix playlisr eklenmiş. Sadece android uygulamasında görünüyor su anda. Haftalık özel playlist in benzeri çok beğendim.

kHanTW and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben spotify'ı sonlandırdım, Turkcell Platinum üyelerine Fizy ücretsiz, Spotify'a göre daha az içeriğe sahip ancak video klip özelliği de mevcut, bir de Türkçe listelerini daha çok beğendim. Yine de içerik daha az, en can alıcı nokta ise cep internetinden yemiyor olması, denedim gerçekten de kotayı ellemiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben spotify'ı sonlandırdım, Turkcell Platinum üyelerine Fizy ücretsiz, Spotify'a göre daha az içeriğe sahip ancak video klip özelliği de mevcut, bir de Türkçe listelerini daha çok beğendim. Yine de içerik daha az, en can alıcı nokta ise cep internetinden yemiyor olması, denedim gerçekten de kotayı ellemiyor.

Tam aynı şey değil ama. Mesela ses kalitesi nasıl? Spotify da 256,320 kbits olamsı lazım.

Spotify ın en büyük özelliği şarkı,artist radyosu yaratabilmesi, kullanıcının beğenisine göre şekillendirmesi. Haftalık, günlükökişiye özel playlist.

Gördüğüm kadarı ile bunlar fizy de yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam spotify'ın bahsettiğiniz özelliklerini hiç kullanmıyordum ben, hatta kendini nasıl hissediyorsun diye seçtiği şarkıların zerre kadar benimle ilgisi yoktu. Ben daha çok top 100 gibi listeleri sevdiğim için fizy bana daha kullanışlı bile geldi. Kaç kbps ile dinliyorum çok anlayamıyorum açıkçası çünkü genelde arabada dinliyorum. Evde çoğu Zaman cd dinlediğim için bilemiyorum açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify normalde varolan ama daha sonradan eksilen içeriğinin olması kötü bir olay ama yapılan anlaşmalarla ilgili olsa gerek. 

Belli başlı grupların bazılarının albumleri yok. Bunun ve birkaç bug (yazma olayı) dışında mükemmel bir servis.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify ın en son güncellemelerinde gelen volume indicator ile görünen play pause sistemi çok hoşuma gitti. Klavyemde ekstra play pause tuşları olmadığı için her seferinde trayden geri getirmek sinir ediyordu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O tarz bir sorunu yok güncellemeden sonra. Dert etmeyin bence. Mekanik disk ile kullanıyorum ben spotify ı. Aslında Spotify için bir dedicated makina yapıp güzel hoperlörlere bağlı bırakmak lazım. Uzaktan kontrolü mevcut çünkü. Hedefim mac miniyi güzel bir hoperlör setine bağlayıp dedicated spotify media server file server haline getirmek evde. Şimdilik yatıyor bu projelerin tamamı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior

Benim telefonlar zaten Bose SoundTouch'lara bağlı. Hangi odada istersem orada yada tüm odalarda çalıyorum wifi üzerinden. Bilgisayardan da açsam zaten wifi üzerinden SoundTouch'lara gönderdiğim için bilgisayarda kurulu olmasının bana büyük bir faydası yok. Kaldırırken 1 saniye düşünmedim. :)

Tek eksiğim ev sinema sistemine bağlı değil. Onu da Bose ile değiştirsem sorun kalmayacak. Onu da şimdilik SoundTouch'lardan birini salona atarak çözdüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon yeni fiyatlandırma tanıttı. Google Music ise neural network ü müzik uyguloaması ile de kullanmaya başlamış. O ana uygun playlist ler önerebiliyormuş sistem. 

Türkiye'de yok tabiii.

Olsa bile Spotify o kadar avantajlı fiyat ile satılıyor ki rekabet zor. 10 doları , burda 10 ₺ olarak uyguladılar, onu da enpara ile 5₺ ödüyoruz.  Bundan iyisi bedava olması artık.

Yalnız Amazon prime video straming servisi yakında Türkiye'de de açılabilir. İçeriğini bilmiyorum , netflix e rakip olur mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok