Death Stranding
0

Bu konuda 183 mesaj var

@Squalloh oh oh maşallah hocam. imrendim valla. ben keşke merakıma yenip düşüp hemen bitirmeseydim oyunu. 

hocam hikayeye ne diyorsun ?

Spoiler

Şunu doğru anladım sanırım değil mi. Biz kitlesel yok oluşu engelleyemedik. sadece erteledik. Fakat Amelie neden hem gel kurtar beni hem dünyanın a. koyacağım diye takılıyor onu çözemedim. EE (extinction entitity) olan bir varlığın tek amacının herkesi öldürmek olmaması esasında hikayeyi enteresan yaptı.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler

Amelie nin son kıyameti gerçekleştirmesi için Sam e ihtiyacı var sanırım onsuz olmuyor. 

Amelie bana The Day the Earth Stood Still filmindeki Klaatu yu anımsattı. EE de olsa bir insanla ilişki kurunca içinde şüphe doğuyor ve kararsızlığa düşüyor.

Samin ölmesine izin vermediği için KV ler dünyaya akın ediyor ve ortalık karşıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyun Horizon Zero Dawn'da kullanılan Guerilla'nın yaptığı Decima Engine'i kullanıyor. Acaba Horizon'da PC'de böyle bir CPU kullanımı yapar mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, wazzap said:

Kullansın kullansın, güzel şeyler bunlar.

Frostbite da kullanıyor ama sadece bölüm yüklenirken falan, oyun sırasında 10-12 thread'i geçmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu da belirtmek isterim, tabii güzel haber dediğim gibi ancak karışıklık da olmasın, şu an için maximum FPS'yi en az harcama ile almak ise amaç o noktadaki işlemci 10600K.

Bunlar keşke genel, geçer duruma gelse mükemmel olur. Gayet smooth bir oyun deneyimi yaşanır yüksek çekirdekli işlemciler ile ortalama FPS bir yerden sonra çok çok fark etmese de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle birşey olmaz da almışken finansal açıdan sıkıntı da yok ise 3700X almak lazım yine bence, 3600 ama AMD'deki en iyi noktada an itibariyle, 1600AF yerine de 3300X düşünülebilir artık onu da belirteyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

3600'ü değiştirmek zorunda kalmam inşallah. Ben AM5'e kadar bu götürür diyordum. :(

Aksine 3600 ile gayet güzel çalışacaktır.

screenshot-6.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, wazzap said:

3600'ü değiştirmek zorunda kalmam inşallah. Ben AM5'e kadar bu götürür diyordum. :(

3600ü değiştrimek mi hacı sende 1700 yok muydu.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçi 1800 de olabilir tam emin olamadım da.. yok garantiye yollamıştı falan.. o kadar şeyden sonra gidip 3600 alması :zuh:

Ben de misal 4xxx ler iyi olursa son am4 ile bitirmeyi planlıyorum.. 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Narcissus said:

3600ü değiştrimek mi hacı sende 1700 yok muydu.. 

Yuh süperman, abi imza da bile yazıyor. :D 

1700'ü garantiye yolladım bu compile hata muhabbeti sonrası, yenisini yolladılar. 3000 serisi çıkınca da anakarta güvenemedim ikisini beraber buradan sattım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm ama 3xxx ler çıkalı baya olmuşken sende daha halen vardı o, bu yeni olmuş sanki 1-2 aylık bi gelişme gibi..  

Death Strandingin de içine ettik buarada ama oyun çıkalı 1 yıl olmuşken 399tl ye satılırsa üstüne bile s.çarım..  İnsan gibi fiyata insin alır konuşuruz diyerek konuyla ilgili yorumumu da yapim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu nasıl sapık saçma bir oyundur arkadaş...

red dead redemption 2 yüklü ve ben bu oyunu kapatamıyorum.

sabahtan akşama milletin kargosunu taşıyorum ve bundan zevk alıyorum...

ilk başta her şey çok anlamsız geliyor ama yine de ilerliyorsun, sonra her şey yerine oturmaya başlıyor ve bırakamıyorsun.

PC'de oynuyorum tabi ki, yüksek fps'sin dinginleştirici etkisi olabilir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

bu nasıl sapık saçma bir oyundur arkadaş...

red dead redemption 2 yüklü ve ben bu oyunu kapatamıyorum.

sabahtan akşama milletin kargosunu taşıyorum ve bundan zevk alıyorum...

ilk başta her şey çok anlamsız geliyor ama yine de ilerliyorsun, sonra her şey yerine oturmaya başlıyor ve bırakamıyorsun.

PC'de oynuyorum tabi ki, yüksek fps'sin dinginleştirici etkisi olabilir...

daha başlardasın dur bakalım :) Şu anda oynayabildiğin oyunun çok ufak bir kısmı.

Yollar yapacaksın, köprüler en son aşamadada teleferik ağları kuracaksın asıl olay onlar çok zorda olsa başardığında büyük zevk oluyor.

edit: oyunu offline oynamanı tavsiye ederim yoksa çok kolay hale gelebilir.

Squall tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall online'da kolaylaşma konusuna katılıyorum fakat online oynayınca oyunun verdiği "izolasyon" hissi ve insanlar arası etkileşim konusu da bir farklı oluyor

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benimki stardust edition olduğu için mecburen offline.

zaten online oynamak istemezdim, ben bu tip "grinding" işlerini seviyorum.

başkasının yaptığı yolun-köprünün beni hızlandırmasına gerek yok oyunu zaten vakit geçirmek için oynuyoruz.

Şuan daha 3. chapter'ın (fragile) sonundayım, orta amerikanın yollarını inşa ediyorum, kısaca yorumum:

MGS oyuncuları ve konsolcular bu oyunu duymuştur mutlaka ama PC oyuncuları muhtemelen benim gibi gözden kaçırmış olabilir.

Çok bir aksiyon yok, bitmek bilmeyen "cutscene"lerle dolu, bi noktada ulan oyun mu oynuyoruz film mi izliyoruz bile diyebilirsiniz.

fakat oyuna son derece özenilmiş, acayip bir cazibesi var. bırakamıyorsunuz.

başlarında sıkılmaz devam ederseniz gerisi kesin geliyor.

1. bölümün cutscene'lerinden sıkılmaz. İlk incinerator'a gider ve sonrasında ilk BT'ler ile karşılaştığınız yeri kendinizi biraz zorlayıp geçerseniz gerisi kendiliğinden gelir.

Oyun 2. bölümün sonundaki asıl boss fight'dan sonra başıyor diyebilirim.

Hele 3. bölümde Bola Gun'ı aldıktan sonra Mule'ların kamplarına da desdursuz dalabildiğinzi için iyice güzelleşiyor.

Boş vaktiniz bolsa ve standart oyun deneyimi dışında farklı bir tür oyun arıyorsanız kesinlikle sizi de cezbeder.

Bazı yerleri sabır istiyor. Paldır küldür koşamıyorsunuz, dikkatli olmak gerekiyor, acele etmeden oynanacak bir oyun.

Anlatılmaz yaşanır bir oyun.

He bi de müzikler de güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben oyunu ps4 de satın almıştım zaten ayrıca pcde 300 tl olduğu için bende stardust edition oynayacağım.

Diğer oyuncuların atıklarıylada uğraşmak istemiyorum ayrıca. Pek bir işe yaradıklarıda yok zaten. Sadece şansa bir iki kere güzel yerde teleferik bulmuştum oda olmasın daha iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok