Siz olsaydiniz? (arac karsilastirma)
0

Bu konuda 34 mesaj var

valla sopa manyagi olmayacaksam  izninizle boyle bir topak aciyorum :)

sunlardan hangisini almak mantikli olur?

- 0 km Škoda Superb 1.4 TSI Green Tec Manuel, Active (en bos donanim)/ 125 PS 80K lira

vs

- ikinci el (4500 km) Ford Focus 2015 1.5 tdci otomatik dizel trend X (en bos donanim)  70K lira

fazla yol gecmem, bekar adamim (+kiz arkadasi gezdirme), genelde sehirlerarasi yol yaparim (min. 200*2 km) iste ayda 2 kez. 

bana argumanlarla gelin :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer yaptığınız kilometreyi ağırlıklı uzun yolda yapıyorsanız, dizel araca çokta ihtiyaç duymayabilirsiniz. Ayrıca iki araç arasında segment farkıda var. Dolayısı ile benim tercihim skodadan yana olurdu. 

Birde fordların otomatik şanzımanlarına pek güven olmuyor diye hatırlıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bekarsanız hatchback araba daha iyi olur bence. Aynı paraya daha lüks donanım alabilirsiniz. Bir de kullanmayacağınız bir bagaj ve arka diz mesafesine park yeri arama, dar sokaklardan dönmeyle uğraşmazsınız.

Düz vites Leon falan bakılabilir. Bomboş Superb'tense, dolu Leon kullanım açısından daha çok zevk verebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle 2 aracı da denemenizi öneririm çünkü çok farklı araçlar. Yeni SuperB ilk çıktığında harika olmuş demiştim ama bayide içine oturunca çok büyükmüş yaa dedim kötü anlamda. Onun dışında SuperB harika bir araba. Arka koltuğu ve bagajı kullanmayacaksanız bir anlamı yok ama.

Neden sadece bu 2 araç arasında kalındı bilemiyorum başka araç da öneremem ama dizel araç kullanımı daha az yakan birşey olamayacağından iyi oluyor.

Son olarak ikisi arasında SuperB derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok farklı sınıflar. Ayrıca donanım farkı da olacak, o yüzden test sürüşü yapmanız önemli. Superb ile şehir içinde veya dar alanlarda manevra yapmak daha zor olacaktır (özellikle park yeri bulmaya çalışırken). Ama oldukça geniş ve konforlu bir araç, o açıdan Focus'la kıyaslanamaz. Sonuçta D sınıfı.

Focus'un sürüşü daha keyifli. Superb daha sakin karakterli ama Focus sürüş açısından daha agresif, amortisörleri de daha sert. Focus'un arka kısmı dar (sadece Superb'e göre değil, sınıfına göre de dar). Bagaj hacmi de öyle.

Ama ben Superb alırdım (evli ve bagajlıyım). :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evli çocuklu bagajlı biri olarak tercihim Superb olurdu. Yalnızca bu saydıklarım değil sınıf farkı da olduğundan dolayı Superb olurdu. 

Focusu bence gözünüzde büyütmeyin. Kısa bir süre kullandım. İnanılmaz dar gelmişti bana. Öndeki rahat oturduğunda arkada rahat oturamıyorsunuz. O derece dar ve kasvetli gelmişti. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bekar adama SuperB cok fazla diye dusunuyorum... 3 cocugum filan olsa dusunmeden gri SuperB alirdim ama... 

O fiyat seviyesinde suna da bakilabilir; LEON 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S FR - 85.900TL ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

superb'in active (baz seviye) ve prestige (orta seviye) donanim seceneklerine bir daha baktim (http://www.skoda.com.tr/models/yeni-superb/donanim/)

prestige de cok bos ki :( aradaki 17.600 lira farki zinhar ben vermem. elektrikli ayarlanabilir koltuklar ve dijital klima icin mi vereyim?! yok kararan orta dikiz aynasi yok led farlar faso fiso. boyle ivir zivirla benim icin hicbirsey ifade etmiyor. ha deri koltuk var mi? yok! eeee?! fak yu dogus oto

boyle bakinca bos cok da bos degil yani :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle 2 aracı da denemenizi öneririm çünkü çok farklı araçlar. Yeni SuperB ilk çıktığında harika olmuş demiştim ama bayide içine oturunca çok büyükmüş yaa dedim kötü anlamda. Onun dışında SuperB harika bir araba. Arka koltuğu ve bagajı kullanmayacaksanız bir anlamı yok ama.

Neden sadece bu 2 araç arasında kalındı bilemiyorum başka araç da öneremem ama dizel araç kullanımı daha az yakan birşey olamayacağından iyi oluyor.

Son olarak ikisi arasında SuperB derim.

superb'i deneme surusu yaptim. gayet boss bir arac. 1.4 benzin motorla oldugu kadar artik. orasini kabullenecez.

focus'u denemedim. yol tutusu cok methediliyor. ama arka bagimsiz suspansiyon degilse yakarim ben o montaj hattini :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ford Focus Sedan kiralamıştım zamanında. Tam 3. köprünün açılış zamanına denk geldiğimizden bomboş yollarda 200km/h hızlara kadar çıktık. Yola yapıştı, korkutmadı, yakıt tüketimi mutlu etti. IKEA alışverişinde koltukları yatırınca her bişeyimi aldı içine. Ancak koltuk yattığı zaman bagaj/arka koltuk arasındaki boşlukta kenarlarda çıkıntı var. Mesela tam köşeli bişey alıp taşırım derseniz geçmiyor. 

Sonuç: Bunu almam. Yani, evet yol tutuşu falan iyi ama "alırım lan bunu" hissi uyandırmadı bende. Reno Clio HB için bile "alınabilir la aslında?!" diye düşünmüşlüğüm vardır bu arada.

İmkan varsa, superb'in dolusu alınabilir. Zira kararan dikiz ve dijital klima güzel şeyler. Elektrikli koltuklu arabaya binmedim (bindiğim de hazır denk geldi koltuk), ilk koltuk ayarını Reno Broadway ile yaptım ve o zamandan beri manuel takıldığımdan ötürü elektrikli koltuk şart değil bence.

Edit: Superd kullanmadım ama Skoda ailesinden Leon ve Fabia kullandım. Memnun ettiler (ihtiyaç görüp, sorun çıkartmadılar). Bu bağlamda Skoda ailesine daha sıcağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu ne abi hangi devirdeyiz, 2016 arabalarda dijital klima, kararan dikiz, elektrikli koltuk falan mı konuşuluyor :lol: benim 2000 model arabamda bile var bunların hepsi.

konuya dönecek olursak, ben superb tercih ederdim sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eh onlar bmw, saab sonuçta. farkları olsun. yine de dediğiniz gibi o teknolojilerin artık standart olması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aynali cubugu gectim hala kici kirik bluetooth baglantisi icin fahis fiyatlar isteyen markalar (vw) var.

evet superb cok buyuk ama 70K lira da bir alt sinif araclara vermeye gonlum elvermiyor ne yalan soyliyim.

gerci eseklik bende. karar veremedim (hala veremiyorum) sene basinda o ayni model superb 60K 70K idi. 

edit: bir de soyle bir secenek var tabii: 

Passat 1.4 TSI BMT 125 PS Manuel Trendline 88.000,00 TL

bunu da 84K'e verirler mi acaba bayiler? :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trendline 'da yağmur sensörü, far sensörü, ön sis farı, dijital klima ve cruise control yok. Hoş Superb 'de de Active pakette far/yağmur sensörü dışında yokmuş bunlar. Adamlar donanım paketlerini bile birebir örtüştürmüşler.

Passat'ı zorlamak daha uygun olabilir bu durumda. İkinci elde neredeyse değer kaybetmiyor (ayrıca tok kapı sesi :P ).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hem manuel hem Trendline...  :2no: Prestige paket SuperB'e cok bos demissiniz, Trendline Passat daha da bos... 

Ben hala LEON 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S FR diyorum ama 9 gun onceye gore 2.000TL zam gelmis tabii... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul'da yaşanmıyorsa ikisi arasında düz vitesli Superb daha iyi bir tercih olabilir.

istanbul'da yasiyorum (kurtkoy - artik ne kadar istanbul sayilirsa) ama istanbul icinde araba kullanma niyetim yok. hem araca hem de bana yazik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kardesim Golf 1.4 TSI BMT 125 PS Manuel Comfortline alacak

ben de dedim aynisindan almiyim. ustune +8000 lira daha koyup (yil sonuna kadar %5 kadar indirim var) kendime Passat 1.4 TSI BMT 125 PS Manuel Trendline alasim var.

passat'in trendline'i, golf'un comfortline'ina denk gelir diye dusunurdum hep kek gibi :) yok degilmis tabii ki. trendline gene trendline. ustte dedigim golf'e gore hem 8000 lira daha fazla para verecez ve hem daha az ozellik olacak (dijital klima olmamasi en buyuk eksik. koltuklar da daha kotudur herhalde)...hmmm biraz koyuyor adama :)

bu durumda trendline passat almak biraz enayilik mi oluyor ne?! :|

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok