Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 758 mesaj var

9 hours ago, wazzap said:

Bu benim, bu kısım gayet doğru. :D

Diğerleri için, ignoreladım iqsu iki haneli kişiyi. 

şu durgun ortamda eğlence çıkmış ne güzel, engellenir mi hiç :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, GeraltofRivia said:

Bu başlıkta adam akıllı sohbet edebileceğim tek kullanıcı Stardust gördüğüm kadarıyla. CDPR düşmanları buraya da doluşmuş.

Ben 7 sene önce, oyunun ilk teaser trailer’ı yayınlandığından beri para biriktiriyorum ve oyun çıktığı gibi 30 bin liralık yeni sistem topladım kendime ve şunu diyebilirim ki “Tam anlamıyla değdi!”. Şu an medium-high ayarlarda, sabit 45-50 fps oynayabiliyorum oyunu.

Ben yeni RTX3090 sistemimde sabit 45-50FPS

:cici:

üzülsem mi gülsem mi bilemedim. 

TatanQa and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.05 patch i ile ps5 de cokmeler azaldi. 30dk da bir cokerken oyun simdi 4 saat oynadigimda 1 kere coktu. 

bu arada olay konsolda oynayanlar agliyor degil ki? Oyun ne pc de ne konsolda hazir degil. Bunu gormeyip hala cdpr fanatikligi yapmaya gerek yok. Oyunun cikisinda sictilar. En azindan EA gibi birakip gidecek firma degil cdpr o yuzden toplanacagina inaniyoruz. 

TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de hikayesini bitirmek için geldim sonuna ancak son boss fight bile hatalı oldu, eleman havada asılı kaldı keklik gibi. :D

Sonuna gelmeden oyun uyarıyor bundan sonra yan görev v.b. yapamazsınız diye, ardından devam edilebiliyor.

Bitirdikten sonra tekrar sormadan önceki yere atıp tebrik ediyor v.b., bir iki de kullanılabilir eşya veriyor. Tekrar oradan görev v.b. ne kalmışsa devam etmek mümkün.

Tüm yan görev, gig falan bitireceğim bakalım, şu ara başka yapacak pek birşey de yok, ancak neresinden baksan durum kötü. Kesinlikle daha iyi olmalıydı, teknik hata, AI hataları kötü etkiliyor çok.

Sadece hikayesini görmek için de üste para verip bunları tecrübe etmeye gerek yok, açarsın YouTube v.b. den tümünü izlersin film gibi, farklı sonların hepsini yine izlersin. Bu bir oyun yani, bunun bir farkına varmak lazım öncelikle, 249 TL film seyretmek için verilmiyor, hatta konsol tarafı çok daha vahim boyutta fiyat olarak, neyse onlara da bir çözüm geliştirdiler. Ancak son yıllarda yaşanmış artık ne denilir ise en büyük olay oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de hikayenin son bolumune geldim, ama devam etmiyorum oradan, yan gorevleri tamamlamaya kasiyorum. Cunku biliyorum ki ana hikayeyi bitirirsem devam etmem. Birkac yan karakterin hikayelerini tamamladim.

Spoiler

Panam'i cok ugrasip goturdum, ama Judy'yi goturemedim diye cok uzuldum. Ahh Judy. Bir daha oynarsam kadin karakter yapicam sirf Judy icin.

River var bir de, az daha beni o goturuyordu.

Oyunun 1 sene daha gelistirmeye ihtiyaci var diye dusunuyordum, oynadikca bu 2 sene oldu gozumde. 7 senede bu haldeyse, 1 sene kesmez. Bazi karakterlerde GTA 4'den daha kotu animasyonlar var (River mesela). Bir suru side story'nin elden gecirilmesi gerekiyor, cok basit scripted animasyonlar bile acele edilmis, sanki stajyer'e hatta cayciya yaptirilmis. Open world bir oyunda Last of Us 2 gibi animasyon beklemiyorum tabii ki, ama resmen 1 nesil oncesinin oyunu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.05 patchten sonra eğer save dosyaları 8Mb'ı geçerse kullanılmaz oluyor, bilginize. Save etmeden önce üzerinizdeki eşyaları satıp zulalayıp artık ne yapıyorsanız o şekilde kaydedin derim. Şimdi de böyle bir sorun var...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 minutes ago, omertocarlos said:

1.05 patchten sonra eğer save dosyaları 8Mb'ı geçerse kullanılmaz oluyor, bilginize. Save etmeden önce üzerinizdeki eşyaları satıp zulalayıp artık ne yapıyorsanız o şekilde kaydedin derim. Şimdi de böyle bir sorun var...

:facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben oyun ilk çıktığında bitirmek için değil, yorum yapabilmek için bir göreyim, genel bir fikrim olsun diye başlamıştım. 17 saat falan oynadım sanırım genel olarak da oyunu beğenenlerdenim. Bug vs düzeltilebilir şeyler olduğu için aynı witcher serisinde yaptığım gibi cyberpunk'ı da oyunun bugları vs iyice düzeldikten sonra oynamak için bekliyorum. Bir sürü oyun var vakit bulup oynamadığım, onları oynuyorum. Evet oyun üzerinde gereksiz bir hype oluşturulduğu  doğru ama bunu CDR tek başına yapmadı bana göre. Daha ortada açıklanmış birşey yokken,, ilk trailer ile millet yok şöyle olacak yok böyle olacak diye sallamaya başladı. Benim oyundan öyle büyük bir beklentim olmadı ve beklediğimi senaryo, rpg unsurları olarak karşılıyor. Buglar değil de bence asıl rahatsız olunması gereken konu performans. Bu konudaki eleştirilere katılıyorum. 

Bu arada ilk pre-order açıldığında bu başlıkta herkese CD Project Red bile olsa pre-order işinin bokunun çıktığını, yapılmaması gerektiğini savunmuştum. Pre-order yapanlarınız oyun çıktığında fiyat 500 lira olur ya da cdr yamuk yapmaz, pre-order yapılabilir denilmişti. Ama gördüğünüz gibi fiyat aynı ve her ne kadar çoğunu ben önemsemesem de sorunlu çıktı. O yüzden hangi oyun olursa olsun Pre-order yapmayın, yaptırmayın.

On 11.06.2019 at 04:55, ZvAnA said:

Tamam; CD Project Red canımız ama bu pre order işinin de boku çıktı yani. Nisan 2020'de çıkacak oyuna şimdi para vermek bana akıl tutulması gibi geliyor. Ha pre order fiyatı, çıktıktan sonraki fiyatına oranla kayda değer şekilde düşük olacaksa belki, ama sanmıyorum. 

ZvAnA tarafından düzenlendi
stardust and escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/21/2020 at 9:09 AM, Atrin said:

1.05 patch i ile ps5 de cokmeler azaldi. 30dk da bir cokerken oyun simdi 4 saat oynadigimda 1 kere coktu. 

bu arada olay konsolda oynayanlar agliyor degil ki? Oyun ne pc de ne konsolda hazir degil. Bunu gormeyip hala cdpr fanatikligi yapmaya gerek yok. Oyunun cikisinda sictilar. En azindan EA gibi birakip gidecek firma degil cdpr o yuzden toplanacagina inaniyoruz. 

sözümü geri alıyorum. pazar günü dört saat oynadığım süre boyunca hep haritanın doğu kısmında takıldım. dün akşam oynayayım dedim ve şehre geri döndüm 30dk içinde iki kere çökünce oyun sinirlenip kapattım.

1.05patch ile dandirik baz ps4'de bulanıklık az da olsa giderilmiş gibi gözüküyor. 

https://youtu.be/dvfP4pBsH28

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar oynamak istiyorsunuz biliyorum ama bu oyun daha 2 yıl kendine gelemez söylüyorum boşuna eziyet etmeyin kendinize. Başka oyunlara geçin.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

30dk içinde iki kere çökünce oyun sinirlenip kapattım.

Bugüne kadar PS4 ve XBOX One X'te oynadığım hiçbir oyun bir defa olsun çökmedi...

Bu nasıl bir rezalettir? Nasıl bir aymazlıktır? CD Projekt ne yapmak istemektedir?

TatanQa and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 minutes ago, Squall said:

Arkadaşlar oynamak istiyorsunuz biliyorum ama bu oyun daha 2 yıl kendine gelemez söylüyorum boşuna eziyet etmeyin kendinize. Başka oyunlara geçin.

+1

2 yıl olmasa da minimum 6 ayı var...

piyasada 1000 tane oynanacak oyun var ne diye bu inat? kapatın gitsin, başka oyunları oynayın. 6 ay - 1 sene sonra açıp oynarsınız adam olunca.

witcher 3 de ilk çıktığında bug yuvasıydı. 1 sene sonra bahsedilen sorunların hiç birini yaşamadan oynamıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cyberpunk psikolojimi nasıl bozduysa gece bir kabus gördüm eve böyle genç bir grup çocuk geliyordu ellerinde Vr headsetlerle falan abi seni game tester yapacağız diyorlardı takıyordum vr ı kafama ama beceremiyordum yaşlandık bu işler için deyip üzülüyordum ev benim evim olarak geçiyordu rüyada ama tekke gibi bir yerdi yerde yatan sürekli uyuyan adamlar vardı falan..

stardust, epi, Atrin and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, TiesTorN said:

+1

2 yıl olmasa da minimum 6 ayı var...

piyasada 1000 tane oynanacak oyun var ne diye bu inat? kapatın gitsin, başka oyunları oynayın. 6 ay - 1 sene sonra açıp oynarsınız adam olunca.

witcher 3 de ilk çıktığında bug yuvasıydı. 1 sene sonra bahsedilen sorunların hiç birini yaşamadan oynamıştım.

Ben demiştim dememe gerek yok çünkü sakalım var :zuh: Oyunun buglardan kurtulması en aşağı 6 ay, adam akıllı oynanır olması, dlc ya da bir expansion paketiyle falan 1 seneye durumu kotarabilirler gibi.

TiesTorN and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Keşke insanlar bu kadar gerizekalı olmasa. 

https://comicbook.com/gaming/amp/news/cyberpunk-2077-players-disappointed-following-playstation-xbox-refunds/

Gençler bakın oyun pc de oynanmaz durumdaymış gibi bir tablo çiziyorsunuz. Evet 1-2 bug var, kafanıza takcaksanız oynamayın fakat oyun gayet oynanabilir durumda. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Sanki yarım oyun çıkmış, hiçbir şekilde oynanmıyor sanıyor olabilirsiniz ama en azından pc için öyle bir durum yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne oldu Geralt a bir coin tossladınız gitti mi? :D

When a humble bard
Graced a ride along
With Geralt of Rivia
Along came this song

When the White Wolf fought
A silver tongued devil
His army of elves
At his hooves did they revel

They came after me
With masterful deceit
Broke down my lute
And they kicked in my teeth

While the devil's horns
Minced our tender meat
And so cried the Witcher
He can't be bleat

Toss a coin to your Witcher
Oh, valley of plenty
Oh, valley of plenty, oh
Oh, valley of plenty

At the edge of the world
Fight the mighty horde
That bashes and breaks you
And bring you the morn, oh

He thrust every elf
Far back on the shelf
High up on the mountain
From whence it came

He wiped out your pest
Got kicked in his chest
He's a friend of humanity
So give him the rest

That's my epic tale
Our champion prevailed
Defeated the villain
Now pour him some ale

Oh, valley of plenty
Oh, valley of plenty, oh
A friend of humanity

Oh, valley of plenty
Oh, valley of plenty
A friend of humanity

Oh, valley of plenty
Oh, valley of plenty
A friend of humanity

-

stardust edit: link de koyalım bari :)

https://www.youtube.com/watch?v=hqbS7O9qIXE

stardust tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 minutes ago, MilesTeg said:

Windows uygulamayı virüs olarak yorumlayıp karantinaya aldı. Çalıştırsam mı bilemedim:icon_think:

Başka bir uygulamaya kod enjekte eden her yazılım Windows Defender tarafından karantinaya alınıyor. Defender'ın uyarı vermesi programın içinde virus olduğu anlamına gelmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok