Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

bunun böyle olacağını söylemiştik zaten yılbaşından sonra... hatta eşel mobil varken ötv geliri çok düştü bahanesiyle ötv'yi arttırdıklarında yarın öbür gün eşel mobil'i iptal ettiklerinde bize ekstra giren ötv ile kalacağız demiştim. birebir oluyor hepsi şimdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yılbaşından beri yağlıyordum , hazırdı , o yüzden sıkıntı yok.  Martavalları yiyen andavallar olduğu sürece giren çıkan daha çok olur bu memlekette.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iki günde bir yapılan akaryakıt zamlarının sebebini açıklıyorum arkadaşlar.

sömestir tatili yaklaşıyor. tatil yolculukları vs vs. *bizde yolumuzu bulalım abi zamları bunlar. *
ekonomiye can verin yol verin. 
neyse arabası olmayan fakirleri etkilemeyecek zamlardır (yersen)

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hepiniz ayrı ayrı zam yapılmış gibi link atmışsınız da, zam 1 kere oldu.

son 1 haftada 40 kuruş civarı zam oldu, 1 lira falan değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar ney ne kadar oldu bilemeyeceğim ama benim aldığım aynı istasyonda geçen o indirimliyken 5,31' den almıştım bir kez. Dün bir Foça yaptım geldim depoda yarımdı dedim geliyorken almış bulunayım 5,69' dan fulledik. Demek ki bu amcalarda 38 kuruşluk bir değişim olmuş. Bir kaç depo öncede bu fiyatlardan almışım demek ki değişen birşey olmamış :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://t24.com.tr/haber/benzin-ve-motorine-zam,809816 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzinin litre fiyatına 17 kuruş, motorine de  28 kuruş zam yapıldığını duyurdu. Zamlı fiyatlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

EPGİS alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 6,09 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,37 lira olacak.

Motorinin litresi İstanbul'da 6,05 liradan 6,33 liraya, İzmir'de 6,09 liradan 6,37 liraya yükselecek.

Benzinin fiyatı Ankara'da ortalama 6,44 liradan 6,61 liraya, İstanbul'da 6,37 liradan 6,54 liraya, İzmir'de 6,42 liradan 6,59 liraya yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

ne desek GG :mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzin fiyatındaki indirim, ABD Başkanı Trump'ın petrol fiyatları yüksek, OPEC ağırdan almalı mesajının ardından uluslararası piyasalarda ürün fiyatlarının düşmesine bağlı olarak benzin fiyatının bu gece yarısından itibaren 11 kuruş inmesi bekleniyor.

https://www.bloomberght.com/haberler/haber/2199721-benzin-fiyatinda-indirim-yapilmasi-bekleniyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 dakika önce, TiesTorN said:

mazotun saçma bi şekilde daha ucuza satılmasına uyuz oluyodum zaten, iyi oluyor bu aralar eşitlenmesi.

Burası anlayamadım.

Bizim gibi sözüm ona "Avrupa-i" özenti ülkelerde benzin aşırı pahalı ve tüketimi yüksek bir madde. Şunu kabullenelim biz Asya 'lıyız ve ekonomik durumumuz ülke geneline bakarsak öyle Avrupa benzine geçiyormuş haydi hoop biz de geçelim 'e hiç müsait değil . Ayrıca benim aracım dizel , bu aracı çok uygun bir rakama aldım ve tüketimi çok düşük , ortalama 5.2 lt yakıyor karışık. Amaç ekonomi yoksa benzinliyi ben de tercih ederim doğayı daha az kirletme ve sessizlik açısından.

Önce ekonomik şartları Avrupa standardına getirelim sonra benzin işi kolay . Mazotla dönüyor bu ülkenin ciddi taşımacılık unsurları olan ; tüketim ürünleri ve insan gibi. Diğer önemli örnekler; gemiler, otobüsler, trenler, vinçler ve  jeneratörler gibi.

Mazot benzinden daha verimli enerji açığa çıkarıyor ki bu da neden daha uzun menzilli olduğunu gösteriyor yani sadece binek otomobil olarak bakmayalım olaya .

Ucuz olsun ki ; diğer unsurlara da sirayet etsin. :)

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mazot benzinden daha verimli değil aslında, mazotu patlatabilmek için gerekli olan basıncı ve sıcaklığı çok yüksek sıkıştırma oranları ile alabildikleri için verim artıyor. aynı sıkıştırmayı benzin için yapabilirseniz verimi çok daha yüksek olur.

neyse konu o değil, ben mazot diğer ülkelerdeki gibi kalksın falan demiyorum zaten öyle bişey neden diyeyim, sadece ikisi de aynı işi gören yakıt, neden benzin daha pahalı? bunu söylüyorum. biz benzinli araç kullananlar üvey evlat mıyız?

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında her ikisi de çok pahalı , sözüm ona troller Avrupa 'da daha pahalı gerzekliğini dile getirdiklerinde kafalarının şarj etmediği gerçekliği ortada.

Adamlarım Euro bazında aldığı maaş hatta asgari ücret çok iyi yerlerde. Hollanda 'da 1 depo 40LT benzini bir çalışma arkadaşım 63,5€ ya doldurdu. TL 'ye çevirirsen 380TL diyelim ortalama. Evet yüksek gibi de adamın kazancı 3.000€ (yani 18.000TL)  sen burda kaça dolduruyorsun ?  40LT depo x 6,5TL = 260TL  (yani 43€ civarı) . Kazancın nedir aynı pozisyonda ?  Ortalama 6.000TL .  ( 1.000€) 

Bu matematiğe göre ordaki vatandaş depoyu 1.000TL gibi rakama dolduruyor olsaydı kafa kafayaydık.

Olması gereken benzinle mazot  2.5TL 'dir. O zaman satar direkt benzinli alırdım , verirdim ayarı :) 

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oradaki ücret oranlarına bi girersen bi daha çıkamazsın zaten abi :lol: ben aynı delirme durumlarını her gün yaşıyorum düşünüp düşünüp. biz burda resmen yaşamıyoruz sürünüyoruz...

Mr.Smith and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, TiesTorN said:

mazot benzinden daha verimli değil aslında, mazotu patlatabilmek için gerekli olan basıncı ve sıcaklığı çok yüksek sıkıştırma oranları ile alabildikleri için verim artıyor. aynı sıkıştırmayı benzin için yapabilirseniz verimi çok daha yüksek olur.

neyse konu o değil, ben mazot diğer ülkelerdeki gibi kalksın falan demiyorum zaten öyle bişey neden diyeyim, sadece ikisi de aynı işi gören yakıt, neden benzin daha pahalı? bunu söylüyorum. biz benzinli araç kullananlar üvey evlat mıyız?

Senin delikanlıyı kıskanıyor onlar :)

Atrin and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pacific istasyonundan mazot aldim gecen Gün. Az once tuketim hesabi yaparken fiş uzerinde gordum. 50ppm mazot yaziyor. Bu kukurt orani diger firmalarda kac acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok