Klimalar Üzerine
3 3

Bu konuda 131 mesaj var

Çamaşır makinesi, buzdolabını kullanıyoruz. Önceki emekliye ayırdığımız çamaşır makinesi de Samsung'du. Bu ürünler için bir daha Samsung'dan başka bir şey almam. Son ayrıldığım iş yerinde server odası için Samsung vardı ancak yazın en sıcak zamanlarında sınırda çalıştığı için , ben başlamadan önce kalanın yanına redundancy için ikincisini taktırdığım UPS ile birlikte, bir tane de wi-fi bulut modüllü (e-posta atan, (çok) uzaktan kumanda edilen ve uzaktan ortam sıcaklığını grafik olarak gösteren, alarm (sıcaklık, power outage, vs) kurulabilen, yani özet olarak app'i var yahu) ve bir tık daha yüksek BTU değerli Mitsubishi Electric taktırmıştım. İlginç bir şekilde eski Samsung daha performanslı çalışıyordu ve dış ünitesi daha sessizdi.  🤷🏻‍♂️

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 yıldır samsung 18000BTU'luk remote app özellikli modeli kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım, hatta eve gelmeden telden açıp full güç tüm evi soğutuyorum falan:D Şahsen memnunum ancak klima dünyasında noob sayılırım,

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler cevap için. LG markası ortaya atıldı şimdi. Fiyatlar gelsin ona göre karar vereceğiz. En iyisi olmasada mümkün mertebe verebileceğimiz paraya en sorunsuzunu almaya çalışacağım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu klima isi cok goreceli bir olay ya, tamamen beklenti meselesi... Piyasadaki her markayi oneren, cok memnun olan cikiyor... Arkadas mesela, Baymak aldi cok memnun... Ben gecen sene cok arastirdim gittim sonra Daikin Shira serisi aldim.... Piyasadaki cogu klimayi Gree veya Midea filan uretiyor... Ama tabii hangi kalitede istenirse o kalitede uretiyor... Misal Demirdokum A5 Performans gayet kaliteli bir klimayken duz A5 tirt olabiliyor...  Bazi farkli marka klimalar aslinda tamamen ayni, ayni fabrikadan cikiyor, sadece dis dizayn ve uzerindeki marka degisik...

Once butceyi belirleyip ona gore secmek daha mantikli... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatlar şöyle geldi

1 Adet Viessmann 18.000 BTU

1 Adet Viessmann 9.000 BTU

1 Adet LG 24.000 BTU

Toplam: 16.000 TL

Hepsi duvar tipi split. 18.000 BTU luk olanı ben tavan tipi (mağazarlarda kare şeklinde olanlar değil. onlar çok kalın o kadar tavandan yer kaybetmek istemiyorum. dikdörtgen ince oluyor bunlar tavana monte - örnek: https://toshibaa.com/toshiba-rav-sm568ctp-tr-dijital-inverter-tavan-tipi-klima-a) istiyordum ama ellerinde yokmuş şu an.

Tanıdık vasıtası ile bir Toshiba'dan birde Mitsubishi ve bir kaç marka satan birinden de fiyat gelicek. Yukarıdaki fiyat iyi gibi ama.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/3/2020 at 08:57, Atrin said:

Fiyatlar şöyle geldi

1 Adet Viessmann 18.000 BTU

1 Adet Viessmann 9.000 BTU

1 Adet LG 24.000 BTU

Toplam: 16.000 TL

Hepsi duvar tipi split. 18.000 BTU luk olanı ben tavan tipi (mağazarlarda kare şeklinde olanlar değil. onlar çok kalın o kadar tavandan yer kaybetmek istemiyorum. dikdörtgen ince oluyor bunlar tavana monte - örnek: https://toshibaa.com/toshiba-rav-sm568ctp-tr-dijital-inverter-tavan-tipi-klima-a) istiyordum ama ellerinde yokmuş şu an.

Tanıdık vasıtası ile bir Toshiba'dan birde Mitsubishi ve bir kaç marka satan birinden de fiyat gelicek. Yukarıdaki fiyat iyi gibi ama.

LG çok güzel klimalar üretiyor lakin servisi sıkıntılı olabilir onu kontrol edin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Viessmann ve LG ile ilgili çok güzel yorumlar gelmeyince eledim direk.

Toshiba ve Mitsubishi pahalı geldi. Stoklarda olan ürünler üzerinen gittik bütün markalarda. 

Toshiba 2 tane 24.000BTU 1 tane 12.000 BTU kdv dahil 23.500TL

Mitsubishi 1 tane 30.000 BTU 1 tane 9.000 BTU 1 tane 18.000 BTU kdv dahil 26.500 TL

Ne olur ne olmaz Daikin'den de teklif aliyim dedim. Araya tanıdık falan soktuk ve

2 tane 21.500 BTU ve 1 tane 12.000 BTU cihaz için kdv dahil 18.500 TL fiyat verdiler. 24.000BTU ile 21.500 BTU çok fark etmez diyerek aradaki fark yüzünden Daikin siparişini verdik. Kafamdaki tek soru işareti Daikin'in aldığım modellerin 1 tanesi Türkiye'de diğeri Malezya'da üretiliyor. Sanırım fiyatlarda o yüzden daha uygun geldi. Daikin keşfe gelmedi acele edip ödemeyi de yaptım ama inşallah yeterli gelir bu BTU'lar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

25 m² oturma odam icin klima bakiyorum. sanirim 12000 btu yeterli olacaktir. 

hangi markayi tavsiye edersiniz? oyle aradigim bir ozellik yok; zaten klima ozelliklerinden de anlamam :) wifi olursa eyv olmasa da olur (bi bunu biliyorum) kardesim LG S3-W18KL3BA kullaniyor 2 yildir; bir sikayeti yok. 

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, infestor said:

hangi markayi tavsiye edersiniz? oyle aradigim bir ozellik yok; zaten klima ozelliklerinden de anlamam :) wifi olursa eyv olmasa da olur (bi bunu biliyorum) kardesim LG S3-W18KL3BA kullaniyor 2 yildir; bir sikayeti yok. 

LG garantide sıkıntılı. mitsubishi yada daikin 9/12000 ideal

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İki tane Mitsubishi 'miz var, alalı beri sorunsuz kullanıyoruz. Onlardan bir veya iki yıl sonra Vestel inverter 12k btu aldık, motoru LG imiş. Onu da sorunsuz kullanıyoruz, hatta kumandası gelişmiş fonksiyonlar içeriyor, arka ışık, açılma, açılma ve ardından belirlenen zamanda kapanma (schedule?) vs. 9k btu Mitsubishi 'lerin yarı veya üçte bir fiyatına almıştık. Sadece dış ünite biraz daha sesli ama Mitsubishi 'de dış ünite fanı sabit devir dönüyor Vestel 'de gerektiğinde yavaşlıyor, gerektiğinde hızlanıyor, yani oda istenen sıcaklığa ulaşıp dış ünitenin çalışması daha düşük bir devire düşünce fan da yavaşlıyor ve dolayısıyla daha düşük dış ünite sesi ve daha uzun ömürlü fan diye tahmin ediyorum. Vestel en iki yıllık sanırım, Mitsubishi 'ler  dört ve/veya beş. Mitsubishi 'ye verilen paraya yazık diye düşünüyorum. Daha sonra Vestel patlarsa düşüncem değişebilir. :D

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.07.2020 at 15:07, Atrin said:

2 tane 21.500 BTU ve 1 tane 12.000 BTU cihaz için kdv dahil 18.500 TL fiyat verdiler. 

Yalniz su an bu fiyat saka gibi :D ... 

On 27.06.2021 at 15:59, infestor said:

Servis cagirip kesif yaptiramiyorsaniz suradan asagi yukari kac btu gerektigini bulabilirsiniz ; [ https://www.daikin.com.tr/urun-bulucu ] ... Marka konusuna gelince; Baymak alip cok memnun olan da var, Daikin alip memnun olmayan da biliyorum... Onemli olan dogru kapasiteyi bulmak... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim yeni eve geçmeden evvel mitsubishi döşetmiştik. Ev 180m2 olunca herkesin kendi alanına bi soğutma olsun olayı düşünüldü. Tek merkezi sistemden 4 adet iç ünite var 12000lik. Geçen aya kadar tavan pervanesi vs idare ediyorduk ama İzmirin başa çıkılmaz yaz sıcakları boy gösterince cihazları ateşledik. Salonda benim pclerden biri içinde eko mod 30c de açtım. Benim odada 28 otururken yokken 29 eko diğer oturma odası ve yatak odasıda içeride insan varken 27 29 arası ayarlıyoruz. Soğutması harika normal çalışırken acaip bi üşütme yapıyor. Eko modda kaldı mı zqten her taraf kapalı olunca gayet şukella oluyor. Geçen ay 1200lira geldiydi bu ay klima ve %15 zamla heralde 1500lira gelir diye umuyorum.

Yalnız eski evdeki klimada sonra bunların muazzam soğutmasına hayran kaldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

klimayi aldik almasina ama binada drenaj olmadigi icin zemin kattaki adamin bahcesine su damlatiyor. 

komsu henuz tatilden donmedi. adam gelip bana sikayet edene dek buna nasil bir cozum bulabilirim acaba? 

Bw8yY3I.jpg

30-40 dakika sonra su kadar su akiyor:

KqFH1WE.jpg

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam dış ünitenin altında hortum takacak yere bir tahliye hortumu takıp kendi hortuma uygun kroşelerle balkonundaki su giderinin oraya uzatacaksın. Balkona uzak dersen yine bir hortumla adamın oturacağı yerden uzağa götürmen lazım. Adam şikayet etse sonuna kadar haklı olur, çay içerken kafasına, biraz rüzgarlı havada camlarına su gelmesi hoş değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, Peregrine said:

Hocam dış ünitenin altında hortum takacak yere bir tahliye hortumu takıp kendi hortuma uygun kroşelerle balkonundaki su giderinin oraya uzatacaksın. Balkona uzak dersen yine bir hortumla adamın oturacağı yerden uzağa götürmen lazım. Adam şikayet etse sonuna kadar haklı olur, çay içerken kafasına, biraz rüzgarlı havada camlarına su gelmesi hoş değil.

ben de oyle dusunmustum. hortuma ek yapip, eki pervazdan yurutup bos bir yere tahliye yapmaya calisayim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10.08.2021 at 19:17, infestor said:

klimayi aldik almasina ama binada drenaj olmadigi icin zemin kattaki adamin bahcesine su damlatiyor. 

komsu henuz tatilden donmedi. adam gelip bana sikayet edene dek buna nasil bir cozum bulabilirim acaba? 

Bw8yY3I.jpg

30-40 dakika sonra su kadar su akiyor:

KqFH1WE.jpg

hocam altta da bir dış ünite görünüyor. ona nasıl bir çözüm bulunmuş acaba. ona bakmak lazım. odamı sizin. yoksa arkadaşında dediği gibi hortumla uzatıp gidere yada müsait yere kadar götürmek gerekecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dükkandaki Daikin klimaların bir özelliği çok hoşuma gitti. Yaz ayı olduğu için dükkanda haftada 4-5 kere elektrik gidiyor. üretimdeki bir odanın kliması 7/24 çalışıyor ve çalışması çok kritik. Çikolatalar vs var direk eriyor çalışmayınca. Daikin klimalar elektrik gelince kendi otomatik devam ediyor biz müdahele etmeden. Belki diğer klimalarda da bu özellik vardır ama evdeki Toshiba ve annemlerdeki Mitsubishi leri elle tekrar çalıştırmak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klima drenaj borusu alttan çıkıyor olması lazım, ona ekler Koçtaş veya nalburlarda satılıyor, ekleyip balkon giderine verin. Ayrıca resimde görülen elektrik bağlantısını da çok kötü yapmışlar. O bantlar dış koşullarda fazla dayanmaz. İçeriye kadar yeni elektrik kablosu çekseler daha iyi olurmuş.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız bir husus var dikeyde ekleyebilirsiniz ta aşağıya kadar. Şayet yatayda drenaj mesafesi fazla ise klima borusuna ekleme yapılmaz. Su rahat atılmaz, gaz salınımı yapar. Ben bu nedenle 6lt''lik bir damacana koydum gider borusunun ucuna aklınızda olsun.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, RFID said:

Yanlız bir husus var dikeyde ekleyebilirsiniz ta aşağıya kadar. Şayet yatayda drenaj mesafesi fazla ise klima borusuna ekleme yapılmaz. Su rahat atılmaz, gaz salınımı yapar. Ben bu nedenle 6lt''lik bir damacana koydum gider borusunun ucuna aklınızda olsun.

Gaz salınımı kısmını biraz açıklar mısınız?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok