AMD'nin zen mimarisine sahip ilk işlemcisi: Ryzen
1 1

Bu konuda 1.381 mesaj var

17 hours ago, quad said:

Ben de 3600'lere bakıyorum. B450'nin yenileri (B550?) ne zaman çıkacak netleşmedi değil mi?

Eylül diyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12.07.2019 at 11:12, wazzap said:

Bu gidişle gidip newegg'den alacağım işlemciyi. 200TL oynuyor 3600'de.

İşlemciler gümrükte sıkıntılı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/25/2019 at 8:01 PM, Chandos said:

Beş hafta önce Ryzen 5 3600 ile kullanırım diye MSI B450 Tomahawk anakart aldım. Henüz işlemciyi almadım. Son durum: 

Valla mümessillik müessesi onemli burada. Ornegin Asrock ta gerekirse Akortek flash layip gonderiyordu anakartlari. H110 zamani yasamistim benzer durumu

Opps edit. Galiba MSİ da sorun bios hafizasinin yetersizligi idi. 32mb 64mb olayi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Chandosşu aralar çok şeyler dönüyor. Kimileri hiç sıkıntısız kullanıyorum diyor, kimileri de sorunlar yüzünden iade ettim diyor. Şurayı takip et bence hocam, https://old.reddit.com/r/Amd/

@hakancezevet hocam, sorun BIOS chiplerinin boyutlarının yetmemesi. Şimdi MSIi MAX isimli yeni seri çıkarıyor ve 256MB BIOS ile gelecekler. X570lerde böyle bir sorun yok ama onlara da o kadar para vermeye gerek yok.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/27/2019 at 9:43 AM, wazzap said:

@Chandosşu aralar çok şeyler dönüyor. Kimileri hiç sıkıntısız kullanıyorum diyor, kimileri de sorunlar yüzünden iade ettim diyor. Şurayı takip et bence hocam, https://old.reddit.com/r/Amd/

@hakancezevet hocam, sorun BIOS chiplerinin boyutlarının yetmemesi. Şimdi MSIi MAX isimli yeni seri çıkarıyor ve 256MB BIOS ile gelecekler. X570lerde böyle bir sorun yok ama onlara da o kadar para vermeye gerek yok.

256mb bios neymis bilader.. sanki 20 yıl am4 kullancak amd.. 

asus crosshair 7de x2 bios boyutu vardı geleceğe yatırım diyerekten.. am4 ün sonunu görür muhtemelen.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 minutes ago, Narcissus said:

256mb bios neymis bilader.. sanki 20 yıl am4 kullancak amd.. 

asus crosshair 7de x2 bios boyutu vardı geleceğe yatırım diyerekten.. am4 ün sonunu görür muhtemelen.. 

Öyle diyorsun da senin anakart da 256mb. Hatta çoğu x470 chipsetli kartların 256mb.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9 minutes ago, sgi said:

256mbit, 32megabyte yani.

Iste ben de onu diyorum 16 diil de 32 crosshair 7..

wazap 256MB yazinca koylu guzeli gibi anlayamadim dogal olarak.. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, Narcissus said:

Sizin x370 lerde nedir durum.. Sorunsuz gecis olucak mi 3xxx seriaine ve agesa 1.0.0.3e ..

Sağda solda benim anakart ile sorunsuz 3900x çalıştıran kişilerin postları var ama ben zaten bu seri 8 çekirdek bile almayacağım için sıkıntı yok. Gerçi anakartı değiştiresim var zaten, garantisi bitmeden işlemci ile satayım da, bi b450+3600 çakayım diyorum.

Agesa muhabbetini bilmiyorum ama görselden kısıp yapabilirler diye düşünüyorum. msi öyle yapmıştı çünkü. gerçi zaten 3900x çalıştıracak adam gidip yeni anakart alır muhtemelen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, T800 said:

Destiny 2 çalışmıyormuş yeni nesil Ryzen işlemcilerle, böyle başka oyunlar falan var mı çalışmayan ?

Bunun icin bi agesa update i cıktı ama patladı, bir sonrakinde düzelicekmiş.. 

Destiny 2 bu sorunu yasayan tek oyun ve affını dileyerek who cares diyorum Tolga abim :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başka oyunlarda falan da yapıyorsa iyi değil o açıdan merak ettiydim ancak Destiny 2 dışında da bir şeye denk gelmedim ben de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu baya karışmış AMD’de, elle overclock yapsan 3900X için 4200MHz’de falan kalıyorsun, Precision Boost ile kendisi de buraları görüyor gibi, bu arada Precision Boost 2 ve Precision Boost Overdrive konuları birbirine girmiş, neyin ne olduğu çorbaya dönmüş, X570 anakartların abuk subuk voltajlar vermesi, CCX’lerin bir iyi bir kötü gibi çıkması iyi olan da baya baya daha hızlı yüksek hızlara çıkılabilmesi, yine infinity fabric meseleleri falan derken olay ilk 1800X’in çıkış zamanlarına gelmiş gibi gördüm ki bu bana göre çok iyi bir şey değil. Sadece oyun için kullanılacak ise ve 3900X alınacak kadar bütçe var ise 9900K daha mantıklı gibi an itibariyle maceraya girmemek açısından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf oyun oynayan adam 3900X alıyorsa zaten o adamda sıkıntı vardır. :D

Bütün anakartlar aslında idle'da abuk sabuk voltaj veriyor Tolga abi. Bu salı(yarın geç saatler) açıklama yapacakmış AMD. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yine oturması zaman alacak. Bende i7 8700K ve i9 7900X iki sistem var, 8700K 4800MHz, 7900X 4500MHz olarak kullanıyorum, PCI Express 4.0, DDR5 falan birlikte ne zaman gelir o zaman tekrar bakarım diye düşünüyorum, GPU tarafında da anlamlı bir gelişme olmadı GTX 1080Ti üzerine, orada da bakalım bir sonrakiler nasıl olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu jenerasyonu imkan varsa atlamak lazim. İslemci veya anakart bir yerlerde sorun var gibi. Yaz sonu yeni anakartlar çıkınca bakmak lazım diyecegim ama b550 anakartlar x570 den daha problemsiz olmayacak bence. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok