Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

8 hours ago, Najaz said:

EPDK haklarında suç duyurusunda bulunduğu için, EPGİS bundan böyle fiyat güncellemelerini duyurmama kararı almış.

suç duyurusunun sebebi neymiş ki ne alaka? ücret değişimlerini önceden söyledikleri için mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, TiesTorN said:

suç duyurusunun sebebi neymiş ki ne alaka? ücret değişimlerini önceden söyledikleri için mi?

EPGIS sendika olduğu için sendikasına bağlı petrol iş verenlerinin haklarını savunduğundan normalden daha fazla ZAM olması için ortam hazırlıyormuş. EPDK da zamların haddinden fazla olduğunu tespit edip bunu sendikaya atmış. anladığım bu. Kısaca EPGIS halkı sikeyim üyeme bir şey olmasın derdinde, EPDK de halkı sikiyorsun da bizim oylarımızı da etkiliyorsun benden habersiz sikme derdinde.

jackjoker tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizel aracımın motorunu satıp , bisiklet pedalı - zinciri gibi sistemi monte edip süreyim diyorum. Yavaş mavaş hiç olmazsa yakmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu işin boku çıktı. aracı satılığa çıkardım. lpg'li bir şey arıyorum. bir kaç hafta sonra 30+ olacak. ben bu kadar çok küfrettiğimi hatırlamıyorum bir ülkeye. isteyen istediği milliyetçiliği yapsın sikimde değil. 

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir de şunu diyorlar dalasım geliyor. madem beğenmiyorsun git. para bulsam ve o hayatı komple değiştirme trenini göze alabilecek yaşta olsam siktirir giderim bu ülkeden. sizin demenize gerek yok yani. 

savaş çıksa sikimi kaldıracak kadar bağım yok bu topraklarla. bu forumda dediklerime karşı çıkan it sürüsü varsa siz de bi siktirin. 

jackjoker tarafından düzenlendi
infestor, TiesTorN, escape and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Toprak dediğin artık zaten bir zamanlar hayatlarını yok pahasına sayıp can kan vatan millet uğruna vermişlerin toprağı değil, lekelenmiş karanlanmış satılmış topraklar. Savaş olsa kim için savaşacaksın ki ?

Ben şimdiye arabayı çoktan satardım, aslında geçen yazdan beri arabamı hiç kullanmıyorum desem yeridir. Babamın hala çalışacağım inadı uğruna işlerini görüyor, tarlaya gidiyor geliyorlar falan diye söz verdiği bu sene sonu artık çalışmıcam deyişine tutuyorum. Hoş temprada var bizimde beyimizin foçadanda arada onunla tarlaya gidip gelmesi sonbaharda annemin ameliyatı, üzerine babamın ufak bir kaza atlatması vs vs derken şimdilik kaldı öyle.

Şahsen yaptığım en hayırlı diyebileceğim son yatırımım bildiğin Bim' den şu voltanın züktürü boktan elektrikli bisikletlerinden almak oldu. Kasım' dan beridir 5km çapa kadar gidip geldiğim heryere onunla gidip geliyorum. Ne trafik derdi var, ne beklemek var. İzmir gibi hemen hemen artık İstanbul' dan pek farkı kalmamaya başlayan trafikten ve çarpıtılmış yollar ve metropolün içerisinde yaşadığımızdan dolayı tramvayıydı vsydi derken akduğum trafik lambalarından yürümeyen trafiğinden kurtulmak çok büyük bir haz verdi. Arabayla 30dkda gideceğim yere birde 10 15dk park yeri arama derdinden kurtulup kestirmelerden giderek 10dkda hedefimde oluyorum rahatlıkla. Olursa babamın ihtiyacı kalmayınca kendi adıma zaten biraz daha kuvvetli bi elektrikli motosiklet gibi birşeye geçerim heralde, hadi bilemedin şu kapalı kutu gibi olan elektrikli küçük arabalardan alır eziyetten kurtulurum.

Şu halde keyfekeder kullanmak istemeyişin bir yana aracın sikko gibi yıllık bakımıydı, sigortasıydı, vergisiydi harcıydı derken akarı kokarını geçiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 dakika önce, stardust said:

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonomi/motorine-buyuk-zam-geldi-iste-son-fiyatlar-1926376

depo da boştu...

epgis de duyurmuyor, artık sabah bir uyanıyorsun uykunda tecavüze uğraşmışsın.

22 lira mazot...

55 Litre x 22 Lira = 1210 liraya depo dolacak.

bisiklet mi alsam acaba...

Dün benzin alırken yine kuyruk vardı. Baktım sağa sola haber yok 1 saat sonra haber düştü motorine 1.79 zam gelecek şeklinde. İnsanlar nasıl haber almış bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vay be, bu başlık ilk dhw de benzin 4 liraya (belki de 3'tü) giderken diye açılmıştı. Böyle giderse sene sonuna kalmadan 40 olacak. :S

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, Omfs said:

Dün benzin alırken yine kuyruk vardı. Baktım sağa sola haber yok 1 saat sonra haber düştü motorine 1.79 zam gelecek şeklinde. İnsanlar nasıl haber almış bilmiyorum.

Brent petrol fiyatını takip etmek yeterli bir gerekçe :D Çünkü artık olduğunda bilinki devletimiz ertesi güne otomatik zamlı yansıtacak.

infestor and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 minutes ago, Deathknight said:

Brent petrol fiyatını takip etmek yeterli bir gerekçe :D Çünkü artık olduğunda bilinki devletimiz ertesi güne otomatik zamlı yansıtacak.

brent petrol biraz arttı ama dolar biraz düştü. dolar düşerken indirim hak getire, brent arttığı anda yapıştır. bunlara ne söylesek az.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 dakika önce, infestor said:

48 l findik kadar depo var. ½si da dolu. fullesem ne fullemesem ne yazar :)

48 ne ya bisikletten hallice

benimki 70 litre. kaçakçı arabası gibiyim. yuva yakar her depo da. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 minutes ago, jackjoker said:

48 ne ya bisikletten hallice

benimki 70 litre. kaçakçı arabası gibiyim. yuva yakar her depo da. 

:lol: benimki de...

deponun aşağı yukarı 3/4'ü doluydu, 380 tl'ye fullettim... araç ortalama 16-17lt yakıyor zaten, her hafta ocakta incir ağacı yetişiyor.

Firienholt and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bırak olm bütün gün tofaş kartal SLX kullanıp, 540i bmw'm var diye hava atıyorsun.

ayrıca insan gibi kullanırsan 16-17 yakar, senin gibi bir yaratık ona 20-25 yaktırıyordur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yoo insan gibi sürdüğümde 13-14 yakıyo... ayağım biraz ağır sürdüğümde 16-17 oluyo ki genelde öyle sürüyorum. insanların düşündüğü kadar abartı yakmıyor v8.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/18/2022 at 0:26 AM, stardust said:

bırak olm bütün gün tofaş kartal SLX kullanıp, 540i bmw'm var diye hava atıyorsun.

ayrıca insan gibi kullanırsan 16-17 yakar, senin gibi bir yaratık ona 20-25 yaktırıyordur.

O aracı alıp sonra da aman gaza dokunmayalım yakar demek asıl yaratıklık olur. Alıyorsan hakkını vererek kullanmak lazım yoksa Kartal SLX neyimize yetmiyor. :mrgreen:

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benzine dün 1.7 tl zam gelmişti, yarın da 1.03 tl geliyormuş. daha ne kadar saçmalayabilirler acaba. ayrıca nedense son 4-5 seferdir benzine zam geliyor, mazot niye yerinde sayıyor aq?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, TiesTorN said:

benzine dün 1.7 tl zam gelmişti, yarın da 1.03 tl geliyormuş. daha ne kadar saçmalayabilirler acaba. ayrıca nedense son 4-5 seferdir benzine zam geliyor, mazot niye yerinde sayıyor aq?

Mazotu biraz daha fazla sübvanse etsinler mümkünse, mazota gelen her kuruş artış doğrudan sofraya yansıyor. Benzini de 30 TL yapıp bizi salsınlar rahat edelim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, TiesTorN said:

sen tam bir malsın işte. tipik çomarsın.

ulan "hiçbirine zam gelmesin, insanlar zaten binbir vergi ödeyerek aldığı arabasına rahat rahat binsin" diyeceğine, herifteki mantığa bak. "benzine zam geldi, mazota niye gelmiyor, ona da gelsin"

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok