Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

Şaşırtmaması lazım, dolar ve petrol fiyatları bu kadar düşükken yapmamaları muallakta bırakırdı. Devlet baba sağolsun yeni İzmir-İstanbul otoyolunu test edecek bayramcılara uygun yakıt satışı yapacak. Yaz sezonu bi geçsin hele bakalımda ak koyun kara koyun belli olur...

Yaz döneminden yapılan zamcıklar göz ardı edilmemeli...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/son-dakika-benzin-ve-motorine-indirim-5-5273393/

daha da şaşırtıcı... bugün istasyonlarda gözüme çarptı zaten daha da inmiş.

Şaşılacak ne var ki? Brent petrol 20 dolar civarı düştü tüm dünyada. Dolar desen o da düştü ülkemizde. Tüm bunlar düşerken inatla uzun süre indirime girmediler ve satılan her akaryakıt aslında ülkemize ucuza girerken pahalı sattılar kar ettiler. Şimdi üst üste indirime giriyorlar. Şaşılacak tek şey bu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, jackjoker said:

Şaşılacak ne var ki? Brent petrol 20 dolar civarı düştü tüm dünyada. Dolar desen o da düştü ülkemizde. Tüm bunlar düşerken inatla uzun süre indirime girmediler ve satılan her akaryakıt aslında ülkemize ucuza girerken pahalı sattılar kar ettiler. Şimdi üst üste indirime giriyorlar. Şaşılacak tek şey bu. 

olsun yine de şaşırtıcı. bu şerefsizler fiyatı indirmek yerine ötv bindirebilirlerdi yani, önceden de gördük. vatandaşın yararına tek bir şey yapmadıkları için bunları görünce şaşırıyoruz.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekonomiksel açıdan toparlanma gösteriyoruzu başka türlü nasıl yansıtsınlar insanlara... Bayramdan sonra ve sezondan sonra belli olacak herşey bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motorinin litre fiyatına 17 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 6 kuruş zam geldi.

AA muhabirinin Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) aldığı bilgiye göre, söz konusu artış pompa fiyatlarına bu gece yarısından itibaren yansıyacak.

Başkent Ankara'da ortalama 6,07 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,24 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 6,01 liradan 6,18 liraya, İzmir'de 6,09 liradan 6,26 liraya yükselecek.

Ankara'da ortalama 6,61 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,67 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,54 liradan 6,60 liraya, İzmir'de 6,62 liradan 6,68 liraya yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

https://www.bloomberght.com/motorin-ve-benzine-zam-2230845

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uluslararası piyasalarda benzin ton fiyatının 565 dolardan 575 dolara, çıkması araç depolarına fiyat artışı olarak yansıdı. Bu çerçevede bu gece yarısından itibaren benzinde 16 kuruş, motorinde 11 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS)'ten yapılan açıklamada "27/08/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Motorinde 11, Benzinde 16 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." denildi

En son 20 Ağustos'ta litre bazında benzine 6 kuruş, motorine 17 kuruş zam gelmişti.

https://www.birgun.net/haber/benzin-ve-motorine-yine-zam-266278

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün bayağı güldüm. İş çıkışı çok sıcak diye yazlığa turlayım dedim. Ben geçen gün indirimliyken boğazına kadar fullemiştim zaten, hadi dedim yol üstü geçerken alırım, istasyona girdim motorin yok abi dedi. Zam erken geldi heralde dedim, çakal bir gülümseyiş yaptı. :P nneyse benim zaten henüz ihtiyacım yoktuda denk geldi diye zam öncesi boğazlıyacaktım. Henüz 250km devirdi zaten 1000km garanti bunca litre doldurduktan sonra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

brent petrol yükselişi devam edecek. bu sabah itibarıyla %19,5'e yükseldi ve daha sonra 66,83 ( %10,63 ) de frenlemeye çalıştılar. ancak tekrar yükselişe geçti bu sabah itibariyle.  1991 den beri ki en sert yükseliş durumu var.

düşünüyorum da brent petrolde %2-3 oynamalarda bizimkiler pompaya en az 10-15 kuruş yansıtırdı. şimdi %19,5 artış ( daha da devam edecek gibi görünyor ) artık kaç lira artırırlar bu yazının altına yorum olarak alayım?

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vaziyet alalım , birkaç haftada tekrar tam randımanlı çalışıp tekrar indirim gelene kadar (bizde %20 zam yapıp %5 indirirler o da ayrı dal..raklık) depoyu fulluyelim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, jackjoker said:

çok iyimser gördüm seni :)

Bende bağlantılı olarak diyecektim ki başlığa göre davranırsak, 8' liraya giderken değil 8 liradan öteye diye uzay sıçraması yapmış oluruz. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motorinin litre fiyatına gece yarısından itibaren 7 kuruş zam yapıldı.

Motorinin litresi İstanbul'da 6,31 liradan 6,38 liraya, İzmir'de 6,40 liradan 6,47 liraya yükselecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 6,37 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,44 lira olacak.

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/motorine-zam,MEk7AbBH5ka3_VaN-K0S7w

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yalan söyleyecekler, onu bile beceremiyorlar.

Türkiye'de Petrol Üretimi İstatistikleri

Petrol Üretimi (2017) : 2,5 milyon ton
Ortalama Günlük Üretim (2017) : 51.000 varil/gün
Üretimin Tüketimi Karşılama Oranı (2017) : %7
Toplam Üretilebilir Rezerv : 205,4 milyon ton
Kümülatif Üretim (1954 – 2017) : 152,7 milyon ton
Kalan Üretilebilir Rezerv (2017) : 52,6 milyon varil

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok fazla bir yanlışlık yok aslında, hani rakamları yuvarlama olarak mı dayanarak verdiler o var ?

Çünkü günlük 51000 varil yaklaşık 7286 ton oda senede yaklaşık 2660000 tona tekabül ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok