Evde ucuz yollu ısı yalıtımı?
0

Bu konuda 2 mesaj var

Selamlar,

Malum soğukların başlamasıyla birlikte evde hiç olmayan ısı yalıtımı konusuna girişeyim dedim.

Ev kira, dolayısıyla kalıcı ve sağlam bişiler yapmak istemiyorum maliyetinden ötürü.

Her ne kadar izmirde yaşasamda 4 katlı binanın 4. katında oturunca yeterince soğuk olabiliyor ev :(

Geçen sene bu zamanlarda çok fazla doğalgaz faturası ödediğim içinde bu sefer bişiler yapmak istedim.

İlk olarak kış boyunca penceresi, balkon kapısı hiç açılmayan 2 odam var. Ve bu odalar kombiye en uzak odalar olduğu için zor ısınıyor. Öncelik olarak bu odalardaki pencere ve kapıyı tamamen izole etmek istiyorum. Kapı ve pencerelerin tamamı eski tarzda tek cam olduğundan dolayı ısıyı hiç tutmuyor.

Aklımda bir tür ısı yalıtım malzemesi alarak boydan boya kapatmak geldi ama hangi malzeme en iyi iş görür pek bir fikrim yok.

Zamanında bira yaparken ısı yalıtımlı kutu yapacağım diye aldığım 3 cm kalınlığında köpükler var. En kötü bunları boydan boya yapıştırırım diye düşünüyorum.

Bir tanesini koyduğumda ekli resimdeki gibi olmakta :)

Sizlerin daha önce bu amaçla kullandığınız yada önerebileceğiniz malzeme varsa yardımlarınızı rica ediyorum :)

Saygılarımla

post-11-0-99812900-1481661503_thumb.jpeg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

beyaz köpük (EPS) bu iş gayet uygun ve ucuz bir malzeme. Ama bütün dış duvarı kaplamayı unutmayın. Sadece kapı ve pencere kaplamak bir işe yaramaz. Bu şekilde bir nevi içten mantolama yapmış olacaksınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok