Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

niye mazot arkadaş... niye sürekli benzin kullananlar cezalandırılıyor. hayatımda böyle saçmalık görmedim ya, diğer ülkelerde dizel pahalı benzin ucuzdur, bizde tam tersi  :mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benden buyuk olanlariniz belki bilir (ecevit doneminde lisedeydim)

akp'den once de akaryakit pahaliydi diye hatirliyorum ama bu kadar kazik degildi sanki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1998 1999 ve biraz 2000, evde mazot yakiyorduk isinmak icin. Bugünün parasi ile litresi 5 kuruş idi.

Benzin 1 doları gececek mi acaba diye dalga geçilirdi...

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LPG 'ye de şakacıktan 4 kuruş indirim gelmiş.  Neremle gülsem ?  2.10 lardan 3.10 seviyelerie  1TL lik dev bir zam gelmiş , sen kalk 4 kuruş indirim de ...Bu ülkede aklı selim kalabilmek ya da depresif hale girmemek başlı başına bir başarı hikayesidir..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lpg 3.1 tl mi? o kadar oldu mu ya...

e bu durumda benzinden ne farkı kaldı ki? lpg sonuçta çok verimli bir yakıt değil, araç benzinde 10lt yakıyorsa lpg de 12-13 yakıyor. e bir de bunun lpg'ye geçiş ücreti var tesisat kurulumu için. nerede bunun karı? performans düşüşü yaşamamak & lpg dolayısıyla ileride çıkacak olan saçmasapan sorunlarla uğraşmamak adına aradaki benzin farkı verilir bence. lpg'yi hiç sevmezdim, artık pek bir avantajı da kalmamış zaten...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen oldu bazı yerlerde 3.22 görüyordum en kazık bayide orası şimdi 3.18 den satıyor. Aynı marka benim evin yakınında şu an 2.95tl . Yine ucuz , benzin 5.35tl iken yine epey avantajlı. Ha ben aracı 2.el aldığımdan üzerinde atiker kit vardı zaten , artı bir para vermedim sıfır kit kadar çok çok 500tl fatk etti lpg siz ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2017' ye girdiğimizden bu yana talihsiz döviş fırlamasıyla akaryakıtta da yeni fiyatlandırmalar oldu, ona örnek olarak yazmıştım onu aslında petrol varil fiyatlarında herhangi acaip bir fiyat dalgalanması yaşamadan hızlı hızlı üst üste zam gelirken şimdi döviz düştüğünde aynı tepkime yaratılmıyor; adım adım gelen indirimse referandum öncesi hareketlere öncülük veriyor hissi katıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zart diye ciktiginda fiyat cikmiyo

oyle spot piyasa isi degil bu

onceden anlasilip aliniyo belli donem o fiyatlar sabit

ikinci olanda benzinin fiyati maliyetlere gore cikip iniyor

ama siz rafine ve maliyet hesaplarini degil pompada odediginize baktiginiz icin vergi kalemini gozden kaciyo

10 birim vergi aliyorsa devlet 9 dusurtmuyor onu vergi oranlarini bile yuksetebiliyo

lpg konusunda da sunu diyim cuz bisi hic degildi

bu ipg salginbi ciktifginda millet acik buldu

salak sacman bisidi 90larda

devlet %50 mi ne subvanse ediyordu aslinda sanayi icin yanii

10 milyon dolara aldigi lpg disardan kalkip iceride zararina satiyordu

sonra zamn falan olmadi araclarda taksilerde sacma sapan kacak riskli kullanmaya baslayip 90larda topu dikip 40 yasinda emeklilik ne veriyorsa 5 fazlasi benden demirel devri memleketin agzina sicip batirinca ozali dahil edelim

devlet mali deniz yemeyen domuz mantigi o sobvayonlar kaldirildi bol bol

cok cok sonra lpg gercek fiyatini buldu

depremden sonra dolayli vergiler otv zirt pirt ile ucup gitmis olmasi bu gecmiste halini degstirmiyor

ha bide bu ulkede otv falan gibi dolayli vergileler neden geldi avrupanin en azi olmasak bile ortalamnin alti vergileidirlen memleketiylekn bile millet &15 kdv odememek icin 100 turlu takla atip dev gibi kayit disi eknomoi olusmusken

kahit disinda olmayan doktor yokken

cogu utanmazsiniza 80-90larda yaninda calistigi randevulari alan/hemiste yardimci kadin vs kadar kazandigini beyan ederken eve arabayi gec cok saglam kazanan cok meshur anli sanli doktorlar bile bi fatura vermemek icin taklalar atarken 4 saate 7 kasta bakip gnde 1 maas para akaldiran kallaviler bile haftada 2-3 hasta geliyo bittik gittik nmarasi cekerken oldu

cunku otv den kdv den kacamiyorsun

tabii abi vergi ne odicem alirim disardan ptt gumrugune takilmaz 300 dolarlik malada 45 dolar yazdiririm oooh diyenleri de katabiliriz

dunyada verginin en az odenedigi devletin malinin har vurup savuruldugu gunlerden zorunluluklardan bugunlere geldik

ha vergi sistemi duzelse biraz gelirler yukselse bile bu devirsen sonra bu kadar yuksek otv gelirlerini kimse almiyorum alamiyorum diyemez

ha derseniz ki dunya bilim adamlari bilememis konya ovasini alti dunyanin en buyuk petrol rezerviymis.cokta kaliteli petrolmus dunya limitinin %20sine denk gelmiyormus

ha ozaman bu vergiler azalir kaybolup falan beli ancaaaa

su an an tam kaca bilmiyorum .ama tupras sizin aldginiz rakamlarin yarisina yada dah azina cikiyodur kdv otv ve baska vergilerle 2 katina geliyo iste

vergilerin bir kismi yuzdeli olmamasi lazim taban tavanli degikenlikler gosteriyorlar

bizde kdv %10-15 ken eskiden lpg subanvesli zararina verilirken

ingiliterede vat 17.5 du en pahakli benzinde ordaydi biz yanina bile yaklasmazdik

turkiye jadar vergi vermekten gocunan bi devlet yok

elin kaliteli avruli oyuncusu 2 milyon euro burut aliyo bunun 800 bin eurosunu vergi olarak direk oduyo

bizim o kalitenin yanina gelemecek oyuncu net 2 milyon euro aliyo vergi de az ama ben odemem bana ne diyo klup odesin diyo

hani o zengin de maasli calisan baskami kesilen gelir vergisine neden kesiyorlar paramiyo diyo kemiksiz istiyo herkes herseyi hic bir sorumluluk yok yemede ortak olalim ama evin kirasina masrafina faturasina karismam evde yerim ama mutfak giderini katkida bulum  benim maasim benimdir diyen ev bireyi gibi zopalik .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benzine zam gelmiş gibi sessiz sedasız 12 kuruş. her sabah giderken pompa fiyatlarına bakıyorum göz ucuyla ordan gördüm. dolar da sabit duruyor ama ne hikmetse yine artmış...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece tam 11 de eve dönerken yakıt ikaz lambası yandı, hemen kırdım direksiyonu opet e doğru, doldururum depoyu. 230 TL mis gibi zam gelmeden tam 1 saat önce :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benzine zam gelmiş gibi sessiz sedasız 12 kuruş. her sabah giderken pompa fiyatlarına bakıyorum göz ucuyla ordan gördüm. dolar da sabit duruyor ama ne hikmetse yine artmış...

Dolar 3.58'den 3.67'yi gördü 1 haftalık sürede. Tabi kurumlarımız boş durur mu :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

indirim yapıldığında da dolar zaten aynı seviyelerde değil miydi ki :) 3.65 civarı yani.

indirimler 5-10 kuruş arası yapılır, bindirimler direkt 10-20 kuruş arası yapılıyor.  :mad:

edit: baktım şimdi, 3.74müş o tarihte. yine trden beklenen bir saçmalık her zamanki gibi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok