Eat my dust, dust eaters.
2 2

Bu konuda 723 mesaj var

normal... daha önceki sahipleri hiç bakmadığı için. 223k da aldım şu an 235k da.

yabancı forumlarda okuduğum "60-100K mil sonra elinize alacağınız parçalar listesi" birebir başıma geliyor. özellikle soğutma sisteminin zayıf olduğunu ve su pompasının ömrünün en fazla 100k km olduğu söylenir. ne yalan söyleyeyim hep erteledim değişmedim daha sonra yaparım diye, ertelediğim için sadece pompayı elime almakla kalmayıp başka parçaları da elime almış oldum... :2no:

kişi faktörü de var biraz; ben hangi arabayı alırsam alayım 50 tane sorun bulurum. arıza ucundan azıcık baş gösterse bile hasta olduğum için o şekilde kullanmak yerine gidip direkt yaptırmayı tercih ediyorum. bu ne olursa olsun böyle, motordan tut silecek fıskiyelerinin açılarına kadar her şey mükemmel olmalı arabamda :) sinek küçüktür ama mide bulandırır hesabı bendeki, tahammül edemem...

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kopan V kayışı, trigerin altına girmesi gibi bir durum olmaması da cok sevindirici.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim iki önceki aracım corolla 2006 modeldi, ben 164k'da satana kadar en ufak bir sorun yaşamadım. Tek yaptığım 10k'da bir bakıma götürmekti. Tamam belki orta sınıf bir araç, elektrikli donanım kısıtlı vs. ama senin yazdığın problemler komplike şeylerden ziyade aracın klasik parçalarında oluşan problemler gibi duruyor. Açıkçası şaşırmaya başladım ben BMW genel olarak böyle problemli mi diye düşünmeden edemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bmw için söylenen 2 meşhur söz vardır :lol:

1- bmw şımarık karı gibidir, çok para harcar ama çok da zevk verir :zuh:

2- ilk sahibi bmw'ye biner, sonraki sahiplerine bmw biner :baba:

bu sözler boşuna söylenmemiştir :lol:

japon araçlarıyla alman arabalarının kıyaslanması yanlış zaten. japonların pek sorun çıkarmadığı bilinen bir gerçek. alman arabalarındaki elektronik aksam ve detaycılık gerçekten kıyas kabul etmez. bu kadar komplike sistemlerin daha çok arıza çıkarması da normal tabi.

100K her ne kadar milletimiz tarafından gözde büyütülse de asıl mesele 100K değil 200K'dan sonra başlıyor. en ufak detayına kadar her türlü parçası ve aksamı artık eskimiş oluyor ve olmadık arızalar çıkıyor. bir diğer husus da önceki mesajda da dediğim gibi kişilik meselesi. sen mesela o arabaya 164k'ya kadar sorunsuz bindim diyorsun da, o arabayı ben sürüyor olsam kim bilir neler bulacak neler çıkaracaktım. kıla tüye çok takarım. şimdi mesela vitesi ileri geri takarken şaftından ufak bi çın çın ses geliyo, şaftla şanzıman bağlantısının birbirine geçtiği yer kurumuş, yağlamak gerekiyormuş. başkası olsa farkına bile varmaz bunun. ben gidip yaptırıcam ama, fark burda. sinirimi bozuyor böyle şeyler.

Mr.Smith, pentaman and quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni bir gün yeni maceralar... 

540i chronicles 29.08.2017

sevgili günlük... bugün işe giderken yarı yolda ekranımda "check coolant level" yazısı belirdi... önce üzüntüyle karışık bir öfke bastıysa da 2dk sonra tamamen öfkeye dönüştü ve bildiğim her küfürü saymaya başladım. arabayı otoparka parkettim, akşam çıkarken motor soğumuş olacağı için radyatörüne su takviyesi yapacağım. geçen haftasonu su pompasının dağılması ve değişmesi akabinde tüm suyun boşaltıldıktan sonra yeniden doldurulduğu için sadece sistemde kalan hava kabarcıklarının buna sebebiyet verdiğini düşünüyorum, eğer değilse ve su kaçağı varsa oturup ağlayacağım artık.

-end-

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 minutes ago, TiesTorN said:

yeni bir gün yeni maceralar... 

540i chronicles 29.08.2017

sevgili günlük... bugün işe giderken yarı yolda ekranımda "check coolant level" yazısı belirdi... önce üzüntüyle karışık bir öfke bastıysa da 2dk sonra tamamen öfkeye dönüştü ve bildiğim her küfürü saymaya başladım. arabayı otoparka parkettim, akşam çıkarken motor soğumuş olacağı için radyatörüne su takviyesi yapacağım. geçen haftasonu su pompasının dağılması ve değişmesi akabinde tüm suyun boşaltıldıktan sonra yeniden doldurulduğu için sadece sistemde kalan hava kabarcıklarının buna sebebiyet verdiğini düşünüyorum, eğer değilse ve su kaçağı varsa oturup ağlayacağım artık.

-end-

Ben de seninle birlikte oturup ağlayacağım. Çekilir çile değil hani :P...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kontrol ettim şimdi su azaltmamış ki araç... olduğu gibi duruyor. muhtemelen içinde kalan hava boşlukları yukarı doğru çıkarken sensörü tetikledi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence bi admin mod basligin ismini degstirsin

eat my money , ..........(uygun gerisi bisi doldurulsun)

yada fry memesi

shut up and take my money zorunlu sticky olsun bu baslikta

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:lol: admin olduğumun farkındasındır heralde naz :kayik:

neyse, işten eve geldim (ev-iş arası 25km) herhangi bir hata vermedi. radyatör kapağını açtığımda "tıssssssssss" diye hava salmıştı zaten. dediğim gibi içinde kalan havadan verdi heralde hatayı. şu an sıkıntı yok gibi.

bu arada tam afetin bastırdığı sırada yola çıktım, 5mt önümü görmeden geldim hayvan gibi yağmur yağdı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su tamamlayacak depolardan var mı acaba?
Kia da , atmosfere açık yedek su deposu var, eksilirse oradan cork cork yapip tamamlıyor.
Sizinki tamamen kapalı sistem mi?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet "expansion tank" var, onu dolduruyorum. oradaki su bitmeye yakın uyarıyı veriyor normalde. bu sefer bitmeden vermiş, muhtemelen hava kabarcığı çıkarken boşluk olarak algılayıp hatayı bastı. yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla sistem boşaltılıp yeniden doldurulunca oluyormuş bu. 3-5 defa yapabilir arka arkaya heyecanlanmayın diyorlar.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu sabah işe gelirken yollar bomboştu, normal seyrimde giderken arkadan yeni kasa merso CLS'lerden geldi zorluyor beni... sağ sol falan burnunu çıkarıyor ama geçemiyor diğer şeritlerde araba olduğu için... sonra önümdeki araba çekildi sağa, gazı kökledim, adam da arkamdan. bi baktım ben bundan baya baya uzaklaşıyorum yetişemiyor mal :lol: sonra merak ettim neymiş diye, yavaşladım geçsin diye, bir baktım CLS 350 CDI. e yuh dedim. ben 350 CDI'lar ile aynı hızlandığımı düşünüyordum, meğerse daha iyi gidiyormuşum :baba:

işte böyle anlarda şu arabayla uğraştığım her dakikaya değiyor, nasıl bir keyif anlatamam :zuh:

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aracı kullanırken "acaba birazdan ne arıza çıkaracak?" tedirginliğini sürekli yaşıyor olmak, o araçtan alınacak keyfi berbat eder. Bence yol yakınken aracı satıp daha eli-yüzü düzgün, sorunsuz bir araç alınmalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

siz gidip 1.2-1.6 motorlu dandik arabaları alıp kullanabilirsiniz, benim işim olmaz :cici: öyle birazdan ne arıza çıkaracak durumu falan da yok zaten, eskiyen parçalar belli, onlar yapılıyor zamanla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok