Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

23 minutes ago, infestor said:

son 1 yildaki sacmaligin grafigi

saçmalığın başlayışı nas suresine uyum sürecine girdiğimiz aylara denk geliyor :lol:

herif nas diye diye ülkenin a.k.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, TiesTorN said:

saçmalığın başlayışı nas suresine uyum sürecine girdiğimiz aylara denk geliyor :lol:

Adamın koyduğu şey milyarlarına (dolar) ekledikleri oldu. Cihat yapıyorlar, her türlü yalan soygun .vb caiz olduğundan da ülkeyi soyuyorlar.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, TiesTorN said:

a.k. ne? açık yaz. amına koydu yaz. bu ülke ve onun yöneticileri sansürsüz küfürü hak ediyor. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mazot - benzin fiyat farki 5.75 TL'ye gelmis , ooha :icon_eek:... Dizel sahiplerine guzel kazik oldu... 

Tabii herkesi etkiliyor bu durum, lojistik sektoru, tarim vs. hep dizel araclar... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yıllardır benzin niye daha pahalı diye söyleniyordum, artık çok mutluyum :lol:

şaka bir yana, evet benzinli aracı olanlar için iyi belki ama ülke için kötü. nakil araçlarının tamamı dizel. bakkaldaki gofretin fiyatı bile dizele bağlı. bokunu çıkardılar biraz, amaçları ne acaba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onlarca yıldır benzinden daha ycyz olan dizel ne hikmetse tam da ticaretin desteklenmesi gereken zamanlarda benzinden daha pahalı hale geldi:icon_think:

Hadi diyorum komplo teorisi üretmeyeyim ama sanki bilinçli bir şekilde ticaret boka sarsın diye uğraşıyorlar yaptıkları her icraatla. Bir içten içe, yavaş yavaş yıkım var gelmeye başladı bana iyiden iyiye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ara daha kallavi zamlar gelmeden benzer bir yorumu dile getirmiştim.

Benzinli araç oldukça kullanan az, yani genele bakarsanız nakliyat vs amaçlı araçların üstünlüğü tamamen dizele endeksli. Devlette yapılan o kadar yolların vergisi falan karşılanması gerekiyor, hal böyle olunca akaryakıta dayadıkça dayanıyor ve getirinin en çok dizelden olduğunu onlar bizden kat ve kat daha iyi biliyor.

Ben şahsi aracımda gelen lirasal zamların zararını geçtim kontak kapatırsın zorunlu olmazsa binmezsin eyvallahta, işin ucu gıdaya kadar varıyor. Marketlerde ki ateşi görmeyenimiz yok. 1 liralık ürün gelene kadar üzerine akaryakıt farkını yansıtıveriyorlar. Geçen kargo işim düştü mesela aman diyorum kargo falan işiniz düşmesin umarım. Örnekler çoğaldıkça çoğalır, ben böyle bu senede ki değer kaybı eriyiş gibi absürt bir durum görmedim; ülkenin içinden geçildi ve kimse hissetmedi. Daha bide bu filmin jeneriği gibi birşey muhtemelen...

Omfs, jackjoker and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün benzer yorumu arkadaşlara yapmıştım aslında.

benzinin ucuz olmasının sebebi muhtemelen benzinli araç kullananların genel olarak sadece şahsi ve keyfi araç süren kesim olması ve benzin çok pahalandığında araç kullanımının azalması dolayısıyla benzin tüketiminin ciddi oranda düşmesi. sanıyorum ki 20 tl civarlarında bu dengeyi tutturdular o yüzden fazla zam yapmıyorlar.

dizelde ise durum farklı... ticari bir yakıt türü olduğu için herkesin eli mahkum kullanacak, tüketim azalmayacağı için bastıkça basıyorlar zammı.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Deathknight said:

ülkenin içinden geçildi ve kimse hissetmedi.

özellikle son 1 yilda ulkenin icinden fena gectiler; gayet de hissedildi. hissetmedim diyen varsa yalan soyleyen akp takimi ve onlara oy veren vitaminsizlerdir. ulkeden kacan kacti, ses cikaracak kimseler de pek kalmadi.  kaldi ki, ses cikarsa kafasina cop yiyip kodese tikacaklari icin niye ses cikarsinlar ki?

2001 krizinde lisedeydim,  ahkam kesecek degilim ama en azindan kriz oldugunun herkes farkindaydi ve buna karsi birseyler yapildi. 1-2 yil icinde de alinan aksiyonlar netice getirmeye baslamisti. su anki durum cok berbat. hukumet tamamen bir inkar icinde. secime kadar da max. indiragandi pesinde. secimden sonra da sihirli degnek gelmeyecek tabii, bu kadar devasa bir enkazi devralacak kimse artik, vergilerden kesinlikle vazgecmeyecektir. ötv mötv bâki yani :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece ekonomik çöküş değil olay. Ruhen, kalben, aklen de bir çöküş var. Halk ya korkutulup sindirilmiş ya umutlu ama sahte bir bekleyişe sokulmuş ya maddi veya ruhani vaatlerle kandırılmış ya da ses çıkartmak istese bile azınlık ve dağınık bir şekilde bırakılmış halde. Ekonomik durumlardan çok daha önce ülkenin değerleri, Atatürk ilkeleri, milletlerarası itibarı ve geleceği ayaklar altına alınmaya başladığında çoğunluk olarak harekete geçilmesi gerekirdi. Sizi bilmem ama ben en azından bu heriflerin takkesi tamamen düşüp (daha ne olacaksa) ne mal oldukları inkar edilemeyecek şekilde ortaya çıksın ve bir daha tekrarlanmayacak şekilde bize acı bir ders olsun diye dişimi sıkıyorum fakat bir taraftan da dişi sıka sıka ülke elden giderken izleyip kalıyorum ikileminden de çıkamıyorum. Tahmin ediyorum benzer durumda olan çok insan var. 

Adamların dertlerinin sadece para olmadığını biliyorum. Siyasal islamın üzerine kurulduğu ve daha bir ilkokuldayken rahat rahat dile getirilen bir mitolojinin peşinden gidiyorlar. Normal okullarda okuyan benim gibi çocuklar bile bunu biliyorken imamhatiplerde veya kapalı kapılar ardında aile ortamlarında özellikle koşullandırılmış bir çok çocuk şimdi güç sahibi makamlarda oturtuluyorlar. Bu günlere hep planlayarak geldiler. "Bir gün tüm dünya müslüman olacak", "bilmem kaç yılında müslümanlar çoğunluk olacak", "gavur ülkeler hastalıkla, ekonomik zorluklarla, ahlaksızlıkla kıvranacak ve islam devletleri dünya üzerinde tek başına söz sahibi olacak" gibi benzer daha bir çok beyin yıkama materyaliyle büyütülen bu çocuklar şimdi Türkiye üzerine çöreklenerek bir taraftan kendi ceplerini dolduruken diğer taraftan da bahsettikleri siyasal cihat için parasal hazırlık içine girdiler. Ülkenin maddi ve manevi olarak kanını sömürüp kendi mitolojik hayallerini gerçekleştirmede kaynak olarak kullanacaklar. Yani iş sadece "ülkeyi soyup soğana çevirdiler aga" olayı değil.

Bunlar daha iyi zamanlarımız. Hem de gelmiş geçmiş en büyük dahi bize 100 yıl önce bunların olacağını bir bir söylemişken biz de ağzımız açık izliyoruz bunların yaptıklarını. Ülkemize biz sahip çıkmadığımız için hırsız geldi ve çöreklendi, daha da kötüsü kendisi sahip çıkarak 100. yılı kutlarken de "aslında bu ülke islami temeller üzerine kurulmuştu ve 100. yılda bu amacımıza çok şükür ulaştık" diyip rejimi değiştirecekler.

Biz izleyelim daha ağzımız açık...

Mono and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 26.08.2022 at 20:06, infestor said:

özellikle son 1 yilda ulkenin icinden fena gectiler; gayet de hissedildi. hissetmedim diyen varsa yalan soyleyen akp takimi ve onlara oy veren vitaminsizlerdir. ulkeden kacan kacti, ses cikaracak kimseler de pek kalmadi.  kaldi ki, ses cikarsa kafasina cop yiyip kodese tikacaklari icin niye ses cikarsinlar ki?

2001 krizinde lisedeydim,  ahkam kesecek degilim ama en azindan kriz oldugunun herkes farkindaydi ve buna karsi birseyler yapildi. 1-2 yil icinde de alinan aksiyonlar netice getirmeye baslamisti. su anki durum cok berbat. hukumet tamamen bir inkar icinde. secime kadar da max. indiragandi pesinde. secimden sonra da sihirli degnek gelmeyecek tabii, bu kadar devasa bir enkazi devralacak kimse artik, vergilerden kesinlikle vazgecmeyecektir. ötv mötv bâki yani :baba:

İronime sen kendin cevabını vermişsin aslında 😁 tabiki hissediliyor, hissetmeyen normal vatandaş değildir zatende; öle bir geçirdiler ki vatandaşa bu tabir için hani başka bir benzetme vardır yalama olana giren çıkan artık hissettirmez yani artık o derece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yılın ilk 6 ayında satılan toplam benzin:

2019: 1,49 milyon m3
2020: 1,27 milyon m3
2021: 1,48 milyon m3
2022: 1,88 milyon m3

Yılın ilk 6 ayında satılan toplam motorin:

2019: 13,63 milyon m3
2020: 12,55 milyon m3
2021: 13,60 milyon m3
2022: 14,19 milyon m3

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Omfs said:

Yılın ilk 6 ayında satılan toplam benzin:

2019: 1,49 milyon m3
2020: 1,27 milyon m3
2021: 1,48 milyon m3
2022: 1,88 milyon m3

Yılın ilk 6 ayında satılan toplam motorin:

2019: 13,63 milyon m3
2020: 12,55 milyon m3
2021: 13,60 milyon m3
2022: 14,19 milyon m3

fu7d2pw.png
2019 ile 2020 yılları arasında daha fazla fark olması lazım gibi geldi bir an , pandemi eve kapanma süreci vardı ya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

24 yıldır 2000 motor benzinli araç kullanan ben için gecikmiş adalet :mrgreen:

Şaka bir yana Avrupada ve Amerika'da benzin benim bildiğim zaten hep mazottan ucuzdu. Bizde dizel araçların çok daha fazla olması nedeniyle sanırım mazot her zaman daha ucuz bırakılmaya çalışıldı. Benzinden daha fazla ötv alınıyordu vs. Ama sonuca bakarsak her depo dolduruşumuzda bu pahalılık ocağımıza incir ağacı dikiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O indirim sonrasında petrol yukarı yürüdü diye hemen kuruş bazında düzeltme geldi. Ulan indirim gelene kadar 3 gün düşünüldü bu nasıl bir kafa ya. Zam yapıldıktan sonra misal 2 gündür petrol daha da düşüyor hadi dolar çıktı desenler tamamda 2 3 cent yükseldi bugün şimdi indirim hemen gelecek mi? Nerdeeeee...... Dövizde hapı yuttuk zaten kriptoyu takip etttiğimden biliyorum. Kaç günlerdir usdt bazında try olarak 18.35 40 larda falan geziyor. Bunlar 2 haftadır kademeli olarak hergün 2 3 kuruş gün aşırı vidayı gevşeterek dengeleme yapıyorlar sözde. Batmışız ki ne batmışız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar yakıt tüketimleriniz nasıl?

Sanki yaz başından beri benim aracımda yakıt tüketimi arttı gibi. Uzun yolda 5.5 yaktığım yerde 6 civarı yaktım. Aynısını iş yerimden arkadaşım da söyledi, izmir ankara arası 6,5 civarı yakarken 7,2 yaktım ilk defa diyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim araba 14-15 yakıyordu hala aynı yakıyor değişen bir şey yok...

ayrıca yarım litrelik farklara bakarak bir sonuca varabileceğinizi sanmıyorum, her türlü yol koşulundan ve şarttan değişebilecek bir miktar o.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yarım litre olarak ele almak doğru değil. 5,5 - 6,2 olduysa yaklaşık %15 fazla demektir. % olarak yorumlamak gerekir. 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

brent petrol azıcık arttığı anda zammı çakan devletimiz nedense her düştüğünde 3 günlük düşünme sürecine giriyor. dün 90$'ın altına geriledi ama hala indirim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, TiesTorN said:

brent petrol azıcık arttığı anda zammı çakan devletimiz nedense her düştüğünde 3 günlük düşünme sürecine giriyor. dün 90$'ın altına geriledi ama hala indirim yok.

E çakal esnaf mantığıyla yönetirsen böyle olması çok doğal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok