Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 758 mesaj var

Elemanın biri en iyi ayarların şu olduğunu söylüyor;

Standard Optimised Settings

Contact Shadows: On
Improved Facial Lighting Geometry: On
Local Shadow Mesh Quality: High
Local Shadow Quality High
Cascaded Shadows Range: High
Cascaded Shadows Resolution: Medium
Distant Shadows Resolution: High
Volumetric Fog Resolution: 1080p Ultra, 1440p High, 4K Medium
Volumetric Cloud Quality: Medium
Max Dynamic Decals: Ultra
Screen Space Reflections Quality: Low but High if you find the amount of grain distracting.
Subsurface Scattering Quality: High
Ambient Occlusion: Low (there is barely a difference)
Colour Precision: Medium
Mirror Quality: 1080p High. 1440p High, 4K Medium
Level of Detail: High

https://www.youtube.com/watch?v=pC25ambD8vs

stardust and epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu heriflerin red dead redemption ayarları gayet iyi olmuştu, bunu da denemek lazım, muhtemelen high ayarlarda bile gereksiz yere fps düşüren medium da olsa çok bişey değişmeyecek şeyler vardır. @wazzap

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@emre666

Oyunun bu şekilde rezil edilmesinin en temel sebeplerinden biri de eski nesli baz alarak geliştirilmiş olması. Baştan yeni nesli hedefliyor olsa çok daha temiz bir işçilik olurdu sanıyorum. En azından bu kadar kötü olmazdı ve daha yüksek kalite söz konusu olabilirdi. Hadi eski nesle çıkardınız, bari düzgün oynatsın. O da yok. İncelemelerini izledim, cidden bazı yerler yavaş çekim falan sandım. Baya oynanmayacak durumda.

Şimdi xbox one (ilk sürüm, en dandirik konsol) sürümüne baktım. Abicim şaka mı bu? Biraz aksiyon olduğunda 10 fps veriyor oyun.:lol: Yuh! Görüntü de leş. 720p!:zuh:

Xbox One X yine biraz iş yapıyor. Çözünürlük falan düzgün. 15-30 fps arası bir akıcılık var!:mrgreen:

Xbox Series S ayrı bir rezillik. Sözüm ona yeni nesil konsol ama 1080p çözünürlük bile sabit değil. Akıcılık ise şükür 20-30 fps arası.:2no:

En güçlü konsolumuz olan xsx nispeten düzgün. Yüksek çözünürlükte sabit 30 fps, yüksek fps ayarında ise 50-60 fps arası bir akıcılığa sahip. Çözünürlük de xox seviyesinde. Fena değil yani.

Ama sonuç olarak konsolda oyunun durumu feci. Yamalar falan işe yaramıştır inşallah.

Video şu:

https://www.youtube.com/watch?v=-sflmcqhWkk&t=2s

Ps4 tarafı yine iyiymiş. Xbox tarafı baya kötü.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cd project, diğer %99 oyun yapımcısının aksine hiçbir oyununu konsol için geliştirip pc'ye port etmedi, her oyunu her zaman pc'de en güzel oynandı, hatta çoğunuzun oynamadığı, zamanında bilmediği withcer 1, pc exclusive bir oyundu, konsollara çıkmadı bile. o yüzden şaşırmayın bu duruma.

2 seri eski nerdeyse 4 yıl önce çıkmış ekran kartı ile görsel olarak çok daha iyi ve 50-60 fps alarak oynatıyor. ps4 ve xbox'un sorun yaşamasını anlarım fakat yeni nesil konsollar kaldıramıyorsa vah hallerine...

ben sadece konsol portu, rezil gibi texture'lar içiren bir oyun oynamadığım için memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Digital Foundry ayar tavsiyeleri:

https://youtu.be/pC25ambD8vs

SSAO LOW
Volumetric Clouds MEDIUM
Shadows HIGH
Contact shadows ON
Level of detail HIGH
Subsurface scattering HIGH
Volumetric Fog HIGH
Mirror HIGH
Dynamic Resolution OFF
DLSS Quality@1080p Balanced@1440p Performance@4K

RT icin videonun tavsiyesi:

RT Lighting MEDIUM

RT Shadows OFF

RT Reflections ON (kart tikanirsa OFF)

Benim sahsi gorusum gercekci isiklandirma daha onemli, yemisim yansimalari seklinde:

RT Lighting OFF/MEDIUM/ULTRA/PSYCHO (karta gore)

RT Reflections OFF

RT Shadows OFF

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

epi bile mesajları artık okumuyorsa, vah halimize... :|

yalnız şu olay hakikaten skandal. yani bunun savunulacak bir tarafı yok. hadi buglar ve glitchler zamanla düzelir de bu nedir allasen?

https://v.redd.it/afagqhsnw0561

@stardustyok be abi, reddit'te görüp burada paylaşıyorum işte. kendi bulduğum bir şeyler değil sonuçta.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 minutes ago, wazzap said:

yalnız şu olay hakikaten skandal. yani bunun savunulacak bir tarafı yok. hadi buglar ve glitchler zamanla düzelir de bu nedir allasen?

https://v.redd.it/afagqhsnw0561

@stardustyok be abi, reddit'te görüp burada paylaşıyorum işte. kendi bulduğum bir şeyler değil sonuçta.

Evet saçma bir durum fakat bu oyun GTA değil. RPG sonuçta ve böyle bir durduk yere sivillere saldırmak gibi bir aksiyon oyunun doğal akışına ters. Böyle spawn olmasa daha iyiydi tabi ama bence skandallık bir durum da yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hatalar var bana da denk gelen çok, özellikle clipping problemlerine denk geldim Jackie karakteri ile, bu da ilginçmiş baya. Yine mesela çöp torbalarının yanında yürürken bir anda torbalar havaya uçtu bomba patlamış gibi ben oynarken, ragdoll fizikleri ile ilgili de hataları var ara ara. Oyun yapmak gitgide donanım, yazılım karmaşıklaştıkça, yani geliştikçe geometrik olarak zorlaşıyor herhalde, başka etmenler de vardır tabii. 

Bu kadar ertelemeden sonra iyi değil tabii artık. Zaman içinde daha iyi bir noktaya gelir o kesin de geliştirme sürecinde niye becerilemiyor onu anlamıyorum, bunlar neticede evlerinin garajında oyun yazan 1980'li yıllardaki gençler değil, ciddi büyüklükte, işleri bu olan firmalar.

Oyunlar da pahalı olduğu için baya günümüz standartlarında iade kabul eden yerlerden alışveriş yapmak büyük avantaj. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün oyunu oynarken en az 10 kere falan çöktü. Takıntı oldu artık sürekli quick save yapıyorum. Ana görevde ilerlemeyi bıraktım şehirde yan görevleri yapıyorum. Akıcılık olarak PS5 şu an en iyisi konsollarda. %90 60fps'yi tutturuyor ama Xbox Series X'den grafik olarak daha düşük kalite sunuyor. Şehirdeki araba ve yaya kalabalığı daha az. COPRO olarak başladım oyuna. Nextgen patch gelince diğer hikayeleride oynarım artık. 

Bazen konuşmalarda COPRO seçeneği çıkıyor bu nedir? COPRO gibi mi cevap veriyoruz ?

Birde breach yaparken bazen ekranda yapmam gereken kod misal "55 BD 1C" fakat matrix in ilk satırında 55 yok. O zaman ne yapmak gerekiyor ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, wazzap said:

@stardustşu olay bir ubisoft oyununda olsa etmediğin laf kalmazdı bence. :D 

ubisoft gibi firmalar oyunu olduğu gibi bırakıyor çünkü :) cdpr öyle bırakmaz, gerekirse 20 tane peç çıkarır adam olana kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Polis spawn olayı çok saçmaymış. Esas oyunda polisler peşinizden gelmiyor. Arabaya binip bir kaç sokak öteye gidince aramayı bırakıyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 minutes ago, wazzap said:

@TiesTorNya grafiksel buglar düzelir zaten, o herkesin bildiği bir şey ama bu olay tamamen oyun mekaniği. bunu nasıl düzeltecekler orası muamma.

ben aslında genel olarak bug'lardan bahsetmiştim, bu biraz gameplay tabi bug sayılmaz ama söz konusu cdpr olunca her şey olabilir zira witcher 3'de de peçlerle baya bi değişim/gelişim göstermişti oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, T800 said:

Oyun yapmak gitgide donanım, yazılım karmaşıklaştıkça, yani geliştikçe geometrik olarak zorlaşıyor herhalde, başka etmenler de vardır tabii. 

Donanım karmaşıklaşmıyor da donanımların zenginleşmesi ile oyunlar daha karmaşık olabilme imkanı buluyor. Siz de bu donanımı köküne kadar kullanacağım diyerek yola çıkarsanız işiniz zor. Cyberpunkt gibi böyle dolu dolu bir şehirde herşeyin tıkır tıkır işlediği bir oyun yapmak göründüğünden daha meşakatli . Bir de her şeyden olsun oyunda, npc'ler gerçek gibi olsun, her obje ile her yapı ile etkileşim olsun, aynı sahnede yüzlerce yapay zeka bağımsız hareket etsin, şöyle olsun böyle olsun derken bitmiyor oyun. 1 yeni bir şey ekliyorsunuz 10 tane çalışan şey bozuluyor. Onları düzeltiyorsunuz başka şeyler bozuluyor.

Star Citizen örneği var misal, bitmiyor oyun. 2014'de çıkacaktı sözde, sonra 2015 dediler, sonra 2016, sonra 2017... en sonunda bıraktılar çıkış tarihi vermeyi. Düşünün Cyberpunkt Star Citizen'ının yanında demo gibi kalıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

polis olayı gerçekten saçmalık :lol: ama bu olay sosyal medyada bu kadar büyütüldüğü ve saçmalık bariz olduğu için cdpr büyük ihtimalle düzeltecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 minutes ago, TiesTorN said:

polis olayı gerçekten saçmalık :lol: ama bu olay sosyal medyada bu kadar büyütüldüğü ve saçmalık bariz olduğu için cdpr büyük ihtimalle düzeltecektir.

Oyunu satın almayanlar mesaj atmazsa daha temiz kalabilir konu. Sizi dışarı alalım. 

Just now, Squall said:

Oyundaki en salakça şey başta seçtiğimiz attribute ları değiştirememek olmuş..

Abi onu geçtim, saç şeklini-rengini değiştiremiyorsun, koca şehirde bir berber bir berbere gel beraber bir berber dükkanı açalım dememiş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 dakika önce, stardust said:

Oyunu satın almayanlar mesaj atmazsa daha temiz kalabilir konu. Sizi dışarı alalım. 

Abi onu geçtim, saç şeklini-rengini değiştiremiyorsun, koca şehirde bir berber bir berbere gel beraber bir berber dükkanı açalım dememiş. 

Ben herşeyi değiştirmenin yolunu buldum :D

user - kaydedilen oyunlar - cd project red - cyberpunk 2077 deki JSON dosyalarını editleyerek karakterinize ince ayar çekebilirsiniz bu olmasa ben oyuna baştan başlayacaktım çünkü attribute leri iyi vermemişim baştaki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok