Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

benzine zam gelmiş gibi sessiz sedasız 12 kuruş. her sabah giderken pompa fiyatlarına bakıyorum göz ucuyla ordan gördüm. dolar da sabit duruyor ama ne hikmetse yine artmış...

Sessiz sedasız gelmedi aslında ama dipnot gibi geçtiklerinden görmemişsindir. Gaza indirdiklerini motorinle benzine dayadılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzine zam geliyormuş hadi geçen motorine zam gelmişti üstünden kaç gün geçti bilmiyorum cuma günü tekrar gelmiş zam :alkis: Bravo valla hala at gözlüğüyle dolaşan bir milletimiz var 2 kez indirim yapıldı diye pohpohlanma yapılıyordu 10 gün olmadı bile ardı ardına gelen zamla fitlediler tekrar. Geçen alacaktım dedim depo azalsın iyice, 4.07' den almamıştım 2 kez üst üste zam gelince bugün 4.24' ten aldık artık... :facepalm:

ahat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzine zam geliyormuş hadi geçen motorine zam gelmişti üstünden kaç gün geçti bilmiyorum cuma günü tekrar gelmiş zam :alkis: Bravo valla hala at gözlüğüyle dolaşan bir milletimiz var 2 kez indirim yapıldı diye pohpohlanma yapılıyordu 10 gün olmadı bile ardı ardına gelen zamla fitlediler tekrar. Geçen alacaktım dedim depo azalsın iyice, 4.07' den almamıştım 2 kez üst üste zam gelince bugün 4.24' ten aldık artık... :facepalm:

yanlış yazdın herhalde 5.24 olacak o :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vay arkadaş... sessiz sedasız indirimler gelmiş bir kaç defa, çok şaşırdım bugün pompa fiyatlarını görünce... benzin 5tl altına gerilemiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11.04.2017 at 11:49, Deathknight said:

@@jackjoker Yok doğru ben Aytemizden mazot alıyorum ya o manada dedim. :D

aytemiz için yorumun nasıl? bir sıkıntısını gördün mü? özünde ki mazot nerenin? cuma günleri özel indirim oluyormuş. sakat bir durum olur mu bu indirim günü yakıt kalitesinde?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker Valla bi 10 depo oldu hemen hemen bir sıkıntısını görmedim. Hani belki bi opet shell kalitesi verimi yok diyeceğim ama tamamen sallamasyon bile olabilir. Sene başından beri zaten tasarrufi kullanıma geçtiğim için pek basmıyorum. Menzil olarak dersen opetten bile iyi gidiyorum. Bazen bi tortulanma hissi geliyor ki diğer opettede oluyordu 3 4 depoda bi würthde sallayınca beraberinde mis gibi oluyor. Herşeyi geç bizim burda İzmirde 2 tane bana yakın istasyonunu biliyorum menemende ki hep daha ucuz ve sabit fiyatı oluyor. Geçen gün 3.98' den veriyordu eurodizeli 2 gün evvel 4.03' ten ağzına kadar doldurmuştum yine almadım tekrar artık :D

Gezmeyi bi kenara koyarsam iş icabı benim gibi ayın 22 günü 40km yol yapan bi adama hemen hemen tam 1 depo demek oluyor buda farkediyor yani aylık 20lira civarı bi param cebimde kalıyor.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Deathknight said:

@jackjoker Valla bi 10 depo oldu hemen hemen bir sıkıntısını görmedim. Hani belki bi opet shell kalitesi verimi yok diyeceğim ama tamamen sallamasyon bile olabilir. Sene başından beri zaten tasarrufi kullanıma geçtiğim için pek basmıyorum. Menzil olarak dersen opetten bile iyi gidiyorum. Bazen bi tortulanma hissi geliyor ki diğer opettede oluyordu 3 4 depoda bi würthde sallayınca beraberinde mis gibi oluyor. Herşeyi geç bizim burda İzmirde 2 tane bana yakın istasyonunu biliyorum menemende ki hep daha ucuz ve sabit fiyatı oluyor. Geçen gün 3.98' den veriyordu eurodizeli 2 gün evvel 4.03' ten ağzına kadar doldurmuştum yine almadım tekrar artık :D

Gezmeyi bi kenara koyarsam iş icabı benim gibi ayın 22 günü 40km yol yapan bi adama hemen hemen tam 1 depo demek oluyor buda farkediyor yani aylık 20lira civarı bi param cebimde kalıyor.

detaylı açıklama için teşekkür ederim patron. bende deneyim çünkü burda aytemiz açıldı. EPDK'nın tam altında. yamuk durum yapamazlar gibime geliyor bundan dolayı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben fiyatlandırma işinden çok anlamam aslında da hepsinin aldığı bi taban fiyat oluyormuş sanırım, tabi bunun üzerine hepsinin kendine göre formülize ettiği katkı maddeleri falanda var ben biraz o şekilde yorumluyorum farkı. Ha girdiğim Aytemiz epey işlek bi yer yol üstünde. Dandik yakıt oldumu benim arabada genelde 1 ve 2. viteslerde direk çekişten farkedebiliyorum durumu normalde araçta tork yüksek olunca gaz vermeden 1 ve hatta 2. viteste kendi ivmelenmesiyle kalkıyor mesela ne bilyim zamanla bi hava filtresi ya da tortu gibi durum oluşmuşsa silkeleme ya da motordan acaip bir vuruntu durumu oluyor; aytemize geçtim geçeli hiç yaşamadım şükür böyle bir durumu. Opetten yakıt aldığım dönemlerden biliyorum zaten sonradan zamanında yakıt aldığım serinkuyu anadolu caddesi üzerinde ki opetin ne kadar dandik balçık yakıt sattığınıda öğrendim ya neyse...

Ha yeri geldi bi kaç bu yakıtı kullanırken abandım araca 180-190' da çıktım hani performans kırması gibi bir durumuda şehir efsanesi denebilir bence. İlk hedefim şu an ekonomiklik olduğu içinde bana çok avantaj sağlıyor şu anda. Dediğim gibi litre başı 40 kuruş az değil. Şimdi bide şey yapıyorum aracın depo 45lt olmasına rağmen depo dolduktan sonrada 8-9lt fazla alıyor, genelde zaten depodan depoya istasyona giren adamım ışık yanar daha giderim biraz şöle içinde 3lt falan kaldımı pompaya girerim bu durumda dediğim gibi diğer istasyonlara göre aldığın rakamdan 20lira cebine kalmış oluyor. Opetten alırken indirim kartım vardı 1 sene aldığım yakıtların karşılığında 16lira indirim vermişti şaka gibi...

Unutmadan birde yakıt kalitesinde motorun seside çok değişiyor, kulağı kendi aracının sesine aşina olan insan bu durumu iyi kötü algılayabilir. Diğer etkenleri saymazsak aracın herşeyi iyi durumdayken yakıttan ötürü ses değişimi varsa yakıt kaynaklı oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaş aylar sonra bi indirim yazalım dedik milletin aklına aytemiz geldi :lol:

bu aytemizin benzini de ucuz mu? ben de alsam nasıl olur acaba...

edit: şimdi baktım gerçi aytemizin fiyatlarına internetten, diğer firmalardan bir farkı gözükmüyor. siz nereden ucuza alıyorsunuz ki ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, TiesTorN said:

ya arkadaş aylar sonra bi indirim yazalım dedik milletin aklına aytemiz geldi :lol:

bu aytemizin benzini de ucuz mu? ben de alsam nasıl olur acaba...

edit: şimdi baktım gerçi aytemizin fiyatlarına internetten, diğer firmalardan bir farkı gözükmüyor. siz nereden ucuza alıyorsunuz ki ?

Hayırlı Cumalar @TiesTorN

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnternet fiyatlarını geç, direk istasyona özel fiyatlar oluyor kimi istasyonunda gününe özel oluyor kimisi benim İzmir Menemenden aldığım gibi sabit fiyat. Tüm yakıtlarında indirim oluyor bu arada evet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burada 8km arayla aytemiz var.
Teki pazartesi cuma, diğeri de salı cumartesi indirim yapiyor. İnternette de boyle bir kampanya yazmıyor.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere yine 10-11 kuruş zam geliyormuş gözümüz aydın, motorine şu an için olmamakla birlikte 10-11 kr onada zam yapılma planı varmış. O da 2 gün sonra yaparlar gecikmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'nın (PÜİS) yaptığı açıklamaya göre benzinden sonra motorin fiyatlarında 10-11 kuruş zam, otogaz fiyatlarında ise 8 kuruş kadar indirim bekleniyor. Zam ve indirimin 6 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacağı duyuruldu. 

PÜİS'İN AÇIKLAMASI:

Rafineri çıkış fiyatlarında değişiklik beklendiği için 6 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olmak üzere motorinin pompa satış fiyatında 10-11 kuruş artış, otogazın fiyatında ise 8 kuruş indirim beklenmektedir. Benzinin pompa satış fiyatında ise bugün için bir değişiklik beklenmemektedir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu nasıl bir mantıksızlık ya her haberci kafasına göre mi haber yazıyor. Bende bakarken sözcüde okumuşum tam tersi yazıyor. :icon_think:

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS), 6 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olmak üzere motorinde 10-11 kuruş artış beklendiğini açıkladı. PÜİS’in twitter hesabından yapılan açıklamada, “Rafineri çıkış fiyatında değişiklik beklendiği için 6 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olmak üzere benzinin pompa satış fiyatında 10-11 kuruş artış beklenmektedir. Motorinin pompa satış fiyatında ise bugün için bir değişiklik beklenmemektedir” denildi.

Bahaneyle 2 tarafa birden mi takacaklar acep ?

Edit: Hali hazırda benzine zaten 13 kuruş gelmiş galiba, anlamadım gitti ülkenin hallerini:2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende bunu anlamıyorum arkadaş. "rafineri çıkış fiyatında değişiklik beklenmesi" ne demektir? değişirse yaparsın zammını, hemen ne bu beklenti üzerinden 3 kuruş zarar etmeyelim diye girilen tripler. iyice ticarethaneye döndü herifler. zammına koyduklarım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşin birde günlük döviz ve petrol fiyatında ki dalgalanmayla değişmesi iyice komedi olmaya başladı, madem çözüm olacaksa bizim maaşlarıda dövize bağlasınlar tlyi kaldırsınlar ortadan alışverişte dövizle olsun bitsin. Yani bu işin şakası gibi belki ama durum buraya doğru dönmeye başladı şu an 2 haftada bir belki bi yakıt fiyatlandırılması yaşanıyor, gerçekten tabelaya yazsınlar bari sabit bi döviz bedeli adamlarda dalgasına göre satışını versin iyice cılkı çıktı muhabbetin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

devlet orta kesimden vergi koparmaya devam edebildigi surece bu sistem degismez. eskiden borclarini odemesi icin devletin yaldir yaldir para basmaktan enflasyon oluyordu simdi ise vergiye abanilmis durumda. sanayi yatirimlarinin yerine de abarmis bir insaat sektoru var. bir zaman (belki yakinda) inceldigi yerden kopacak cunku kendini devam ettirebilecek bir sistem degil. 

ha bir de soyle birsey var, konulan vergi kaldirilmiyor bu cukko ulkede. mesela ötv. isterse x partisi gelsin, olan vergiler kalir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hobbaa .. Lpg 'ye de 22 kuruş zam !!  OHA diyorum artık bu ne ? Lpg ucuz diye millet iyi kötü araca biniyordu nedir bu habire vatandaşın cebinden al al nereye kadar ? 

https://www.ocakmedya.com/ekonomi/2017/08/01/lpg-otogaza-zam/

Ekonomi son nefeslerini alıp veriyor  , geçmiş olsun güzel ülkem. yiyenler yedi , bizim gibi alınteri dökenlere olan oluyor .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok