Yurtdısından telefon getirtmek?
0

Bu konuda 17 mesaj var

Selamlar,

Kısaca sormak istediğim bir konu, yurtıdısından telefon getirtildiginde bir sekilde, bu ürünlerde garanti süreci nasıl işliyor.

Bildigim kadarıyla en cok getirilen telefon iphone modelleri, ancak bunlarda yine tam emin olmamakla birlikte bildigim kadarıyla uluslararası apple garantisi altında oluyor.

Ancak merak ettigim, bu iphone dısında getirtilen telefonlar.

Su sıralar telefon alma niyetindeyim ama yurtdısındaki 2 modelde kararlıyım gibi, bir sekilde getirtme derdindeyim. Ama garanti sürecine dair bir fikrim yok.

Aklımdaki modeller, xiaomi mi 5 ve one plus 3.

Xiaomi sadece Çinden getirtilebiliyor diye biliyorum, garanti sürecide aynı sekilde (varsa tabi) daha da kasvetlidir tabi.

One plus 3 ise Avrupada bulunabilen bir ürün, bunu almış olsam direk aldıgım yerle mi görüsmem gerekir?

Ki görüstüm bir sekilde telefon garantiye gidicek diyelim, yurtdısına telefon gondermek / almak yasak, bu durumda süreç nasıl işliyor? Soguk su mu içiyoruz direk?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Eğer Apple son dönemde bir güncelleme yapmadıysa Amerika'dan satın alınan telefonlara Türkiye'de garanti ile ilgili bir hizmet vermiyor. Avrupa'dan satın alınan cihazlara veriyor. Ancak Avrupa fiyatları ile Türkiye fiyatları arasında çok fark olmadığı için Türkiye'den almak daha mantıklı hale geliyor.

Yurt dışından telefon alıyorsanız ve sık sık aldığınız ülkeye giden gelen birileri yoksa arıza durumunda telefonu kapı pencere arasına tutacak yapabilirsiniz. Minik ve şık bir tuğlanız olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de OnePlus 3 düşünüyorum fakat servisi falan hak getire. Buradaki sözde "cep telefonu" tamircilerinin de o telefonun varlığından bile haberdar olmayabilir. Tabi biraz riskli bir alışveriş oluyor. Fakat 400$ çok iyi özellikler var. Ayrıca 1'e göre foto çekim kalitesi de baya artmış anladığım kadarıyla. Fakat low light çekimler yine başarısız samsung ve iphone'lara göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'den alınan telefonlarda da (sadece telefon değil, her üründe aslında) garanti sadece kağıt üstünde olduğu, gerçekte olmadığı için yurtdışından almak her zaman daha avantajlı bence. Garanti sürecini işletmek, servisle uğraşmak en sonunda lanet ettiriyor, çöpe atıyorsunuz ürünü. Zaten firmaların da istediği bu Türkiye'de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Zoma Fanboy gibi görünmek istemiyorum, ama Apple'ı bunun dışında tutun. 2 senelik cihazımı ufak bir sorundan çat diye sıfırıyla değiştirdiler bugün. Şu ana kadar teknik servisle ilgili hiçbir şikayetim olmadı. 

KVK'nın Apple teknik servisindeki kadına Amerika cihazlarının garanti durumunu sordum, Türkiye'de kaydı yapıldıysa garantili dedi. Ama tam güvenemedim. Arayıp sorulabilir bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de 2 saatte ekran ve kamerayı değiştirip çalışır halde verdiler Zorlu Apple Store'da.

Benim de 2 saatte ekran ve kamerayı değiştirip çalışır halde verdiler Zorlu Apple Store'da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple telefonların Türkiye garantisi için bunu daha önce de birkaç defa yazdığımı hatırlıyorum ki neyse, Apple'ı aradığınızda ABD'den alındığı taktirde garanti durumu nedir denildiğinde Türkiye'de garantisi geçerli olan seri numaralarını veriyorlar, o seri numaralarından alırsanız telefonu elden Zorlu Center'daki Apple Store'a randevu alarak götürürseniz orada bakılıyor, kargo falan kabul etmiyorlar, bizzat götürmek gerekli randevu alarak, değişik seri numaralı telefon alındı ise de o vakit Türk Hava Yolları'na başvurup kampanyalı New York olur, Boston olur bilet soruyorsunuz, çünkü bakım hizmetleri oradan veriliyor.:D

KVK bu telefonlara bakıyor mu hiç bilmiyorum, o tarz bir bilgi vermemişlerdi ki bilgileri olduğunu da hiç zannetmiyorum o konuda, kendi uyguladıkları prosedürle ilgili Apple'dan da alınan bilgi yukarıdaki gibiydi aynen. Üç, dört arkadaş için sorup aynı bilgileri almıştık, Iphone 6 için mesela Apple'dan belirtilen seri numaralı ürünlere New York'ta arkadaş rahat denk gelmişti, bulmak için zorluk yaşamamıştı, ancak Los Angeles'ta bulunan bir arkadaşım Iphone 6S için o seri numaralı ürünü bulmakta baya zorlanmıştı.

Apple aranıp öğrenebilir yine bu prosedürler, basit birşey, öğrenmek on dakikanızı almaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru mu anladım: Apple'ı arıyoruz (Apple Türkiye?) ve onlara ABD'den telefon alacağız hangi seri numaraların TR garantisi var diye soruyoruz, ABD'ye gidince de Apple store'a bana şu seri numaralı cihazlardan ver diyoruz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abd den alınan iphone cihazlarının tr de kullanılamayan bir özelliği var mı ? sanki daha önce 4,5g kullanılamıyor diye hatırlıyorum. öyle bir durum mevcut mu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Cevaplarınız için tesekkür ederim, anladıgım kadarıyla iphone dısındaki telefonlarda garanti olayı yok :)

Ama aynı sekilde TR de alınma bir telefon içinde servis durumları çok sıkıntılı, o yüzden garanti olmayışını cok büyük bir eksi olarak görmüyorum.

Ki aynı zamanda suan da kullanmakta oldugum telefon s4 mini, 3. senesini devirmek üzere. Hic servislik bir durumu olmadı, yani telefonu yüksek bir yerden düşürmedikce veya üretim hatası olmadıkca sorun cıkması olagan değil.

Aklımda one plus 3 vardı uzun zamandır, şansıma bu hafta şirketten bir arkadas ispanyaya gidiyor, ona aldırmayı planlıyorum :)

Umarım bir sıkıntı cıkmaz ilerde.

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Cevaplarınız için tesekkür ederim, anladıgım kadarıyla iphone dısındaki telefonlarda garanti olayı yok :)

Ama aynı sekilde TR de alınma bir telefon içinde servis durumları çok sıkıntılı, o yüzden garanti olmayışını cok büyük bir eksi olarak görmüyorum.

Ki aynı zamanda suan da kullanmakta oldugum telefon s4 mini, 3. senesini devirmek üzere. Hic servislik bir durumu olmadı, yani telefonu yüksek bir yerden düşürmedikce veya üretim hatası olmadıkca sorun cıkması olagan değil.

Aklımda one plus 3 vardı uzun zamandır, şansıma bu hafta şirketten bir arkadas ispanyaya gidiyor, ona aldırmayı planlıyorum :)

Umarım bir sıkıntı cıkmaz ilerde.

Aynen öyle, garanti olayı TR'de biraz havada. Gerçi Galaxy S4 kullanırken, telefon uçmuştu resmen durduk yere. Başlamayıp reset atıyordu devamlı pil bitene kadar. Bir kere de pil şişmişti, o klasik zaten. Her neyse, her iki durumda da Samsung yetkili servisi olan Başarır (emin değilim adından) elektronik değiştirmişti pili, ikincisinde de anakartı değiştirmişti. Hem de rootluydu modlu falandı cihaz. Bazen işe yarayabiliyor yani :D

OnePlus One kullanıyorum ben. Gayet memnunum bir tek kamerada ışık olayını iyi ayarlayamıyor. Bir iPhone veya Samsung auto çekimi yok. 3'te kamera kalitesi de baya iyileşmiş fakat low-light çekimler yine üst seviyeye göre kötü anladığım kadarıyla. Fakat 400$ fiyatıyla inanılmaz resmen. 6 GB Ram önemli. 

Eğer alırsan haberim olsun, bir ara buluşup kurcalayayım ben de aleti :)

NeBuCHaDNeZZaR beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arada bir soru da ben sıkıştırayım. Kardeşim ABD'e gitti, gelirken ne getireyim diye sordu. 

Ben de annemin telefonunu değiştireyim diye düşündüm. Iphone 7 akla geliyor tabii ilk. Başka avantajlı marka /model var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle sorayım o zaman . 

Iphone 6S alınır mı şu andan sonra? veya Google Pixel alınsa kullanılan şebekeden dolayı sorun çıkar mı? 

Süreki mesaj atıyor bir telefon bildir diye . Aklıma başka bir model gelmedi. Windows phone larda ciddi indiriim olduğunu görüyorum ama herhalde alınmaz artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben İspanya'dan aldım arkadaş için Iphone 7 32 GB. 670 EUR'a geldi. Böyle bile 1000 TL civarı fark ediyor. Amerika'da daha da ucuzdur muhtemelen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok