Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

benzine ötv zammı yapılacak ve 1.11 lira zam eklenecek şuan ki ücrete. yani devlet varil fiyatında ucuz alacak ve üstüne ek ötv ile yine eski fiyattan 7 liradan satıp kar üstüne kar elde edecek.

jj den haberler. benden duymuş olmayın. 

bekleyin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.11 tl ötv zammı falan eklenemez, o kadar da değil... öyle olursa benzin nrmal fiyatına çıktığında 8.5 tl den almamız gerekir ki o işin boku çıkar.

bu arada o 7 kuruşluk zam da iptal oldu brent petrol düşmeye devam ettiği için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haberde 5.6, 5,7 TL diyor benzin için de ben Antalya'da 5,9'dan aşağıya görmedim hiçbir yerde.

şimdi internetten baktım, 5,9 olan dizelmiş galiba. ben yanlış bakmışım.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün şehirler arası ulaşımda kullanılan istasyonlarda en düşük 4.89lira motorin gördüm. Bu arada Brent diplere çakıldı 30$ seviyesine indi, bu gidişle daha sağlam indirimler gelmeli. Hatta vadeli benzin fiyatlarında -%23 lük seviyeler mevcut olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 16.03.2020 at 15:01, Deathknight said:

Dün şehirler arası ulaşımda kullanılan istasyonlarda en düşük 4.89lira motorin gördüm. Bu arada Brent diplere çakıldı 30$ seviyesine indi, bu gidişle daha sağlam indirimler gelmeli. Hatta vadeli benzin fiyatlarında -%23 lük seviyeler mevcut olmuş.

daha önce 2004 yılına inmişti şimdi 2000 yılında ki varil fiyatlarında.

@TiesTorN dolar artıyor ama doların artış oranı ile varil fiyatlarının indirim oranları aynı değil. varil fiyatları 2004 yılının da gerisine düştü ve 30 dolar etrafında dolanıyor. 

hatta yollayım. en yüksek değer bu sene 70.20 dolar ile 06.01.2020 de olmuş sonra uzun süre 60 dolar civarlarında dolanmış. şuan ise 29 dolar. 40 dolar varil üzerinden indirim var. .

jackjoker tarafından düzenlendi
.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, TiesTorN said:

1.11 tl ötv zammı falan eklenemez, o kadar da değil... öyle olursa benzin nrmal fiyatına çıktığında 8.5 tl den almamız gerekir ki o işin boku çıkar.

bu arada o 7 kuruşluk zam da iptal oldu brent petrol düşmeye devam ettiği için.

Zam iptal olmamış. Uygulanmış görünüyor. Bugün 5.66'dan almıştım, 5.73 olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, mamad said:

Zam iptal olmamış. Uygulanmış görünüyor. Bugün 5.66'dan almıştım, 5.73 olmuş.

aynen ben de sabah farkettim.

dün haberlerde iptal olacak deniyordu varil inmeye devam ettiği için. bakalım belki yarın tekrar iner 3-5 kuruş :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fiyatlar o kadar güzelleşti ki kartalda bile lpg yi kapattım sürekli benzinde kullanıyorum :lol:  masraf olarak kaydadeğer bi artış olmuyo bu fiyatlarla lpg hiç inmedi çünkü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 dakika önce, TatanQa said:

Mazota da bekliyoruz kedinin ciğer beklediği gibi.. miyauuvv :D

ekmeği bakkala getiren aracın yakıtı mazot. benzine indirip getirip dizeli sallamaları tam bir hainlik. dünyada ticari araçlar benzin temelli olduğundan mazot fiyatlarında ki dengesizliği kabul ederim. ama bizim ülkede ticari ekonomi dizel araçların üstünde. mazota indirim gelmemesi birilerinin mazot üzerinden her geçen dakika daha çok para kazanma hırsındandır. 

aynı varil aynı dolar çıkışı ama benzine gelen indirimin mazota yansıtılmaması. 

geçiniz...

jackjoker tarafından düzenlendi
Thustu and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye tüm dünya gibi corona virüs gündemine ve alınması gereken önlemleri konuşuyor fakat petrol fiyatlarında anormal hareketler var. Son petrol fiyatlarıyla birlikte 1 Ocak 2020'de yüzde 53,88 olan benzindeki vergi payı, bugün itibarıyla yüzde 69,18'e ulaşmış durumda. Bu dönemde petrol fiyatları yüzde 56 gerilese de, maktu ÖTV 2,37 TL'den 2,52 TL'ye yükseldi. Sozcu.com.tr'ye konuşan EPGİS Genel Başkanı Fesih Aktaş ve Başkent Üniversitesi'nden Dr. Ozan Bingöl, akaryakıt fiyatlarındaki yüksek ve sabit ÖTV'nin, vergi oranı artışında ve akaryakıt fiyatlarındaki düşüşün petrol fiyatlarındaki düşüşün gerisinde kalmasında temel faktör olduğuna dikkat çekti. 1 Ocak'ta rafineri çıkışlı bir litre vergisiz benzinin fiyatı 2 lira 83 kuruşken bugün rafineri çıkışlı bir litre vergisiz benzinin fiyatı 1 lira 43 kuruş oldu.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normal şartlarla indirimler olsaydı 3.5-4lira civarı akaryakıt fiyatlarını konuşuyor olurduk zaten. Bizde varsa yoksa vatandaşı semirme politikası olduğu için hayat dünyasında yüzmenin lüzumu yok...

TatanQa and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Deathknight said:

Petrol fiyatları bugünde yerle bir oldu... Yakında çeşmeden akıtarak vereceklermiş su niyetine :D

1997 yılına indi varil fiyatları. 23 dolar civarında geziniyor. öyle anormal bir indirim oldu ki bizimkiler de varil üstünden anormal kar etme amacı ile olması gereken indirimleri yansıtmıyorlar. 25 kuruş ne aq. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bundan önce doğalgaza indirim gelmesi lazım. Enerji fiyatları doğalgaz endeksli. Bildiğim kadarıyla doğalgaz fiyatları da aynı oranda düşmüştür.

Bundan birkaç seneki petrol düşüşünde Botaş rekor kar yapmıştı. Çıkarken çıkıyor ama düşerken düşmüyor meret.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok