Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

18 saat önce, snc-tr said:

TOGG çıkınca işler belki değişir. TOGG için pozitif ayrımcılık yaparlarsa, Togg araçlarına şarj tarifesi indirimli olsa mesela, bu kanunlara uygun bir hareket olur mu?

rekabet kurumu uluslararası hukuğa aykırı olursa ticaret kanununa göre olaya el atabilir ( normal şartlarda ). bizim ülkemizde kanun hükmünde kararname çıkabilir bir pazar gecesi saat 3 de o yüzden pek ihtimal vermiyorum.
ama normal şartlarda dünyanın hiç bir yerinde bu tarz bir marka özelinde ayrımcılık yapamazlar. kan alırlar yeminle o firmadan. 

jackjoker tarafından düzenlendi
snc-tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 08/01/2022 at 10:32 AM, jackjoker said:

rekabet kurumu uluslararası hukuğa aykırı olursa ticaret kanununa göre olaya el atabilir ( normal şartlarda ). bizim ülkemizde kanun hükmünde kararname çıkabilir bir pazar gecesi saat 3 de o yüzden pek ihtimal vermiyorum.
ama normal şartlarda dünyanın hiç bir yerinde bu tarz bir marka özelinde ayrımcılık yapamazlar. kan alırlar yeminle o firmadan. 

turkiye, gumruk birligine uye oldugu icin boyle birsey yapamazlar diye biliyorum. AB gelir kan alir :D

cunku ayni muhabbet turkiye'de montajlanan* otomobiller icin de yapilmisti 

*: "yerli uretim"

infestor tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu yönetime oy veren, uzağından yakınından sandığa "evet" oyu atmış, bunca yıl her türlü olaya rağmen halen destekleyen, bireysel ya da ailesi ve/veya yakını olup da bunları desteklemiş her kim varsa, burası dahil;

hepiniz beter olun daha beter olun. umarım daha fazla zam gelir daha fakirleşir, ağzınız kokar, sokaklara düşer ve açlıktan suratınıza bile bakılamayacak kadar batarsınız.

AMEN

ben arabamla gidiyorum ve alacak gücüm var. aracına yakıt alamayan her kişi veya kişiler varsa hepsi için şükürler olsun daha fakirleşin beter olun diyorum.

not: Bugün mazota 52 kuruş ( kesinleşti ) , bu hafta içinde de benzin ve lpg ye 1-1,5 lira civarında zam bekleniyor ( kesin değil sadece beklenti )

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, jackjoker said:

bu yönetime oy veren, uzağından yakınından sandığa "evet" oyu atmış, bunca yıl her türlü olaya rağmen halen destekleyen, bireysel ya da ailesi ve/veya yakını olup da bunları desteklemiş her kim varsa, burası dahil;

hepiniz beter olun daha beter olun. umarım daha fazla zam gelir daha fakirleşir, ağzınız kokar, sokaklara düşer ve açlıktan suratınıza bile bakılamayacak kadar batarsınız.

AMEN

ben arabamla gidiyorum ve alacak gücüm var. aracına yakıt alamayan her kişi veya kişiler varsa hepsi için şükürler olsun daha fakirleşin beter olun diyorum.

not: Bugün mazota 40 kuruş ( kesinleşti ) , bu hafta içinde de benzin ve lpg ye 1-1,5 lira civarında zam bekleniyor ( kesin değil sadece beklenti )

Hadi benim ki şahsi bir durum idi ama hafta sonu alkol reyonunun önünde rakı fiyatlarını görünce aynı şeyleri söyledim.

Yazıklar olsun gerçekten. 

Bu mazot zamları varken, nakliyesi olan hiç bir malda indirim beklenmesin. Bu daha iyi günler, ekim yapmayan çiftçilerden dolayı, kuraklıktan dolayı çekeceklerimiz var. 

jackjoker, Mono and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam ekonomi çok rezil durumda ama bir yanda da maksat milleti patlatıp sokağa dökmek. Patlatma noktasına kadar gerecekler. Patlamadığımız, sineye çektiğimiz her gün de onların yanına kar kalacak.

Bu bataktan kendilerini kurtarmalarının tek yolu çok ama çok radikal şeyler yapmak. Senaryolar havada uçuşuyordur şimdi sarayda. Deli gibi hazırlık yaptıklarına eminim birşeyleri tetiklemek için. Başka çıkışları yok artık.

rammstein and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eh iste en azindan kodumu istanbul trafigi rahatliyor diye  kendi kendime polyannacilik yapiyorum :D

bu fiyatlari buraya getiren ikitidara 20 yildir oy verenler dusunsun artik. 

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul trafiğini en fazla 1 bilemedin 2 hafta rahatlatır. Sonrasında insanlar alışır ve yine trafiğe çıkarlar. Seçim zamanı da kömür, makarna ..vs devam eder diyeceğim ama o konudan çok emin değilim. Artık insanlar iliklerine kadar fakirleşti ve bunu sadece dış güçler (dıj güçler ağğğbiii) diye açıklamakta zorlanıyorlar.

Benzin 2 Dolar'a doğru şeklinde başlık güncellemesi öneriyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.01.2022 at 09:48, jackjoker said:

AMEN

not: Bugün mazota 52 kuruş ( kesinleşti ) , bu hafta içinde de benzin ve lpg ye 1-1,5 lira civarında zam bekleniyor ( kesin değil sadece beklenti )

Babamın bedduasına eşdeğer olmuş. Yıllardır otobüs servisçiliği yapar, biz otobüsü sattık şu an şoför olarak devam ediyor ama bizim artık akaryakıt hesap derdimiz kalmadı. Sürüm sürüm sürünsün bu millet her geçen gün daha beter olsunlar diye bildiğin beddua okuyor artık adam :D

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akaryakıt fiyatları artarken istasyonların her litre başına zarar edip kapatmaya başlamaları da işin daha ilginç bir yönü değil mi? Fiyattan bağımsız ekonomiye sağlayıcı hizmeti vermekten vazgeçiyor müteşebbisler hızlı bir şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

organize sanayi sitelerine elektrik yok.

akaryakıt bayi sikerim deyip kapatıyor.

doktorlar kanada'ya gitmek için ders çalışıyor.

ben şuan türkiye'de mevcut işimi yapacağıma almanya'da taksi şöförü olsam daha iyi diyorum...

iyi günlerimiz bitti artık. bundan sonrası akp ve icraatleri silinene kadar kan, gözyaşı ve sefalet olacak bu ülkede.

açıkçası 20 değil 30 lira da olsa bana koymaz, her havalimanına gittiğimde 10 litre güncel fiyattan yakıt ücreti ödeniyor. bir gidiş gelişte 5-6 litre yakıyorum gerisi de gezmek için cebime kalıyor.

40 lira olsa hatta süper kara geçerim, trafikte araba kalmaz, dur kalk yapmayacağım içinde sabit hızda 100 kilometrede 4 litre yakıyor aracım...

bu ülke insanının içine düştüğü "bizi kurtarsa yine Tayyip kurtarır" hezeyanından kurtulması için burnunun iyice sürtülmesi, aç kalması lazım.

bu gidişle de öyle olacak zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

organize sanayi sitelerine elektrik yok.

akaryakıt bayi sikerim deyip kapatıyor.

doktorlar kanada'ya gitmek için ders çalışıyor.

ben şuan türkiye'de mevcut işimi yapacağıma almanya'da taksi şöförü olsam daha iyi diyorum...

iyi günlerimiz bitti artık. bundan sonrası akp ve icraatleri silinene kadar kan, gözyaşı ve sefalet olacak bu ülkede.

açıkçası 20 değil 30 lira da olsa bana koymaz, her havalimanına gittiğimde 10 litre güncel fiyattan yakıt ücreti ödeniyor. bir gidiş gelişte 5-6 litre yakıyorum gerisi de gezmek için cebime kalıyor.

40 lira olsa hatta süper kara geçerim, trafikte araba kalmaz, dur kalk yapmayacağım içinde sabit hızda 100 kilometrede 4 litre yakıyor aracım...

bu ülke insanının içine düştüğü "bizi kurtarsa yine Tayyip kurtarır" hezeyanından kurtulması için burnunun iyice sürtülmesi, aç kalması lazım.

bu gidişle de öyle olacak zaten.

ALL SHALL FALL! :D 

maxresdefault.jpg

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, stardust said:

aç kalsa da kurtulamıyor bazı kesim, beyin vücutlarını terk etmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 minutes ago, TiesTorN said:

aç kalsa da kurtulamıyor bazı kesim, beyin vücutlarını terk etmiş.

Stockholm sendromunun bir türevi sanki. Sadece cahillik veya eğitimsizlik de değil. İşin derininde psikolojik sorunlar var. Türk halkının en büyük problemi kaygı bozukluğudur benim gözümde. Yarısı "ko .ötüne, dünya yıkılsa kaygılanmam" diyor, diğer yarısı da "kıpırdarsam bile sonum gelir" diye korkudan değişikilklerden köşe bucak kaçıyor. İkisi de kaygı bozukluğuna dalalet. Birisi bir uçta, diğeri öteki uçta. "Dengeli" kaıygıları olan, gözlerini korkmadan açıp da herşeyi "olduğu gibi" görme gücü ve cesareti olan bizim gibiler de acı içinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim milletin en büyük sorunu hatasını kabul etmemek. Çünkü bir şeyde hatasını kabul ederse sanki bir daha saygı göremeyecek/dikkate alınmayacak sanıyor. Ekonominin boktan olduğunu onlar da biliyor ve sürünüyorlar ama hatasını kabul de edemiyorlar. Gururlarına dokunuyor, ne gururları varsa tabi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/29/2022 at 21:42, TiesTorN said:

haftaya (büyük ihtimalle pzts'yi salı'ya bağlayan gece) benzine ve motorine 70er kuruş daha zam bekleniyormuş.

20 yapın da kurtulalım amk.

1 Ocak'ta 77, 24 Ocak'ta 86 dolar olan Brent, bugün 91 dolar. Kesin zam yaparlar.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim depo boş, 50 litre alsam 15 lira farkediyor, işim de yoktu bugün hiç dışarıda, şimdi sırf mazot almak için kalk giyin, yola çıkmak zaten bir risk. akaryakıt istasyonuna giderken de zaten yine 3-4 liralık yakacağım...

yarın işim var zamlı tarifeden ilk alan ben olacağım bu sefer :icon_twisted: :lol:

ulan işe bak ya, ben kısa mesafe arabayı 13 yaşımdan beri kaçırıyordum da, ilk uzun mesafe 16 yaşımda kaçırmıştım. 20 milyon liralık benzin koymuştum babam anlamasın diye, 800 bin lira yani şuanki parayla 80 kuruşun altındaydı benzin 2000 senesinde çünkü çeyrek depodan, 3 çeyreğin üstüne çıkmıştı, bu sefer de fazla benzin olmasından kaçırdığımı anlar diye evin etrafında tur atmıştım... sonra yine anladı zaten çünkü arabayı çıkarttığım yere başka komşu parketmişti :lol: bişey de demiyordu aslında babam. annem çok olay çıkarıyordu kaçırdığımı anlayıp, bi kez yine alıp berbere gitmiştim, berbere gelip traş olurken anahtarı isteyip rezil etmişti beni. :zuh:

nerden nereye geldik işte, dün continental yetkili bayine lastik sormaya gittim, tanesi 3000, "ne olur son, fiş fatura istemez, nakit versem" dedim...

demez olaydım, esnafı bitirmişler resmen, adam ufak çaplı bir sinir krizi geçirdi, bir ağlamadığı kaldı.

açtı lastiğin alış fiyatını gösterdi kendi bayi sisteminden, lan 200 lira karla 3000 liralık lastik satıyor. 

sonra çıkardı elektrik faturasını gösterdi. bu ay bu faturaya çalıştık, mecbur bu gidişle kapatacağım dedi.

valla adama üzüldüğümden lastik alayım dedim ama kendime de üzülüyorum napayım, gittim hankook aldım, bir de bunu deneyelim bakalım.

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, stardust said:

25x55 ohh 1375... bana uyar valla mis, trafikte kimse kalmaz rahat rahat gidip geliriz :lol:

25 lira olsun mazot ve benzin bu sefer oyum kesin reis'e.

2 gün olmaz üçüncü gün millet g.tüne girene alışıp koltuğa oturmaya başlar. :icon_think:

Haftaya benzine 90, motorine 80 kuruş daha zam geliyormuş. 

Pablo 'Definitive' Vader tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir de utanmadan vatandaştan kopuk diyorlar hükümetimiz için. bakın benim sesimi duydular. bu geceden itibaren motorin fiyatı 80 kuruş zamlanmış. 25 liraya ne kaldı şunun şurasında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok