Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

Dün akşam Datça yolundayken alsamıydık derken araç 200 km daha gider yarın alırız dedik. Hop bugün shellden 6.30 dan mı ne köklendik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçen gün depo boşken üşengeçlikten almadım, bugün artık almam gerekti.

WhatsApp Image 2018-08-17 at 16.19.56.jpeg

göte giren şemsiye açılmaz... 200 liraya artık anca yarım depo doluyor...

pompacı da 1450 lira maaş alıyormuş opet'de. bir de o ağlandı bana arabayı görünce...

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

biraz önce mazot aldım

shell de ki eleman bu gece 6 kuruş gizli zam olduğunu söyledi. benzine de 4 kuruş yapılmış. ötv den karşılanması lazım değilmiydi diye sordum ama onlara gelen talimat buymuş. adamlar hem ötv den hemde benzine minik minik kuruş artırımları ile kasım ayındaki dış borç için para topluyorlar sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o ötv arttırımının amacı da belli zaten daha önce yazdığım gibi, gelen zammın ötv den karşılanma kanunu ileride bir gün bir kaldırılacak, ondan sonra yüklü ötv haşırt diye giricek hepimize.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 dakika önce, TiesTorN said:

o ötv arttırımının amacı da belli zaten daha önce yazdığım gibi, gelen zammın ötv den karşılanma kanunu ileride bir gün bir kaldırılacak, ondan sonra yüklü ötv haşırt diye giricek hepimize.

gelen zam ötv den karşılanmadı bunda. zam'ı ötv haricinde yansıtmışlar. madem karşılanmayacaktı neden ötv'yi 1 kademe yukarı çektin? hem ötv den giydirildik hem de zamla. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen ege kıyıları tatilinden dönerken giderken en uygun gördüğüm kadoilden dönüşte ağzına kadar fulletmiştim 5.89 dan, dün akşamda kız arkadaşı Aliağa tarafında düğüne götürmüşken eskiden Starpet şimdi Das yakıtın aldığı uygun gördüm 5.84 den tekrar fullettim. İndirimli gibi olmasına rağmen bu fiyatlar zehir zıkkım gibi geliyor vallahi. Bir zamanlar yazlığa gitti geldi hesabında otobanda 150-200km bastım 20lira yaktım derken şimdi gaz pedalını okşarcasına kullandım diyip üste 33liraya gidip geldik diyebiliyorum üstelik...

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mazot için en iyisi Total sonra Shell deniyor. Ben Shell Vpower alıyorum memnunum fakat Shell'in kendi işlettiği istasyonları bulup almanız lazım. Diğerleri yakıtın içine bir şeyler karıştırıyorlar muhtemelen hem menzil hem de performans ciddi farkediyor benim arabamda. Tabi bu durum Ankara için ama diğer iller de çok farklı değildir herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Thustu said:

fakat Shell'in kendi işlettiği istasyonları bulup almanız lazım. Diğerleri yakıtın içine bir şeyler karıştırıyorlar muhtemelen hem menzil hem de performans ciddi farkediyor benim arabamda. Tabi bu durum Ankara için ama diğer iller de çok farklı değildir herhalde.

shell'in kendi islettigi istasyon nedir? benim bildigim hepsi franchising ile isletmecilere veriliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, infestor said:

shell'in kendi islettigi istasyon nedir? benim bildigim hepsi franchising ile isletmecilere veriliyor. 

Artık hepsi franchase değil. Ben nereden buldum diye sorarsanız şansıma denk geldi. Genelde shell e ait olanlarda daha az hanzolukla karşılaşıyorsunuz, arada camları siliyorlar, yağ ve suya bakıp abi bunun yağı aicl değişmeli isterseniz 5 dk da değiştirelim diyorlar. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Thustu said:

Artık hepsi franchase değil. Ben nereden buldum diye sorarsanız şansıma denk geldi. Genelde shell e ait olanlarda daha az hanzolukla karşılaşıyorsunuz, arada camları siliyorlar, yağ ve suya bakıp abi bunun yağı aicl değişmeli isterseniz 5 dk da değiştirelim diyorlar. :D

aslinda turkiye'deki tum istasyonlarda bunun olmasi lazim. cunku bunlarin hepsi pompacilarin oldugu "full service station"lar. ama i*neler ön cami bile silmiyorlar. fircayi alip ben silmeye baslayinca "ben silerim agggbi" diye yakariyorlar. lan madem silecektin benim silmemi mi bekledin? okkali bir bas git cekiyorum kendilerine.

madem full service station degilsin o zaman pompaci niye var?! neden kredi kartinla odemem gerektiginde iceri gidiyorum, pompada veya popmacinin uzerinde POS makinasi yok?!

turkiye'de neden self service station yok? kendi akaryakitimi dolduramayacak kadar salak miyim?!

sanirim bu sorularin cevabini hicbir zaman alamayacagiz :( ne acayip bir ulke.

avrupadaki kimseyle muhattap olmadiginiz istasyonlar benim cok hosuma gidiyor. 

infestor tarafından düzenlendi
Thustu, quad and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, infestor said:

aslinda turkiye'deki tum istasyonlarda bunun olmasi lazim. cunku bunlarin hepsi pompacilarin oldugu "full service station"lar. ama i*neler ön cami bile silmiyorlar. fircayi alip ben silmeye baslayinca "ben silerim agggbi" diye yakariyorlar. lan madem silecektin benim silmemi mi bekledin? okkali bir bas git cekiyorum kendilerine.

madem full service station degilsin o zaman pompaci niye var?! neden kredi kartinla odemem gerektiginde iceri gidiyorum, pompada veya popmacinin uzerinde POS makinasi yok?!

turkiye'de neden self service station yok? kendi akaryakitimi dolduramayacak kadar salak miyim?!

sanirim bu sorularin cevabini hicbir zaman alamayacagiz :( ne acayip bir ulke.

avrupadaki kimseyle muhattap olmadiginiz istasyonlar benim cok hosuma gidiyor. 

öyle olur mu hiç? eğer pompacıları iptal edersen işsizlik oranı %15 değilde %20 çıkar.

otonom sürüşü devreye sokup şoförleri iptal edersen %35 olur işsizlik.

özel güvenlik ve bekçileri iptal edersen %60'a çıkar. 

O nedenle bu kafayla bu ülkede bu meslekleri tehlikeye atacak hiçbir şeye izin vermezler.

Hamso, infestor and sCoRPion_tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası orada duranlar bir işe yaramadıktan sonra işsizlik oranının daha düşük gözükmesi de bir işe yaramıyor bence, sonra iş yaptırmak istediğimizde çıldırmakla kalmanın yanında ülke de gerekli işler de yürümüyor. Hoş bahsedilen mesleklere gelene kadar neler var da neyse.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bizim sitedeki özel güvenliklere bayılıyorum, bir olay olduğunda en önden onlar kaçıyor...

pompacı meselesi de çok garip geliyor, amerika'da hiç görmediğim bir konsept, "full service" istasyonlar da varmış heralde ama galon fiyatı "pompacısız" istasyonlara göre daha pahalı olduğu için benim yaşadığım bölgede hiç görmemiştim.

ben de katılıyorum o yüzden, herkesi belediye işçisi, memur, pompacı, özel güvenlik, inşaat işçisi, call center çalışanı yapsan ne farkeder ki. doğrudan doviz getirmeyen, ya da dolaylı yoldan döviz gelmesine yardımcı olmayan işlerin şu durumdaki ekonomimize faydadan çok zararı var.

yalanla-dolanla, işsizliği, enflasyonu daha ne kadar düşük gösterebilirler bilmiyorum ama son kozları da oynuyorlar ve yine de dolar yükselişine devam ediyor. MB faizleri arttırmadığı sürece, bu konunun başlığını biz daha çok güncelleriz. ne benzin ne de dolar 7'de kalacak gibi.

500 lira verip boş depoyu dolduracağımız günler yakın bence, 6 aya kalmaz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/1069824/Akaryakit_fiyatlarina_yeni_zam.html

diyorum ama dinlemiyorsunuz, eski püskü de olsa bir tankercik alıp dolduralım içini, zarar etmeye imkan yok.

dolara oranla o kadar düşük kaldı ki benzinin fiyatı, 1 sene içi dolu yatsın tanker, seneye 11-12 liradan elimizi öpene satarız benzinimizi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

@pentaman değerli hocam bana mı sordun 85 litre yakıt deposu olan tank alırken :D 

biz burda sıradan halk olarak sıradan 50 litre deposu olan sıradan arabalarımızdan bahsediyoruz.

50 mi? 50 çok, 40 litre... Daha da sıradan araba benimki. :icon_cyclops:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, Lightning McQueen said:

50 mi? 50 çok, 40 litre... Daha da sıradan araba benimki. :icon_cyclops:

35 lt.  sıpsıradan:zuh:

fakfakir gibi:lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok