Board Games
1 1

Bu konuda 31 mesaj var

Ben Risk severim. Starcraft Risk almıştım zamanında arada oynarız. Bir de Doom Boardgame var. O da pek değeri bilinmemiş gayet güzel bir oyundur. Özellikle kutu zenginliği çok iyidir. 

Bütün kutu oyunlarını arkadaşlarla bir elden geçirmişizdir. Tabu,Monopoly,Milyoner,Milyarder,Paygünü,Axis&Allies. En son arkadaş Startrek oyunu almıştı onu oynadık. Zar şansının minimum olduğu oyunlar en iyisidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Board Games diyince geçenlerde keşfettiğim şu youtube kanalının linkini veriyim buraya:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLbQ-gSLYQEc7NPEexZVMKfvDJinOsL7YF

Mesela şunu izleyip kanalın içeriği hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz:

Kanal sahibi James Rolfe'un ayrıca Angry Video Game Nerd diye bir kanalıda var oradan tanıyorum zaten kendisini. Orayıda izlemenizi şiddetle tavsiye ederim:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLbQ-gSLYQEc6IWgKJNOMUONgtNXdwVcDC

Verdiğim listede bu video yok. Bunu ilk izlediğimde gözümden yaş gelmişti. Uyarı birazcık +18 içerik var:

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bastım preorder Bloodbornea

Deneyimlerini ve incelemeni senin yorumlarından görmek isterim. Bütçe ayırabilirsem bende kapıcam :) Hayırlı olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ara D&R Hasbro'nun kağıt oyunlarını çok ucuza satmıştı, o sırada Monopoly Deal almıştım 2 deste, keşke 7-8 deste alıp millete dağıtsaymışım.

Adamlar bir şekil Monopoly'nin zevkli bütün öğelerini fazlası ile tutmuşlar, diğer taraftan da oyunu bayık hale getiren bütün unsurları (uzun sürme muhabbeti, bozuk para, bir defa otel yapanın herkesi yenmesi vs.) atmayı başarmışlar... Oldukça eğlenceli bir oyuna dönüşmüş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında kızma biraderle tek benzerliği ikisinin de board game olması sanki :) ki kızma birader zaten bir gevur oyunu (Frustration / Mensch Aergere Dich Nicht). Bu kendi şahsına münasır güzel bi oyunmuş bence.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kızma birader tabi bunun yanında basit kalırda ne biliyim aynı sanki böle birbirini yemeli falan mantık birde şu renk olaylarından biraz öyle gibi anımsattı ilk bakışta :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam kasımda çıkacak ürün :)

Hakikaten ekimdeyiz doğru, aklımda bu oyun var kasımda sandım kendimi doğru diyorsun kafa uçmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hafta sonu 4 kişi Catan oynadık. 30 senelik oyun olsa da, Türkçe olarak (bildiğim kadarıyla) ilk defa piyasaya sürülmüş. Oyunun bin tane expansion’ı varmış (Türkçesi yok), ama saf haliyle epey eğlendirdi bizi. Bir dahaki oyunu sabırsızlıkla bekler konumdayız. Arkadaşlar da hemen almaya karar verdi.

Çok eski ve bilinen bir oyun olduğu için ayrıntısı nette çok bulunuyor diye burada yazmıyorum. Yorumuma geçeyim. Öncelikle kısa bir adaptasyon süresi var. Özet olarak oyunu anlatan bir kılavuzu ve oyunda geçen kavramları alfabetik şekilde anlatan almanağı bir kere okudum. Oyun öncesi arkadaşlara kısaca anlattım. Başta normalde gizli olması gereken bazı kartları açık şekilde oynadık alışmak için. Arada bir kaç şey için bunlara baktıktan sonra 20-30 dk sonra kullara uygun şekilde normal şekilde oynamaya başladık. İlk oyunun getirdiği bir yavaşlığımız vardı. Bu da süreyi uzattı, ama oyun herkesi sardı. 

Neotroy Games diye bir firma Türkçeleştirmiş oyunu. Kutu içeriğinin malzeme kalitesi tatmin edici. Tabii bu yorum Türkiye’de Risk, Monopoly vs. dışında bir kutu oyun görmemiş birine ait. Fiyatına gelince internet sitesi üzerinde 110 TL. Ankara’da anlaşmalı oldukları bir dükkandan 120 TL’ye aldım.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse olmadığı için oynama tecrübem olmadı ama kural kitabına,kartlara vs baktım. Gayet olmuş bir oyun. Üstekil karton oyunların en büyük handikapı olan (bizim gibi yaşını almış adamlar için) çok uzun sürme sorunu da bunda yok. Her seans tahminim en fazla 1 saat sürer gibi. Hatta ustalaştıkça daha da kısalabilir. Oyuna modlar da gelebilir. (Mod karton oyunlarda kurallara yapılan değişikliklerle oyunu farklı şekillerde oynamaya deniyor.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İzlenimlerim yukarda yazıyor. Oynayacak birileri aybaşı olacak.

Onları okudum ( : . Toplu halde zevk veriyor ise aybaşı toplandığınızda bir yorum daha almak istiyorum sipariş geçicem sevgili @@Bloody, Şimdiden iyi eğlenceler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok