i7-2600k / ASUS P8Z68-V PRO / Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600 MHz CL8 / Corsair H80 / SILVERSTONE Raven RV02B-W
0

Bu konuda 26 mesaj var

Evladım gibi yetiştirip, büyütüğüm, birlikte acı tatlı bir çok gün geçirdiğimiz sistemimi gözümden bir damla yaş süzülerek satıyorum:

1-) Intel i7-2600K

91vUJpgWLEL._SL1500_.jpg

https://www.amazon.com/gp/product/B004EBUXSA/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

2-) ASUS P8Z68-V PRO

916h7eMJncL._SL1500_.jpg

https://www.amazon.com/gp/product/B00503EA80/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

3-) Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz (Az bulunan CL8 versiyonudur, 1.5v ister, genelde ucuz ve yaygın olan CL9 versiyonudur)

51MXy7QSXuL.jpg

https://www.amazon.com/gp/product/B004CRSM4I/ref=ox_sc_sfl_title_22?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

4-) Corsair Hydro H80

41GoNFkTE4L.jpg

https://www.amazon.com/gp/product/B0051U7HMI/ref=oh_aui_detailpage_o06_s00?ie=UTF8&psc=1

5-) SILVERSTONE Raven RV02B-W

41XXRQVNhyL.jpg

https://www.amazon.com/gp/product/B002M78KZG/ref=oh_aui_detailpage_o08_s00?ie=UTF8&psc=1

Şuan bu parçalar birleşik durumda, çalışır vaziyetteler, yani bir PSU taksanız, onboard ekran kartı ile kullanılabilir durumdalar.

(sistem kurmaya çekinenler için, istediğiniz PSU, ekran kartı, hard-disk gibi parçaları da kendim monte edebilirim bana yollarsanız)

Hepsi amazon.com'dan alınmıştır. Bu dev kasayı da yanımda getirecek kadar çılgındım o zamanlar, o yüzden manevi değeri büyük bende.

İşlemci zorlarsanız 4700mhz'ye çıkıyor, günlük olarak 4500 ya da 4600mhz stabil kullanabilirsiniz üstünde takılı su soğutma ile. Artic Silver 5 termal macununu da 1-2 ay önce tekrar uygulayıp sonuçları foruma yazmıştım.

Bu ilanı ilk bizim foruma açıyorum, her zamanki gibi gönül ister bizim forumdan bir arkadaşımız ya da onun tanıdığı faydalansın. DH kekolarına vermek cidden istemiyorum bu güzelim sistemi.

İlk 4 parçanın toplam fiyatı sadece bizim foruma özel olarak 750 TL, DH'de ayrı ayrı fiyatlandırarak toplamlarını 1000TL olarak göstereceğim, hepsini birden alana 900 olur diyeceğim, nası olsa o ölücüler pazarlık ile fiyatı düşürmeye çalışacak.

Kasa için istediğim fiyat orjinal tasarımı, kalitesi, sağlamlığı ve amerika'dan yanımda taşıyarak getirdiğimi de hesaba katarak 300TL olacak, tek olarak kasa için bu fiyat sondur. 5 parçayı birden alana son 1000TL'den bırakırım.

Valla içimden ucuz yazıyosun diye biri bağırıyor ama özellikle bizim forum faydalansın istediğim için. Yoksa DH'de "iyi overclock olan i7-2600k" diyerek 600TL'den ilan açmış adam, "fiyat çok" diyene de, "beğenmiyorsan git 6700k al" diye cevabı da yapıştırmış keko kardeş.

Can sıkıntısından upgrade yaptım, zararı bir ölçüde minimize etmem lazım, o yüzden daha altını zorlamayın hiç üzülmeyelim. Dediğim gibi olabilecek en uygun şekilde yazdım sırf bizim foruma özel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kasa çeyiz sandığı gibi olmasa ofis pc si olarak alırdım. başka küçük kasa varmı elinizde.?

yoksa çoktan satıldı mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

- Aopen H600B kasam var, ona monte ederek de verebilirim ama su soğutma sığar mı diye bakmam lazım ilk.

- Kasa olmadan verebilirim, belki kafana göre daha güncel, sonra yapcağın upgrade'ler için de daha uygun yeni bir kasa da bakmak isteyebilirsin.

DH'e pahalıdan yazdım, 1-2 kişi son ne olur diye mesaj attı ama oyaladım, buraya yazdığım fiyatı teklif etsem alırlar heralde. Çok acelem yok ama en geç 1 hafta - 10 gün içinde satarım heralde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam normal ATX anakart. yani bazı küp kasalara normal ATX'de takılıyor ama küçük bir kasa ise micro-ATX ya da mini-ATX gerektirebilir.

Siz takmak istediğiniz kasayı söylerseniz tam olarak takılıyor mu takılmıyor mu bakabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamamdır, bu gidişle parçalayıp satma durumum da olabilir.

zaten sadece işlemci için direkt alıcı var, ramler de gider mutlaka bir arayanı olur, belki anakart elimde kalır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben alırsam kasa hariç diğerlerini alırım gibi de benim için bekletmeyin hocam. Daha karar vermedim alıp almamaya. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası gayet yeterli bir sistem iken, sırf amerikadan ucuza gelecek diye bir upgrade yaptığım için bunlar boşa çıktı, yoksa bana performans artışı %10 oldu. demek istediğim gayet performanslı parçalar ama gelin görün ki işte 2. elde hiç de umduğunuz kadar etmiyorlar, o yüzden yazdığım fiyat seviyesinden DH ölücüsü diye tabir edeceğim bir kişiye gideceğine, bizim forumdan bir kişi faydalansa ben daha mutlu olacağım, bu sebepten acele etmiyorum satmak için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sadece işlemci olursa ne olacak bu durumda :) benim i5-2500k biraz nazlanmaya başladı BF1de. Aslında BF4 de de vardı birşeyler ama sorun etmeden geçebiliyorduk. Şimdi öyle değil ne yazıkki

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar. Acayip üzüldüm bu sistemi kaçırdığıma. Böyle satışlarda gözüm şu sıralar, bazen bakmayı unutuyorum, birileri haber verirse çok muhteşem olur  :) Bu arada ben OtoSeyir'den Meriç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de daha yüksek fiyat istesin. Dolar kuru yükseldi, yurtdışı alışveriş zorlaştı, ek vergiler geldi vs. Bütün bunlar 2. el ürün fiyatlarını da etkiliyor doğal olarak :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle doğruları yansıttığınız için teşekkürler kenkslerim..

Otoseyirden Meric de pesindeydi sistemin de ona dedim benimkilerin daha vakti var sen bekleme diye, belki başka birşeyler bulup toplamıştır..

Valla o kadar memnunum ki sistemimden tam bir bebişim ya haswell körby lake förbi lake falan tamamen yalan benim için hele bu paralarla sokakta görsem üstüne tükürürüm...

Valla Najaz ın dediği gibi durduğu yerde değerleniyor üstelik..

Zaten terfi düşüncemin son derece gereksiz 3 nedeni var : kaşıntı, m2 slotumun olmaması ve amd zen beklentim.. ki zen istediğim gibi çıkmazsa çocuğum olana kadar kullanırım heralde diye düşünüyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok