Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.428 mesaj var

önce iyi haber.

Jamaica da petrol aranmaya başlanmış. 

kötü haber.

bunun bize bir faydası yok. 1 hafta içinde yaklaşık bir 20 kuruş daha zam var. haberiniz ola

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Henüz yeni gelen 18 kuruş benzine 10, 16 kuruş gelen motorine 8 kuruş daha zam düşünülüyormuş. Gerekçe aynı yükselen varil fiyatları ve doların yükselen katsayısı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evde sentetik mazot yapılıyor mu? internette arattım bazı bilgiler var ama denemek lazım. bizim forumun bilim adamları ile bir toplantı planlamak istiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene ilgi odağım olan konulardan biriydi aslında; kaldı ki alet edevatını kurmak basit sayılır. Şu var gerekli olan yağı nerden sağlıcaksın :D Ben geçen sene Seyrekteyken kızartma yağlarından falan biriktirip yarım litre civarı toparlamıştım. Ki yapacağın işlemden sanırım %75-80 oranında yakıt olarak başarım alınabiliyor geri kalan tortu oluyor.

Bu maceraya atılmak için yanık yağ tedarik edebileceğin bir yerler olması lazım öncelikle, eh yine yaparken muhtemelen 50litre falan işleyeceksin ki 1 depoluk falan yakıt çıkartabil. Bunu yapana kadar bi kaç bidon, varil vs bişi tedarik ediliyorsa dayan pompaya at stokla yapılabilir. Diğer türlü 3-5litrelik bir üretim yapacam dersen akarı kokarını kurtarmaz bir macera olarak denedim dersin. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vaziyetler çok zor kel sanırım, Nisan ayı sonunda bir haber çıkmıştı hatırlarsanız Ötv' den düşürülüp akaryakıtta indirim düzenlemesi olacağıyla ilgili. Sonra yükselen dolar*brent varil fiyatına bağlı olarak bu yönde bir gelişme yapılamayıp üstüne birde zam yapıldı geçen gün. Şimdi daha yukarı yönlü gitme ihtimalini engellemek adına gelebilecek zamların ötvden düşülerek zam gelmemesi sağlanacakmış. Seçime kadar anlaşılan bu son güncellenen fiyatlarla yol alınmaya çalışılanacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

efsane gelir edecek devlet bu işten.

neden mi? 

akaryakıt fiyatlarını sabitlemişler. bu şu demek. zamlar eklenmeyecek. ama indirimlerde yansıtılmayacak. 

dolar düştü

brent petrol de düştü.

ama biz hala aynı sabit fiyattan yakıt alacağız. 

bu olaya sevinenler hiç bu açıdan baktılar mı acaba? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tam öyle değil galiba, artışta fiyatı sabit tutacak şekilde ötv'den düşülecek. azalış durumunda da bugünkü ÖTV'yi geçmeyecek şekilde ötv arttırılacak... yani ciddi bir düşüş olursa fiyat aşağı inecek... diye anladım ben... şu kanunları bilal'e anlatır gibi yazsalar ya...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker indirimler @Forgotten 'ın dediği gibi olacak diyor. İndirimlerde maksimum şuan ki ötv uygulanabilir. Ciddi oranda doların ve petrol fiyatlarının düşmesi durumunda kar elde edilebilecektir. ÖTV oranları 2016 yılında artırılarak şimdiki haline getirilmiş. Ben bu kanunun seçime yönelik çıkarıldığını düşündüğüm için seçim sonrası iptal edilmesini bekliyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/17/2018 at 9:41 AM, jackjoker said:

efsane gelir edecek devlet bu işten.

neden mi? 

akaryakıt fiyatlarını sabitlemişler. bu şu demek. zamlar eklenmeyecek. ama indirimlerde yansıtılmayacak. 

dolar düştü

brent petrol de düştü.

ama biz hala aynı sabit fiyattan yakıt alacağız. 

bu olaya sevinenler hiç bu açıdan baktılar mı acaba? 

Düşünmedim. Düşünemedim. Deniz-yılan ilişkisi. Ne yapayım bilmiyorum.

Benim motosikletin motorunu dizele çevirebilirsem biyodizel bile yaparım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu birazda seçimlere yönelik bir hamle oldu, normalde o kadar zam gelmeyecekti gelecek olsa da; çünkü daha şu ötv ile ilgili muhabbet çıkmadan iyi sayılabilecek bir zam gelmişti şu an enflasyonla ilgili hesaplama yaparken ateşini almak için yapılmış bir hamle gibi yansıtılacak. Zaten dolar yükselmişti brent birkaç dolar öteye gitti zam gelecek olsaydıda şu an 9 kuruş falan zam gelirdi. Seçim arefesinde bunlara alışmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ötv' den indirime giren bir akaryakıt zammı daha geldi.

Petrol fiyatları ve kur artışından kaynaklı bir akaryakıt zammı daha yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) 22 Mayıs gece yarısından itibaren benzinin 25 kuruş, motorinin 23 kuruş ve Otogaz LPG'nin 9 kuruş zamlandığını ancak ÖTV indirimiyle pompa fiyatlarının değişmediğini açıkladı.

Feci şişme var. İndirimsiz fiyata göre benzinin 7 lirayı görmesine 22 kuruş kaldı, haftaya bir zam haberiyle ötv örtülü maskeleme yapılır. 24 Hazirandan sonra bungee jumping hop benzin 7 lira motorin 6.5 lira otogaz 3.5 lira hadi hayırlı sürüşler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son Dakika… Akaryakıta bir zam daha

Dövizde ve brent petroldeki hızlı artışa bağlı olarak akaryakıt ürünlerinde zamlar peş peşe geldi... Dün benzin fiyatına 27 kuruş motoroin fiyatına ise 32 kuruşluk bir zam yapılmıştı. EPGİS bugün bir zam haberini daha duyurdu. Benzine 25 kuruş motorine ise 23 kuruşluk bir zam yapıldı. Böylece Benzin fiyatı 6.78 kuruşa motorin fiyatı ise 6.27 kuruşa dayandı. Ancak gelen değişim ÖTV’den karşılanmış olup pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

muhtemelen "bakın nasıl da ötv'yi indirip zam yapmıyoruz hehehe" demek için götten uyduruyolar zam haberlerini. bugüne kadar 2 günde 27 & 25 kuruş zam yapıldığı görülmedi öyle bi dünya yok. en fazla 15 kuruş falan zam yapılır o da haftada 1. çıkarılan kanunu gözümüze sokmak için yapılan bir algı oyunu saçmalığından ibaret bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zam duyurularının yapılmaması kararı ile ÖTV ile ilgili yasanın yürürlüğe girmesindeki o manidar zamanlama size de komik gelmiyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 dakika önce, Onur said:

Zam duyurularının yapılmaması kararı ile ÖTV ile ilgili yasanın yürürlüğe girmesindeki o manidar zamanlama size de komik gelmiyor mu?

bu ülkede komik olmayan bir siyaset var mı? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 Martta benzin 5.65TL civarındaymış, aynı tarihte dolar 3.80TL, geçtiğimiz haftayı 4.45le kapattı, bu da o tarihten bu zamana %17 artışa denk geliyor. Aynı oranı benzine uygulayınca şu anda olması gereken fiyatı 6.61TL, benzin fiyatı ile beraber alınan KDVnin de arttığı ve petrol fiyatları düşünüldüğünde yukarıda fiyatı sabitlemesek 6.78TL olurdu söylemi doğru oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim oturdugum yerde bir galon (3.78 LT ) en ucuz 87 octane $ 2.99 9/10 oldu. Mazot $3.55 ustunde. Bu fiyatlar Buyuk petrol sirketlerinin benzincilerinde degil. 

Shell, ExonMobil, Sunoco ve digerleri daha pahali.

Hugh Bullet tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok