Death Stranding
0

Bu konuda 183 mesaj var

On 11/12/2019 at 19:02, Altan Yoklar said:

Spoilersız biraz daha bilgi alabilir miyiz?

Ben trekking seven biri olarak oyunu çok sevdim çünkü doğada tek başınıza bazen muhteşem müzikler eşliğinde yürümek çok zevkli. Kargo simulasyonuymuş sürekli yürümekmiş diye eleştiren bu insanlar doğada hiç yürümemiş insanlar işin zorluğunu bilmiyorlar.

Bunun yanında bazende çok gerilimli, görsel ve özellikle işitsel olarak çok başarılı oyun, iyi bir kulaklıkla oynarsanız dehşet oluyor.. Karakterimizin bazen dönüp arkaya korkuyla bakması bile çok güzel bir ayrıntı. Pc hergün sorun çıkardığından daha oturup şöyle doyasıya oynayamadım.

Birde başkalarının bıraktığı hediyeler filan oluyor yollarda.. Dün mesela igor diye bir rus kardeşimiz sağolsun yolumun üstünde bir sürü merdivenler ve halatlar bırakmış onlar sayesinde sorunsuz görevi tamamladım.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu satın almada çekincelerim vardı. Bir arkadaşın accountundan ödünç alıp oynamaya başladım. Oynamadan önce baya bir inceleme videosu izlemiştim. IGN'in yorumları falan kötüydü baya. Fakat ben oyunu sevdim. Normalde oyunlarda "al şunu şuraya götür" olayından nefret ederim fakat bu oyun bundan fazlasını sunuyor. Squall'ın dediği gibi müzikler ortam falan çok iyi. Yürüyüş yapmayı seven bir insan değilim ama benim hoşuma gitti oyun açıkçası. Oyunun daha başlarındayım. 3 tane yeri bağladım merkeze. Hikaye olarak baya merak ettirdi. Umarım doyurucu bir şekilde dünya neden bu halde vs açıklıyordur oyun :)

emre666 and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun aşırı güzel. 22 saat oynamışım toplamda. Başına oturduğumda kalkamıyorum oyundan. Kojima reis resmen yeni bir tür yaratmış. Daha önce yazdığım gibi incelemeler metacritic yorumlarına baktığımda bu oyun hiç benlik değil gibi gelmişti fakat oyunu oynadıkça her geçen saniye aldığım zevk artıyor. Squall'a spoiler olmasın diye episode numarası yazmayacağım fakat bir yerden sonra bazı araçlara erişiminiz oluyor. İlk başta baya bir heyecan ile kullandım fakat sonra garip bir şekilde gideceğim yerlere (yüküm az ise veya tek başıma taşıyabiliyorsam) araçsız yürüyerek gitme isteği doğmaya başladı. RDR2 de ıslık çalıp atımızı yanımıza çağırdığımızda at hızlı gelmeyince veya tam yanıma gelmeyince of puf diyen ben aracı bırakıp yürümeye başladım :) enteresan oyun valla. 

BT'ler ile olan karşılaşmalar cidden insanı geriyor. Bir yerden sonra onlara karşı güzel taktikler oluşturuyorsunuz ama yinede çok geriyor. 

Umarım hikayeyi güzel bir şekilde açıklayarak biter oyun. 

@Squall hocam koyduğun videodaki şarkı inanılmaz güzel ya. 

Atrin tarafından düzenlendi
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall aynen bende yol yapımına sardım baya. lake knot ile south knot'ı birleştirdim tamamen. dedim oh rahatladık bu seferde mountain bölgesi açıldı :D Kargo teslim etmediğimde en azından yol yapıyorum ve oyunda zaten yalnızız arada kendimi AKP gibi hissediyorum. 

Şimdi başıma terörist grup çıktı. adamlar bam güm ölümcül silah ile dalıyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, Squall said:

Oyundaki ilk bölgeye nasıl dönüyoruz onu çözemedim.  :mrgreen:

Hocam spoiler olabilir ama Fragile ile jump yapıyoruz. Private room'da duş ile silahların sergilendiği yerin arasında kalıyor. şemsiye gibi bir şey. oradan private room'u olan şehirlere veya safe houselara jump yapabiliyoruz. tek eksi yanı yanında hiç bir eşya götüremiyorsun. hepsi otomatik jump yaptığın yerdeki locker'a koyuluyor. 

Dün baktım oyunda toplamda 40 saat oynamışım. bir 40 saat daha oynarım çok sardı oyun. İkinci bölgede güneye indikten sonra batıya doğru kayıyoruz ve dağlık alanlar geliyor. Araç maraç hak getire zaten. Hikaye şimdilik çok iyi gidiyor. 

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, Atrin said:

Hocam spoiler olabilir ama Fragile ile jump yapıyoruz. Private room'da duş ile silahların sergilendiği yerin arasında kalıyor. şemsiye gibi bir şey. oradan private room'u olan şehirlere veya safe houselara jump yapabiliyoruz. tek eksi yanı yanında hiç bir eşya götüremiyorsun. hepsi otomatik jump yaptığın yerdeki locker'a koyuluyor. 

Dün baktım oyunda toplamda 40 saat oynamışım. bir 40 saat daha oynarım çok sardı oyun. İkinci bölgede güneye indikten sonra batıya doğru kayıyoruz ve dağlık alanlar geliyor. Araç maraç hak getire zaten. Hikaye şimdilik çok iyi gidiyor. 

Yahu hiç aklıma gelmemişti şemsiyeye bakmak.. İkinci bölgedeki bütün yolları tamamladım rahatladım. Şimdiye kadar hep yükçüleri dövüp kamyonlarını alıyordum meğerse onların kapaitesi çok düşükmüş kendi yaptıklarımızın yük taşıma kapasitesi çok daha yüksekmiş. Birde şimdi okudum nette kamyonun arkasında ışıklar doluluğunu gösteriyormuş. Birde uzun mesafe kamyonları diğerlerinden daha az yük alabiliyormuş.

Şu anda en büyük sıkıntı zamanyıkımı çiftliği.. Yollara çok uzak rahat gidip gelemiyorsun. Neyse 3. bölgeye geçeyim ben artık :D

r7rbfwq4i7y31.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall oh be. bende bu kamyonların yük kapasitesi doldu mu taştı mı nasıl anlıyoruz bulamamıştım iyi oldu bu bilgi :D gerçi dağlık alanlarda artık araç kullanamıyorum ama olsun 

@TatanQa büyük ihtimal TR PSN Store fiyatı ile aynı yapmak için öyle fiyat. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, TatanQa said:

Edit. 

PC ye çıkmayacak zannettim https://store.steampowered.com/app/1190460/Death_Stranding/    2020 Summer ...

Oyun tam benlik gibi duruyor .. yanlız 399TL fiyat nedir abi ?

Biz 4 kişi aldık o hale geldik ki artık danaya girer gibi oyuna giriyoruz. :)

Bu arada Mama'ya aşık oldum..

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall Mama çok tatlı ya. Canım mama'm benim. hikayeside güzel :) 

hocam 4 kişi nasıl girdiniz. 2 kişi hadi normal de 4 kişi de aynı accountu kullananlar sırayla mı giriyor oyuna ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, Atrin said:

@Squall Mama çok tatlı ya. Canım mama'm benim. hikayeside güzel :) 

hocam 4 kişi nasıl girdiniz. 2 kişi hadi normal de 4 kişi de aynı accountu kullananlar sırayla mı giriyor oyuna ?

Normalde olmaz ama bu grupta sıkıntı olmuyor.. Çok fazla oyun oynayan iki kişi var biri benim aynı anda 2 kişi oynayabildiği için sıkıntı yok. Diğer iki kişi çok seyrek oynuyor.. Birde hepimizde çok oyun olduğu için zaten herkes aynı oyuna sarmıyor hemen.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall valla guzel sistemmis :) ben hep ikili ortaklik kurdum. Yaklasik 5-6 ortakligim var. hepsi farkli tur oynuyor allahtan hep yari fiyata aliyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun tam 60 saat oynanış süresinden sonra bitti. Benim için aşırı güzel bir deneyim oldu. Spotify'da playlist'e ekledim oyunun müziklerini. Kopamadım oyundan bir kaç gün. Hikayenin sonunu yine kojima reis kendi tarzı ile karışık bir şekilde anlatıyor :) ters köşeler gariplikler bolca. fakat beni oldukça tatmin etti açıkçası. Herkese göre değil bu oyun ama ben 60 saatin her dakikasını aşırı zevk alarak oynadım. Oyun bittikten sonra free roam olarak devam edebiliyorsunuz. bir kaç kere girip teslimat yaptım ki bitirdiğim oyuna genelde hemen asla girmem hele ki kalan görevler "getir götür" görevleri ise. 

@SquallHocam son 2 görev genelde cut scene olarak geçiyor ve 2 saate yakın sürüyor. Doya doya tadını çıkarabilecek zamanın varsa gir derim.

Sende oyunu bitirde bir kaç soru sorayım sana oyunun sonu ile ilgili.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende oyun bitmesin diye her yere yol ve kayma halatı inşalarına devam ediyorum, özellikle yüksek karlı bölgelere halat döşemek ve kullanmak çok zevkli geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben lake knot city den south knot city ye full yol yaptıktan sonra bir daha yapmadım. dağlık bölgede her yere ulaşım için zipline döşemiştim o çok iyi oluyor. Birde hava durumu istasyonu bir dağın yamacında. Oradan yukarı doğru zipline döşeyince çok iyi olmuştu. Şu anki aklım olsa oyunu bitirmeden önce herkesi 5 yıldız yapar tüm yolları döşerdim. Hikayeyi aşırı merak ettiğim için dayanamadım :( 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anki aklım olsa oyunu bitirmeden önce herkesi 5 yıldız yapar tüm yolları döşerdim

İyi akıl verdin ben öyle yapayım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall hocam sanırım ben onu bağlamadım. ama reddit'te böyle demişler

https://www.reddit.com/r/DeathStranding/comments/dy2ks0/bug_dont_getting_stars_from_writer_son_bug/

Yeah just bring him lost cargos and read emails from him, it will raise eventually

birde böyle bir yorum var

This lone author may take a lot of time to convince to join the UCA

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

100 saati aştım. Ana hikayeyi bitirdim, yazarın oğlu serefsizi haricinde herkesi 5 yıldızda yaptım. O hala 3 yıldız olmadı..

Bütün yolları yapmakla kalmadım gaza gelip 2 haritadada bütün baseleri birbirine kayma halatları ile bağladım. Artık ayağım yere değmeden KV lere nanik yapa yapa bir uçtan diğerine kargo taşıyabiliyorum.. Arada sıkılınca yere inip 2-3 roketle kv bosslarını kesiyorum.

Yalnız 2-3 tane kara bölge kaldı haritada, hayır hiç isimleri falanda geçmiyor buraları nasıl kiral ağa katacağız anlamadım..

Oyundaki kargo taşımaktan kafayı yiyen npcler gibi oldum bende sürekli şuursuzca kargo taşıyorum ordan oraya.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu karanlik bolgelerde kiyametci denilen baseler varmis. Gittim birinin istedigini yaptim falan ama bunlarla ugrasmayacagim sanirim yeter bu kadar oyunu biraktim ben super bir oyundu ama yeter artik..

Kargo oyunu yurume simulasyonu falan diye iskembeden sallayanlar oyunu oynasin oyle yorum yapsin oyun muhtesemdi kesinlikle. 

Kiyamet sonrasini en siddetli hissettigim, dogayla mucadeleyi ve o caresizligi bana en iyi hissetiren oyun bu oldu. Gerek atmosferi sesleri gerekse inanilmaz konusu ile Kojami oyun yapmis bunun otesinde yorum yapan oyunu oynarken konuyu sallamayan icerikleri okumayan gitsin baska oyun oynasin.

Bu arada ben oyunu ps4 de oynadigimada biraz pisman oldum aslinda.. Normal PS4 artik cok eski bir makine ve acikcasi artik kaldirmiyor bu kadar basit.. Oyun PC niz varsa bekleyin pcye cikinca oynayin bu oyunu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok