Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

5 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Dövizde yaşanan düşüş nedeniyle EPDK bu gece devreye girecek zamları durdurmuş.

Lütfetmişler...

1 hour ago, snc-tr said:

Dövizin bu düşüşüyle akaryakıtta düşer mi sizce? Kepçe ile aldıklarını kaşık ile geri verirler tahminen.

Kaşıkla değil de damlalıkla diyelim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 dakika önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Dövizde yaşanan düşüş nedeniyle EPDK bu gece devreye girecek zamları durdurmuş.

haldır haldır zam gelecek diye yakıt alanlara gg diyelim :D böyle fake olmaz ya. adamlar her şekilde gol atıyorlar 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Akaryakıt fiyatlarında yeni bir döneme giriliyor. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre bugünden itibaren ürünlerin fiyatlarında yaşanan düşüş pompa yerine ÖTV'ye yansıyacak. Söz konusu artışlar hiçbir şekilde 2 Nisan 2020 tarihli ÖTV tutarlarını geçmeyecek.

Resmi Gazete'deki Cumhurbaşkanı kararına, göre akaryakıt fiyatlarında kura bağlı olarak gerçekleşmesi beklenen indirim ötv tutarına eklenecek. bu nedenle akaryakıt fiyatlarında ötv matrahına ulaşana kadar indirim olmayacak. yarın benzin ve motorinde 2 lira, bugün lpgde 1,10 tl indirim bekleniyordu.

İndirim için kalan ötv marjı Benzinde 2,53 TL, Motorinde 2,05 TL, Lpg'de 1 TL. Bu durumda sadece LPG'de 10 kuruş indirim olacak. "

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sesli kahkaha attım :)

şuan ki rakamlar sabit

artık indirimler sadce ötv den düşecek

zamlarda ötv ye eklenecek

eğer ötv matrahı zam oranını karşılayamazsa pompa fiyatlarına zam yansıyacak. 

ama indirim olursa ötv matrahından düşecek ve pompada ki rakam hiç bir zaman değişmeyecek :D

hadi hayırlı olsun

benzinin şuan ki fiyatını milad kabul edin diyorlar. bir daha bu rakamın altına düşmeyecek ama üstüne çıkabilecek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, jackjoker said:

benzinin şuan ki fiyatını milad kabul edin diyorlar. bir daha bu rakamın altına düşmeyecek ama üstüne çıkabilecek. 

Sayın Hazine bakanı dün gece dedi zaten yine çok ucuza akaryakıt kullanıyoruz diye. Avrupa bizi kıskanıyor. Hayır birde ticaret yapan adamı tehdit eder gibi fiyatlar düşecek deniyor, bak döviz ucuzladı bahanesi... Adam nakliyeyi yaparken su mu kullanıyor ? Nasıl ucuzlasın fiyatlar o kadar çok saçma bir kısır döngünün içine girdik ki 2022 felaket yılı olacak sanırım.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, stardust said:

9.99'a sabitleyip, ÖTV'yi ona göre ayarlasalardı bari, psikolojik olarak sevindirik olurduk.

Döviz kuruna endeksli TL mevduat faizi garantisi için gerekli parayı çıkartacak.

Asgari ücret zammı olarak verdikleri parayı geri alacak.

Emekli ve memurlara yapılacak zammı geri alacak.

Bir şekilde fakirleşme seviyesini arttıracak. E nasıl olacak?

stardust and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 dakika önce, quad said:

Türkiyede o da kurtarmıyor https://eksisozluk.com/entry/131905363

aynen.

2022 de resmi gazetede yayınlanan karara göre, şuan Tesla gibi bir elektrikli aracın 1km de tüketimi 1 liraya geliyor. Mazottan çok da farklı değil hatta daha kötü bile denebilir. hızlı şarj sistemine %122 zam yapıldı. Çok fena tüketim değerleri ortaya çıkıyor. Elektrikli araçları türkiye de bitirdiler bu kanunla. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, jackjoker said:

aynen.

2022 de resmi gazetede yayınlanan karara göre, şuan Tesla gibi bir elektrikli aracın 1km de tüketimi 1 liraya geliyor. Mazottan çok da farklı değil hatta daha kötü bile denebilir. hızlı şarj sistemine %122 zam yapıldı. Çok fena tüketim değerleri ortaya çıkıyor. Elektrikli araçları türkiye de bitirdiler bu kanunla. 

Bu fiyatlar şarj istasyonlarında geçerli. Şayet evden şarj edebiliyor, uzun yola da çıkmıyorsanız elektrik akaryakıta iyi bir alternatif.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 dakika önce, snc-tr said:

Bu fiyatlar şarj istasyonlarında geçerli. Şayet evden şarj edebiliyor, uzun yola da çıkmıyorsanız elektrik akaryakıta iyi bir alternatif.

evet ama herhangi bir yerde uzun yola çıkan kişi ne yapacak? mecburen hızlı şarj istasyonuna girip takviye etmeyecek mi? şehir içinde bile kullanımda çoğu kişinin evi uygun bile olmayabilir. etrafımda ki kişiler elektrikli araçlarını sadece istasyonlarda şarj edebiliyor misal.  yasadan önce gayet makul olabiliyorken %120 zamla kesinlikle bok gibi bir duruma girdi elektrikli araçlar. 

ayrıca şehir içinde kesinlikle hybrid araçlar avantajlı. elektrik artık alternatif değil bizim ülkede. dünyada evet. hatta tüm dünya artık sadece elektriğe yatırım yaparken bizim ülkede bu bok gibi süreç yönetiminin bok gibi işletilmesi ve bok gibi vergiler ile elektrikli araçlar saçma şekilde gereksiz hale gelecek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ilgincmis, ne desem bos. Ben gerci sadece son iki aydir elektrikli arac kullaniyorum ama su ana kadar evde sarj etmek yeterli oldu, pandemi nedeniyle zaten iki yildir ofise gitmedigim gibi uzun yola vs cikmiyorum, sonra durum degisir mi bilmiyorum. Henuz sarj istasyonu kullanmama pek gerek olmadi.

Evin elektrik tuketiminde onemli bir artis olmadi, Gecen yil bu ay 744KWh tuketmisiz, bu yil da 880KWh olmus ama aradaki fark sadece arac sarjindan degil, birkac ay gectikten sonra daha detayli bilgi toplamis olurum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TOGG çıkınca işler belki değişir. TOGG için pozitif ayrımcılık yaparlarsa, Togg araçlarına şarj tarifesi indirimli olsa mesela, bu kanunlara uygun bir hareket olur mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, snc-tr said:

TOGG çıkınca işler belki değişir. TOGG için pozitif ayrımcılık yaparlarsa, Togg araçlarına şarj tarifesi indirimli olsa mesela, bu kanunlara uygun bir hareket olur mu?

tr'de kanunu takan mı var?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, TiesTorN said:

tr'de kanunu takan mı var?

tr'de kanunu takan olmadığını tabi ki biliyorum. Haksız rekabete yol açacak bir durum oluşur mu onu merak ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok