Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

4 saat önce, TiesTorN said:

ayrıca nedense son 4-5 seferdir benzine zam geliyor, mazot niye yerinde sayıyor aq?

:cici:

yarına mazota da 2 lira gelir çok üzülme. yine ikinci sıraya düşersiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, stardust said:

sen tam bir malsın işte. tipik çomarsın.

ulan "hiçbirine zam gelmesin, insanlar zaten binbir vergi ödeyerek aldığı arabasına rahat rahat binsin" diyeceğine, herifteki mantığa bak. "benzine zam geldi, mazota niye gelmiyor, ona da gelsin"

ulan allahın gerizekalısı... sen ben zam gelmesin diye sitem edince o gelen zamlar geri mi çekiliyor sanki. burada mantıklı bir şekilde benzin artarken mazot niye artmıyor diye soruyorum. 1+1 = 2 yani brent ve dolar arttığında hem benzin artar hem mazot artar ama bunlar sürekli benzine geçiriyolar bunun sebebini merak ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

ulan allahın gerizekalısı... sen ben zam gelmesin diye sitem edince o gelen zamlar geri mi çekiliyor sanki. burada mantıklı bir şekilde benzin artarken mazot niye artmıyor diye soruyorum. 1+1 = 2 yani brent ve dolar arttığında hem benzin artar hem mazot artar ama bunlar sürekli benzine geçiriyolar bunun sebebini merak ediyorum.

lan nasıl benzine geçiriyorlar, 1 sene öncesine kadar benzin hep mazottan %30 pahalı olurdu. dizele o kadar çok zam geldi ki fiyatları eşitlendi.

hesabına sokayım. benzine zam gelince senin gibi zibidiler arabasına binemiyor, ama dizele zam gelince ekonomi sıçıyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, stardust said:

lan nasıl benzine geçiriyorlar, 1 sene öncesine kadar benzin hep mazottan %30 pahalı olurdu. dizele o kadar çok zam geldi ki fiyatları eşitlendi.

hesabına sokayım. benzine zam gelince senin gibi zibidiler arabasına binemiyor, ama dizele zam gelince ekonomi sıçıyor...

dizel zaten üretim maliyeti gereği benzinden normal şartlarda her zaman daha pahalıdır. benzinin dizelden daha pahalı olduğu ülke sadece tr falandı heralde yıllardır. sonunda bu abeslik bi son bulmuştu ama yine içine ettiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, TiesTorN said:

dizel zaten üretim maliyeti gereği benzinden normal şartlarda her zaman daha pahalıdır. benzinin dizelden daha pahalı olduğu ülke sadece tr falandı heralde yıllardır. sonunda bu abeslik bi son bulmuştu ama yine içine ettiler.

benzin daha fazla rafine ediliyor, dizel niye daha pahalı olsun ?

https://voltaoil.com/what-makes-up-retail-price-for-gasoline/

sen şunu bir oku da adam ol.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sürekli "güncelleme" gelmesinden dolayı halkın morali bozuluyor reis, hiç değilse akaryakıtı dolarla alsak ? rakam sabitlenmiş olur hem gündemi meşgul etmeyiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 dakika önce, stardust said:

sürekli "güncelleme" gelmesinden dolayı halkın morali bozuluyor reis, hiç değilse akaryakıtı dolarla alsak ? rakam sabitlenmiş olur hem gündemi meşgul etmeyiz.

kulislerden aldığım bir haber var. bu haberi hazır sen reis konusu açmışken paylaşıyım.

kulislerde akaryakıtta "taban fiyat" ve "tavan fiyat" uygulaması konuşuluyor. 

taban fiyat olarak 35 lira

tavan fiyat olarak 45 lira

bu civarda rakamlar. 

yani benzinin fiyatı artık bu uygulama devam ettiği sürece 35 liradan daha aşağı olmayacak

45 liradan da fazla olmayacak. 

mesela brent petrol dünyada batsa ve bir anda varil fiyatı 10 dolara düşse bile sen yine 35 liradan benzin alacaksın. 

ama olurda brent petrol 1000 lira olursa bu sefer de 45 liradan yukarı çıkmayacak. 

bu konuşulanlar çıkarsa asıl o zaman yarraaaa yering 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

şu herifler seneye lütfen artık siktirip gitse de hepimiz rahat bi nefes alsak.

bence gidecekler. "istanbul'u reis birakmazzzz aagggbi" seklinde yavsak yavask konusanlarin dediginin tersine kaybettiler mesela. 

gidecekler gitmesine ama bunlarin 20 yilda biraktigi enkazin temizlenmesi en az 5 yil alir.

infestor tarafından düzenlendi
siyasal islama kafam girsin
Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, infestor said:

bence gidecekler. "istanbul'u reis birakmazzzz aagggbi" seklinde yavsak yavask konusanlarin dediginin tersine kaybettiler mesela. 

gidecekler gitmesine ama bunlarin 20 yilda biraktigi enkazin temizlenmesi en az 5 yil alir.

5 yıl mı? 21 senede sata sata bu hale getirdiler, yerine koymak en az 1 jenerasyon alır, 40 sene sonra 2000 lere dönüş oluruz işte :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/8/2022 at 9:30 PM, infestor said:

Benim gördüğüm CHP ve diğer muhalefet partileri 5 değil 25 yılda bile adam edemez. Ülkeyi çağdaş yola sokabilirlerse ona bile razıyım ama CHP'nin ve belediyelerinin tarikatlara ve dine yaklaşımını gördükçe maalesef pek umutlu değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sektör kaynaklarının aktardığına göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatı 1 lira 27 kuruş zamlanacak.

başlığı yakında mazot 40 liraya gidiyor olarak değiştirebiliriz. 

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/motorine-buyuk-zam-2-7194418/

yapımda emeği geçen tüm devlet yetkililerin ailesi ile hard prn çeker, hatta yapımda emeği geçmesine sebep olup da oy vermiş her bir bünyenin aile mensuplarını şiddetle hard prn setine atıp kamera karşısında ünlü yaparım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"MOTORİNE BİR YILDA YÜZDE 304 ZAM"

bu yönden bakınca hayvanlığın büyüklüğü daha rahat görülüyor. %304 zam nedir lan bir yılda.

yıllık enflasyon %70, yersen...

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok