Amazon sorunlu alışverişler ve yardım hattı
1 1

258 posts in this topic

DHL herhalde yanlış bir yere götürdü. PAket teslim alınmamış. Amazon'a bilgi verdim. "biz reddetmedik. DHL'de bilmiyor osrunun ne olduğunu " dediler "ancak biz size güveniyoruz ve paranızı iade ediyoruz, kargo sorununu araştırıyoruz. " . Aynı gün kredi kartına iade edildi ücret. Bu alalı bir yıldan fazla olmuş bir ürün için verilen destek.

Türkiye'de aldığım anda bozuk çıkan ürünlerde değiştirene / iade edene kadar uğraştırdıklarını hatırlıyorum da niye sürekli gümrük ile yurtdışından alışveriş yapmamızı zorlaştırmaya çalıştıklarını anlıyorum. Yerli mağazaların işleri zor bunlara karşı.

Yakın zamanda amazon.de üzerinden sipariş verip Royal Mail ile herhangi bir gönderi alan oldu mu? Kargo Bilgileri kısmında takip bilgisi yazmıyor.

Edited by wazzap

Görünen o ki ya 3. şahıs firmadan sipariş vermişsiniz ya da almanya^dan sipariş vermenize rağmen ürün ingiltere deposundan vs geliyor olabilir. Mail ya da caht ile takip nosu istenebilir.

Yok hocam, amazon.de'nin kendisi ama standart shipping ile bazen yollanıyormuş bu şekilde. Mail attım bakalım.

Haydaaaa, tracking olmayacakmış hiç. Sı.tık valla. Hayır ürün benim de değil. Kesin gelmez bu.

Edit: Kitap bugün geldi ama 5TL gümrük ücreti ödedim. :facepalm:

Edited by wazzap

Selam, yeri burası mı bilmiyorum ama 2016 Ekimde Amazon'dan aldığım ve ara ara severek kullandığım JBL Flip 3'ün bataryası öldü resmen. Öldüyü biraz açayım. Dün akşam batarya full görünürken bi podcast dinliyim dedim yarım saat geçmeden çat diye kapanıverdi. Bende şarj edip bu akşam eve gelince bir denedim. Yarım saat dinleyince bataryası yarıya indi. JBL'in sayfasından garanti şartlarına baktım 1 sene garanti veriyormuş. 2 seneden fazla geçti alalı. Amazon'la bağlantıya geçsem yardımcı olurlar mı sizce? Amazon yardımcı olmazsa Türkiye temsilcisi bunun bataryasını abuk fiyatlar istemeden değiştirir mi? JBL FLip 3 :

https://www.amazon.com/gp/product/B0145K6838/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Amazon bu korona muhabbetlerine şu an için Türkiye'ye gönderim yapmıyor. Mesela şu ürüne baktım ama bu uyarı çıkıyor. Fiyat bile göstermiyor. Boş zamanlarda en sevdiğim aktivite idi amazonda ürünleri gezip fiyatlarına bakmak :1pof:

Due to increased demand, we temporarily have reduced product selection available for delivery to your region. We are working to improve selection availability as soon as possible.

https://www.amazon.com/dp/B07VTW2LPX/?coliid=IJKCFJKH6R6CY&colid=3PPHNIAL098CA&psc=0&ref_=lv_ov_lig_dp_it

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Restore formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

Loading...
1 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.