Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

Mis gibi zamlar, gelsin daha ucuz gidip geliyoruz hala. Dün bi İzmir Karşıyaka-Manisa Salihlide ekran kartı alışveriş işim vardı gittim geldim 10usdcik ne var ki bunda epey ucuz yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o değilde kısa zamanda bu rakamların ötesine çıkacak dediğimde @TiesTorN olmaz öyle diyordu. bakalım yine aynı fikirde mi? tekrar soralım ey ahali.

not: önümüzde ki hafta içinde yine 1 er lira zam düşünülüyor. Bu zamlar BOTAŞ'ın artık cep den karşılamayacağım halk dan tahsil edin dediği zamlar bu arada. her hafta 1 liraya kadar zam gelecek derken bunu kast ediyordum işte. 

ayrıca Brent petrol yükseldi bütün dünyada zamlanıyor diyen angutlara cevabım, Brent petrol zamanında da bu seviyelere çıktığı çok dönem oldu. dönem dönem aynı varil fiyatlarına çıktı ama hiç bu kadar zam yememişti bu Türkiye'de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/benzine-de-zam-geliyor-6939288/

benzini unuttular sanıp üzülmüştük, halbuki ona da güzel bir süpriz hazırlamışlar.

daha dur. bu haftanın zamları tamam. şimdi önümüzde ki haftanın zamlarını yükleyecekler. her hafta böyle. 25 liraya kadar yolu var. malum hem bakandan he reis den gazı aldılar. ne dedi 2 si? "avrupanın en ucuz benzinini halkımıza sunuyoruz. aslında olması gereken rakam 25 liraydı" dediler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, jackjoker said:

o değilde kısa zamanda bu rakamların ötesine çıkacak dediğimde @TiesTorN olmaz öyle diyordu. bakalım yine aynı fikirde mi? tekrar soralım ey ahali.

not: önümüzde ki hafta içinde yine 1 er lira zam düşünülüyor. Bu zamlar BOTAŞ'ın artık cep den karşılamayacağım halk dan tahsil edin dediği zamlar bu arada. her hafta 1 liraya kadar zam gelecek derken bunu kast ediyordum işte. 

ayrıca Brent petrol yükseldi bütün dünyada zamlanıyor diyen angutlara cevabım, Brent petrol zamanında da bu seviyelere çıktığı çok dönem oldu. dönem dönem aynı varil fiyatlarına çıktı ama hiç bu kadar zam yememişti bu Türkiye'de.

sen onu söylediğin dönemde dolar iki günde bir 1'er tl çıkıyordu, doğal olarak da zam geliyordu :cici:

şimdi dolar aynı ama brent petrol saçma sapan bir hızla çıkıyor, yine zam gelmesi kaçınılmazdı. ama şu var, bu aralar gelen zamlar orantısız gelmeye başladı evet o konuda haklısın.

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, ZvAnA said:

Kuyruklar oluşmaya başlamış yine. Ben de çıkıp fullesem mi ki...

benim aldığım istihbarat raporlarına göre 3 lira civarı gelecekti ancak bunu 2 ye böldüler. 1.5lirası bu hafta 1.5 lirası haftaya. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar benden duymuş olun şimdiden söyleyim

25 liraya çıkacak litresi

artık öyle 10,20 kuruş artırım yok

kodular mı 1.5 lira

erduuuvaaan erduvaaaaan erduuuuvaaaan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, TiesTorN said:

arabaları satma vakti gelmiş...

olay sırf araba değil ki, akaryakıt özellikle mazotun fiyatının artması, başta tarım ve nakliyat olmak üzere bütün sektörlerin maliyetini arttırıyor. enflasyonu sanırım tek haneye indirmeye çalışırken 3 haneye çıkaracaklar.

ithal ürünlerde kur + enflasyon %250 zamlanan ürünler var. kahve dünyası 250gr filtre kahveyi tam 1 sene önce 17.5 liraya almışım şuan yeni zam yaptılar şaka gibi -wait for it- 60 lira oldu.

canım isteyince fiyatına bakmadan pastırma alırdım şuan sucuk alırken bile düşünüyorum, iyi sucuğun kilosu 200 liraya geliyor. bebek yiyor diye avokado, kivi, muz falan alıyoruz valla çocuk için faydalı diye ona kadar alıyorum, kilosu 30 liraya muz alınca yiyesim gelmiyor, kabuğunu at yenecek yerinin kilosu 60 lira.

insanlar alamadıkça, yiyemedikçe, gezemedikçe, bu toplumda büyük olaylar çıkması kaçınılmaz. resmen köle toplum haline getirdiler. asgari ücretli 250 euro 300 dolara çalışıp, bırak ev-araba hayali kurmayı, ne yiyecek, ne içecek, o bile meçhul...

faize karşıyız dediler bana şimdi tıkır tıkır %16 faiz, üstüne de kur farkı ödeyecekler. kimin parasını kime verecekler acaba... ekonomi politikası tamamen çöktü. keşke tek derdimiz arabaya binememek olsa, bence büyük toplumsal olaylara doğru sürükleniyoruz. ben köle gibi çalışıp en basit ihtiyaçlarımı bile karşılayamayacak hale gelsem kimi bulursam ona saldırırdım, halk bu duruma gelmek üzere.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, stardust said:

insanlar alamadıkça, yiyemedikçe, gezemedikçe, bu toplumda büyük olaylar çıkması kaçınılmaz. 

yooo, hiç de öyle bir şey olmayacak. gözünüzde çok büyütüyorsunuz bu milleti.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ortamın oluşmasına neden olan politikaları yaratan ve yürüten yetkiyi sağlayan kesimin büyük bölümü zaten gezmekten millet bahçesinde aç karnına yatıp yuvarlanma anlamı çıkartıyor sadece. Birşey aldığı yok, eleştiri yapana cebindeki telefonu göster diyecek vizyona sahip, yeme konusunda ise et yemek için kurban bayramı beklemenin doğal olduğuna ikna olmuş durumdalar.

jackjoker and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

her canlı aç kaldığında saldırganlaşır...

hepsi artık sosyal medyada yandaşların çocuklarının nasıl hayatlar yaşadığını görüyor... 

bir çok insanın canından başka kaybedecek bir şeyi kalmadı, borç batağında yüzüyorlar.

bu bardak da taşacak bir gün göreceksiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

her canlı aç kaldığında saldırganlaşır...

hepsi artık sosyal medyada yandaşların çocuklarının nasıl hayatlar yaşadığını görüyor... 

bir çok insanın canından başka kaybedecek bir şeyi kalmadı, borç batağında yüzüyorlar.

bu bardak da taşacak bir gün göreceksiniz.

:cici:

ak çomarların görüşü aynen şu. 

"bizim yaşadığımızı kat ve katını dünya yaşıyor. reis ve kuran dayan diyor. dayanırız. gerekirse 3 lamba eksik yakarız, tasaruf ederiz ama yine AmK partisine oy veririz. "

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, TiesTorN said:

ağam eğlenmiyor artık kombo yapıyor.
https://twitter.com/trepgis/status/1498310430846033932

meali şu. eşel mobil de tutulan 2.5 lira otomatik ötv serbest hale geldiğinden şuan ki mevcut rakamın üstüne ekleniyor. zaten yorumlarda da yazmışlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/25/2022 at 6:15 PM, jackjoker said:

benim aldığım istihbarat raporlarına göre 3 lira civarı gelecekti ancak bunu 2 ye böldüler. 1.5lirası bu hafta 1.5 lirası haftaya. 

senin istihbarat gerçek çıktı...

https://www.ntv.com.tr/ntvpara/son-dakika-haberi-benzin-ve-motorine-zam-geliyor,5VLN5M5z9ki0dow_a6sazg

bu saatten sonra yurtdışına çalışan, ihracat yapan, dövizle geliri olanlar vs. dışında aklı başında insanlar için bu ülke bitmiştir.

saçma sapan deneme yanılma politikaları ile satın alma gücümün sürekli düşürülmesine, vergi adı altında emeğimin sürekli çalınmasına daha fazla dayanacak değilim.

bu ülkede yaşamak ve çalışmakla ilgili radikal bir karar almak üzere olduğumu hissediyorum.

jackjoker and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 dakika önce, stardust said:

senin istihbarat gerçek çıktı...

https://www.ntv.com.tr/ntvpara/son-dakika-haberi-benzin-ve-motorine-zam-geliyor,5VLN5M5z9ki0dow_a6sazg

bu saatten sonra yurtdışına çalışan, ihracat yapan, dövizle geliri olanlar vs. dışında aklı başında insanlar için bu ülke bitmiştir.

saçma sapan deneme yanılma politikaları ile satın alma gücümün sürekli düşürülmesine, vergi adı altında emeğimin sürekli çalınmasına daha fazla dayanacak değilim.

bu ülkede yaşamak ve çalışmakla ilgili radikal bir karar almak üzere olduğumu hissediyorum.

benim aldığım istihbaratlar genelde gerçek çıkıyor bir @TiesTorN inanmıyor. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 minutes ago, jackjoker said:

benim aldığım istihbaratlar genelde gerçek çıkıyor bir @TiesTorN inanmıyor. 

s.et tiestorn'u yahu, adam yalova kaymakamı hükmünde :lol:

aldı 100 km'de 30 litre yakan arabayı, düşünsün dursun şimdi.

adamın yola çıkması bir servet :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

olm siz hasta mısınız :lol: bak şimdi 5 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatıcam son sefer, anlayın artık;

yakıt'ın fiyatını etkileyen 2 ana faktör var; biri döviz kuru, diğeri de brent petrol fiyatı.

dünden bugüne döviz 15 kuruş arttı, brent petrol fiyatı ise 10$ arttı. bu ne demek oluyor? evet doğru bildiniz ZAM DEMEK OLUYOR. KAPİŞ?

döviz ve brent petrol sabit durduğu (veya düştüğü) zaman zam yapılırsa o zaman dersiniz ki jj haklıymış. hayır cahil adamlar da değilsiniz, bunu neden açıklamak zorunda kalıyorum her defasında.

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok