Klimalar Üzerine
3 3

Bu konuda 131 mesaj var

4 hours ago, RFID said:

Yanlız bir husus var dikeyde ekleyebilirsiniz ta aşağıya kadar. Şayet yatayda drenaj mesafesi fazla ise klima borusuna ekleme yapılmaz. Su rahat atılmaz, gaz salınımı yapar. Ben bu nedenle 6lt''lik bir damacana koydum gider borusunun ucuna aklınızda olsun.

bu bilgi icin tesekkurler. cunku yatay olarak pencere kenarindan en az 7 m kadar yatay drenaj hortumu cekmeyi dusunuyordum (sol tarafa dogru). bunun icin 10m hortum almis bulundum.

4uncu kattayim. her kat 3m desek, zemindeki vatandasa kadar 9m var. +1m de dis unitemin benim zeminden yuksekligi desem, iste 10m asagi dogru dikey olarak kil payi kurtariyor :) 

bu 10m hortumu asagi dogru salarim fakat dis cepheye tutturmak lazim belli araliklarla kroselerle.  en kotu alt ucuna da bir krose atmam lazim. bilmiyorum ne kadar saglikli olur.

6 hours ago, Barbarconan said:

elektrik bağlantısını da çok kötü yapmışlar

farkindayim rezilligin. "abi sen bunu elektrikciye hallettirirsin" diyip s**tirip gitti klima montaji yapan 2 ergen.

contali boat kutusu ve wago klemens aldim. onu da halletmem lazim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, Barbarconan said:

ekleyip balkon giderine verin

balkon yok :D commieblock gibi bir apartman bu.

dis cephede zaten hicbir drenaj borusu yok. 

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 13.08.2021 at 19:33, Altan Yoklar said:

Gaz salınımı kısmını biraz açıklar mısınız?

Su rahat atılmayınca, klimanın gazı sıkışıyor ve içeriye zehirli gaz salınımı yapıyor. İçindeki gaz seviyesi azalınca artık soğutmada azalma oluyor ve servisi çağırmak zorunda kalıyorsunuz. Birde zehirli olabilir bu gaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 dakika önce, RFID said:

Su rahat atılmayınca, klimanın gazı sıkışıyor ve içeriye zehirli gaz salınımı yapıyor. İçindeki gaz seviyesi azalınca artık soğutmada azalma oluyor ve servisi çağırmak zorunda kalıyorsunuz. Birde zehirli olabilir bu gaz. 

Şöyle bir sistem düşünmüştük. Olur mu acaba?
iq9hxr4.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, Altan Yoklar said:

Şöyle bir sistem düşünmüştük. Olur mu acaba?
iq9hxr4.jpg

Benim durumumla aynı. 1 nolu boruda sıkıntı yok ama 2 nolu boru dirsekli yani olmaz.1 den aşağı çekip 2 nolu olmadan uzatsan bile olmuyormuş. Servis çağırdım  kendi firması ve farklı firmalardan ve 6lt damacana ile idare ediyorum. çatıdan gelen borunun yanında olması gerek gidere vermek için. 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok