Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

benzine ve mazota yeni zam gelecek arkadaşlar. tahmini rakam 1 lira ve biraz üstü olabilir. 

21 liraya önümüzde ki haftaya giriş olabilir bilginiz olsun. şuan botaş bunu haber etmek için yöntem arıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, jackjoker said:

benzine ve mazota yeni zam gelecek arkadaşlar. tahmini rakam 1 lira ve biraz üstü olabilir. 

21 liraya önümüzde ki haftaya giriş olabilir bilginiz olsun. şuan botaş bunu haber etmek için yöntem arıyor. 

https://twitter.com/trepgis/status/1499389315796946949

"Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 04/03/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 0,53 Motorinde 1,33 TL/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur."

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 dakika önce, infestor said:

https://twitter.com/trepgis/status/1499389315796946949

"Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 04/03/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 0,53 Motorinde 1,33 TL/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur."

evet yeni haberi sundular. ben sabah haber aldığımda bu haberi nasıl sunacaklarını kendi içlerinde tartışıyorlardı eminim :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu haberleri okurken hep fransa'daki benzin fiyatlarına zam gelince çiftçilerin traktörlerle paris'i basması aklıma geliyor. adamlar öyle bir sindirdi ki bizi sesimizi çıkaramıyoruz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, CandleGarden said:

Motorini, benzinden 1 TL daha pahalı hale getirdiler.

Dizel-otomatik diye deliren bir grup var. Onlar geldi aklıma .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, jackjoker said:

evet yeni haberi sundular. ben sabah haber aldığımda bu haberi nasıl sunacaklarını kendi içlerinde tartışıyorlardı eminim :) 

senin için üzgünüm ama brent petrol yine fırladı dolayısıyla zam yine kaçınılmazdı :cici: görünen köy kılavuz istemez. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, CandleGarden said:

Motorini, benzinden 1 TL daha pahalı hale getirdiler. Niye Motorine daha fazla yükleniyorlar yahu :icon_think:

Niye olacak hocam benzinli araç kullanılan ne kadar bir kitle var ? Asıl kazanç döngüsü motorinden kazanılıyor. Motorin diyince işin içine A' dan Z' ye taşımacılık, nakliye, iş makineleri vs dahil oluyor; hal böyle olunca bunlar nerdeyse ekmek, su gibi olmazsa olmaz sürekli kullanılan araç tipleri ve en büyük hortumda buralardan sağlanıyor.

Biz otobüsü satmış olsakta baba şimdilik hala kendine meşgale olsun diye şoförlüğe devam ediyor mesela. Askeriye ye personel taşımacılığı yaptıkları firmadan yola çıksam en basitinden 10(diğer kurumlarla toplam 50 ortalama) araç var desek bu otobüslerin depoları 400-500lt, araç petrol ofisine girdiğinde sayaç depo dolumunda yerinden oynuyor haliyle. Şimdi çok kısa tarihlerde nerdeyse 5liraya yakın ciddi zam olmuş oldu. 100ltde bir 500liralık fark dedin mi böyle 10 araçlı ortamda bile 5000lira firmaya zararı olmuş oluyor. Bunun kapsamını yük taşımacılığı ve nakliye yapan lojistik firmalarına tırlarına falan vurunca olay çapını alıp gitmiş durumda. Bu hesaplar tabi ki raflarda aldığımız gıdaya vs yansır böyle olunca. O kadar etken ki evlerimize istediğimiz damacana suyu ele alalım, hizmet veren kuruluşlar nakliyesinden zarar yedikleri için bunu direk ürünün bedeline yansıtıyor. Alanda satanda haklı, bu yaptırımı ortaya çıkartan sorumlusu yani devlet haksız.

Artık dikiş tutmaz seviyeye geldik ve aştık çoktan; bir yerlerden kdv indirimi vs yapıp akıllarınca durumu kotartırız diyip diğer yandan itelemeye devam. Geçtiğimiz c.tesi eski işyerimle bir İstanbul seyaheti yaptık, hem gezme gibi olsun hemde ben sattıkları makine için eğitim vereyim diye falan her neyse yakıtıydı ücretli yoldu köprüydü derken sanırım 2500-3000lira arası bir gider çıktı. Hadi bizimkisi firma aracılığıyla özel durum, bunu genele vurduğunda bu rakamları baz alırsak o yolların kullanımı için aracı kurumlara verilmiş sözler falan var. Bu rakamlar hiç bir şekilde karşılanıldığına asla inanmam zaten; e bunların birde geri ödemesi var devlet güvenceli; buyur sana zamların neye endeksli daha çok yapıldığına.

Evet döviz fiyatı petrol fiyatı falan bunlar elbet etken ancak, devlet denen en büyük kuruluştan bahsediyoruz. Bunun stoklu alımı, hesabıdır hiç mi yapılmaz arkadaş iyice çocuk parkı modunda yönetilen bir ülke haline döndük.

jackjoker, stardust and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yorum/bilgi ekleyeyim , brent petrol fiyatı 2012 'de daha yüksekken benzin/dizel çooook daha ucuzdu. Olayı brent petrol fiyatıyla değil , ekonomimizin ve para birimimizin magma seviyesinde olmasıyla direkt ilgilisi var. Ha bir de eşel cart curt vardı  , onu da çıkarırsan yine de yarısından aşağı bir fiyata alıyorduk.

ENtq0S.png

Benzin 2012 'de 4.57TL imiş

ENtUxb.jpg

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar haftaya 21 lira düşünülüyor diyordum ama daha da erkene alacaklar. sektörün içinden konuşulanlar, şuan ki artışın brent petrol olmadığı, devletin getirmiş olduğu teşvik indirimlerinin sübvanse edilmesi için uygulanan zamlar olduğu belirtiliyor. asgari ücretin artışı, elektrik de uygulanan kdv indirimi ve diğer bazı ufak teşviklerin karşılığını garanti para akışının akaryakıt olduğundan bu yönteme gidilmesi devlet için kolay çözüm. 

bu çok açık zaten olayın brent petrol ile alakası yok. brent diyenlerin gözümde ak trolden farkı da yok :cici:

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/benzin-ve-motorine-bu-gece-de-zam-geliyor-6988160/

Benzin ve motorine bu gece de zam geliyor

Bu gece motorine 84 kuruş, benzine 69 kuruş zam bekleniyor. Böylece akaryakıt fiyatları art arda üç gün zamlanmış olacak.

jackjoker tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sadece bugün haklısın çünkü hiç bişey artmadan hala zam yapıyor şerefsizler.

ama hesap kitap bilmediğin için karşındaki aktrol olmuş olmuyor, bu piyasanın neye göre belirlendiği belli. a.kp'yi günahım kadar sevmem kaldı ki aktrol olayım.

daha insaflı başka bi hükümet olsa ne olabilirdi tabi, brent petrol 3-5$ arttı diye hemen zammı yapıştırmazdı ama bunlarda halkın yararına tek bişey olmaz o yüzden hesap belli.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oha amk, böylece dizel 20 oldu.

başlığı 25 yap bari Hacım, ilk açtığında 5 liraydı...

senin amerikadan dönmen, benim burayı terketmem için göklerden gelen bir işaretmiş, ne yazık ki çok geç farkettim. :lol:

TatanQa and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

senin amerikadan dönmen, benim burayı terketmem için göklerden gelen bir işaretmiş, ne yazık ki çok geç farkettim. :lol:

:lol::lol::lol:

:facepalm:GGün aşırı gelen bu haberlereyse ancak böyle bakıyorum. Yahu madem durum bu yapın 5lira 10lira tek seferde 3 ay falan ellemeyin ondan sonra. Lafa geldi mi dövize endeksli mevduat vadesi yaptık korumaya aldık demesini biliniyor. Hani nerde koruma şimdi...

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On 03.03.2022 at 10:09, jackjoker said:

ben ne dedim? haftaya yeni bomba ile hazır olun dedim çünkü önceden duyuyorum. bunun brent ile alakası yok arkadaşlar. bu tamamen hükümetin verdiği teşvik ve kur korumalı zamazingosunun karşılığında garanti para gelir kapısı. 2023 seçimlerine kadar enkaz yapacaklar ülkeyi. kaybederlerse enkazı devir alacak yeni hükümet. tabi ortada enkaz diye bir yer kalırsa.

neyse forum misyonumu yerine getireyim. Kara Haberci

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/benzin-ve-motorine-bir-zam-daha-geliyor-6990863/

Pazartesi gecesi litrede motorine 1 lira 44 kuruş, benzine 57 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Böylece akaryakıta üst üste dört iş günü zam gelmiş olacak. Motorin fiyatı 22 TL'yi aşacak.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arabayı sürecek mecal kalmadı kimsede işin bokunun boku çıktı, bugün trafik baya boştu. ama 2 güne alışır herkes nasıl olsa yine zamlara devam. bizim millet gerçekten gerizekalı. 

ahat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha komik birşey var, muhtemelen akaryakıtların zamlanmasıylada bağlantılıdır. Rusya falan bahane edildi işin içine 2 aylık yağ stoğumuz kaldı vs diye de artık bilemiyorum; bugün çiftliğe gittik dönüşte dedik marketten yağ bakarız. Birde ne göreyim rafların hepsi boşaltılmış. Neymiş ptesi zamlı olarak devreye gireceklermiş :P Akaryakıt falan bahanede bu sene ciddi ciddi artık gıda üstünden de bir kriz başlayacak görülen.

Akaryakıt konusunda da ciddi ihtiyaçlar harici hakikaten aracı kaldıracak hal kalmayacak gibi bu gidişle. Bugün giderken dedik bi yazlığada uğrayalım yağmurlar geçti akarı kokarı bişisi varmı diye. Geçen sene yazlığa gitgel hesabı 50liraya falan mal oluyordu git gel 110km sonuçta; bugün giderken bizim ara yol üstünden aldık 100liralık tam o kadarlıkta yakıt gitmiş oldu topu topu güzergah Karşıyaka-Yenifoça-Gerenköy-Karşıyaka :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada yine içeriden aldığım istihbarata göre 2 hafta içinde toplam 4-5 lira zam düşünülüyor. bunu şuan parçalı şekilde yayma planındalar. eğer yukarıdan sübvanse edin talebi gelmezse 2 hafta içinde 27 liraya dayanacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LPG 'li Şahinci Apaçi gençliğinin gözü kanıyor artık yaşlı da değil.. Doblolu dayılar ; "yeğen meğen" derken öksürük tuttu ama hala mok atamıyorlar taptıkları putlarına. Eşşek gibi farkındalar da s.çtıklarını yalayamadıkları için sürekli mal beyanındalar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

“Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 44 kuruş, benzine ise 57 kuruş zam gelmesi bekleniyor.”

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
53 dakika önce, Atrin said:

“Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 44 kuruş, benzine ise 57 kuruş zam gelmesi bekleniyor.”

daha önce verdiğim haberi güncelleyim. 

4-5 liralık bir artık bekleniyor ama bunu nasıl servis edeceklerini tartışıyorlardı.

ilk aşama geliyor.

bu gece itibarıyla ( 08/03/2022 ) motorine 1 lira 44 kuruş, benzine ise 57 kuruş ( 09/03/2022) Çarşamba gecesi de  Mazota 2.34 kuruş, benzine de 1.12 zam bekleniyor. 

jackjoker tarafından düzenlendi
Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok