Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

1 hour ago, jackjoker said:

daha önce verdiğim haberi güncelleyim. 

4-5 liralık bir artık bekleniyor ama bunu nasıl servis edeceklerini tartışıyorlardı.

ilk aşama geliyor.

bu gece itibarıyla ( 08/03/2022 ) motorine 1 lira 44 kuruş, benzine ise 57 kuruş ( 09/03/2022) Çarşamba gecesi de  Mazota 2.34 kuruş, benzine de 1.12 zam bekleniyor. 

bu zamları sen yapıyormuşsun gibi geliyor, sana bileniyoruz. ilk burdan alıyorum haberi, bu gidişle seni bir süre uzaklaştırmak zorunda kalacağız forumdan. zamlar kesilmezse açarız tekrar banı... :zuh:

wazzap, Firienholt, Mono and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, stardust said:

bu zamları sen yapıyormuşsun gibi geliyor, sana bileniyoruz. ilk burdan alıyorum haberi, bu gidişler seni bir süre uzaklaştırmak zorunda kalacağız forumdan. zamlar kesilmezse açarız tekrar banı... :zuh:

asdafafasfasa ya valla sektör den fısıltıları ilk size yansıtıyorum ben napayım :) 24 saat arayla 3,78 lira zam geliyor. 

ben bu yaşıma kadar hiç bir dönem bu kadar feci bir dönem yaşamadım. eskiden 20-30 kuruş gelince yuh diyorduk. şimdi 4 liraya yaklaştı zam adımları. 

nasıl bir zamanda yaşıyoruz amk ya

senin şu matrix teorisi de doğru bence. kesin birileri yeni bir simülasyon deniyor üzerimizde. 

jackjoker tarafından düzenlendi
Omfs and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu zamlar başlamadan bizim çiftliğe aldığım 3 tonluk su tankının içine motorin stoğu yapsaydım iyi kâr yapardım şimdi. 5lira denen düz hesap 15000lira kâr olmuş oluyor olaya bak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, iceice said:

Depoyu fulleyecek zaman da bulamıyoruz, hep full geziyoruz zaten :)

buna katılıyorum. fullemeye gittim. yarı depoydu. baktım kimse yok. dedim millette ya para kalmadı yada alacak yer kalmadı.:zuh:

depoyu son defa törenle fulledim. bakalım artık sonumuz hayrola

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9 Mart günü beklenen zam miktarı sanırım rekor artışla geldi.

Motorin grubunda 235 kuruş, benzin grubunda 213 kuruş deniyor.

Başlığı da keşke 30 yapsaydınız.Elimiz alışsaydı.:facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Başlığı doğrudan 50 TL olarak güncelleyin. Bu şekilde akaryakıt zamlarını hergün yapan hükümet gibisiniz. :mrgreen:

izbe Ties yapmıyor adam inadım inat. bu arada Rusya yakıtı kestim derse Brent'in 300 dolara kadar çıkabileceği konuşuluyor. Eğer öyle olursa artık arabalar sadece üzerine dantel örtülen süs cihazları gibi olacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1,5 ay önce ihale hazırlığında akaryakıtı 2022 için 13, 2023 için 15 lira öngördük, daha 2 ayda patlamış oldu. 

nakliye için basit hesap yapılır, yakıt bedeli x 3 diye (yakıt bedeli  + şofor bedeli + araç masrafı)  o da patladı artık. Şoföre kimse vermez o kadar. 

Ülke artık öyle böyle batakta değil. Ama bunları 4-5 yıl önce söylerken sana sövenler ancak şimdi ne oluyoruz demeye başladılar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, jackjoker said:

izbe Ties yapmıyor adam inadım inat. bu arada Rusya yakıtı kestim derse Brent'in 300 dolara kadar çıkabileceği konuşuluyor. Eğer öyle olursa artık arabalar sadece üzerine dantel örtülen süs cihazları gibi olacak. 

Venezuela ve İran'a yapılan yaptırımların azaltılması gündemde. Hatta SAudilerdem de üretimi artırmalarını talep edebilir ABD.

Venezuela işi sıkıntılı çünkü son yaşananlardan sonra altyapıyı geçtim platformlarda çalışacak eleman bulmakta zorlanacaklarına dair söylemler var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, Najaz said:

Biden bu akşam Rusya'ya petrol ambargosu açıklayacak.

Brent petrol 200 dolar, Türkiye'de benzin-mazot 30+ TL

Ama biz Allahsız CeHaPe döneminde GAZYAĞI ALAMADIHHH!

evet açıkladı. brent petrol %10 luk yükseliş durumuna geçti. an itibarıyla 132 dolardı bu satırları yazarken ve tırmanıyor. yarına kadar 200 olursa şaşırmam. GG
Türkiye bitmiştir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amerika'nın almadığı petrol ve doğal gazı, bizim reis sıkı pazarlıkla ucuza alır putin reis'den.

büyük resmi göremiyorsunuz hiç.

3 vakte kadar dünya'da en ucuz akaryakıtı kullanan ülke biz olacağız.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, stardust said:

3 vakte kadar dünya'da en ucuz akaryakıtı kullanan ülke biz olacağız.

Dünya üzerinde en ucuz biz kullanıyoruz zaten, inanmıyorsan TUIK'e başvur bir şekilde ispatlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10/03/2022 Tarihi itibarıyla Mazot'un litresine 2,03 Lira zam gelmesi bekleniyor. ( Henüz haber doğrulanmadı ama kulis arasında belirtilen bu )  Benden duymadınız.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 minutes ago, jackjoker said:

10/03/2022 Tarihi itibarıyla Mazot'un litresine 2,03 Lira zam gelmesi bekleniyor. ( Henüz haber doğrulanmadı ama kulis arasında belirtilen bu )  Benden duymadınız.  

arkadaşı 3 günlüğüne forumdan uzaklaştırmış bulunuyoruz. zamlar devam ederse banı açarız, zamlar kesilirse maalesef bir kullanıcımızı daha kaybetmiş olacağız... :lol:

cherqes and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 dakika önce, stardust said:

arkadaşı 3 günlüğüne forumdan uzaklaştırmış bulunuyoruz. zamlar devam ederse banı açarız, zamlar kesilirse maalesef bir kullanıcımızı daha kaybetmiş olacağız... :lol:

valla dün EPDK dan bu zamları yapan komite içinde ki bir elemanla beraberdim. Şuan ki zamların çok minik olduğunu belirtiyim. benim duyduklarımı burada yazsam bırak forumdan uzaklaştırmayı muhtemelen Domain ban, IP ban ya da her çeşit ban'ı yaparsınız bana :D

sadece şu spoiler'ı vereyim. EPDK eğer savaş devam ederse mazot ve benzin fiyatını bir ay olmadan 40 lira civarına çıkarabilir. Şuan ki gündem bu. Ama tabi detay veremem :D benden duymayın da 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet kulislerde konuşulanlar biraz daha netleşmeye başladı. Mazon 2 lira üstü ama detayı henüz açıklanmadı. Benzin 70 kuruş 1 lira arası olacak şekilde zam gelecek. Olasılık %80 bu arada. Şuan resmi servis etme zamanını ayarlıyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tiese yazık ya devletimizin bu yaptığı afam nerdeyse hergün başlığı değiştirmek zorunda kaldı. Adamın işi var gücü var devletlum sizin zamlarınızla mı uğraşacak...

Artık ipin ucu kopmuştur, bu saatten sonra rampa aşağı zammın önü frensiz gider. Erzaklarınızı, zulalarınızı iyi ayarlayın ortalık fena olacak. Marketlerde falan epey bi mal boşalmış yine raflar fakir görünüyor. Ciddi zamlar gelecek belli ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AK Partisi'nin oy kaygısıyla sübvanse ettiği 3 temel enerji kalemi vardı; elektrik, doğalgaz ve akaryakıt.

Ancak son dönemde vergi gelirlerindeki azalma ve KKM gibi Hazine'den verilen ödeme teminatları sebebiyle, bu üç kalemin hepsini birden sübvanse edecek para kalmadı Hazine'de. Kendi oy tabanlarını oluşturan mankurt çomarların canını en fazla yakacak, oy tercihlerini etkileyecek elektrik ve doğalgaz fiyatlarını baskılamaya devam kararı verdiler; akaryakıtı kendi haline bıraktılar.

Sen: Ülkede demokrasi bitti. İfade özgürlüğü yok, ağzını açanı içeri tıkıyorlar.
Çomar: Heeeaasssiktir len!

Sen: Adalet, hukuk yerlebir oldu. Adalet mülkün temelidir. Hukuk herkese lazım

Sen: Sağlık sistemi çöktü. Doktorlar istifa edip yurtdışına gidiyor. Yarın ameliyat olacak doktor bulamayacağız.

Sen: Eğitim sistemi berbat durumda. Çocuklarımız iyi eğitim alamıyor. Biat-itaat temelinde dini eğitim dayatılıyor.

Sen: Elektrik zamlandı, doğalgaz fiyatları fırladı.
Çomar: Tayyib anamızı s.kti! Bir daha Tayyib'e oy yok!

Firienholt and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

brent petrol düştüğü için geri çekildi.

jj de burda petrolün tamamen içerden alınan bilgilerle yönlendirildiğini düşünedursun :lol:

evet haklılık payı var normalden daha fazla zam yaptıkları zamanlar oluyor. ama brent petrol'ün bir miktar düşmesi ile zammın iptal edilmesi benim dediğimi genel olarak doğrulamış oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok