CPU savaşları
3 3

Bu konuda 1.204 mesaj var

ryzen'lere ara ara sağlam indirim geliyor zaten paylaşıyorum, daha geçen gün yazdım 1700x 300 dolardan satılıyordu.

bu 8700k'nın çıkış fiyatı belli olmadan ryzen'in fiyatı MSRP olarak düşmez, benim tahminim 8700k 350 dolar olur. Bu ya da bunun altında bir fiyattan çıkar ve 5ghz üstüne overclocklanabilir olursa ben yazılırım preorderdan :)

o zaman ciddi bir indirim bekleyebiliriz ryzen'lere. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel Core 8th Gen Coffee Lake CPUs listed for back order

https://videocardz.com/72147/intel-core-8th-gen-coffee-lake-cpus-listed-for-back-order

Nasıl fiyatlar?

• INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I7-8700K PROCESSOR [BX80684I78700K]: $484.44
  • INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I7-8700 PROCESSOR [BX80684I78700]: $407.73
  • INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I5-8600K PROCESSOR [BX80684I58600K]: $338.00
  • INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I5-8400 PROCESSOR [BX80684I58400]:  $237.58
  • INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I3-8350K PROCESSOR [BX80684I38350K]: $233.41
  • INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I3-8100 PROCESSOR [BX80684I38100]: $152.51

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence pahalı kaçar, artar çekirdek sayısı değil sadece, i3'ün 235$ olduğu nerde görülmüş. bence orta seviyede AMD at koşturur üst seviyede ise single performans isteyen koşar intel 8600/8700 alır. Ryzen'lerde bir indirim olması şu fiyatları gördükten sonra süpriz olur, kullanıcı zaten ceğte ne indirimi ya:cici: diye düşündükleri belli. Elinde 4-5-6-7 serisi sistem olanlar mecbur kalmadıkça almamalılar, yeni kullanıcılarıda Ryzen cezbedebilir ama intel bunuda öngörmüş kar marjını düşürmek istememiş. AMD'ye gün doğdu:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Coffelake için soket değişimi gerekmeseydi ne olurdu merak ediyorum, belirli senaryolar dışında ihtiyacın çok üstünde hızlı işlemci  gelmiş  değişmek için işi zorlaştırma adına birde soket değiştirmek zorunda bırakılmak hiç hoş değil.

Birde merak ediyorum bundan sonraki CannonLake sadece mobil'e gelecek masaüstü pas geçilecek deniyor, eee o zaman bir sonraki işlemci IceLake geldiğinde yine anakartmı alınacak yok  artık INTEL. 

AMD şu soket mevzusunu eskiden olduğu gibi uzun bir döneme yayarsa birçok kullanıcıyı kendine çeker o kadar diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iX-8XXX serisinin çok çok etkili olacağını düşünmüyorum upgrade için, Ryzen büyük ilgi gördü, i7 2600K v.b. işlemci kullanan birçokları geçti Ryzen'e. 

Bu kesimin şimdi Rzyen'den bu seriye geçmesi küçük bir olasılık.

Tabii başarılı gelirse Rzyzen'in özellikle 7 serisinin önünü kesebilir, yine 5 serisi alacakları düşündürür.

X299 serisinde de Kaby Lake X, 7800X gibi işlemcilerin de önüne ciddi engel olur, onları da sarsar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

x299 zaten kimin umrunda ki :)

hala 2600k kullanan arkadaşlar var, ryzen'e şüpheli yaklaştılar. Zaten artık bu kadar bekledikten sonra coffeelake'i de görsünler mutlaka son kararlarını vermeden.

bence 8700k oldukça başarılı olacak, günümüzün 2600k'sı olacak diye sallayabilirim hatta.

Ryzen 7 alan geçmez tabii ki ama hala 2600k, 3770k, 4770k gibi işlemci kullananların ilgisini çekecektir mutlaka 8700k.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, stardust said:

x299 zaten kimin umrunda ki :)

hala 2600k kullanan arkadaşlar var, ryzen'e şüpheli yaklaştılar. Zaten artık bu kadar bekledikten sonra coffeelake'i de görsünler mutlaka son kararlarını vermeden.

bence 8700k oldukça başarılı olacak, günümüzün 2600k'sı olacak diye sallayabilirim hatta.

Ryzen 7 alan geçmez tabii ki ama hala 2600k, 3770k, 4770k gibi işlemci kullananların ilgisini çekecektir mutlaka 8700k.

Ben de onu diyorum işte aynı şekilde, halen geçmemiş olanları ciddi etkiler, ancak tabii tamamen tahmin üzerine, ciddi bir kesimin halihazırda Ryzen'e geçtiğini düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

i3 8350K vs. i7 7700K

Coming to the benchmarks, we will first be looking at the CPU-Z benchmark where the Core i3-8350K scores 503.3 points in single threaded and 1982.0 points in multi-threaded benchmarks. Comparing the single-threaded score, we can see that the Core i3-8350K is faster than the Intel Core i7-7700K which does 492 points with a higher rated clock speed of 4.2 GHz base and 4.5 GHz boost while the i3 only boasts a 4.0 GHz clock. In multi-threading, the Core i7-7700K scores 2648 points but we can see that it is solely due to the higher thread count and within the range that i3 can easily overcome with a slight overclock.

Intel-Core-i3-8350K-Processor_CPUz_2.jpg

i3 8350K vs. i7 6700K

The Intel Core i7-6700K which shipped at similar base clocks of 4.0 GHz (4C/8T) has a single core score of 474 and multi-thread score of 2377. Both tests make the Core i3-8350K look like a very compelling budget tier chip, especially when it will be able to match last gen Core i7’s under a price bracket of $200 US.

Intel-Core-i3-8350K-Processor_CPUz_1.jpg

http://wccftech.com/intel-coffee-lake-core-i3-8350k-cpu-benchmarks-leak/ ] ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8700k Geekbench Score http://browser.geekbench.com/v4/cpu/3797188
8700 Geekbench Score http://browser.geekbench.com/v4/cpu/3806297
8400 Geekbench Score http://browser.geekbench.com/v4/cpu/3800240

Intel Core i7-8700K Benchmarks Show a 6 Core CPU Blazing Past AMD’s 8 Core Ryzen 7 1700 and Intel’s 6 Core HEDT Core i7-7800X CPU

Intel-Core-i7-8700K_Benchmarks.jpg

http://wccftech.com/intel-core-i7-8700k-cpu-benchmarks-leak-faster-than-8-core-ryzen/

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsi geçen bench skorları gerçek olsa bile sonraki jenerasyonda değişecek soket yüzünden ilgimi çekmiyor, AMD tarafında alınacak bir sistem en kötü bir sonraki neslide destekleyeceği içinbana göre daha avantajlı duruyor. Şimdi 6C12T'lik bir Ryzen sistemi alan adam ileride Ryzen2 çıkınca 12c/24T işlemci takabilir ki bu büyük avantaj, aynı şekilde intel'de bu yapmak zor bir durum heleki canonlake'in sadece mobil(desktop'a gelmiyor) olarak geleceği ve bundan sonraki  IceLake'in ciddi bir değişimle 10nm olarak geleceği hesaba katılırsa yine intel'in fan kullanıcı dışındaki kimseleri çekmesi zor. benim bir çok tanıdığım hala 2-3-4 serisi sistem kullanıyor ve memnunlar, şimdi sorsam soket belirsizliği yüzünden kesinlikle AMD tercihi yaparlar.

INTEL'in bu hamlesi AMD'nin mali tablolarına yarar diye düşünüyorum çünkü fiyat olarak rekabet etmiyor, Son kullanıcı olarak bize faydası aynı paraya alınacak işlemcide artan çekirdek sayısı ve uygulamalardaki multi-thread desteğinin daha verimli kullanımından kaynaklanan performans artışı olur o kadar.

AMD'nin mobil arena'daki ryzen hamlesi ne olacak orasını daha çok merak ediyorum, INTEL'in  2c/4T 15w U serisi i7 işlemcileri artık aynı düzeyde 4c/8T ile geliyor, fiyat olarak pek bir farklılık yok, artık birçok power user için notebook'un daha bir mantıklı seçim olacağını söyleyebilirim. INTEL'in mobil'de biraz daha hızlı tepki vermesi AMD'den ciddi bir hamle geleceğinin işareti olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@JardeL Hocam ben senin verdiğin ilk benchlere göre "meh" dedim, ikinci verdiğin tabloda gayet güzel gözüküyor. Ama dediğim gibi TIM muhabbeti önemli olan bence. Gerçi ben 1700 alacağım yakın zamanda o yüzden Intel 23874230 çekirdekli çıkarsa da beni bağlamaz bu saatten sonra. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

350 dolar demişler , 1700 ile karşılaştırmışlar. O fiyatta 1800x ile karşılaştırmaları gerekirdi. 300 usd derlerse 1700x karşısında.  Anakarttan da bir maliyet farkı var.

Ryzen yine de çekici. Üstelik Ryzen 2 'e upgrade etme şansı olacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6 çekirdekli 5 ghz'lik işlemci 95w tdp, ST performansı mükemmel, MT performansı da yerinde, tam high end oyun sistemi işlemcisi.

Upgrade yapılamayacakmış, yapılmasın. Böyle bir işlemci alırsan zaten neden seneye upgrade yapasın ki?

1700-1800 alırken seneye upgrade yaparım diye düşünüyorsanız baştan bir sorun var demektir.  1700-1800 bugün bile kullanıcısını tatmin etmiyor ki adam seneye upgrade yapmayı planlıyor, yer tutmak için Ryzen alıyor gibi bir sonuç çıkıyor ortaya.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, ResetButton said:

350 dolar demişler , 1700 ile karşılaştırmışlar. O fiyatta 1800x ile karşılaştırmaları gerekirdi. 300 usd derlerse 1700x karşısında.  Anakarttan da bir maliyet farkı var.

Bence saka yapiyorsun... :D 

3 saat önce, wazzap said:

@JardeL Hocam ben senin verdiğin ilk benchlere göre "meh" dedim, ikinci verdiğin tabloda gayet güzel gözüküyor. 

Yalniz ilk benchler 8700K degil, 8350K... :) 

JardeL tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 minutes ago, JardeL said:

Yalniz ilk benchler 8700K degil, 8350K... :) 

O da 4c/4t sonuçta. IPC güçlenmiş her zamanki gibi. Ama ben almam açıkçası bu saatten sonra 4 çekirdek işlemci. Yani teorik olarak konuşuyorum tabi.

@Whooosh Hocam abartıyorsun sen de. Kimi tatmin etmiyormuş 1700x/1800? Saf oyun için diyorsan bile arada %10 fps farkı bile yok çoğu oyunda. Üstelik bu işlemcinin 5GHz olacağı ne malum? Ulaşsa bile onu soğutucak soğutmanın gideri ne olacak? Sadece extreme kullanıcıları düşünerek konuşmayalım lütfen. Öyle olsa AMD'nin Ryzen serisi tamamen başarısız olur. Çünkü extreme kullanıcı paraya bakmaz, performansa bakar. Şu an Ryzen'i geçebilecek her kulvarda işlemcisi var Intel'in.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Whooosh said:

6 çekirdekli 5 ghz'lik işlemci 95w tdp, ST performansı mükemmel, MT performansı da yerinde, tam high end oyun sistemi işlemcisi.

Upgrade yapılamayacakmış, yapılmasın. Böyle bir işlemci alırsan zaten neden seneye upgrade yapasın ki?

1700-1800 alırken seneye upgrade yaparım diye düşünüyorsanız baştan bir sorun var demektir.  1700-1800 bugün bile kullanıcısını tatmin etmiyor ki adam seneye upgrade yapmayı planlıyor, yer tutmak için Ryzen alıyor gibi bir sonuç çıkıyor ortaya.

8700k ne zaman çıkacak piyasaya ? Sonbahar lafı dolaşıyordu bir ara, sonrasında Ağustosta üretime başlanacak denildi sanki. Arada sonu x'le biten işlemciler vardı, x299 ne oldu ? AMD'nin şu anda Ryzen'i piyasada, satılıyor, 350 dolar olan modeli bir üst olan model, muhtemelen 8700k desktop işlemcisi çıktığında Ryzen 2'yi görürüz piyasada. Intel süper bir iş yapmış gibi davranmayalım lütfen, sonu x'le biten işlemcileri alanlar en iyi ihtimalle "enayi" oldular.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ryzen 2 olasılık dışı.

Bu konuyu tartışmak yersiz bence oyun özelinde, halihazırda oyun için 7700K önünde ne Intel ne de AMD tarafında bir işlemci yok.

8700K 2017 dördüncü çeyrekte geliyor ki çıktığında oyun için o da rakipsiz olur, Kaby Lake üzerine az bir miktar tek çekirdek performansı koyması yeterli, Intel tarafında 10 çekirdekli işlemci bile 4500-4600MHz gibi çalışabiliyor, 8700K'nın 5000MHz civarları yapması şaşırtıcı olmaz ki bu şekilde zaten Kaby Lake'i de ezer geçer.

Ne tartışılıyor ben anlamadım ve de saçma da buldum. Ryzen dediğin 3900MHz bilemedin 4000MHz çalışan bir işlemci, tek çekirdek performansı Skylake düzeyinde bile değil geçtim Kaby Lake'i. Bir de yeni gelen bunun daha da üzerine koyup bir de bunlara göre 800-1000MHz avantajlı olacak ? Konu ne yani bu durumda ? 

Girmeyecektim bu topa ama girmiş bulundum artık dayamayaraktan.:)))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, pentaman said:

8700k ne zaman çıkacak piyasaya ? Sonbahar lafı dolaşıyordu bir ara, sonrasında Ağustosta üretime başlanacak denildi sanki. Arada sonu x'le biten işlemciler vardı, x299 ne oldu ? AMD'nin şu anda Ryzen'i piyasada, satılıyor, 350 dolar olan modeli bir üst olan model, muhtemelen 8700k desktop işlemcisi çıktığında Ryzen 2'yi görürüz piyasada. Intel süper bir iş yapmış gibi davranmayalım lütfen, sonu x'le biten işlemcileri alanlar en iyi ihtimalle "enayi" oldular.

Enayilik bir durum yok, onu alan alacak da memnun olacak. Seneye daha iyisi çıkacak diye bişe almasak zaten atalım kendimizi denize.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok