CPU savaşları
3 3

Bu konuda 1.200 mesaj var

1 haftadır AMD'de bir güvenlik açığı muhabbeti var. Intel'inkiler kadar tehlikeki olmadığı söylense de sonuçta güvenlik açığı, güvenlik açığıdır. AMD'nin 2009'dan bu zamana kadar ürettiği bütün işlemcilerinde varmış bu açık. Yama ile düzeltilebilir diyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel mobil için cep telefonlarından alışkın olduğumuz big.LITTLE mimarisi hazırlıyormuş.

Yani 8 düşük güç tüketimli Atom çekirdeği + 8 performanslı i9/i7 çekirdeği + dahili grafik işlemciden oluşan (8+8+1 yada 4+4+1 ) karma bir yapı 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Whooosh said:

Intel mobil için cep telefonlarından alışkın olduğumuz big.LITTLE mimarisi hazırlıyormuş.

Yani 8 düşük güç tüketimli Atom çekirdeği + 8 performanslı i9/i7 çekirdeği + dahili grafik işlemciden oluşan (8+8+1 yada 4+4+1 ) karma bir yapı 

zzzzzzzzzzzzz:icon_zzzz:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

intel 10k serisi aklıma prescott zamanlarını getirdi. zamanında amd yine inteli ezerken sırf amd ye rakip olsun diye süper verimsiz cpu lar çıkarıyorlardı yüksek hızda ve çok sıcak çalışan ancak yine de amd nin performansına fark atamayan. aynı duruma geldiler yine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Prescott deyince benim akılma şey geldi. Levent abiler test yapıyordu 3.6GHz'i 4GHz'ye OC yaptıklarını işlemcinin kendisini sıcaklıktan dolayı frenlediğini ve 3.6 GHz'den daha kötü performansla çalıştığı. Hatta, Intel uzun zaman Levent abilere test işlemcisi göndermemişti sonradan. :D

TatanQa, rammstein and epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Demek gerizekalı intel i7 lerden HT yi kaldırma saçmalığını yalnızca benim upgrade edeceğim dönemde tek bi seride yapmış oldu..  allah belanı versin intel..  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10 serisi almaya değmez sanıyorum, yılın sonunda yeni nesil işlemcileri çıkacakmış daha düşük nm'li. 6 ay ömrü olan işlemciler bunlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 16.04.2020 at 14:51, wazzap said:

4000 serisinin masaüstü varyasyonlarının B450 chipsetli anakartlara geleceği onaylandı gibi gibi... Gerçi biliniyor gibi bir şeydi ama olsun.

https://www.techpowerup.com/265850/amd-ryzen-4000-series-vermeer-cpus-to-be-compatible-with-b450-motherboards

Çok güzel haber valla ilerde bi 3700x upgrade isteğim vardı, bu sayede artık doğrudan 4700x falan sıçraması yaparım heralde :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu listeyi amd kendi mi hazırlamış? B350-X370 olup da 3000 serisi desteklemeyen anakart görmedim henüz. Hatta bu bios rom büyüklüğü işi de biraz hikaye galiba hafiften, Bendeki B350 anakartın biosu 16mbyte ama am4 sokete takılabilen gelmiş geçmiş bütün işlemcileri destekliyo. Pek anlam veremedim bios rom kapasitesi olayına. Bilmediğim bi ayrıntı var heralde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eski anakartların(B350 ve bazı X370 çipsetli) bios boyutları küçük olduğundan bazı ayarlar sığmıyordu. anakart üreticileri de yeni 3000 serisini çalıştırabilmek için bazı ayarlarda kısmak zorunda kalmışlardı. şimdi aynı muhabbet olabilir muhtemelen. gerçi ben bu saatten sonra am4'e yatırım yapmam zaten, gider ikinci el en kötü 3800X alıp, am5'i beklerim.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, wazzap said:

sende strix-f yok muydu yahu, Süperadam?

Hafızandan ötürü şukunu verdim.. Yalnızca 1 hafta kullandım onu, sonra crosshairle değiştirmiştim... 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok