Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

On 16.10.2021 at 17:43, stardust said:

AKP’li vekilden ilginç yorum: Bereket yoğunluğu https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akpli-vekilden-ilginc-aciklama-bereket-yogunlugu-6710699/

açık açık taşak geçiyorlar. "ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" demenin 21. yüzyıl versiyonu...

Çok ciddiye almaya değecek biri değil, değişik açıklamalar yaparak gündem mi değiştirmeye çalışıyor bilemiyorum ama bu aralar çok çıkıyor sağda solda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

başlığı 10 liraya giderken diye değiştirebilirmiyiz? @TiesTorN

16 Ekim itibarıyla artık bütçeye akaryakıt satışlarından 1 kuruş bile ÖTV girmiyor. Hükümet gelecek yıl için 32.1 milyar liralık akaryakıt ÖTV gelirini ya eşel mobil sistemini sonlandırarak ya da ÖTV'ye en az 1 lira zam yaparak sağlayabilecek. Eşel mobil sona ererse benzine bugünden itibaren otomatik olarak KDV dahil 2.98 lira, motorine 2.42 lira ve LPG'ye 1.18 lira zam gelecek. Benzin 10.9, motorin 10.6, LPG 7.36 liraya çıkacak.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/akaryakitta-vergi-zamlari-yagacak-6721572/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu haberlere artık sadece akp'nin oy düşüşü gözüyle bakıyorum, başka bir anlamı yok benim için... ülke bitti zaten elimizden bir şey de gelmiyor en azından oy düşürüyorlar...

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, TiesTorN said:

bu haberlere artık sadece akp'nin oy düşüşü gözüyle bakıyorum, başka bir anlamı yok benim için... ülke bitti zaten elimizden bir şey de gelmiyor en azından oy düşürüyorlar...

:cici: sence gidecekler mi sanıyorsun? şirkette aqp'li biri ile bu benzin zamlarını konuştuk yeni. adamların mantığı şu. dünyada ki en ucuz vergiyi alıyoruz. devletin paraya ihtiyacı var. bu zamlar gayet normal. batının kahpeliği yüzünden ekonomi böyle. o yüzden zamlar devletimizin kalkınması için ve batıya karşı ayakta kalkabilmesi için gerekli.

görüşünde. ve hemen hemen çoğu da bu görüşte. 

not: bu cümleleri söyleyen kişinin arabası yok. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu artik 4 sene mi oldu 6 sene mi oldu birakin su basligi editlemeyi yazin kisacasa benzin 1 dolar giderken diye iciniz rahat etsin yorulmayin

yoksa yani dolar 15 olucak basligi benzin 15 e diye editleyeceksiniz.

melketin petrolum %95 i mi disardandi hatirlamiyorum zati dolara aliyoruz rafineden de dolarla falan vergiler biniyo sonra

arada secim meci  mdergen biraz bvergileri dusuk tutabiliyor onu saymazsan bu boyle artik 20lerimde degil 40larimizdayiz pes edin artik ulke gercekligi daha dogrusu rezalti bu

yani ne olacakti dolar 9.75 i gordugu hafta benzin 3.5 lira basligi mi olucakti.

su an icin hani bi cin gelsin dilek dile seviyesinde olasikla kurtulusum tek olasligi su

cem uzani da secsen mazot 1 tl olmayacak gardaslar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, jackjoker said:

:cici: sence gidecekler mi sanıyorsun? şirkette aqp'li biri ile bu benzin zamlarını konuştuk yeni. adamların mantığı şu. dünyada ki en ucuz vergiyi alıyoruz. devletin paraya ihtiyacı var. bu zamlar gayet normal. batının kahpeliği yüzünden ekonomi böyle. o yüzden zamlar devletimizin kalkınması için ve batıya karşı ayakta kalkabilmesi için gerekli.

görüşünde. ve hemen hemen çoğu da bu görüşte. 

not: bu cümleleri söyleyen kişinin arabası yok. 

benim çevremdekilerin de çoğu tam tersini söylemeye başladı. "allah belalarını versin yeter artık daha oy yok" kıvamına gelen çok var gördüğüm.

neler olacak göreceğiz.

Peregrine, escape and ahat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Boşverin benzini vs, yıkım ve ekonomik yıpranma çok daha büyük. Ne yalan söyleyeyim benzin listede top5 içerisinde bile değil benim açımdan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

litresi 9 lira olsa 1 galonu yaklasik 3.6 dolar ediyor.

ABD'de benzin fiyatlari 3-4.5 dolar/galon arasi, eyaletine gore, yani benzin asagi yukari ABD ile ayni fiyat denebilir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/27/2021 at 9:33 AM, escape said:

Boşverin benzini vs, yıkım ve ekonomik yıpranma çok daha büyük. Ne yalan söyleyeyim benzin listede top5 içerisinde bile değil benim açımdan

benim pozisyonum da bu ama yobazına da, okumuşuna da anlatmaya imkan yok. Çok küçük bir grup bunun farkında ama yapacakları birşey yok. Şu an demir yumrukla doğru yöne gitmeye kalksan 2 nesil yolun var. Bugün 15 yaş altını yetiştirip kurtarabilirsin. Bu yeniler de öğretmen, devlet adamı, asker, bilim insanı vb olduklarında ve bir sonraki dalgayı eğittiklerinde sağlam temele oturdun demektir. Yani 40 yıl falan. 

Vergi vb mevzusu da böyle. Ülkeyi kurtarmak için tüm önemli üretim imkanlarını ve kaynakları yerlileştirmek gerekiyor. Bu da zorlu bir ekonomik hatta sıcak savaş ve uzun yıllar yokluk anlamına geliyor. Ülkeye milyarları yığmış olan batı ve arap sermayesi yeter diyince bırakıp çıkacak değil. Satılan her bir metre yer için yıllarca uğraşılacaktır. Ambargolar, ateşlenen terör eylemleri ve başkaldırılar, darbe organizasyonları, hatta bunlar yetmezse direk askeri müdahale. İran zamanında batının çok sevdiği cinsten demokratik bir ülkeydi ve seçimle gelen hükümet vatanını seven her hükümetin yapacağı gibi petrolü millileştirdi. Hemen askeri bir darbe organize edilip Şah başa getirildi ve diktatörlük altında petrol gelirleri yine batı şirketlerine akmaya başladı. Sonra Şah kantarın topuzunu kaçırınca karıncanın beli kırıldı ve sonuç malum. 

Zamanında otomobil başlığında ülkeyi kurtarmak istiyorsak bu vergiler az bile, birçok tüketimden vazgeçip üretime yönelmemiz lazım dediğimde bana aktroll, adam vergi az dedi ya la diye seslenenler ülkedeki eğitimliler. Hesap et işte kurtarma şansımızı.

Bugün TR nüfusunun neredeyse tamamı için tek sorun paradır. Güya eğitimli, görgülü elit tayfanın tek sorunu da sosyal rütbelerini kaybetmek ve paracıklarını tatlı tatlı yiyememektir. Hepsi bilerek veya bilmeyerek 80'ler ve 90'larda ektiklerini yiyorlar.  

Zengin bir arap ülkesi ülkeye bir 500 milyar $ fişeklese akp 2 seçim daha kazanır. Bu kadar basit işte. Ekonomi üzerinden akp eleştirisi yapmanız parayı bulup önünüze koyduklarında sesinizi keseceksiniz demektir. Denk geldiğim ekonomi havhavcılarına para varsa problem yok yani diyorum. Kimisi yok tabii diyor.   

escape and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/28/2021 at 0:55 PM, kaptanpedal said:

benim pozisyonum da bu ama yobazına da, okumuşuna da anlatmaya imkan yok. Çok küçük bir grup bunun farkında ama yapacakları birşey yok. Şu an demir yumrukla doğru yöne gitmeye kalksan 2 nesil yolun var. Bugün 15 yaş altını yetiştirip kurtarabilirsin. Bu yeniler de öğretmen, devlet adamı, asker, bilim insanı vb olduklarında ve bir sonraki dalgayı eğittiklerinde sağlam temele oturdun demektir. Yani 40 yıl falan. 

Vergi vb mevzusu da böyle. Ülkeyi kurtarmak için tüm önemli üretim imkanlarını ve kaynakları yerlileştirmek gerekiyor. Bu da zorlu bir ekonomik hatta sıcak savaş ve uzun yıllar yokluk anlamına geliyor. Ülkeye milyarları yığmış olan batı ve arap sermayesi yeter diyince bırakıp çıkacak değil. Satılan her bir metre yer için yıllarca uğraşılacaktır. Ambargolar, ateşlenen terör eylemleri ve başkaldırılar, darbe organizasyonları, hatta bunlar yetmezse direk askeri müdahale. İran zamanında batının çok sevdiği cinsten demokratik bir ülkeydi ve seçimle gelen hükümet vatanını seven her hükümetin yapacağı gibi petrolü millileştirdi. Hemen askeri bir darbe organize edilip Şah başa getirildi ve diktatörlük altında petrol gelirleri yine batı şirketlerine akmaya başladı. Sonra Şah kantarın topuzunu kaçırınca karıncanın beli kırıldı ve sonuç malum. 

Zamanında otomobil başlığında ülkeyi kurtarmak istiyorsak bu vergiler az bile, birçok tüketimden vazgeçip üretime yönelmemiz lazım dediğimde bana aktroll, adam vergi az dedi ya la diye seslenenler ülkedeki eğitimliler. Hesap et işte kurtarma şansımızı.

Bugün TR nüfusunun neredeyse tamamı için tek sorun paradır. Güya eğitimli, görgülü elit tayfanın tek sorunu da sosyal rütbelerini kaybetmek ve paracıklarını tatlı tatlı yiyememektir. Hepsi bilerek veya bilmeyerek 80'ler ve 90'larda ektiklerini yiyorlar.  

Zengin bir arap ülkesi ülkeye bir 500 milyar $ fişeklese akp 2 seçim daha kazanır. Bu kadar basit işte. Ekonomi üzerinden akp eleştirisi yapmanız parayı bulup önünüze koyduklarında sesinizi keseceksiniz demektir. Denk geldiğim ekonomi havhavcılarına para varsa problem yok yani diyorum. Kimisi yok tabii diyor.   

Hocam iyi güzel, tüm dediklerine de katılıyorum. Bireysel olarak elimden geldiğince mücadele etmeye, sesimi duyurmaya gayret ediyorum da sizin de ifade ettiğiniz gibi ülkedeki cahil ve fırsatçı kesim sayısı bu denli oldukça yazdıklarımız keyifli bir haftasonu aktivitesinden öteye gitmiyor maalesef.

Ne demir yumruk , ne demokrasi ne de hepimizin hayal ettiği lider gelecek.

Bu canım ülkemin kanı, günü kurtarıp cebini doldurmak isteyenlerin elinde. Moral bozmayayım ancak değişmeyecek. Eleştirdiklerimiz gitse de yeni bir felaketin hazırda beklediğine eminim. Peki çare nedir diye sorarsanız; Çare mevcut kuşağı/mızı aştı, internet dünyayı değiştirdi bir nesil sonrasını da olumlu anlamda şekillendirmesini umut edeceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://twitter.com/trepgis/status/1461691291885056004

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 20/11/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 52, Motorinde 50 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

avrupa'da benzinin litresi €1,3-1,6 arasi. su anki kurla 16,6 lira civarina tekabul ediyor. 2022'de  bu rakamlara yakin gelecek bence tr'de benzin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/benzin-motorin-ve-lpgye-tarihi-zam-6786601/

TL’de dün yaşanan rekor değer kaybının ardından akaryakıtta bugün tarihi zam kararı alındı.

Sektör kaynaklarının sozcu.com.tr ile paylaştığı bilgiye göre, litre fiyatı benzinde 1 lira 1 kuruş, motorinde 1 lira 5 kuruş, otogazda 65 kuruş zamlanacak.

Zamlar bu geceden itibaren pompaya yansıyacak.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.11.2021 at 22:31, infestor said:

avrupa'da benzinin litresi €1,3-1,6 arasi. su anki kurla 16,6 lira civarina tekabul ediyor. 2022'de  bu rakamlara yakin gelecek bence tr'de benzin. 

Bakanımızın dediği gibi biz çok ucuza yakıt kullanıyoruz aslında ya avrupa bizi kıskanıyor. Daha daha 10lira olmalı en az 1lira falan zamcık olur mu ya ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz burda yapmışken hatta 5lira falan zam yapıp 15liraya çekmeliler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ulan insan olan der ki sıçtık batırdık bari her şeye anında hayvani zam koymayalım da biraz idare edelim ama nerde... faiz faiz diye diye ülkenin içine sıçtı ne faizmiş be.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok