Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

2020 de yazan yok hiç 

tecavüzcüsüne aşık olan insanlar gibiyiz herhalde. herkes mutlu.

neyse Brent petrol anormal düşüşte.  şimdiye kadar indirim haberlerini "resmi" yol ile gelmesi gerekirdi. ama tabi ki indirim geç gelecek. kısa yoldan kar vergisi. 

jackjoker tarafından düzenlendi
.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes bugün depoyu fullesin , ben bugün alacaktım bekledim.

1 dakika önce, TiesTorN said:

1 tl falan düşmesi gerekiyordu, geri kalanını cebe indirdiler demek yine.

O Allah 'ın emri.  Artık kırıntılarla mutlu olmaya çalışıyor millet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 liradan çok daha fazla inmesi gerekiyor. hatta abartmayım ama 2-3 lira inmesi lazım

çünkü brent petrol varil fiyatları 2004 yılında ki seviyeye indi. bu süreçte devlet inanılmaz kar edecek farkında değil insanlar. 

01/06/2004 yılında ki varil fiyatları ile şuan ki varil fiyatları aynı..

.l.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, jackjoker said:

1 liradan çok daha fazla inmesi gerekiyor. hatta abartmayım ama 2-3 lira inmesi lazım

o dediğin şey ancak yakıt normal vergilendirmeyle satılsa olurdu, yani sadece %18 kdv ile satılsaydı. %60'ı vergi olan bir ürünün 2-3 lira inmesi mümkün değil zaten yakıtın kendi vergisiz ücreti ancak o kadar. varil fiyatı 0$ olsa bize 3 liradan aşağı verilemez zaten bu vergilerle.

ahat and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, TiesTorN said:

o dediğin şey ancak yakıt normal vergilendirmeyle satılsa olurdu, yani sadece %18 kdv ile satılsaydı. %60'ı vergi olan bir ürünün 2-3 lira inmesi mümkün değil zaten yakıtın kendi vergisiz ücreti ancak o kadar. varil fiyatı 0$ olsa bize 3 liradan aşağı verilemez zaten bu vergilerle.

tamam işte vergilerle dahil şuan benzinin 3,5 - 4,5 lira arası bir rakam olması lazım. varil fiyatları anormal indi çünkü. parametreleri aynı kabul edersek devlet varil üzerine gelen akaryakıttan çok ciddi kar edecek. rakamlar öyle az değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

olm benzin üzerindeki sabit vergi zaten 3 lira :lol: sabit, yüzdeli değil.

yapılan indirim az o bi gerçek ama 2-3 lira falan da olamazdı zaten. ama belki bir anda yapmak istememiş olabilirler toplu halde. 3 gün sonra tekrar bi indirim haberi daha gelirse şaşırmam. o 3 günde cukkalıcaklar.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse <hülo mode on>  gittim çeyrek depo varken 171TL ile depoyu fullettim , devletlümüz lütfuna eriştum </hülo mode off>

..Daha çok inmesi gerekendir..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

her geçen dakika kar ediyor. 60 kuruş yerine çok rahat 2 lira en az inmesi lazımdı. vergilerin sabit kaldığını düşünürsek varil fiyatları dip de. her varilden anormal kar ediyorlar şuan. eminim kulis arkasında para sayaç makineleri vardır dakika başı dolarlar havada uçuyordur. rezalet resmen. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

60 kuruş benzin 55 kuruş motorin indirimi nedir ya. Bir kaç aya bakılınca nerdeyse yarı yarıya indi varil petrol fiyatı... :icon_mad:

Hortuma devam durmak yok yola devam. Haftasonu dayımla bit pazarına dolaştıkta akaryakıt istasyon pompası satılıyordu alasım geldi bir ara :zuh:

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tekrar diyim. 60 kuruş aşırı az. en az 2 lira ve fazlası olması gerekir. bunun vergi ile ilgisi yok. varil fiyatı 2004 varil fiyatı. yarı yarıya düştü. devletler varil üzerinden alım yapar. varil fiyatı artarsa piyasaya yansır. varil fiyatı düşürse bu da piyasaya aynı oranda yansır. eğer olması gereken indirim gelmiyorsa varil üzerinden devlet kar ediyordur. şuan ki süreç bu. her geçen dakika deli kar ediyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya 2 tl falan inemez şunu bi unut artık. varil fiyatı 0 olsa bile bizden 3 tl civarı alırlar diyorum sabit vergiler ile bi türlü anlayamadın :lol: 2 tl değil belki ama en az 1 tl düşmesi gerekirdi tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, TiesTorN said:

ya 2 tl falan inemez şunu bi unut artık. varil fiyatı 0 olsa bile bizden 3 tl civarı alırlar diyorum sabit vergiler ile bi türlü anlayamadın :lol: 2 tl değil belki ama en az 1 tl düşmesi gerekirdi tabi.

la olm 2 lira inseler yaklaşık 7 lira olan benzin 5 lira olacaktı. o 3 lirayı alsınlar geri kalan 2 lira da devletin cebine. halen 2 lira inemezler diyorsun fitil ediyon beni ya. onos midesine seni sokup öğütmek lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2004 yılındaki varil fiyatı * usd kuru -> türkiyede benzin fiyatı

2020 yılındaki varil fiyatı * usd kuru -> türkiyedeki benzin fiyatı

Bu ikisinin oranını kıyaslarsak daha sağlıklı olur. Tahminim 2004 yılında benzinden alınan maktu vergi daha düşüktü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tek bir imzalık kararname ile vergi oranın değiştiği ülkemizde ne olsa normaldır. keyiflerine göre belirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/10/2020 at 1:00 PM, TiesTorN said:

yapılan indirim az o bi gerçek ama 2-3 lira falan da olamazdı zaten. ama belki bir anda yapmak istememiş olabilirler toplu halde. 3 gün sonra tekrar bi indirim haberi daha gelirse şaşırmam. o 3 günde cukkalıcaklar.

müneccim gibi adamım vay be... biliyorum bu 3 kağıtçıların kafalarının nasıl çalıştığını.

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/son-dakika-benzinde-indirim-beklentisi-5-5677283/

ahat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Atrin said:

@TiesTorN yıllardır istediğin şey gerçekleşiyor. benzin motorinden daha ucuz olacak. 

bi ara eşitlenmişti sonra yine yükselmişti.

olması gereken bu zaten... ama yine dengelerler onu bi süre sonra. benzine indirim gelip mazota gelmediği görülmedi...

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok