DOOM 2016
2 2

Bu konuda 245 mesaj var

gameplayin sonunda düzgün kalitede olan bir versiyonunu bulabildim, 9:24'lük olan. çıktığı gün alacaklar listesinin en başına beni yazabilirsiniz.

yüksek çözünürlüklü birkaç ekran görüntüsü ekledim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir önceki Doom çıktığında da ne şaşa olmuştu. 2004'tü sanırım. İstanbul'da askerim. Çarşı izni koparıp cebit'e gitmiştim. Tüm donanım üreticilerinde demo diye Doom 3 oynatılıyordu. "Şu askerlik bitsin de canavar bir sistem kurup doya doya doom 3, far cry oynayayım" diye diye bitirdim askerliği :D O dönem iki oyun da grafikleriyle pc oyunculuğuna çağ atlatmıştı.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hah şöyle adam gibi hardcore FPS olsa da oynasak... Çokluda sıvamazlar umarım.

quake-unreal vari bir multisi olacak gibi. arena shooter olduğu sürece ben varım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oynanış adına güzel detaylar düşünüp eklemişler. Carmack' ın yıllarca yapmadığını yapıp dj eklemişler. Bunlar güzel ama .... Tabii bunlar trailer, oyunun çıkmasına daha çok var, o yüzden bu iki husus üzerinde detaylı çalışacaklarını düşünüyorum. Grafikler vasat birader ve AI rezalet. Konuşmacının bahsettiği hız buysa hız görmemiş bu adamlar. Ben de heyecanla bekleyeceğim ama çok da yüksek tutmayın beklentilerinizi bu videolara bakarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On numara beş yıldız olmuş izlediğim gameplay videolarına göre, kalite çıkana kadar düşmez inşallah.

Healthbar yine yerli yerinde, siper al düzel olayları yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Carmack bu yeni oyunun da bir yerinde var mı bir şekilde, araştırmadım, yoksa Carmack olmadan da baya iyi iş çıkarmışlar.

Bu grafik kalitesinin korunabileceğinden ama bir miktar şüpheliyim.

Gerçi çıkmasına da baya varmış, olabilir belki o zaman.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha dün doom 2 yi tekrar bitirdim, ama benim eşşekliğim midir bilmiyorum ama Doom 3 benim için o kadar bağımlılık yapıcı olmadı.. Ha çıkarsa bi şekil ediniriz tabi :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doom sp işidir zaten ama mecburen döneme ayak uyduracaklar tabi adamlar. Tek isteğim mp olacak diye spsi mahfedilmesin. yine ayrıca eski quake tatlarında arena savaşları tadı gibi bir multisi olabilirse yine onada eyvallah :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız Doom ilk multiplayer FPS örneklerindendir. 14400bps(dikkat!!!! bits per second değerinden bahsediyorum :) ) modemle iki kişi karşılıklı deathmatch yapardık Doom 2'de.

Lütfen, single falan deyip geçmeyelim yani.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim için esas önemli özelliği oyun içi Level Editor. Kendin yapıyorsun, her bir objeyi dolaşıp yerleştiriyorsun. :icon_eye_love:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SP, ciddi teknoloji ve hikaye sunmadığı sürece bir önemi kalmıyor. Doom' un SP' si de belli zaten az çok. Atıyorum bir Tomb Rairder örneği mesela grafik ve içerik olarak kendisini oynatıyor, hikayenin işlenişi güzeldi. Şu trailerlardan hikaye namına çekici bir şey göremiyorum. Hikayede ve özellikle atmosferde oyuncuyu çeken öyle değişik fikirler yoksa trailerda izlediğiniz o artistik hareketler bir süre sonra bayacaktır...Eee, bu şartlar altında SP oynadınız bitti, sonra? Oyunun sürekliliğini sağlamak için sağlam mod ve MP desteği olmazsa çöp olarak bakabilirsiniz şimdiden oyuna ki ID' nin oyunlarını kurtaran bu öğelerdi zaten yıllarca.

Neyse, oyunun çıkmasına daha çok var bekleyip göreceğiz....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız Doom için Tomb Raider örneği pek olmamış bence. Bir kere tamamen farklı tarz oyunlar. Doom'dan hikaye bekleniyorsa zaten baştan hiç bulaşmamak lazım. Doom dediğin saf fps'dir. İlerledikçe zibille düşman gelecek, önüne çıkanı mermi manyağı yapıp ilerleyeceksin. Boss'ları da cehenneme gönderip oyunu bitireceksin. Doom'un olayı budur yani. Hikayesi klişedir öyle aman aman hikaye için asla oynanmaz.

Ama oyunun teknoloji içermesi gerektiğine katılıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk 2 Doom'da hikayeyi oyun klasöründeki txt dosyasından okumuştuk galiba  :)

Oyunda grafik teknolojisi ve oynanış olarak yeni ne var belli mi? Ben yenilik olarak sadece yakın dövüşte kafa-göz yarma şeysinin eklendiğini gördüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doom 3ü hangi zorluk seviyesinde oynamıştım hatırlamıyorum ama ufak demonları tabancayla falan vuruyordum ki mermim bitip o büyüklerde dımdızlak kalmayayım. Doom3 feci şekilde survival horror'du. Hikaye orada da derin ve anlamlı değildi ama oyunda en büyük motivasyon hayatta kalmak ve üsten kaçabilmekti.

Survival olmadan Doom ne olur bilemiyorum. Buna karşın oynanış şekli ve temposu umut verici.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok