Klimalar Üzerine
3 3

Bu konuda 131 mesaj var

Biri klima mı dedi :D

Bizim evde klima salonda normalde eve yetiyor. Geceleri yatarken kapıları falan açık bırakıyoruz zaten. Benim oda arkada kaldığı için orası sıcak kalıyor. Bide malüm pc açılıp oyun falan oynanınca odanın içine epey bir sıcak hava yayılıyor. Arka odalara tavan vantilatörü taktırmıştık. O biraz çözüm ama sonuçta orda ki havayı üflüyor. Geçenlerde youtubeda diy projelere bakınıyorken aşağıda ki gibi şeyler görünce, bende elimdekilerle bişiler yaptım. :P İlk etapta 220v bir fanla yaptım ama saatte 60w falan çekiyordu elektriği hesaba göre. Birde bi gece yattım dibimde üfletince vücutta kırıklık oldu biraz. Şimdi 12v fanla denedim bu sefer sirkülasyon biraz daha iyi olsun diye çift fan toplam 12vx0,5A ile 6w ile düzgün bir ayar çıktı gibi :) İçerde klima açık yatarkende baş ucuma bunu koyuyorum içine buz doldurup soğuk soğuk hava üflüyor :zuh:

IMG-20160619-WA0011.jpg

TiesTorN and Onur beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biri klima mı dedi :D

Bizim evde klima salonda normalde eve yetiyor. Geceleri yatarken kapıları falan açık bırakıyoruz zaten. Benim oda arkada kaldığı için orası sıcak kalıyor. Bide malüm pc açılıp oyun falan oynanınca odanın içine epey bir sıcak hava yayılıyor. Arka odalara tavan vantilatörü taktırmıştık. O biraz çözüm ama sonuçta orda ki havayı üflüyor. Geçenlerde youtubeda diy projelere bakınıyorken aşağıda ki gibi şeyler görünce, bende elimdekilerle bişiler yaptım. :P İlk etapta 220v bir fanla yaptım ama saatte 60w falan çekiyordu elektriği hesaba göre. Birde bi gece yattım dibimde üfletince vücutta kırıklık oldu biraz. Şimdi 12v fanla denedim bu sefer sirkülasyon biraz daha iyi olsun diye çift fan toplam 12vx0,5A ile 6w ile düzgün bir ayar çıktı gibi :) İçerde klima açık yatarkende baş ucuma bunu koyuyorum içine buz doldurup soğuk soğuk hava üflüyor :zuh:

attachicon.gifIMG-20160619-WA0011.jpg

Süper olmuş, özellikle buzlu soğutma başarılı bir yöntem. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diy projelere çok sardım bu aralar. Hoşuma giden şeyleri deniyorum muhakkak. Eh havalar sıcak olunca buda öne çıktı hemen. Yaklaşık 5 6 gndür yatarken kullanıyorum. Valla ne yalan diyim odanın sıcaklığını kırıyor. Gece terleyerek kalktığım olmadı hiç. :)

İlk saklama kabında yapmıştım ama hazne ufak oluyo ve buzlar çabuk eriyor. Bunu araba için aldıydım. İnternette kapağını kesenler var. Onun yerine bu aralar projelerimde kullandığım fıtobloktan bi kapak yaptım resimde gördüğünüz gibi. Buzluk evde yatarkende işe yaradı.

Tek sıkıntı hergün buz yapma gereği. Oda Allahtan deepfreeze varda birde 10 adet yarım kiloluk pazarcı kaplarından almıştım kapaklı olan. Suyu koyup onlarda yapıveriyom. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olabilir hocam neden olmasın soğuk tutabileceğin her türlü imkanla olur. Ben biraz uğraşıp aslında thermoelectric peltier olayına falan gircektim. Sonra bahsettiğim pratikliği bulunca uğraşmadım. Hatta şu düzenekte 12v aküyle portatif olarak bile kullanılabilir. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kac kişi otomatik fan moduna alip 23 derecede kullaniyor?

Ben de öyle kullanıyorum. Bazen 21-22 e düşürüyorum ama çok soğuk oluyor. Üfledüği hava çok soğuk zaten, inverter olan modeller belki daha iyidir.

Klimalardaki plasma vs gibi özellikler bir işe yarıyor mu? Odadaki havayı devri daim yaparken filtre tozları biraz topluyor , öyle bir ek faydası var mesela.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

Bildigim kadariyla,

İnvertersiz modeller, tam güç çalışır, sonra ayarlanan oda sicakliga ulasinca kompresoru kapatir. Bu yuzden oda 26 dereceyse, 24 de 21 de ayni sicaklikta hava ufler, ornegin 17 derecede gibi...

Bu yuzden ay oda cok sicak bas 18 dereceye mantigina karsiyim hep. Oda 30 ken, 24 de secsen 18 de secsen bence ayni surede sogucak, uflenen sicaklik sabit.

Ha inverter kompresör debisi ile oynayarak ufledigi sicaklikla oynar, bunlarla hasta olan sayisi daha az olmali. Cunku bir sure sonra 24 derece hava uflemeye baslayacak.

Plazma zimbirtisini da söküp baktım, elektrik ile statik alan oluşturup, toz çekiyor. Filtreyi daha etkin hale geciriyor, hem mekanik hem statik elektrik ile faydalaniliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dyson un çözümlerini kullanan var mı? klima yerine kullanılabilir mi acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klimanin gucu bulundugu oda icin yeterliyse 28 dereceye getirip unutun kendi haline birakin yeterli olur. Ben 26 nin altina dusurunce cok fazla soguk oluyor.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dyson un çözümlerini kullanan var mı? klima yerine kullanılabilir mi acaba?

Klima ile beraber kullaninca hos bir esinti veriyor. Tek basina yetersiz. Pervanesiz fanlarindan bahsediyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mitsubishi'den yana tercih kullanmıştım 2 yıl önce. O zaman 2. klima alınca %50 indirim kampanyası vardı. Ben tek almıştım ve bir başka müşteri ile eşleştirip indirim yaptılar. O zaman uygun fiyata geldi. Keşif için termal kamera ile gelip en uygun noktayı belirlediler. Bu bakımdan iyi oldu, çünkü normal seviye çalışmada tuvalet ve kiler gibi odaları da kapatınca arka odalara erişebiliyor. Dikkat edilecek nokta doğru keşif sonucu uygun güçte klima tercih etmek. Kestirip 12.000 yeter buraya diyen bir bayiden alınan klima yetersiz kalabilir veya fazladan verilmiş para olarak dönebilir. İç ünite sesi de yatak odası gibi yerler için önemli oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu konuyu canlandıralım. Kampanya olursa belirtelim. Toshibalarda var bir kampanya ama pek uymadı 1 fiyata 2 adet lakin dış ünite ortak.

RFID tarafından düzenlendi

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel kampanyaymış, diğer eve geçebilecek olsam işime gelirdi... (Orada tüm hatlar tek tarafa gidiyor, tek dış ünite işime bile gelir)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 2 tane 9000 btu alacağım (evde doğalgaz var, sadece soğutma) ama çok para vermek istemiyorum. 9k mitsubishi heavy 2735 lira, çok para 2 tanesi. LG falan olabilir (2000-2100 civarı) ama turuncu forumda bir "aliminyum klima!!" diye tutturmuş gidiyorlar. Baymak var A++ 9k btu, 1900 lira tanesi ama hiç kullanmadım baymak. Var mı en fazla 2200'e falan tavsiyesi olan?

Edit: Daikin N serisi var, Daikin çok iyi marka ama bu N serisi en ucuzu, var mı nasıl bilen?

CandleGarden tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam klimalar varda ben mesela sessiz arıyorum 9000'lik iki adet ve iki dış üniteli ve uygun fiyatlı.

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, CandleGarden said:

Ben de 2 tane 9000 btu alacağım (evde doğalgaz var, sadece soğutma) ama çok para vermek istemiyorum. 9k mitsubishi heavy 2735 lira, çok para 2 tanesi. LG falan olabilir (2000-2100 civarı) ama turuncu forumda bir "aliminyum klima!!" diye tutturmuş gidiyorlar. Baymak var A++ 9k btu, 1900 lira tanesi ama hiç kullanmadım baymak. Var mı en fazla 2200'e falan tavsiyesi olan?

Edit: Daikin N serisi var, Daikin çok iyi marka ama bu N serisi en ucuzu, var mı nasıl bilen?

Tavsiyem bu tür konularda forumların gazına gelmemek. O tiplerin yorumlara bakarsak beyaz eşyalar Miele, klimalar Daikin'den aşağı olmamalı. O kadar para vermek anlamsız geliyor bana.

Airfel kullanıyorum ben evde, sıkıntısız. LG-Beko almıştım 6-7 sene önce, gözümde en kalitesiz markalardan biri, hala çalışıyor, sesi biraz arttı sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, RFID said:

@ZvAnA Hocam hayırlı olsun klima almışsınız hangi modeli ve markayı ucuza buldunuz öğrenebilirmiyim bende arayış içerisindeyim şu sıralar.

Saygılar

Bulabildiğim en ucuz ve yüzüne bakılır klima Baymak Elegant Plus 9 A++ modeliydi. Kiralık olan ofisimize aldığımız için de iyi bir ürün arayışında değildim açıkçası. En uygun fiyatlı hangisiyse onu alacaktım. Birkaç yıl sonra durumu ne olur bilemem, ama şuan gayet güzel çalışıyor, çoğu klimada bulunan özellikler bunda da var., görüntüsü de fena değil, bu fiyata oldukça şık ürün diyebilirim. Şimdilik memnunuz. Gittigidiyordan bir satıcıdan 1669TL'ye ücretsiz kargo, ücretsiz montaj dahil olarak aldım. İki günde geldi, geldiğinden baymakı aradım. İki gün sonra da montaj ekibi geldi ,montajı yapıldı.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ofiste benim kullanmadığım seminer vs verilen bir odaya takıldığı için pek deneyimlemedim şu ana kadar. Bir ara sese dikkat ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok