CPU savaşları
3 3

Bu konuda 1.200 mesaj var

4 çekirdek işlemci, çekirdek başına performansta çığır açan bir teknoloji geliştirilmediği sürece bu saatten sonra alınmaz.

uygulamalar çoklu çekirdeğe optimize olduğu sürece amd'nin 8-12-16 çekirdekli ryzen'ları her zaman daha iş yapacak ve bu yüzden "future-proof" durumundalar.

intel'e başarılar diliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1usmus (ryzen dram calculator'ı yapan adam), Ekim ayı içerisinde Ryzen 4000 serisinin tanıtılacağını tivitledi. Ne kadar doğrudur tabi, orası ayrı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de gördüm o 5800X benchmarklarını da pek güvenemiyorum. Çıksın bakalım bir de, ondan sonra görürüz anyayı konyayı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

single core performansı önemli... amd'nin geri kaldığı nokta hep oydu zaten. günlük kullanımda en çok farkettiren şey sc performansı zira.

zen2+ ile baya ilerletmişlerdi, zen3 ile eski özlediğimiz günlerine dönecek sanırım amd.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/j7gd3o/zen_3_architecture_for_400_series_motherboards/

Ocaktan önce 400 serisi için BIOS beklemeyin diyor, o da BETA.  Ne anladım ben bu işten? Gerçi ben işlemci almayacağım ama bekleyen kesime yazık olacak.

Ayrıca gaming testler gelmeden hemen atlamayalım bence. Ne varsa benchmarklarda var. 

Ayrıca o fiyatlar ne öyle? :mad:

wazzap tarafından düzenlendi
Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir önceki seriye 50 USD zam yapılmış 3900X 499 USD idi 5900X 549 USD.5

5900X 6000 TL falan gibi olur bugünkü durumda ki artıyor, "bütçe dostu" 5600X bile ne kadar olacak bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su da var, oyun testleri 1080p, haliyle çözünürlük arttıkça performans GPU'ya daha bağımlı hale gelmeye başlıyor, artık standart sayılabilecek 1440p'de fark daha da düşer falan.

Yani şu, CPU artık eski kalmadı ise yani ne kast ediyorum, 7700K ve öncesi, ilk nesil Ryzen v.b. ise işlemci oyun için yine değerlendirilebilir ancak 8700K'dan itibaren bir işlemci var ise bütçe de sınırlı ise işlemci anakart değişimi yerine RTX 3070 almak mesela daha faydalı olabilir.

Ya da 240Hz, 360Hz 1080p monitörlerde neredeyse sadece CS:GO, Valorant, Overwatch, Fortnite v.b. oynanıyor ise burada da faydası görülebilir iyi kötü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, RFID said:

Bu konuyu biraz tartışalım bu başlıkta yararlı olabilir. Düşünceleriniz neler?

Competitive gaming için bence 5900X ilaç gibi gelmiştir, özellikle günümüzde 1080p 360Hz monitörlerin geldiği noktayı düşünürsek. Ancak öteki türlü 1440p ve 4K'da oynayan adama pek dokunmaz bence. Hatta bu serinin çıkması ile 3900X alınıp geçilebilir bence. Tabi fiyatlarının düşeceğini varsayarak yazıyorum. Aksi halde Tolga abinin de dediği gibi yeni sistem veya güncelleme yapmak isteyenler için hala 3700X 1440p ve 4K için gayet tatminkar sonuçlar verecektir,  3080 ile kullanılacak olsa bile. Gerçi şimdi farazi konuşuyoruz, benchmarkları görmeden konuşmanın pek bir anlamı yok açıkçaı  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni işlemciler iç gıcıklayıcı olmuş.En çok ortam önbellek kullanımı dikkatimi çekti.

1200AF den sonra sırf mutlu olayım diye 5600X alır azıcık overclock yaparım heralde.  Missss.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu overclock hadisesi bitecek gibi, Ryzen zaten çıktığından beri pek overclock yatkını bir seri değil, ben de 3950X'i overclock etmeden kullanıyorum, bir manası yok çünkü, işlemci kendisi ayarlıyor zaten hızını soğutmaya göre bir de degrade riski var baya fazla Ryzen 3XXX serisi için.

Bu serinin de hiç farklı olacağını zannetmiyorum.

Intel halen yıllardır kullandığı üretim teknolojisinden vazgeçmediği veya vazgeçemediği mi denilebilir artık bilemiyorum, orada halen bir miktar potansiyel var.

Nvidia RTX 3XXX serisinin de overclock yatkınlığı yok, RDNA 2'yi de göreceğiz, bu iş bitecek gibi artık.

Thustu and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

son seri işlemcilerden birini alacak olsam ben de overclock yapmazdım açıkçası, zaten yeterince hızlı çalışıyorlar, gereği yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefon aldım overclock kernel yükledim 1.8 yerine 2.2 GHz çalışıyor.Ciddi performans artışı var.
Monitörlerin tazeleme hızını artırıp overclock ettim.
3000MHz ram aldım tek kanal 3400 yaptım.
Bugüne kadar aldığım tüm işlemcileri overclock edilmiş şekilde kullandım.
Ekran kartını overclocklu şekilde kullanıyorum.
Arabaya chip tuning yaptırdım.

İsterse dünyanın en hızlı işlemcisi iolsun.O işlemci overclock edilmezse rahat edemem.
Selamlar..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok