Banka / Kredi Kartı Kampanyaları ve Fırsatları
0

Bu konuda 28 mesaj var

Neden böyle bir başlığa sahip değiliz bilemiyorum, son birkaç senedir ailece geçirdiğimiz bütün tatilleri Adios'la geçirdiğimiz için worldcard kampanyalarının hepsini takip ediyorum. Black Friday haftasonuna özel yıldızlı haftasonu kampanyaları 3 gündür devam ediyor, ilk gün olan internet sitelerindeki %10 worldpuan kampanyası geçti ancak bu akşama özel güzel bir kampanya mevcut.

27.11.2016 akşamına özel Yapı Kredi Cüzdan uygulaması katılımıyla saat 17-22 arasında yapılacak 300 TL ve üzeri tek çekim gıda marketi alışverişine 30 TL worldpuan veriliyor. Puanlar 1.12.2016'da yatacak ve Adios için puanlar birikebiliyor, silinmiyor. Worldcard ise 12.12.2016'da siliniyor. Bu kampanya başka kampanyayla birleştirilemez demediği için de Kasım 2016'ya ait yine Yapı Kredi Cüzdan uygulamasından girilen aylık kampanyayla da birleşerek 10 TL daha worldpuan eklenir ve 300 TL alışverişe 40 TL worldpuan yüklenir.

stardust tarafından düzenlendi
Müsadeniz ile başlığı tüm banka ve kredi kartlarını kapsayacak şekilde değiştiriyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zaten yapı kredi gerekli bilgilendirmeyi yapıyor, belki ondan böyle bir başlığa sahip değilizdir...

Bildirimler açık olmasına rağmen bana senelerdir gelmiyor Yapı Kredi'den, bir de saat bazlı kampanyalar için bu tür bir başlık muhtemelen daha iyi olacaktır, topu topu 5 saat sürecek bir kampanya sonuçta.

Yurtdışı internet alışverişlerindeki 250 TL ve üzeri peşin alışverişlerdeki 25 TL worldpuan kampanyası da 30 Kasım'a kadar devam ediyor bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bana cüzdan uygulaması üstünden sürekli geliyor bildirimler, hatta sıktı bile hergün en az 3-5 bildirim var.

yurtdışı alışverişlerde 3 taksit kampanyasının tüm bankalardan kalkması kötü oldu, iyi alışmıştık, rahat oluyordu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu puan olayında sorun puanların çok ileri bir tarihte ve çok kısa bir süre geçerli olması. Takip etmek için takvime fekan eklemek gerekiyor. Aksi halde unutuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim hiç yoksa 50-60 liralık puanım gitmiştir öyle, artık telefonun takvime alarm kuruyorum, hemen ilk fırsatta depoyu doldurup kullanıyorum puanı.

yoksa markette fln puanları kullanmak zor oluyor, beceremiyorlar, arkada insanlar bekliyor falan, hemen benzincide kullanmak en rahatı.

buna bi düzenleme gelmesi lazım, madem bir kampanya yapıyorsun, puan veriyorsun, en az 1 ay geçerli olması lazım. 1 hafta nedir yani...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu başlığını kredi kartı fırsatları olarka değiştirsek daha güzel olur. Axess de güzel kampanyalar yapıyor. Şu anda bu var örneğin;

25-26-27 Kasım’da yapacağınız 75 TL ve üzeri her giyim, kozmetik, optik, saat, ayakkabı ve aksesuar harcamanıza %10, toplamda 50 TL indirim!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bunları gerçekten o an ihtiyaç durumunda olan şeyler için kullanmak faydalı oluyor ama yoksa sırf bu kampanyalardan faydalanacağım diye alışveriş yapmak heriflerin tuzağına düşmek  :clever:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim arkadaşta da var Adios ve o da söyleyip duruyor yaz tatilinin puanlarını şimdiden biriktirdim diye.

Hanımda Parafly, bende de Maximum var. Paraf ilk çıktığında çok iyiydi, gitgide kampanyaları kısmaya başladılar. Şu anda cumartesi restoranlarda %25 indirim ve İspark kampanyalarını kullanıyoruz. Bir de ayda 30-40 TL puan kazanılıyor. Ama bir hafta içinde kullanmak zorundasınız, o nedenle uzun vadeli tatil, uçak bileti vs. de işe yaramıyor. Markette kullanıyoruz en çok.

Axess vardı, kart ücreti çektiler, iade etmediler, kapattım. Maximum'dan memnunum, Cinemaximum için bedava bilet veriyor falan.

Paraf'ın kampanyaları iyice azalınca, ki azalacak gözüküyor, biz de Adios'a geçeriz muhtemelen. Nakit para hemen hemen hiç kullanmadığımız için, aylık harcama miktarımız yüksek oluyor, bir faydasını görelim. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu puan olayında sorun puanların çok ileri bir tarihte ve çok kısa bir süre geçerli olması. Takip etmek için takvime fekan eklemek gerekiyor. Aksi halde unutuyorum.

Adios'ta puanlar silinmiyor, son 4 senedir bütün tatillere adiosla gidiyoruz. Genelde senelik 4-5 bin liralık puan biriktirmek yetiyor güzel bir tatil için. Bir de Uzakdoğu kampanyalarını vs takip ederseniz çok başarılı oluyor. Kampanyaları iyi takip ederseniz kısa sürede puan biriktirebiliyorsunuz. 2 sene önce çok daha iyiydi katsayı oranları ama şu anda bile puanlar 2.2 katsayıyla çarpılıyor. Diğer kartların mil programları yanına bile yaklaşamıyor. Maximiles ve ING Pegasus kullanıyoruz biz ayrıca, Maximiles herhangi bir kampanya yapmadığı için senelik 200-300 mil ancak birikiyor. Pegasus'u uçuşlarda çok sık kullandığımız için onunla da 400-500 ancak birikiyor.

Stardust worldcard avantajlarını bilip Adios kullanmıyor olmak harcadığınız paraya yazık etmekle eşdeğer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

adios'la alakası yok benim silinen puanların, misal n11'de 1000 lira alışveriş yap 75TL vereceğim diyor.

50 TL'sini ayın 17'si ile 24'ü arası veriyor, 25 TL'sini 26'sı ile diğer ayın 2'si arasında falan böyle saçmalıklar, yoksa normal alışverişimden yaptığım puanı diye silsin.

adios kullanmama sebebim ise uçak biletim bedava, otel konaklamam bedava, yani zaten kullanabileceğim bir yer yok onu. onun yerine opet wolrdcard ile kendi anlaşmam var.

sadece opet'te harcamak şartı ile herkes %1.5 puan kazanırken ben %3 puan kazanıyorum, her mazot alışımda 20-30 lira puan kullanıyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu akşam 19-24 saatleri arasında 150 TL üzeri e-ticaret alışverişine 15 TL worldpuan var. Yapıkredi Cüzdan üzerinden katılım yapmak gerekiyor. Bildiğimiz neredeyse tüm e-ticaret siteleri geçerli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

enpara.com 'da ayın en paralısı olanlara babil.com'dan tek seferde 50 TL'lik alışverişte 25 TL indirim varmış.

Bence de başlığı kredi kartları için genel bir hale getirelim.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ShopandMiles'da 103.000 mile PS4 1TB satiliyormus yeni gordum, PS4 Pro gelirse super olur... Dogru duzgun bir ise yaradigi yok zaten Miles&Smiles kredi kartinin, bari bedavadan PS4 Pro sahibi oluruz... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Garanti Miles&Smiles artik sacmalamaya basladi, 12 Temmuz'dan itibaren markette en dusuk mil oranini 0,1'e , giyimde 0,3'e , seyahatte 0,5'e cekiyorlar... E dogal olarak da bir anlami kalmiyor... Misal 2000TL market alisverisi yapip 200 milde kalabilirsiniz... Ennnnn dusuk ucak bileti 3700 kusur mildi yanilmiyorsam o da denk getirebilirseniz... Bir de ustune yillik 173TL kart ucreti aliyorlar, anlami kalmadi...

Onerebileceginiz kampanyasi bol kredi karti var mi, Vakif World'u herhangi bir ucret odemeden alabiliyorum ama gordugum kadariyla kampanyalar genelde Yapi Kredi World'e yonelik... Su an CepteTEB Bonus var orada da kampanyalar genelde Garanti Bonus'a yonelik... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşimle beraber Adios kullanıyoruz, süreli puanların biriktirilebiliyor olması ve kampanya puanlarının dahil edilmesi oldukça faydalı oluyor. Genelde senede bir tatilimizi karşılıyor, bir de ayrıca Setur'un yurtiçi turlarına puan kalıyor. Yani 2 defa gidebiliyoruz toplamda (3 kişilik bir ailede). Adios'un puan kazandırmadığı yerlerde genelde Maximiles kullanıyorduk ancak kazanç konusunda çok sınırlı, örneğin 8000 civarında bir malzeme alınca gelen mil 20 civarında. Yine de güzel olan tarafı, sigorta ve fatura ödemelerinde de mil veriyor olması. Haliyle bu açıdan bizim harcamalarımızda yer tutuyor. Beni performansıyla en çok şaşırtan ise ING Pegasus, sigorta ve fatura ödemelerinde faydası yok ancak tüm malzeme alımlarında %0.5 uçuş puanı veriyor. Genelde tıbbi malzeme alımlarını bunun üzerinden yapıyoruz biz. 

Edit : Adios Premium 170 TL senelik ücreti var, benimkini direkt iptal ediyorlar senelerdir, eşiminkini yanlışlıkla kesmişler bu sene, bir telefon yetti düzeltmeleri için. Maximiles ilk sene 75 TL kesmişti, hatta itiraz ettik geri yatırmadılar ama sonraki senelerde kendileri e-posta gönderip iptal ettiler. ING Pegasus kart ücreti almıyor.

pentaman tarafından düzenlendi
JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kredi kartı olarak hangi bankanın hangi kartını kullanıyorsunuz ? Mevcutta İş/Maximum kullanıyorum ama hiç kampanya olmuyor. İşim gereği artık uçağa da fazla biner oldum. Şuan için en avantajlı kart hangisi. Kart aidatı da pek ödemeyi sevmiyorum. Enpara'ya baktım sonradan taksitlendirme dışında avantajı yok sanki. Bilgi verirseniz sevinirm kendi kullanımlarınızı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Enpara' nın kredi kartını kullanıyorum. Sağladığı avantajlar güzel oluyor, birikim yapıyorsanız hesaplara +%1 veriyor. Her ay 3000lira limite kadar alımlarda 3 alışverişi %0 faizle taksitlendirme imkanı var. Yine benim faydalandığım spotify ve netflix harcamaları için 15lirası düşmüş oluyor. Bir kaç kez kitap alımında da faydalanmıştım. Ara ara güzel kampanyalar yapıyorlar.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Axess kullanıyorum onda da güzel kampanyalar oluyor. Eğer kartı aktif olarak kullanıyorsanız (ve akaryakıt harcamanız varsa) senede 300-500TL arası puan toplayabiliyorsunuz. Aidat için de her sene kartıma yansıtıldıktan sonra arıyorum iade ediyorlar. Yalnız bunu neye göre yapıyorlar bilmiyorum, iade edilmediğinden şikayet eden de çok. 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ucus icin su an en avantajlisi bilemiyorum hangisi ama taksit vs ariyorsaniz Ziraat en iyisi... Kozmetikte normalde taksit yok, onu bile taksitlendiriyor... 5.000TL'ye kadar 6 taksit yapiyor, hatta diyelim 15.000TL'lik bir TV alacaksiniz, 3 tane 5.000 TL cektirip 15.000 TL'yi 6 taksit yapabiliyorsunuz limitiniz varsa... 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, JardeL said:

Ucus icin su an en avantajlisi bilemiyorum hangisi ama taksit vs ariyorsaniz Ziraat en iyisi... Kozmetikte normalde taksit yok, onu bile taksitlendiriyor... 5.000TL'ye kadar 6 taksit yapiyor, hatta diyelim 15.000TL'lik bir TV alacaksiniz, 3 tane 5.000 TL cektirip 15.000 TL'yi 6 taksit yapabiliyorsunuz limitiniz varsa... 

Ziraate baktım mantıklı geldi. Gold premium arasında ne fark var pek belli değil gibi ama taksit olayını herkes övmüş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sirf aidat odemek zorunda olmadigim icin maas hesabimin oldugu bankanin kredi kartini kullaniyorum (garanti - bonus)

bonus kampanyalarinin neredeyse %99'u faydasiz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok