Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

brent petrol de 24$'a düşmüş, saçma rakamlar kol geziyor...

yakıt üzerindeki 2.5 tl civarında sabit ötv değeri saçma sapan bir hal almaya başladı artık. hem yakıtın toplam ücreti içinde çok yüksek bir mebla oldu hem de bunun yüzünden yeterince ucuzlayamıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Atrin said:

Amerika wti crude petrol fiyati negatif. Neler oluyor :)

amerikada petrol kullanımı tamamen sıfırlanmış durumda da ondan. kimse aracını kullanmıyor. haliyle rafineriden çıkan ham petrol sevkiyat ihtiyacı olmadığından fiyatları düşüyor.

daha komiğini söyleyim. suudi petrolü rafinerilerde o kadar birikmiş ki nijerya hükümeti fazla olan petrolü depolayabileceğini söylemiş. 

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o değilde bu süreç, 28 gün sonra filminin senaryosu ile the walking dead dizisinin senaryosuna bire bir eş gitmeye başladı. cidden tarihi bir döneme tanıklık ediyoruz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, TiesTorN said:

17$ olmuş abooo

Neredeyse tüm hava yolu uçakları hangarda bekliyor. Uçak yakıtı kullanımı ikinci dünya savaşı zamanından sonra neredeyse tamamen durmuş durumda.

Ham petrol çıktığı gibi işlenmeli. Bu yüzden işlenen petrol, yakıt tanklarında depolanmak zorunda. Haliyle rafineriler her gün petrolü çıkarıp, işleyip depoluyor sevkiyat olmadığı için. Eğer bu kriz devam ederse topraktan çıkartılan petrol tamamen çöp olmaya başlacak ( harcanamıyor çünkü ) 
Depolarda yer kalmamış. Resmen galaktik bir kriz var. Şu ömrümüzde böyle bir zamana denk gelmek. Ne biliyim bilemedim :D

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teknolojinin dibinin yaşandığı şu çağda insanoğlunun yaşadığı krizlere bak. :D Ne kadar hazırlıksısız oysa ki her şeye...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 minutes ago, Thustu said:

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/benzin-ve-motorinde-buyuk-indirim,yhEfhEanA0WoXYTzIxAUjA

Motorinde 41, benzinde 31 kuruş indirim bekleniyor yazmışlar.

Bu bekleniyor u anlamadım ben, kesin olacak mı yoksa clickbait mi?

kesin olacak. neden saçma bir şekilde "bekleniyor" yazıyorlar ben de çözebilmiş değilim.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İndirimin zamanlaması manidar yalnız, "Hazır yasak da varken pazartesi gününe kadar petrol yükselir belki, yeni zamları da pazar akşamı çakarız" hesabı yapılıyormuş gibi... :icon_curtain:

Atrin and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN link patlamış bulabilirsem yenisini ekleyeyim.

Gerçi o zamana kadar başka bir bekleniyor haberi olur herhalde. :D

Evet yeni linki buldum.

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/benzine-indirim-geldi,ImXKf5YyEkCJnXswLTn8-w

Bu bekleniyor olayını anladım gibi, sanırım kendilerini olası gerçekleşmeme durumundan kurtarmak için olay gerçekleşmeden önce bekleniyor diyorlar, gerçekleşince de oldu diyorlar. :D

Thustu tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işin komiği brent arttı diye zam koyuyorlar da, hesap yine yanlış. brent düşünce adam gibi indirim gelmiyor ki. ama artınca eskisinden daha fazla üstüne bindiriyorlar.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok