Death Stranding
0

Bu konuda 183 mesaj var

Ben buna basladim yakin zamanda, PS5'de oynuyorum.

Oyunu arkadaslarima anlatinca dunyanin en sacma oyunu gibi geliyor.

Spoiler

Boyle "Kucagimda aglayan bebeyle kargo tasiyorum, bokumdan bomba yapip hayaletleri olduruyorum, arada bi abla geliyor solucan ikram ediyor" gibi birsey oluyor.

Ama cidden cok sevdim. Muzikler super, boyle yururken nereye bassam diye bile dusunuyorum, her seyi planliyorum vs. Cidden essiz birsey olmus ve birbirinin ayni oyunlardan sonra cok iyi geldi.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende oynamaya devam ediyorum. İkinci haritada pizza götürdüğümüz abimiz dışında her yer 5 yıldız oldu. Central region'ı da dün tamamladım. Şimdi geriye otoyol, memory chipler ve 2 tane structure ı full upgrade etme kaldı. Sonra edge knot city ye gidip bitireceğim oyunu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otoyollar tamam. Edge knot da tamam. Şimdi capital a geri dönüyorum dünya ters düz oldu. Sonrasında plat için son kalan şeyleri yapacam. Pizza dışında 5 yıldız olmayan yok ama içimden bir ses bir yeri atlıyorsun diyor gibi. Bakalım. Zip line ların hepsi çökmek üzere. Capital a dönerken dağ tarafındakileri yeniledim. Çok deli oyun valla. Seven asla bırakamaz. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

500 tane premium delivery bekliyoruz senden Efe :D

pizza isteyen vatandaş son görevi ana hikayede sonlara geldikten sonra veriyor zaten, atladığın bir şey yoktur o görevle ilgili.

zipline'ları tamir etmek yerine direk level 2 yap, hem yenilenmiş oluyorlar hem de level 2'de %50 daha fazla timefall resistance olduğu için daha geç bozuluyorlar.

belki zaten yapıyorsundur ama eğer yapmıyorsan sana oyunun en büyük püf noktasını söyleyeyim.

biliyorsun delivery yaptığın terminallerde zamanla hammaddeler birikiyor, bir süre sonra max değerine geriyor ve duruyor.

her uğradığın terminalde, onları o an taşıyamayacak olsan bile varil/paket yaptırıp sonra da private locker'a atarsan, lazım olduğunda hem oraya gelmediğin süre içinde birikeni, hem de private locker'dakileri kullanabileceksin.

witcher 3'ü bile 2 kez full oynadım, 3. için yeni ekran kartı olsun zaman geçsin diyorum ama şuan bu oyuna 3. kez başlasam 3. kez bitiririm, tadı damağımda kaldı, seneye indirimlerde belki ps5 director's cut alırsam ps5'de oynarım bu sefer değişiklik olsun diye.

@Atrin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust o dediğini yapıyorum. şu an pizzayı teslim ettim çoğu trophy tamamlandı fakat bütün ekipmanları ve silahları fabricate et trophysi var ama hepsini yapmama rağmen 79/100 kaldı. her renkten de mi yapmak lazım acaba ? birde hiç legends of legends of legends delivery yapamamışım. onu nasıl yapıyoruz yahu :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Atrin said:

@stardust o dediğini yapıyorum. şu an pizzayı teslim ettim çoğu trophy tamamlandı fakat bütün ekipmanları ve silahları fabricate et trophysi var ama hepsini yapmama rağmen 79/100 kaldı. her renkten de mi yapmak lazım acaba ? birde hiç legends of legends of legends delivery yapamamışım. onu nasıl yapıyoruz yahu :D

her renk ve her level hatırladığım kadarıyla. bende de sonlara kalmıştı o, artık oyun tamamen bitince hepsini en baştan yaptım çünkü ne yaptım ne yapmadım bilmediğim için...

"legends of legends of legends" yapmak için en yüksek zorlukta oynamak gerekiyor oyunun, normalde oynarken "ledeng of legends" oluyor sanırım, kolayda da sadece "legend"

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda %100 ledim. Çok zor değilmiş oyunu çok sevdikten sonra. İnanılmaz bir boşluk içine düştüm. Tüm gün dükkanda insanlarla iletişime geçtikten sonra akşam oyunda insanlardan soyutlanıp tek başıma olmak çok güzel geliyordu. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu oyunu başına bakıp (benim gibi) başına bakıp bırakan, ne kaçırdığını bilmeyen ne çok insan vardır. iyi ki sonradan tekrar şans verip bir daha bakayım demişim.

umarım devamı gelir ve umarım devamında co-op oynama seçeneği de olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/20/2021 at 4:00 PM, stardust said:

artık bugün diablo 2 open beta başlamadan önce, 10 yıl sonra tekrar yükleyip oynamak üzere sileceğim Death Stranding'i sistemimden.

Witcher 3 olmasa hayatımın oyunu oldu diyebilirdim. Witcher'dan sonra ikinciliği Last of Us serisi ile paylaşıyorlar...

https://steamcommunity.com/id/stardust/

c2.JPG

Capture1.JPG

Hala herkese göre bir oyun olmadığını düşünüyorum. Ama benim gibi 30 yıldır bilgisayar oyunlarına gönül vermiş biri için, şimdiye kadar oynadığım hiçbir şeye benzemeyen, hem absürd hem de zamansız klasik, her daim oynanabilecek kült bir oyun olmuş.

umarım bu oyunun ikincisi gelir, umarım 3-4 kişi co-op oynama imkanı olur. 

kağıt üstünde sanki çok cazibesi olmayan bir oyun gibi duruyor, girizgah kısmının geçilip asıl oyuna başlanması saatler sürüyor. Fakat sabreden, Kojima'ya güvenip devam edip oynayan böyle bir efsaneyi kaçırmamış olur.

oyunu steam, aksiyon-macera olarak sınıflandırmış ama aslında oyun müthiş bir strateji içeriyor.

özellikle sınırlı materyal kullanarak doğru konumlandırmak zorunda olduğunuz direkler ile her yere teleferik ağı döşemek, ve bu uğraşınızın sonucu müthiş hızlı ve sıfır hasar ile kargoları teslim etmek endgame olarak süper doyuma ulaştırıyor.

bu oyun bittikten sonra şuan aklımda tek bir düşünce var, MGS serisine bulaşmayarak acaba neler kaçırdım ?..

-

TL:DR

anlatılmaz yaşanır, ben PC'de oyun kültürü sağlam olup da yeni bir tür deneyimlemek isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum bu oyunu.

do1t8sg.jpg

PC'de 2 kez bitirdikten sonra, cilayı da PS5 Director's Cut olarak yapayım bari dedim...

bu sefer en zor seviyede, 540 tane order var hepsi "legend of ledeng of ledengs"

sapıklık...

-

ps: witcher 3'ü bile 2 kez bitirmiştim, buna ne denir bilmiyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya git bi w3ü fulle o zaman yiğen :baba: En kolay fulleyebileceğin oyun o zaten.

33 minutes ago, stardust said:

bunda amaç zaten amelelik :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, wazzap said:

Ya git bi w3ü fulle o zaman yiğen :baba: En kolay fulleyebileceğin oyun o zaten.

her şeyin bir zamanı var genç padavan:

https://www.dexerto.com/gaming/the-witcher-3-next-gen-update-free-dlc-console-upgrades-1609742/

zaten witcher 3 tekrar oynamak zor olacağından değil, uzun olacağından ertelendi, şimde de yukarıdaki sebepten ötürü bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Death stranding ile kojimaya güvenin ne kadar iyi olduğunu anladıysanız o zaman MGS ye gelin derim de şimdi yıllar sonra MGS1 den başlayıp MGS5 den çıkmak biraz yorabilir. Özellikle zamanının ötesinde tasarlanmış ancak zamanında düzgün bir donanım bulamamış MGS1 i bitirmek ciddi sabır isteyebilir alışılagelmiş kamera ve kontrol şemalarından uzaklaşmak isteyeceğinden. Ama MGS1 bir klasiktir. Bittiğinde aynen Atrin'in dediği gibi öyle bir boşluğa atar ki insanı hemen MGS2 ye başlama isteği getirir. MGS2 öyle bir yola sokar ki insanı ben oyun mu oynuyorum yoksa oyun mu beni oynuyor dedirtir ve bittiğinde ya nerede kalmıştık diye ortada bırakır. MGS3 ü hemen yükleyeyim desen aaaaa bu MGS2 nin devamı değil ki aksine bu herşeyin başladığı yer dedirtir ve öyle bir oynatır ki kendini bittiğinde kendinizi bir mezar taşı başında ağlarken bulursunuz. MGS4 e hiç girmiyim istiyorum ama MGS4 de olaya aslında son noktayı koyduğunuz yer olmakla birlikte bittiğinde konsolla birlikte balkondan kendinizi aşağıya salacağınız bir ruh haline sokar. Kojima böyle bir adam işte....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, SkyWarrior said:

Death stranding ile kojimaya güvenin ne kadar iyi olduğunu anladıysanız o zaman MGS ye gelin derim de şimdi yıllar sonra MGS1 den başlayıp MGS5 den çıkmak biraz yorabilir. Özellikle zamanının ötesinde tasarlanmış ancak zamanında düzgün bir donanım bulamamış MGS1 i bitirmek ciddi sabır isteyebilir alışılagelmiş kamera ve kontrol şemalarından uzaklaşmak isteyeceğinden. Ama MGS1 bir klasiktir. Bittiğinde aynen Atrin'in dediği gibi öyle bir boşluğa atar ki insanı hemen MGS2 ye başlama isteği getirir. MGS2 öyle bir yola sokar ki insanı ben oyun mu oynuyorum yoksa oyun mu beni oynuyor dedirtir ve bittiğinde ya nerede kalmıştık diye ortada bırakır. MGS3 ü hemen yükleyeyim desen aaaaa bu MGS2 nin devamı değil ki aksine bu herşeyin başladığı yer dedirtir ve öyle bir oynatır ki kendini bittiğinde kendinizi bir mezar taşı başında ağlarken bulursunuz. MGS4 e hiç girmiyim istiyorum ama MGS4 de olaya aslında son noktayı koyduğunuz yer olmakla birlikte bittiğinde konsolla birlikte balkondan kendinizi aşağıya salacağınız bir ruh haline sokar. Kojima böyle bir adam işte....

Özetle gidin Let's Play videosu varsa izleyin mesajı aldım ben bundan. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, SkyWarrior said:

ben onları zamanında oynamadığıma çok pişmanım.

şuan bir remake, remaster olmadan ilk halleri ile oynayamam.

ama şunu biliyorum ki death stranding 2 çıkar çıkmaz full price neyse, blu-ray cd olarak ps5'e direkt alır onarım, sonra onu satıp dijitalde indirim olunca alıp hesabıma da eklerim.

hiç radarımda olmayan bir oyundu, hiç de bu kadar sevebileceğimi düşünmemiştim.

bu arada death stranding 2'yi çok özenerek, birinciden çok daha detaylı olacak çekilde yapıyorlarmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MGS1 in remake i remastered i olur mu bilmem ama zaten PC portu var. En yüksek kalitede oynayacağınız sürüm o olur. Ama onda bile kamera açıları orjinaline sadık olacağından lets play izleyin veya oynamasını bilen birini getirip evde oynatın siz izleyin derim. MGS2 için de PC kullanılabilir ancak MGS3 PS2 ve PS3 exclusive kaldı diye hatırlıyorum. PS4 için de bir portu yoksa o durumda MGS3 için eski konsolu almaya gerek yok. Hoş PCSX2 epey iyileşti diyorlar. Bir DS4 ile birlikte PCSX2 de MGS3 oynanabilir  gibi. Ben Killzone u denemiştim o bile sorunsuz çalışıyor eski sandybridge i7 de. PCSX2 ye bir şans verilebilir gidip de konsol mu alalım la şimdi diyecekler için. Onu da beğenmezseniz video izleyin geçin. MGS4 için ama PS3 alın veya ödünç alın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4'de oyunun ilk bölümünde o kadar sıkıldım ki bir türlü ilerleyemedim ve bıraktım. Gamepass 'e gelince PC'ye de indirdim ama nasıl olsa sıkılacağım diye orada da açmadım. Şu oyuna boş bir zaman bulursam şans vermek istiyorum.

@stardustoyun geldiğinde muhtemelen PSN'den verirler acele etme. :8

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok