Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

1 saat önce, SEP said:

Sektöre yakın olanların bu gereksiz zam şeklinin mevcutta ki kamu borçları ve trafik cezalarının iptalinden doğacak açığın kısa vadede kapatılması olarak yorumluyor. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

başlığa güncelleme yap @TiesTorN

Akaryakıtta ÖTV oranları artırıldı: Benzin ve motorine dev zam

bu arada günaydın. yine ülkenin uyuduğu saatlerde atılan bir imza. 

uyumaya devam

Akaryakıt üzerinden alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) tutarlarında artışa gidildi.

Bazı Mallara Uygulanan Özel Tüketim Vergisi Tutarlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Böylelikle, 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı üzerinden alınan ÖTV tutarı toplamda 7,52 lira, 98 oktan kurşunsuz benzininin özel tüketim vergisi ise litre başına 7,99 lira olacak.

Motorinin litresi üzerinden 7,05 lira, LPG otogazda da 5.77 lira ÖTV alınacak.

Kararla, ÖTV tutarları motorinde ve benzinde litre başına 5 lira yükseltilmiş oldu.

Düzenlemeden önce benzinden litrede 2,52 TL, motorinden 2,05 TL ÖTV alınıyordu.

Bu artışların benzin ve motorinde pompa satış fiyatına yansımasın KDV'si ile birlikte 6 lirayı buldu.

LPG’deki artış ise 5 lira oldu.

Benzinin litre fiyatı 35,90 liraya, motorin 33,18 liraya yükselirken, otogaz 15.91 lira oldu.

jackjoker tarafından düzenlendi
Omfs and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada aklima EPGIS'in susturulmasi geldi :D

vatandas zam gelmeden once haber alamasin diye paylasim yapmalari yasaklanmisti. 1 sene oluyor herhalde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğalgazdaki ÖTV'ye %224 ZAM geldi

mesela bu o.cucuuu kesimi daha çok ilgilendiriyor çünkü lpg li araçları daha çok kullanan onlar. doğalgaza yapılan her zam lpg ye de zam demek oluyor. beter olun lan geberin bokunuzda, hatta soyunuz da beter olsun boğulun yok olun çürüyün. üzerinize işemek isterim gülerek pis fakirler. 

jackjoker tarafından düzenlendi
MilesTeg, TiesTorN, Atrin and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, infestor said:

maliyeden komedi gibi aciklama geldi

herifler almanci olmadiklari halde almanci kafasiyla savunmaya calismislar bir de :D

Hazine ve Maliye Bakanlığı yaptığı açıklamayla istatistik biliminin yalan söylemek için ne kadar rahat kullanılabildiğini göstermiş. Maalesef buna inanacak çoğunlukla aynı toprakları paylaşıyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu an bodrumda tatildeyim, akaryakıt zammının burda yakalaması kötü oldu ama daha önce de dediğim gibi son seçimden sonra hiç bişey zerre sikimde değil. oh olsun, bunlara oy veren fakirler gebersin. ülke yansa ilgilenmiyorum artık. %52 ilgilensin. 

Atrin and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/18/2023 at 8:06 PM, TiesTorN said:

şu an bodrumda tatildeyim, akaryakıt zammının burda yakalaması kötü oldu ama daha önce de dediğim gibi son seçimden sonra hiç bişey zerre sikimde değil. oh olsun, bunlara oy veren fakirler gebersin. ülke yansa ilgilenmiyorum artık. %52 ilgilensin. 

Fakirler ve gerizekalı olanlar zaten fakir olmak dışında bir seçenek olabildiğini düşünmüyor. Bunların büyük bölümü çalışmıyor, habire çocuk yapıyor sonra gidip devletten türlü çeşit sosyal yardım alıp sürünüp gidiyor. Bunları da Reyis giderse senin yardımların kesilecek, çalışmadan yaşama şansın yok falan diye korkutuyorlar. Haliyle sen ödediğin envai çeşit vergi ile bu sığır sürüsüne bakmaya devam ediyorsun. Haliyle giren çıkan sana bana, %52'nin büyük bölümüne değil.

Hep 50 TL'lik alanların gözleri yaşlı..

Definitive tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok