Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 758 mesaj var

9 hours ago, MilesTeg said:

V'nin odasındaki TV'de kanalları karıştırıyordum. Kanallardan birinde "Cloths, lots of cloths" replikli bir reklam vardı. Görsel olarak "Guns, lots of guns" sahnesinin aynısını yaparak Matrix'e gönderme yapmışlar. Keanu'ya da bir göz kırpma var sanki:zuh:

Oyunda Arch markası var. Arch Keanu'nun motosiklet markası. Hikayenin başındaki muhabbette geçen Jackie'nin çok değerli motoru da Arch
https://www.archmotorcycle.com/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Squall said:

Oyunun patladığı falan yok.

Deux Ex in daha iyi grafiklisi gibi düşünün ama oynanış daha zayıf.

Deus Ex'in ikinci oyunu iyiydi ancak üçüncüyü teknik problemlerden çok oynayamadım, bunu görünce baştan ben de bir Deus Ex havası aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cyberpunk her ne kadar buglı ve kötü optimize edilmiş olsa bile gayet güzel, keyifli bir oyun olmuş. Esas görevleri oynuyorum neredeyse oyunun yarısını bitirdim totale baktığım zaman memnunum. Oyunu 1 saat oynar duruma göre iade ederim diye düşünmüştüm ama ana görevler çok akıcı. Şu pandemi döneminde ilaç gibi geldi, hele oyun bitsin yavaş yavaş yan görevlerde yapılır uzun süre oyalar.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kadroyu fazla mesai calistirdilar, oyunun cikisini ertelediler, ilk gun oncesi yama cikardilar, bu kadar oldu. 2020’de verimlilik bi yere kadar. 2021’de toparlar.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada oyunun hikayesi ACT 1 in sonu ile enteresanlasti. Bakalim nasil devam edecek. Dun gece 3 saat oynadim 4 kere oyun coktu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Xbox'da neyse ki hic crash olmadi, 25 saat falan oynadim.

Bu arada melee saldiran amca vardi gecemedigim, stealth kastigim icin. Meger onu da stealth indirebiliyormusum. Adamdan kacip saklanabiliyorsunuz, sonrasinda da arkasindan takedown yapilabiliyor. Stealth oynayip bu boss a gelen ne dedigimi anlayacaktir.

Ben de bitirmeye karar verdim, 1 sene sonra farkli bir karakterle tekrar oynarim eger cok sararsa, patch + dlc durumuna gore. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bitirilir, bitirilmeyecek kadar değil ancak beklentiyi karşılamıyor. Özensizlik var birçok yerde. Yazık olmuş. Çatışmalarda AI problemleri de var daha önce bahseden oldu mu şimdiye kadar geriye dönüp bakmadım şimdi bilmiyorum o yüzden. Bitirdikten sonra bakmam ben bir daha, Mass Effect 2 dışında da nadirdir baştan sona tekrar oynadığım oyun, başkası da aklıma gelmedi.

Ben de yapabildiğim kadar yan görev falan da yaparak bitiririm, sonra artık yeni ekran kartı ne zaman alırım tekrar bir ray tracing görmek için açabilirim. Ray tracing için an itibariyle en iyi örnek denilmişti bir yerde, onu görmek için tekrar bakarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı noktalarda of süper oyun dedirtiyor ama hemen ardından sıkıcı hale geliyor tekrar..

Bazı cutscene ve oynanış olmayan geçişler çok aşırı uzun olmuş yeter artık bırakta oyun oynayalım dedirtiyor.

Ama genelde oynanması gereken iyi bir oyun.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çatışmalarda AI problemleri de var daha önce bahseden oldu mu şimdiye kadar geriye dönüp bakmadım şimdi bilmiyorum o yüzden. 

Oyunda 20. saatlere yaklaştım.

Çatışmalar gerçekten içler acısı. En son mass effect andromedada yaşadığım durum kadar kötü, AI sıfır kapısı bacası olmayan daracık yerde bir anda yerden 5 polisin bitmesimi dersiniz, elinizde hiçbir çaba göstermeden masanın üstünde görüp aa ne güzel tabanca diye aldığınız aslında oyundaki en güçlü ikonik handgun olan silah ile sinek avlar gibi adam öldürmekmi dersiniz, sıfır skill ile hayatınızda ilk kez elinize aldığınız devasa bir sniper rifle ile base e yaklaşmadan ve çatışmaya bile girmeden onlarca adamı laylaylom vurmakmı dersiniz..

Şu anda CDPR a karşı olan hislerim:

Et tu, Brute? :cry:

Bu oyunun patch ile düzeltilebileceğini sanmıyorum ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben biraktim oynamayi simdilik, baydi...

Gecen cuma yeni oyun almaya karar verdigimde Cyberpunk 2077 ile RDR2 arasinda kalmistim, keske RDR2 alsaymisim :(

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi
escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AI olayı için bir kodlama hatası ve patch ile düzeltilebilir bir detay diye bahsediyordu yapımcılar.

Evrenin yabancısı olmayaraktan eski masaüstü cyberpunk 2020 günlerini hatırlatır diye yükselsem de bu oyun o havayı hiç vermedi. Evet rpg öğeleri ağır olabilir, bilmemkaç tane skill koymuş olabilirler ya da diyaloglar ultra yoğun olabilir ama oyun rpg kafasından çok uzak. Tamamen zeka ve teknik üzerine dağıttım skillerimi fakat canım sıkıldığında altıpatlarımı alıp kıyım gerçekleştirebiliyorum. Adam akıllı işe yaradığını gördüğüm tek yer bazı kapıları açabiliyor olmam. Bazılarımız kabul etmeyebilir tam tersini de savunabilir fakat acı gerçekler der geçerim. En azından Ocak ve Şubat aylarında gelecek olan büyük patchlerden ümitliyim. En azından oynanabilirlik düzelsin. Şimdilik aylak aylak gezip teknoloji şöleni yaşıyorum sadece.

Atrin and Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zekaya verilen puanlar tamamen havaya atılmış puanlar onu söyleyeyim. Hacking bir işe yaramıyor.

Deus Ex de olsa hacklediğim turret ı ortaya koyar katliam yapardım ama bunda sadece tırt işler..

AI olayı için bir kodlama hatası ve patch ile düzeltilebilir bir detay diye bahsediyordu yapımcılar.

8 yılda düzeltselermiş bir zahmet..

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de kaynak vereyim madem,

https://www.playstation.com/en-us/cyberpunk-2077-refunds/

Tarihin en büyük sıçışlarından biri oldu bu oyun. Yani bunun savunulacak bir tarafı yok. CDPR hala benim gözümde EA, Ubisoft gibi firmalardan üstündür ama yaptıklarının savunulacak bir tarafı da yok. Ön sipariş ile almadığıma çok üzülüyordum ama iyi ki de almamışım. Lütfen savunmayalım artık CPDR'ı. 

Daha önce Sony tarafından listeden bu sebeple çıkartılan başka bir oyun oldu mı bilmiyorum. Gonsolcu gençler bizi aydınlatsın. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlamadığım RDR2 ps4'te çalışabilyor gayet. Demek ki isteseler olurdu, sanırım oyunu  çok çok geç geliştirmeye başladılar. Bununla ilgili bir sürü dedikodu dönüyor zaten, özellikle son nesil konsollar için oyunun yapımına çok çok geç başlanıldı vs  vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok