Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 759 mesaj var

1080ti 4k kurtarmıyor hiçbir koşulda. Orta seviye ayarlarda bile 25-30FPS alıyorum. Henüz ayarlara detaylı bir şekilde giremedim ama bir optimizaysyon şart. Hiç olmadı 3000 serisine doğru yavaş bir geçiş orta ve kısa vadeli planlarıma alınmış durumda artık :2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lan ben 59gb boşa mı indirdim şimdi bir de 1.30 a kadar bekledim gece bitsin de bu akşam başlayayım diye. :icon_eek:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 dakika önce, MilesTeg said:

1080ti 4k kurtarmıyor hiçbir koşulda. Orta seviye ayarlarda bile 25-30FPS alıyorum. Henüz ayarlara detaylı bir şekilde giremedim ama bir optimizaysyon şart. Hiç olmadı 3000 serisine doğru yavaş bir geçiş orta ve kısa vadeli planlarıma alınmış durumda artık :2no:

FidelityFX upscaling denenebilir ama tabii sonuçtan memnun kalınır mı orası ayrı bir konu.

7 dakika önce, Erwin said:

Lan ben 59gb boşa mı indirdim şimdi bir de 1.30 a kadar bekledim gece bitsin de bu akşam başlayayım diye. :icon_eek:

Bende sabah açtığımda bir açma yapmadı ya da bir ara PC başında değildim o zaman yaptı, onu bilmiyorum ancak 3GB kadar bir download daha yaptı, bir de Rockstar gibi bunlar da kendi uygulamasını çıkarmış, oradan Signup v.b. yapılabiliyor, bir takım ek hediye v.b. olacakmış yapılırsa ama oyunu oynamak için oraya üye olmak zorunlu değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FidelityFX Upscaling ile de denedim, ara gecişlerde akıcılığı bozuyor, çok sevmedim, ama %80 res.scale ile beni rahatsız etmedi 1080p'de. Static FidelityFX Upscaling ile denenebilir belki. 

Ancak performans iyi değil, High ayarlarda bile zaman zaman düşüyor baya, Ultra ile görsel kalite farkediyor, diğer bazı oyunlar gibi gereksiz yere değil yani Ultra, yani kısacası 1080Ti 1080p'de bile bence yetersiz, bu tabii subjektif bir konu, kimisi düşük ayarlarla da mutlu olabilir, onu bilemiyorum.

RTX 3080 en azından şart hele 2560X1440 için.

Oyunun kendisine gelirsek combat zevkli değil maalesef, o kısmı tutmadım çok. Oyun bir shooter değil ama bir miktar daha iyi olsa çok şey katarmış oyuna. Deus Ex vari şimdilik combat kısmı. Onun dışında daha başlardayım ancak ciddi emek harcandığı belli. Bir miktar Deus Ex serisine de benzer geldi bana oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, TiesTorN said:

cyberpunk almadan önce kart alacam. son dk ya kadar bekliyorum 3070 ti falan çıkar belki diye :lol:

ayrıca 980 ti ile oynanamayacağını kim söyledi :kayik:

1080p mediumda rahat oynarsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1070 gtx ile:

1080p de highda 44 mediumda 55 lowda 60+, 2k da mediumda 37 highda 27 lowda 48, 4k da performans korkunç düşüyor highda 10 mediumda 25 falan

@wazzap

Anlamıyacak birşey yok kimisi oyunu oynuyor kimiside sol köşedeki fps counterı izliyor hata arayıp onlara odaklanıyor bu kadar basit.

Neyse bugün bütün gün oynarım bug varmı yokmu yarın yazarım.

edit: bu değeler şehirdeki kalabalık bir bardaki değerler dumanı ışığı npc si bol tenha yerlerde daha iyi performans verir.

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1440p high preset, hiçbir ayarla oynamadan imzadaki sistem ile 60 fps alıyorum.

o da son alışım oldu zaten lanet 7700k'ya veda ediyorum. cyberpunk için yeni ciciler aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse ya bırakın şimdi hayını huyunuda oyuna başlayalım :D

Ben ilk sert nomad delikanlısı açmıştım ama sora şehir kızı açtım daha iyi gibi geldi. En son şirket pisliği açıp deneyeceğim birinden birine başlarım artık :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Day one patch yaklaşık 40 gb diyorlardı şimdi oyunu indiriyorum totalde 60 gb falan görünüyor ekstra patch falan yoktu acaba içinde mi bu patch?

dün twitch yayıncılarını falan izledim onların sistemlerde bile acayip fps droplar vardı bu oyun pcnin ömründen en az 2 yıl götürür

lazsa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, lazsa said:

Day one patch yaklaşık 40 gb diyorlardı şimdi oyunu indiriyorum totalde 60 gb falan görünüyor ekstra patch falan yoktu acaba içinde mi bu patch?

55 gb oyun versiyon 1.03.

5 dakika önce, lazsa said:

dün twitch yayıncılarını falan izledim onların sistemlerde bile acayip fps droplar vardı bu oyun pcnin ömründen en az 2 yıl götürür

https://www.pcgamer.com/cyberpunk-2077-day-one-patch-details/

Tam okumadım ama öyle 40 gb bir patch falan yokmuş sanırım.

lazsa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu orta ayarlarda bir kac yillik bir kartta 60fps de oynayabiliyorsunuz. Ayarlari 3090’da 7fps alacak kadar da acabiliyorsunuz. Alt seviye ayarlarla ust seviye ayarlar arasinda nesil farki var, daha da kasip 2 yil sonrasinin kartlarinda calisacak ayarlari zorlayabiliyorsunuz. Nesiller boyu scaling. Keske her oyun boyle olsa.

epi tarafından düzenlendi
Squall and mamad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, epi said:

Oyunu orta ayarlarda bir kac yillik bir kartta 60fps de oynayabiliyorsunuz. Ayarlari 3090’da 7fps alacak kadar da acabiliyorsunuz. Alt seviye ayarlarla ust seviye ayarlar arasinda nesil farki var, daha da kasip 2 yil sonrasinin kartlarinda calisacak ayarlari zorlayabiliyorsunuz. Nesiller boyu scaling. Keske her oyun boyle olsa.

seneyede next gen patch çıkaracaklarmış :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bak o konu benim de kafama takıldı, yeni nesil konsollar için çıkacak ama PC için de birşeyler olacak mı onda acaba ? 

Direkt yeni seri kart aldırtabilir bu durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konsollarda RT acabilmek icin dibine kadar optimize etmek gerekiyor. Yansima cozunurlugunu kisiyorlar, yansimalarda geometrinin yarisini cope atiyorlar, iki metre otedeki obje cam duvardaki yansimasinda gozukmuyor, golgeler tozlu oluyor, yok bilmem ne. AMD’nin RT performansi zaten dusuk, konsollarda donanimin gucu daha da limitli, ona gore kis babam kis. Oyuna onu yapacak yama gelsin, PC’de AMD’ye de RT destegi gelir (belki once o gelir, sonra konsollara “next-gen” yama gelir). Nvidia’da oyun zaten next gen.

Tabi 3080’de calistigi kaliteyi konsollara getirecegiz diye optimizasyonu kasarlarsa belki BF’da oldugu gibi bu oyunda da RTX performansinin da zamanla artmasi mumkun olur, sunu ve bunu trace etmeyince kalite cok degismedi, o performans artisini suna kullandik diye yeni bir sey daha eklerler.

6-7 yil oncesinin subsurface scattering tech demolari ve bu oyunun 7 yil onceki teaser videosundaki kizin yuzu gibi isiga daha gercekci tepki veren insan tenini daha yuksek kalitede kotarsalar super olur. Etrafta gezen karakterlerde degil, sadece ekranin bilmem kacta birini kaplayan, yani etkilesime girdiginiz karakterlerde olsa yeter. Acikcasi bunu nvidia’nin deep learning ile driver seviyesinde yapip DLSS gibi bir ozellik olarak sunmasi, oyunlarin da tek yamayla destek eklemesi daha olasi, DLFX gibi bir de isim koyarlar, tam olur. Nvidia Gameworks altinda VisualFX pakedinde Faceworks var ama DL tabanli driver seviyesi bir cozum degil. Driver’in “aha burayi tanidim, insan yuzu bu, bunun biraz daha soyle gozukmesi lazim” diye AI’la bu isi performans kayipsiz kotarmasi, bu 7 yillik demolara kiyasla kaliteyi de arttirmasi “game changer” olur.

https://youtu.be/P99qJGrPNLs
https://youtu.be/F9y-8IzNpQ4

epi tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, Enyalios said:

İade ettim patch di şuydu uğraşamam, adam gibi gelsin oyunun yaması bakarız.

250 liraya bir daha ne zaman alırsın onu da hesaba kat. yılbaşından sonra steam fiyatlarına bir doviz güncellemesi gelmesi muhtemel.

1 hour ago, wazzap said:

peh... korsancılar yapıştırmış hemen.

zaten gog versiyonunda drm olmayacaktı ki, çok uğraşmaları gerekmemiştir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha training kısımlarını geçemedim herşeyi didik didik etmekten. Ama oyunun muaazzam olduğu çok belli. RPG unsurları wicther'ı hatırlatıyor, hoşuma gitti. 

5ghz 9900k, default RTX 3080 ile oyunun kendisi zaten en yüksek ultra ayarlarda açıldı.1440 p çözünürlükte, rt açık. Hiçbirşeye dokunmadım. Şu ana kadar 55-80 fps arasında gidip geldi. Ort. 70 fps gibi. Yeni çıkan bir oyun için saçma sapan stutter vs yaşamamak güzel. Bahsettiğim fps aralığında şu ana kadar ayar kısmamı gerektirecek bir yavaşlık, tutukluk hissetmedim. Araç kullanımı gayet iyi. Bakalım yoğun çatışmalı bir aksiyon yaşayıp bakacağım. Grafiklerin yoğun olduğu bir yere gelebilirsem ayarları o zaman kurcalayacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080p'de 1080Ti ile Ultra ayarlarda hedef 60 FPS ise oynanıyor, sabit diyalog v.b. sahnelerde kötü olmuyor, hatta 40 küsur FPS düştüğü sahneler dahi oluyor.

100-120 FPS olsa aksiyon olan sahneler en azından deneyim tabii daha iyi olur. Yoksa oyun çok bir aksiyon içermedi şimdilik geldiğim ana hikaye noktasında. Bol bol diyalog sahneleri var, öyle geçti zaman şimdilik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok