Gearbest - Kampanya, indirimli ürünler ve fırsatlar
0

Bu konuda 28 mesaj var

GearBest'den alışveriş yapan arkadaşlar bizle tecrübelerini paylaşsın biraz, nelere dikkat etmeliyiz, ne gibi sorunlar çıkıyor vesaire...

-

Original Xiaomi Pocket 10000mAh Mobile Power Bank $17.89

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_187685.html?wid=21

Bu ürünü kullanıyorum, tavsiye ederim. Fiyatına göre oldukça başarılı ve faydalı. Hayat kurtardığı oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Powerbank alınmasını tavsiye etmem. Gümrükten geçmesi şans işi , geri gönderilebilr. 

Paypal olsaydı , gearbest biraz daha dikkat ediyordu, kredi kartı ile alışverişlerde biraz daha risk var. Elime ulaşmadı diyerek para iadesi almanız biraz daha zor. 

ilk 45 gün ürün arızalanırsa GearBest çözüm üretiyor. Benim aldığım bir kulaklık 50-55 gün gibi bozulmuştu. Birkaç soru sorduktan sonra yenisini gönderdiler.  Amazon değil ama müşteri hizmetleri fena da değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu turuncu forumdaki çocuklar hep aldı bu siteden, bir sorun olmadı benim gördüğüm.

ben n11'den 55 liraya aldım misal bu ürünü, hala o fiyat mıdır bilmiyorum ama bunu örnek olsun diye koydum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GB üstünden birkaç kez alışveriş yaptım. Sayılı gerçi ama çinden alımlarda biraz risk var. Aldığınız ürünün bazen gelmeme şansı olabiliyor. Ben burdan mesela araç için Bluetooth dalgasından almıştım gelmemişti. 5$ gibi bi fiyatı olduğundan pek acımamıştım o zaman ama biraz emaille dürtekleme vesilesiyle o parayı cüzdan denen olayına yükletmiştim. Bu süreç 1 ay falan sürmüştü gerçi, mesajlara çok geç dönüşler yapıyorlar çünkü. Bunun dışında problem yaşamadım, alışveriş yapıyorsanız takip nosunun kayıtlı olmasına özen gösterin yoksa ptt takip yapılmıyorsa o ürün havada kalabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Keşke daha önce söyleyeydim. Bu tip siteler için zaten bir başlığımız var ama Amazon gibin hepsinin toplu olarak alt detay başlıkları olan bir alt forum açılabilir.

AliExpress, GearBest, Banggood, DX vb.. tüm doğu menşeili siteler için topluca diyorum,

Bu sitelerin hepsinden sayısız alışverişim var. GB ve BB' nin müşteri hizmetleri tırışka. Bir keresinde BB üzerinden, mobilden deneme amaçlı sipariş verirken kuponumu yedi. Müşteri hizmetlerine bağlandım, İngilizceleri Tarzancadan hallice. Eleman ne anlattığımı anlamadığı gibi doğal olarak sorunumu da çözemedi. Ben de "lanet olsun, tanrı aşkına, ne biçim hizmet bu dostum" deyip vazgeçtim kupondan mupondan. Diğer başlıkta anlatmıştım sanırım.

Mobil uygulamalarından kesinlikle ve kesinlikle ve kesinlikle ve kesinlikle uzak durun. Rezalet ötesi...

Ha, bir de herşey buralarda ucuz olacak diye bir durum yok ve powerbank örneğinde olduğu gibi riski yüksek ürünler problem olabiliyor.. Mi powerbank mevzusu mesela çok daha ucuza ve kısa sürede buradan aldım.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Keşke daha önce söyleyeydim. Bu tip siteler için zaten bir başlığımız var ama Amazon gibin hepsinin toplu olarak alt detay başlıkları olan bir alt forum açılabilir.

Bu subforum olayına girdi TiesTorN bugün işte. ben de süsledim orayı.

"Sıcak Fırsatlar"da da işte böyle bir başlık açıp, diğer başlıkların da adını uygun şekilde düzenledim.

Bakalım bu işler sonucu bir momentum yaratırsak bu forumda, yönetici abilere söyleriz açarlar bir uzakdoğu fırsatlar subforumu, amazon'da yaptığımız gibi.

Ama bence şimdilik böyle kalsın bir müşteri talebini görelim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GB üstünden birkaç kez alışveriş yaptım. Sayılı gerçi ama çinden alımlarda biraz risk var. Aldığınız ürünün bazen gelmeme şansı olabiliyor. Ben burdan mesela araç için Bluetooth dalgasından almıştım gelmemişti. 5$ gibi bi fiyatı olduğundan pek acımamıştım o zaman ama biraz emaille dürtekleme vesilesiyle o parayı cüzdan denen olayına yükletmiştim. Bu süreç 1 ay falan sürmüştü gerçi, mesajlara çok geç dönüşler yapıyorlar çünkü. Bunun dışında problem yaşamadım, alışveriş yapıyorsanız takip nosunun kayıtlı olmasına özen gösterin yoksa ptt takip yapılmıyorsa o ürün havada kalabiliyor.

Ben de benzer sorun yaşadım. Paket eksik geldi. Defalarca yazıştıktan sonra pakedin ağırlığını falan sordular, zorla iade alabildim.

Ben tavsiye etmiyorum Gearbest'den alışveriş yapmayı. AliExpress'de daha az sorun yaşadım, dx.com'da hiç sorun yaşamadım, onlarda varsa bence Gearbest'e pek bakmayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de AliExpress'de toplam 3 ürünüm kayboldu, iadesi için yazdım ama peşine düşmedim, o yüzden iade alamadım.

Hepsi 5-6 dolarlık ıvır zıvır şeylerdi ve açıkçası Türkiye sınırlarına içine girip, ne olduysa burda olduğuna inanıyorum.

Fi tahirinde play-asia.com dan bir oyun almıştım. Postacı apartmanın sokak kapısının demirine bırakıp gitmişti misal, tamamen şans eseri ben gördüm aldım ama sokaktan geçen herhangi biri de alıp gidebilirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Takipli olanlar kolay kolay kaybolmuyor veya kaybolursa bile iade almak daha kolay oluyor.

Mecburiyetten iki takipsizim var şimdi, kara kara düşünüyorum :icon_think: .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zaten 5 dolarlık şeye kendinden pahalı kargo ücreti ödemeyeyim diye posta yoluyla göndertmiştim, bir anlamda kaybolma riskini de göze almıştım.

yoksa daha pahalı bir ürün için takipli kargo ücretinden kaçınmamak daha mantıklı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sorunlarda bir ayırım yapmak gerekiyor. Ben bu tür kayıplarda sorunu kargoda görüyorum.

Aliexpress'de 2 tane takipli kayboldu benim de, ikisinde de iade aldım hiç beklemeden.

Ben de özellikle takipli seçiyorum, ancak bazı çakal satıcılar takipli diye listeleme yapıp takipsiz postayla gönderiyorlar, onlara da hemen dispute açıp iade alıyorum.

Gearbest alışverişimde ise direkt eksik ürün gönderip tam para çektiler ve iade için çok fazla zorluk çıkardılar. Burada memnuniyetsizliğim direkt Gearbest'den.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

paypal olmadan gearbest yerine aynı ürünü aliexpress ten almak daha mantıklı olur bence. Gearbest te Xiaomi ürünün sahte olma olasılığı çok daha az, ama aliexpress te de biraz aranırsa sağlam kaynak bulunur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zaten 5 dolarlık şeye kendinden pahalı kargo ücreti ödemeyeyim diye posta yoluyla göndertmiştim, bir anlamda kaybolma riskini de göze almıştım.

yoksa daha pahalı bir ürün için takipli kargo ücretinden kaçınmamak daha mantıklı olur.

Ne oluyorsa zaten yukarda ki örnek gibi durumlarda oluyor, ürün ucuz diye alıyoruz aslında kargo masrafı tutmasın diye satan kişi çin postasıyla gönderiyor haliyle TR' ye girdiğinde pttnin bildiğiniz mektup sistemi mantığında geldiğinden hem en az hızda işleyen hemde takipsiz kulvarına girmiş oluyor. Tahminen ufak ürünler pttnin o rezalet mektup zarf dağıtım kısmında zaten yollarda kayboluyor ya da pttli dağıtım yapan amcalar ve ya o dağıtım aşamalarına gelmeden önce ki il müdürlüğü vs gibi aşamalarında hacılanıyorlar.

Yukarda belirtirken o yüzden demiştim aslında hani satıcının kargolama kısmına dikkat etmek lazım, ha riskine diyip kabül edebileceğiniz miktarsa o zaman %50 şansla gelme durumu ayrıyetten var.

Aliexpress ile alışverişi daha çok tavsiye ediyorum bende. Orda misal gelmedi ürün dispute olayı ile çözme şansınız daha olası, direk satıcıyla mesajlaşabildiğiniz için adamlarda aman notum kırılmasın nolur algısı var. Misal ben pilli rgb mumlardan getirmiştim. 2 aya yakın oldu gelmemişti, sora dispute açtım paranızı iade ediyoruz lütfen puanlama olarak 5 yıldız verin dediler. Arkasından 3 - 4 gün sonra üründe geldi halbu ki ama belirtilen zamanda gelmemişti, hiç gelmeyebilirdi bile. :D Aliexpressten 10 üzerinde alışverişim var belki 1 tanesi olumsuz olmuştur. O da 1$ lık ıvır zıvır bişidi çokta umrumda olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben su soğutma için fittinglerin tümünü Aliexpress'ten aldım, ihtiyaç olursa da yine oradan alırım, zaten alternatifi de yok gibi. Yılbaşına denk gelmedikten sonra sıkıntı yok, denk gelinirse baya uzun gönderim sürelerine hazır olun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Gearbestten toplamda 4 kere alışveriş yaptım bu yıl içinde. Yılın başlarında Xiaomi Mi Band almıştım nabız ölçerli, yanında da bir tane yedek kayışıyla, iki hafta içinde sorunsuz geldi. Daha sonra geçtiğimiz Ekim ayında benim iPad Pro'ya full smart case, çocukların iPad Mini 2'lerinin eskiyen smart case'leri yerine birer tane mini 2 case aldım yine iki haftada geldi. Son olarak da Xiaomi Piston Hybrid kulakiçi kulaklık sipariş ettim, o da benzer bir sürede geldi. Kısacası şu ana kadar olumsuz bir durum yaşamadım ve alışverişlerimde uygun fiyatlı bir ürün bulunca sipariş vermekten çekineceğim bir durum yok şu ana kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elephone EleCam Explorer S aksiyon kamerası Gearbest üzerinden aşağıdaki linkten GBEXS koduyla alırken kargo dahil 39$ oluyor. Ben turuncu ilanından aldım, hatta sağlam olsun diye 5$'a DHL seçtim, bir haftada gelecekmiş inşallah. Bu fiyata Sony sensörlü 4K@30fps kamera çok iyi. Bu Elephone denen firma Xiaomi gibi, telefondan fitness tracker'a kadar bir sürü ürünü var ve ürünleri genelde beğeniliyor. Tavsiye ederim.

http://m.gearbest.com/action-cameras/pp_615727.html?wid=11&lkid=10413623&utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elephone EleCam Explorer S aksiyon kamerası Gearbest üzerinden aşağıdaki linkten GBEXS koduyla alırken kargo dahil 39$ oluyor. Ben turuncu ilanından aldım, hatta sağlam olsun diye 5$'a DHL seçtim, bir haftada gelecekmiş inşallah. Bu fiyata Sony sensörlü 4K@30fps kamera çok iyi. Bu Elephone denen firma Xiaomi gibi, telefondan fitness tracker'a kadar bir sürü ürünü var ve ürünleri genelde beğeniliyor. Tavsiye ederim.

http://m.gearbest.com/action-cameras/pp_615727.html?wid=11&lkid=10413623&utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

@@lawnmower Oğlum için uyduruk ta olsa böyle bir şey almak istiyordum. Meraklı ama çok kontrolsüz ve heyecanlı. Hatta kızınca elindeki ni yere çarpma huyu bile var malesef. Fiyatı uygun gibi, alıyorum bende bir adet. Buyuk ihtimalle beklentilerimi fazlasıyla karşılayacak gibi görünüyor eksikleri olsada. Ama en azından kırılsa bile üzecek bir faturası yok. Teşekkürler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, stardust said:

ILIFE V7S Pro Akıllı Robotik Süpürge

https://tr.gearbest.com/robot-vacuum/pp_603425.html?wid=90

Amerika'da da satılan ve tutulan bir ürün, alınır mı sizce ?

Bir süredir böyle birşey almak istiyorum ben de.

Amazon.com'da da indirimde gördüm bu marka bir süpürgeyi, ancak yedek parçası olsun, garantisi olsun emin olamadım.

Ben muhtemelen paraya kıyıp bilindik bir marka alacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, kronus said:

Bir süredir böyle birşey almak istiyorum ben de.

Amazon.com'da da indirimde gördüm bu marka bir süpürgeyi, ancak yedek parçası olsun, garantisi olsun emin olamadım.

Ben muhtemelen paraya kıyıp bilindik bir marka alacağım.

Amazon'da da farklı modelleri indirimde şuan, aslında puanları da iyi.

https://www.amazon.com/s/ref=gbph_img_m-2_da47_0504ea54?url=me%3DA2HEK92N58O38H&field-keywords=B01N9P4NH5|B01NBVY14Q&smid=A2HEK92N58O38H&pf_rd_p=ea2dda18-1662-4a15-8a12-6e22deedda47&pf_rd_s=merchandised-search-2&pf_rd_t=101&pf_rd_i=384082011&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=1RZ6DKYY8N7PEDMBC1D6

"Customers who bought this item also bought" bölümüne bakınca yedek parçaları da görülüyor.

Ben uzun zamandır bakıyorum bu aletlere ama henüz güvenip alamadım, teknolojisinin biraz daha ilerlemesini bekliyorum.

Dyson yaptı bir model ama amerika satış fiyatı $1000.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok