Eat my dust, dust eaters.
2 2

Bu konuda 722 mesaj var

araba 1 aydır kaporta&boyada, sonuç nasıl çıkacak merak ediyorum. 2 aydır sürmüyorum özledim be...

sol marşpiyel çöp çıktı. eski sahibi kaza yapıp marşpiyeli ezmiş (kaldırıma falan girdi heralde) götürdüğü usta da hiç düzeltmeden üstüne direkt macun basmış. üstünden boyayı ve macunu kazıyınca sac ortaya çıktı, tamamen çürümüş halde, tamir edilecek yeri kalmamış. komple kesilip atıldı yeni marşpiyel basıldı cakacıda. biraz daha kalsa şaseyi de çürütecekmiş.

ben arabanın 3. sahibiyim, ilk sahibi bilindik holdinglerden birinin sahibiymiş, plakası o adamın baş harfleri zaten hala öyle kullanıyorum. o zamanlar arabanın tüm bakımları ve tamirleri kosiflerde yaptırılmış hep. holding sahibi adamın sanayide dolaşacak hali yok tabi yetkili serviste yaptırmış ne gerekiyorsa.

2. sahibi ilk sahibinden bi hevesle yalvar yakar almış apaçinin biri, sadece bir kaç ay kullanmış, masrafının altından kalkamayınca satılığa çıkarmış. aracı aldığımda genel anlamda ilk sahibinden ötürü çok iyi durumdaydı ama işte yıllar içinde bazı noktalarında marşpiyel gibi rezil noktalar çıkıyor, hepsinin bu apaçinin marifeti olduğunu düşünüyorum. neyse ki elinden erken kurtarmışım aracı fazla zarar veremeden.

quad, snc-tr and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 minutes ago, CandleGarden said:

Öyle bir anlattın ki, sokaktan hasta kedi sahiplenip kurtarmışsın gibi bir etki yarattı bende :D 

:lol: aslında bu camia'da söylediğine benzer bir durum, sadece kedi demeyelim de, özel cins bir kediyi sokaktan kurtarmışım gibi düşünülebilir. çok iyi kondisyonda düşük km'li fabrikasyon m paket 540i piyasada çok ama çok nadir bulabileceğin bir araç çünkü. çoğu kişi için bir anlam ifade etmeyebilir, ama bu işlerle uğraşanlar için çok değerli bir kombinasyon. arabama 3 ayrı kişi 800k - 1 milyon tl civarı teklif etti vermedim. yıllandıkça şarap gibi değerleniyor bu araç çünkü, piyasayla aynı oranda artmıyor fiyatı.

18 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

@TiesTorNaracın tüm boyasını kazıyıp macun kontrolü yapıp yeniden mi boyanıyor?

yani sayılır ama tam öyle değil. boya ölçer makinesi ile tüm noktalar ölçülüyor, 200 mikrondan fazla gelen yer varsa (macun demek) komple kazınıp sacı düzeltildikten sonra yeniden astar + boya şeklinde gidiliyor. macun olmayan yerler sadece üstünden zımpara geçip tekrar boyanıyor. aracın orjinal astarı olabildiğince korunmaya çalışılıyor. araçtaki tüm macunu yok etmeye çalışıyorum.

kaput mesela önceden kazalıymış ve çok kötü yapılmış, macun dünyası. şekli şemali bozuktu zaten tam yapamamışlar. onunla uğraşmaya değmeyeceğini düşündüm ve yeni kazasız kaput aldım, direkt onu taktırdım geçtim.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kaporta boya işi biraz uzun sürdü, detaylarına fazla girmeyeceğim ama mükemmel çıkarmak için elden gelen her şey yapıldı. bütün çizgiler düzeltildi & yerine getirildi, tüm çürükler paslar vs halledildi. fabrikasyon kusursuzluğa getirildikten sonra boyandı. son hali bu :) toplamam 1 sene sürer heralde bunu, dertsiz başıma dert resmen...

IMG-20230106-WA0008.jpg

IMG-20230106-WA0009.jpg

IMG-20230106-WA0010.jpg

IMG-20230106-WA0011.jpg

stardust, quad, antibit and 6 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

lan olm ben sana alpine yeşiline boyat demedim mi, YANLIŞ RENK.

onu ben dedim lan sana... gönlümdeki renk oydu ama neden olmayacağını da anlattım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arabaya nazar değmiş mk :facepalm:

arabam ustanın dükkanının önünde dururken gelmiş öküzün biri önden yaslamış kaputa, ezmiş biraz. o kısmı tekrar düzeltip tekrar boyayacak adam. şaka gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, wazzap said:

Çok açıklayıcı oldu, sağol.

"yaslamış" yazıyor, "yaslanmış" değil... 

yani inşallah burayı yanlış okuduğundan dolayıdır, doğru okuduysan sorunu daha derinlerde aramamız gerekecek :D

Ranilin, TiesTorN and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Geçmiş olsun.

Önden hasarlı, keyfe keder boyanmış, Allah ağır hasarlı ama sigorta şişirmesinden korusun diyelim. :mrgreen:

abi araba komple boyandı zaten, önü arkası mı kaldı :) 25 yaşındaki arabada mümkünse kimse boyaya falan bakmasın artık. arabayı teneke olarak mı kullanacağım boyasız olsun diye. galericilerin saçmalıkları.

Whooosh and snc-tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, wazzap said:

Takılı olmayan kaputun mu üstüne oturmuş napmış?

Kaputu açmışlar ve aküyü çalmışlar. Tamam kaputu açıyorsun da aküyü niye çalıyorsun? Hani aküyü çalmamış olsa...

Dipnot: Kaputun rengini tutturamayacak usta. Bekleyin ve görün...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, Najaz said:

Dipnot: Kaputun rengini tutturamayacak usta. Bekleyin ve görün...

o dediğinin olması için boyayı yeniden hazırlıyor olması lazım :) öyle bir durum yok. boyayı ben kendim 4kg hazırlatıp adama verdim.

not: 4kg ile 2 araç boyarsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 dakika önce, TiesTorN said:

not: 4kg ile 2 araç boyarsın.

Senin hazırlatıp ustana teslim ettiğin boyayla, haberin olmadan (seninki dahil) 2.5 araç boyandı zaten. Ustan da şu an panik halinde, senin arabaya attığı boyaya yakın bir ton boya hazırlatmaya çalışıyor ama pek tabii ki beceremeyecek ve ton farkı olacak. Bunu da sana "valla ben bir fark göremiyorum yiğenim" diyerek yutturmaya çalışacak.

Bekleyelim ve görelim...

CandleGarden and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok