Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

geçtiğimiz gün motorine gelen 7 kuruş zamın ardından bu gece itibari ile aynı haftada içinde ikinci zam geliyor. böylece 24 saat arayla toplam 14 kuruş zam gelmiş oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LPG'ye bir kaç sene önce motorine yaptıklarını yapıyorlar. O zaman millet hep dizel araca kaçınca motorine hep fazladan zam yaparak benzinle arasındaki farkı çok aza indirmişlerdi. Şimdi de bakmışlardır çoğu LPG'ye kaçtı, onu da motorine iyice yaklaştıracaklardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LPG her son bahar, kışlık karışıma geçildiği için zamlanıyor diye biliyorum.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MAZOT'a tarihi zam

Kuzey Irak'taki bağımsızlık referandumu ve onu takip eden gelişmeler petrol fiyatlarını son iki yılın zirvesine çıkardı. Motorine yarından itibaren (27.09.2017) 13 kuruş zam bekleniyor.

tabi bu zam Benzini de tetikler ve ona da aynı oranda zam yapılır.

Mazot 5 liraya Benzin 6 liraya

iki yılda emekli olan, ayda 30 bin lira kazanan, her zam da ohh iyi olmuş kazansın ülkem diyenlere sadece tek bir şey diyeceğim.

dedim. hadi tutuklasınlar beni.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 gün daha idare edeydi iyidi, henüz yakıt al ikazı yanmamıştı. Neyse son dolumdan 950km civarı sonrasında gidip bugün bi fulletelim. Depodan depoya zam gelir olda oda ayrı güzel. :lol:

Ben bu yakıt işini fazla abartmaya başladım heralde bu aralar devletin yaptığı düzensiz zamlanmalar beni bile şaşırttı :P Pompacıya nasıl bi iştahla doldurttuysam yerlere akmaya başladı en son yakıt. Neyse bi sonra ki zama kadar artık 1 depoyla daha gezeriz... Ucuza aldığım mazotu bile bugün 4,31' den aldım akaryakıt istasyonundan yarın normal istasyonlarda 4,84' leri göreceğiz; pes doğrusu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün gece 23.55'de boş depoyu dizelle doldurdum, arabanın yol bilgisayarını resetledim, eco-pro moduna aldım, sport modun üstüne bant yapıştırdım basmayayım diye :lol: bu depoyla 1050 - 1100 km yapma hedefim var, orta şeritte yaşlı nineler gibi kullanacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:zuh: ama maalesef olmuyor o iş... istanbulda sakin kullanmak çok zor. illaki dallamanın biri gelip sinir bozuyor saçma sapan hareketler yaparak, bu sefer ezmek istiyorsun... :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yok valla kararlıyım, koltuğu en öne alıp, 2 elimle direksiyonu yukarıdan tutup, başımı da ön cama yapıştırıp öyle kullanacağım bundan sonra, korksunlar benden.

teknik verilerinde benim arabanın şehir içi yakıt tüketimi 4.8 gözüküyor.

hele bir 4.9 olsun bmw'ye dava açıp, borusan yetkililerini mahkemelerde süründüreceğim, bundan sonra noter ile birlikte biniyorum arabaya.

Atrin, quad and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün hazır Eskifoça girişine kadar gitmişken bu sefer kaçırmayayım dedim ve yakıtı dönüşteki Aytemiz istasyonundan aldım. Menemene doğru giderken ki istasyonundan geçenlerde aldıydım 4.44lira idi optimum dizel, bu istasyonundan 4.28' den aldım. Arada 16 kuruş oynuyor valla ne yalan diyeyim arada 15km civarı fark var ama denk getirmeye çalışır işim gücüm yoksa oradan alırım gayri. Çok acaip bu iş aytemizin eskifoçaya yaklaşırkende menemen yolundan sonra bi istasyonu daha var orada 4.80' den satılıyor bi garip iş bu istasyonun kârlılık işinin pay edilmesi alakası :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS), 31 Ekim 2017 tarihinden geçerli olmak benzin grubunda 12 kuruş, motorinde 17 kuruş fiyat artışı meydana geldiğini bildirdi.

PÜİS'in internet sitesinden yapılan açıklamada, "31 Ekim 2017 tarihinden geçerli olmak üzere Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı benzin grubunda 12 kuruş motorinde ise 17 kuruş fiyat artışı meydana gelmiştir." denildi.

Zamlı fiyatların ardından İstanbul'da benzinin ortalama litre fiyatı 5.50 TL'ye, motorinin ise 4.93 TL'ye yükselecek.

Benzin fiyatlarına en son 26 Ekim'de 9 kuruş zam yapılmıştı. Motorinde ise son zam 8 Eylül'de yapılmıştı.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mazot ne kadar benzin ne kadar diye bakmayı bıraktım epeydir, sürekli 100 Tl lik alarak banka kart kampanyalarını kovalıyorum, aylık 400 500 Tl lik yakıt aldığım için genelde 30-50 TL  arası puan vs denk geliyor bir şekilde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başlığı " Benzin 7 TL'ye doğru giderken..." diye değiştirelim bari, kısa zamanda 6'yı göreceğiz gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vay maşallah diyebiliyorum sadece. Motorine geçen gün yapmamışlardı tabi benzine yapılmıştı, şimdi benzinede zam yaparken aradaki farkında acısı çıksın diye 17kr' da mazota geydirmişler. Eh haftasonu 4.28' den denk gelmişken aldığım isabetli olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

kimse kullanmasa arabaları 1-2 gün kontak kapatsa nasıl it gibi geri çekecekler o zamları ama nerde...

Ordan çekseler doğalgaza, elektriğe eklerler. Sonuçta o parayı alacaklar bir şekilde.

Daha çok bu paraları ne yapıyorsunuz demek lazım, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demek lazım ama...

(Dünya lideri giderse batarız ve dünya liderini götürmek için dış güçlerin oyunu bunlar zihniyetinden ötürü, zihin açıklığı dilemekten başka çare yok gibi)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok