Kablonet üzerine
1 1

Bu konuda 158 mesaj var

Yeni tarifeler gelmiş. Yeni düzenleme ile 25mbit 'in akn sonrası hızı iyiydi, o nedenle yeni tarifelerde 25 yerine 24mbit var . :)

100mbit olan tarife işime gelir yeni düzenlemeye geçilince.

Yeni düzenlemeden AKN sonrasında hangi paketin hangi hıza düşebileceği kesinleşti mi? Bir tablo falan var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız  o 25'i 24'e çevirmek resmen dolandırıcılıktan başka bir şey değil. Bu tip çakallıklara göz yumulmaması lazım, gerekirse o aralıklar bu gibi çakallıklara göre düzenlenmeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız  o 25'i 24'e çevirmek resmen dolandırıcılıktan başka bir şey değil. Bu tip çakallıklara göz yumulmaması lazım, gerekirse o aralıklar bu gibi çakallıklara göre düzenlenmeli.

Yalnız bu tarifeler yayınlanmadan önce 25 kullanıyorsanız onda sorun yok. AKN'den sonra 16 'a düşecek. şu andan sonra üye olacaklar için geçerli.nceki tarifede sorun çıkıyor çünkü 50'de , 25 'de aynı hıza düşüyordu. 

Yeni uygulama fena değil , kotalar bence yine az, Akn'den sonraki hız düşüşü biraz daha iyi olabilir ama eskisine göre çok daha iyi tabii. Limitsiz tarife açıklanır diye bakındım ama ondan ses yok, mecbur değiştirecekler.

http://medyascope.tv/2017/02/08/adil-kullanim-kotasi-kademeli-olarak-kalkiyor/

şurdaki fiyatlarla karşılaştırılınca aslıdna iyi gibi.

https://www.xfinity.com/internet-service.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet'te yıllardır sorun yaşamıyorum diyordum ama bugün sabah 10'da tüm sinyal kesildi, genel bölgesel arıza diye püskürtme yaptılar tüm aramalarımda. 12 saatten biraz daha uzun sürdü ve şimdi geldi sinyal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet müşteri hizmetlerine Motorola'nın şu son modeminin altyapılarında çalışıp çalışmayacağını sordum.

https://www.amazon.com/gp/product/B016PE1X5K/ref=ox_sc_sfl_title_10?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Cevap olarak bana netmaster 'ın telefon numarasını vermişler, ne alakaysa.

Netmaster ile bizim bir ilişkimiz yok diyorlar ama bi rsorun çıktığında Netmaster müşteri hizmetlerini ararsanız ordaki görevli Kablonet ile ilgili bilgilernize ulaşabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni AKN düzenlemesine Kablonet 'in mart ayında geçeceği söyleniyor, var mı bilgi ?

Mayıs 'a kadar zaman varken erken geçmeleri için bir neden yok bence ama.

Benim mayıs ayı itibari ile 2 yıllık taahhütümden 1 yıl kalmış olacak. Bütün tarifeler benimkinden daha avantajlı. Geçebilioyor muyum diğerlerine?

ninaholm beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Fiyatı daha yüksek ise geçebiliyordunuz eskiden. Düşük fiyatlılara geçemezsiniz.

Aynı fiyata 100mbit 100gb kota var. Ona geçiyor görünüyor ama onun fiyatı 99₺ , benim kullandığım tarife de 99₺. Taahhüt verdiim için 77₺ ödüyorum. indirimi gene alıyor muyum, taahhütün geçen bir yılını sıfırlayıp yine 2 yıl taahhüt mü yapıyor ne yapıyor yazmıyor bir yerlerde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Müşteri hizmetlerini arayın en sağlam bilgi oradan gelir muhtemelen.

Yeni AKK olayına Mart ayında geçeceklerine dair hiçbirşey duymadım ben. Nerede konuşuluyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Müşteri hizmetlerini arayın en sağlam bilgi oradan gelir muhtemelen.

Yeni AKK olayına Mart ayında geçeceklerine dair hiçbirşey duymadım ben. Nerede konuşuluyor?

Müşteri hizmetleri bazen yanıltabiliyor. Örneğin bir yılın üzerindeki taahhütlerin aslında geçerli olmadığını yazmıştı bir arkadaş, müşteri hizmetleri bu bilgileri vermez.

AKk işini DH 'de biri yazmış, aklıma yatmadı ama belki yasal zorunluluk gelmeden başlatıp çıkan sorunları çözmek istiyorlar (???) . Görürüz yakında.

Netmaster modem hafif sorunlu çıktı. Nitro u açıp birkaç saat download yaptıktan sonra bağlantı durma noktasına gelebiliyor, bir reset ile çözülüyor. Uyumlu olana emin olduktan sonra amazon'dan motorola, linksys , Netgear,, arris moedllerinden biri alınır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netmaster modem hafif sorunlu çıktı. Nitro u açıp birkaç saat download yaptıktan sonra bağlantı durma noktasına gelebiliyor, bir reset ile çözülüyor. Uyumlu olana emin olduktan sonra amazon'dan motorola, linksys , Netgear,, arris moedllerinden biri alınır.

Netmaster bridge mod olarak çalışırken hiç sorun çıkartmıyor bende. Aklınızda olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben tahadutum 2 sene onceki bitiyor martta gecebilcem yeni bi tahadute her ne kadar resmen nisan ortasi bitiyor olsada

anca sorun su sadece netmaster salak modemleri var

2011 de aldigim motorola 5100 docsis 2.

buna vermiyorlar destek

habuki bu modemlerle o donem 16-20mbiit hiz verdi serefsizler

su an 10 mbit 75akk abonesi yim

ucuz hata gecersem modem olucak su aralar baglantida cok kotu

paso kopuyor

evin hatta tam 16 senelik 2001 ocakta mi ne kurmuslardi kabloyu

50bmit destkermi acaba

soyle ki docsis 2 modemi verseler 16-20 gb bi hiz 24 u veremese bile ben raziydim ama yok illa 10 a hhitliyoz onu dedi

nedir mantigi bilmiyorum niye boyle bir aptallik var

gercekmisir nedir bilmiyorum

durum bu olsa ana tercihim 24 mbit 25 gb akk li ucuz neti alip

akk gecsen 8 e dusucek zati ayni olucak oh mis 10 dan iyi

hizi hat destekleceklerimi nasil cozucez anlamadim gelip binanizda bakicaklar ondan sonra dedi de nasil olucak o

50mbit 50 gb a tahadut verirsem modemi de indirilmi ayda 2 liradan 48 liraya alabilirim

yoksa modem ayligi 6 lira

50 gb tabii hava civada 50 sanirim 16 mbite dusuyordu ee sonucta fazla fazla yeter

zati hdde yer falan da yok

bence nisan sonundan once resmen baslamalar islerine gelmiyo cunku bu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@nazareth

Binaya test cihazıyla gelip apartmandaki kutudan sinyal ölçümü yapıyorlar, bu sayede hattın değerlerini net olarak belirleyip talep ettiğin hız için cevap veriyorlar.

Kullandığım hiçbir donanım ve yazılımı değiştirmek istemiyorum demeni anlıyorum ama bazı durumlarda el mecbur değiştirmek gerekiyor. Netmaster kullanıp kablosuz erişim performansı dışında çok şikayet edene rastlamadım. Çevremde 8-10 arkadaşım Kablonet kullanıyor, hemen hepimiz Netmaster'ı bridge moduna alıp farklı bir router ile kullanıyoruz. Sana önermiyorum böyle bir kurulumu, muhtemelen ethernet kablosu koy, bir sürü ayar yap falan derken bunalıma girip kendini vurmaya kadar götürürsün işi. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

nama wifi lazim degil etneri takim calistracam da oldugu gunden 10 sene oncede netmaster ismini duydum ki kil olurdum 16 sene onceki motorolo modemden sonra iste bu yeni docsis 2 motorolar gelince almistim bide docsis 1 o destegi kesicez yakinda tahadut ver al bedava modemi dediler aldim

hem simdi bedava degil hem netmaster

routher nedir ne degildir bile anlamam bunu etnernet kablosunu takip wifisini kapatip kullanacam da

sonucta biri dunya devi amazondan biliumum yerde var

zamaninda apple falan bile chip uretiyorlardi

digeri kici kirik firma

bana verdigi imaj oldugu gunden bu markanin tve cikip 500 liraya iphone 6 ayni hatta onda olmayanlarda var bunda diye cikan tiplerin bi tik alti hissini veriyo

gecmiste wifi falan yokken insanlar cok cekmisti

bozuk sorunlu modemler

saglam olup dugun baglanamaama stabil olmamaya kadar

dahasi bidaha sorucam docsis 2 teoride cok ciddi hizler verebilmekli

ama pratikde versinler 20mbit yeterde artar simdilik modem masrafi cikartmayalim

soyle ki cok para olmasa kampanyasiz 6x24 144 lira istiyor

pahali olan bazi kampanyalardan birine girip senin 10 ayi bakilmayacak sinama paketli falan bisi alam modemi 2 liradan vericekthadut

vermezsen zati tarife 30-45lira direk kilietlenecekkamp

naylalarin bir kisminda 100 dk voice ip veriyo ki ondan da korkuyorum bende telefuno yokda olsa sorun olabilir.kullanmadigi halde bazi adamlara fatura kilitlemisler telefondan

bide okadar sistem degistirmedim ki unutum modem gelince mac adres bi kac saat ile olmadi gece yarisi arasi hallediyorlardi(bi kere oyle 12 saat bekletiler)

bakalim yapicak epey isim olucak onumuzdeki donemler

bu nisanda biticegi icin bundan kacisim yok

39+3 lira 42-43 lira fatura oduyorum teledunya temel paket 10mb 75 gb 3 lira da o aletin parasi 24x3 kilitlediler

onumuzeki ay tarifenin birine gecmessen net icin 49 tv icin 12 mi ne 62 lira kiilitler o yuzden ssd bilmem sistemi bilmem osu bilmem allah bilir ama bu kablonetten kacisim yok cunku gecsemde opucek gecmesemde o yuzden onumuzeki ay kesin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netmaster bridge mod olarak çalışırken hiç sorun çıkartmıyor bende. Aklınızda olsun.

Ben kendi routerımım kullanıyorum, router olmayan en basit netmaster modelini aldım özellikle.

24 kanal bağlantı kurabiliyormuş kablonet artık ,alırken ona bakılabiir.

Ben yeni nitro tarifeleri de olabilir diye bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

az once net gidince kablonetten super bi adamla konustum

sanirim benim kafam yatti bu ise

docsis modeme illa 10gb gecemezler dedi

2010 martta almisim gorunuse gore

orjinal modemi de 2001 de mi ne almistim

1)50 Mbps’e kadar 50 GB AKN'li Ekosınırsız İnternet + KabloTV Üst Paket + Vizioon Sinema Paketi + Kabloses Her Yöne 100 Dk     52 lira +2 lira modem 54 lira

%90 bunu alicam plase ikili ise sunlar

a)24 Mbps’ye kadar 25 GB AKN'li Ekosınırsız İnternet + KabloTV Üst Paket +  Vizioon Sinema Paketi + Kabloses Her Yöne 100 dakika   45 lira. modem almacam docisis 2 modemle 10 gb olarak kullanicam 25 akn super salakca olsada 10 mbps dusucek 8 e bunda kabaca sinirsiz 8-9 mbps baglanti demek

b)10 Mbps’ye kadar 75 GB AKN'li Ekosınırsız İnternet + KabloTV Üst Paket +  Kabloses Her Yöne 100 dakika su an almakta oldugum hizmete ek bi ust paket almak 45 lira en dusuk olasilik

ps telefonu %99.99 telefonu kullanmayi dusunmedigim icin onu hale bile almiyorum zati cok riskli 50-60 liira 3-5 gorusme yiyip sok olanlar varmis.

100 dk dediginde nedir yani acip haftada 5 kere sucuyu aryyim bize eve 1 damacana desen bile surpsiz fatura bulabilirsin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda ben kontrol ettiğimde modem ile whatismyip sitesindeki ip adreslerim aynı görünüyor, bu durumda ip blok olayından etkilenmiyorum anlamında oluyor bu herhalde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de şimdi kontrol ettim ve ortak havuza girmişim. Buna rağmen gün içerisinde normal kullanımda bir yavaşlama vs hissetmemiştim fakat garip olan online oyunlarda pingte gözle görülür bir düşüş vardı. 40-50 ms ile avrupa serverlarında takılıyorum :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beni de dahil etmişler bu saçmalığa, birkaç gündür NAS vb. cihazlara dışarıdan erişemiyordum şimdi belli oldu nedeni. Çıkmanın yolu var mı bundan?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok