AMD Radeon RX Vega ve Dandirik RX 500 Serisi :P (2017-2018)
1 1

Bu konuda 656 mesaj var

@Narcissus 60'dan fazla olan kısımlar ile eksik olan kısımlar grafikte düzgün eşleştirilmemiş. Doğru grafik şu sağdaki gibi olmalıydı.

missing-image69szw.png

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim o linke tıkladıımda gördüğüm grafik zaten sağdaki gibi :/

Ustelik nvidianın grafiklerini düşününce amd ye saldırmanın yine klasik vurun abalıya kompleksinden başka bişey olmadına kanaat getirebilirz..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, ResetButton said:

AMD ve Nvidia ,mining e özel kartlar çıkarmayı planlıyormuş. Böylece bizim aldığımız kartları rahat bırakırlar :)

Bunun pek bir faydası olmayacağını iddia ediyorlar. Çünkü ekran çıkışı olmayan kartın ikinci el değerinin de olmayacağını bu nedenle miningçilerin bu kartları tercih etmeyecekleri, bunların yerine ileride ikinci el olarak satabilecekleri gaming tipi ekran kartlarını satın almaya devam edeceklerini söylüyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Whooosh said:

Sürücüler beta, kart gaming değil. Hemen bir yargıya varmamak lazım

Gaming modunda fire strike gpu puanı msi 1080'in gerisinde. O tablodaki geforce puanlarının güncel olmadığı verilmiş yorumlarda. Bu durumda 1080 > Vega FE "Gaming Mode" durumu oluyor. Tabi sürücü ve esas Radeon RX modellerini görmek gerek ama çok da uçmayacağı belli. Hatta tersine hafif şekilde yavaş hali de olabilir. Sonuçta bu kartlarda en verimli gpular kullanılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, Whooosh said:

Bunun pek bir faydası olmayacağını iddia ediyorlar. Çünkü ekran çıkışı olmayan kartın ikinci el değerinin de olmayacağını bu nedenle miningçilerin bu kartları tercih etmeyecekleri, bunların yerine ileride ikinci el olarak satabilecekleri gaming tipi ekran kartlarını satın almaya devam edeceklerini söylüyorlar.

2. elde ne kadar hayır gelir bu kartlardan acaba. Fiyat/performans olarak güzel kartlar çıkarsa belki rahat bırakırlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vega FE performansına bakarak, RX Vega'nın gtx 1080'i bile tam olarak yakalayamayacağını öngörebiliriz. Yeni driverlar ve custom cooling kartlar ile bir nebze adam edeceklerdir fakat gtx 1080'i bile tam anlamıyla geçemeyerek insanları hayalkırıklığına uğtattıkları belli gibi artık. Bu durumda da amd yine fiyat politikası ile günü kurtaracaktır. Bu kartı satmak istiyorlarsa maksimum koyacakları fiyat 400 dolar olacaktır bana göre. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ve amd'den yeni bir hayal kırıklığı daha geliyor...

https://videocardz.com/70636/first-radeon-vega-frontier-review-is-out

Kabaca 1080'in %15 kadar gerisinde. Oyun kartı, ona göre sürücü vs dense bile anca aradaki farkı kapatır. 1080'in özel tasarımları, hele ki 11 ghz modelleri yine önde olur. 1 yıllık bekleyişin sonu yine hüsran...

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle gözüküyor ama yine de asıl oyun kartları bir çıksın, 1-2 sürücü geçsin hele optimasyonlar yapılsın, en önemlisi de fiyat belli olsun, ona göre nihai yorumumuzu yaparız.

GTX 1070 dengi bir kartı 300 dolar seviyesi altından satabilirse yine de başarılı diyebiliriz çünkü herkes gidip gtx 1080 ya da 1080 ti almıyor sonuçta ve gtx 1070 çıktı çıkalı fiyatı nerdeyse hiç düşmedi, direkt bunla rekabete girebilir anca amd.

Önemli olan bu Vega gelişmeye açık bir mimari mi, 2. serisinde ne kadar bir performans artışı bekleyebiliriz, fiyat ne kadar rekabetçi olur, bende önemli olan sorular bunlar.

Ben zaten bu saatten sonra 35" ultra-wide monitör ve volta bekliyordum. Vega alacağımdan değil fakat performansının çok iyi olmasını, 1080 Ti ile rekabet edebilmesini isterdim. Bu durumda volta'nın amiral gemisini (GTX 2080 / GTX 1180) ucuz fiyatlardan alma şansımız pek kalmadı, nvidia'nın yine 700 dolar hatta daha üstü fiyatlar çekmemesi için hiçbir neden yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birçok insanda Freesync 144 Hz monitör var. Ve ben de dahil bu insanlar AMD'den  2K çözünürlüğün, 144 Hz'in hakkını verecek bir kart çıkarmasını bekliyor.

1070 performansını yine 1070'in fiyat seviyesinde verebilecek bir Vega pazarda müşteri bulacaktır. Ama AMD bu kartı 1080 fiyatına satmaya çalışacak olursa, kusura bakmasın kimsenin alnında enayi yazmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatı falan değil de gelecek mi bu kart.. ben valla simdilik idareten bi 1080 aldım.. vega beklediğimden düzgün gelirse satar onu alırım.. :/

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yapay da olsa rx580lerin fiyatları 400$' ı bulmuş, 1070 dengi kart için hangi 300$' dan bahsediyorsunuz :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, sgi said:

Yapay da olsa rx580lerin fiyatları 400$' ı bulmuş, 1070 dengi kart için hangi 300$' dan bahsediyorsunuz :mrgreen:

Esas problem bu aslında, AMD'nin 480-580 satışları birkaç ay daha böyle giderse zaten Vega'yla toparlamasına falan gerek kalmayacak, piyasada kart yok. 

3 saat önce, Najaz said:

Birçok insanda Freesync 144 Hz monitör var. Ve ben de dahil bu insanlar AMD'den  2K çözünürlüğün, 144 Hz'in hakkını verecek bir kart çıkarmasını bekliyor.

1070 performansını yine 1070'in fiyat seviyesinde verebilecek bir Vega pazarda müşteri bulacaktır. Ama AMD bu kartı 1080 fiyatına satmaya çalışacak olursa, kusura bakmasın kimsenin alnında enayi yazmıyor.

Tamam enayi yazmıyor kimsenin alnında ama Vega'nın ne kadar olmasını bekliyorsun ki @Najaz ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@pentaman Hocam yazdım ya işte, GTX 1070 seviyesinde olursa fiyatı alalım. Yok ben 1080'den daha düşük performansı olan bir karta 1080 parası istiyorum derse AMD, o zaman üzer bizleri de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, pentaman said:

Esas problem bu aslında, AMD'nin 480-580 satışları birkaç ay daha böyle giderse zaten Vega'yla toparlamasına falan gerek kalmayacak, piyasada kart yok. 

Fiyat farkı ekran kartı üreticisine kalıyormuş, GPU üretene etkisi yokmuş. Belki yeni serilerle düşünmüşlerdir birşey.

Ne zaman çıkıyor bu kartlar? Çıksın o zaman bakarım benchmarklara. Şimdi kafayı karıştırmaylım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Najaz said:

@pentaman Hocam yazdım ya işte, GTX 1070 seviyesinde olursa fiyatı alalım. Yok ben 1080'den daha düşük performansı olan bir karta 1080 parası istiyorum derse AMD, o zaman üzer bizleri de.

İyi de yapay da olsa fiyatlar yüksek, @ResetButton hocamın dediği gibi ekran kartı üreticileri bu parayı alıyor olsa da AMD işlemci satış rekorları kırıyor, senin elinde bunu daha da iyi hale getirebilen bir işlemci olsa ucuza mı satarsın pahalıya mı satarsın ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, pentaman said:

İyi de yapay da olsa fiyatlar yüksek, @ResetButton hocamın dediği gibi ekran kartı üreticileri bu parayı alıyor olsa da AMD işlemci satış rekorları kırıyor, senin elinde bunu daha da iyi hale getirebilen bir işlemci olsa ucuza mı satarsın pahalıya mı satarsın ?

Şöyle bir durum var AMD kartlarını oyuncular alamıyor buda AMD'nin iyice oyun piyasasından düşme nedeni. AMD buna çözüm düşünüyor (mining için özel kart falan) ama ne kadar satış yaparsa yapsın bu durumdan memnun olduğunu sanmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsen benden 1070 performansında bir karti fiyatının cok daha ucuz olmasi kaydıyla satin alabilirim. 480 ve 470 damakta cok hos bir tat birakmadi ama mining ciler sagolsun cevremdeki tum arkadaşlarımın elinde patlayan kartları ve kendi kartlarimi değerinin çok uzerinde elden çıkarttım. Alan adam neredeyse daha kart yok mu diye kapinin onunde bekleyecekti. 4 adet 480 2 adet 470 aldin Allah gözünü doyursun hocam diyebildim sadece...

Neyse..

480 de yaşanan sorunları gözönüne alınca Vega çıktıktan en az 1 ay sonraki duruma bakmak lazım. AMD tarafinda ilk ay sancılı geçiyor geleneksel sekilde.

Ben asil APU bekliyorum ama gelen haberlere bakilirsa fazla beklentiye girmemek lazim. 580 performansinda bir kombinasyon cikarsa bana yeter artar ama millet 460 lardan bahsediyor maalesef...

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok