Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 758 mesaj var

31 minutes ago, MilesTeg said:

Windows uygulamayı virüs olarak yorumlayıp karantinaya aldı. Çalıştırsam mı bilemedim:icon_think:

Ben windows defender ile tarayıp çalıştırdım bir şey olmadı. Tomshardware yazısında da tüm major antivirüslerle sorunsuz tarandığı yazıyor. Geliştiricinin Youtube sayfasındaki videosundaki linkten indirdiniz değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Whooosh said:

Başka bir uygulamaya kod enjekte eden her yazılım Windows Defender tarafından karantinaya alınıyor. Defender'ın uyarı vermesi programın içinde virus olduğu anlamına gelmiyor.

Doğrudur daha önce de benzer durumlarla karşılaştım ancak emin de olamadım. Doğrudan "Conteban.A!ml" trojan olarak tanımladığı için işkillendim.

2 hours ago, Peregrine said:

Ben windows defender ile tarayıp çalıştırdım bir şey olmadı. Tomshardware yazısında da tüm major antivirüslerle sorunsuz tarandığı yazıyor. Geliştiricinin Youtube sayfasındaki videosundaki linkten indirdiniz değil mi?

Evet linkten indirdim doğrudan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sapık gibi oyun çöke çöke oynuyorum :D 

@Squall hocam sen nasıl oynadın bilmiyorum ama sadece ana görevleri yaptıysan o yüzden oyun çok boktan gelmiş olabilir. Oyunun güzelliği, hissiyatı ve eğlencesi cidden yan görevlerde yatıyor. Ben sapık gibi sürekli yan görev yapıyorum. Ana hikayede çok ilerleyemedim bile. Level 40 oldum. Oyunda çok mallık olmasına rağmen ben oynamaya devam ediyorum. Seneye her şey düzelince tekrardan oynarım belki diyecem ama çok zamanımı yiyor. Loot hastalığı var sanırım bende. Lootlanmadık oda bırakmamaya çalışıyorum çöpçü gibi.

stardust, TatanQa and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun güzel ama hem yamalarla bug ve glitch'lerin ciddi seviyede azalması, hem performans optimizasyonları ve belki üstüne bazı olması gereken ancak şu anda oyuna eklenmemiş özelliklerin gelmesi için oyunu bıraktım. Bu haliyle bitirirsem adam olduğunda girip yeniden oynamam, yazık etmektense biraz geç oynamak daha mantıklı olacak diye düşündüm. Güzel bir oyun yapmışlar ama öyle efsane diye adlandırılıp oyun dünyasını yeniden tanımlıyor gibi iddialara pek karşılık vermiyor.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, Atrin said:

Ben sapık gibi oyun çöke çöke oynuyorum :D 

@Squall hocam sen nasıl oynadın bilmiyorum ama sadece ana görevleri yaptıysan o yüzden oyun çok boktan gelmiş olabilir. Oyunun güzelliği, hissiyatı ve eğlencesi cidden yan görevlerde yatıyor. Ben sapık gibi sürekli yan görev yapıyorum. Ana hikayede çok ilerleyemedim bile. Level 40 oldum. Oyunda çok mallık olmasına rağmen ben oynamaya devam ediyorum. Seneye her şey düzelince tekrardan oynarım belki diyecem ama çok zamanımı yiyor. Loot hastalığı var sanırım bende. Lootlanmadık oda bırakmamaya çalışıyorum çöpçü gibi.

Cyberpunk la ilgili hislerim çok karışık.

Şöyle sağlam birkaç patch gelsin belki bende baştan başlayıp adam gibi oynayabilirim ama işte oyun ne zaman düzelir belli olmaz..

Şurası kesinki yan hikaye dedikleri aslında ana hikayenin önemli bir kısmını oluşturuyor ama kendilerininde dedikleri gibi ana hikaye nin uzun olmasını istemedik ve parçalayıp içine ettik olayı var(neden?).

Birde sürekli önemli işler yaparken gelen telefonlar ve dır dır baş eti yemeler aptal saptal plansızlıklar beni çok sinirlendirmişti oyunda.

Ana hikayeyi bile bile birdaha oynarmıyım belkide hiç oynamam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

90 saate yakın playtime oldu. Bug 2 yerde denk geldi. 1ini reload ile kurtardım ama diğerinde geri dönemeyecek kadar ilerlemiştim.Şimdi o quest açık kaldı, neutralize all attackers diyor ama etrafta saldıracak kimse kalmadı. Meğerse tamamen stealth gitmezsen, npc ler hareket ederken sınırların dışına çıkıp, kaybolabiliyormuş. Görece dar bir alanda 8-10 kişi olduğundan, 6cıyı falan indirgen birileri trigger oldu. görünen hepsini öldürdüm ama gene de quest takıldı...

Ha, takıldığımda side quest. Olmasa da olur ama o hikayenin devamını merak ediyorum.Bunun dışında çok eğlenceli geçiyor. Karakterim handgun, melee gidiyor. lvl28 iken street cred 50 olmuştu. Olabildiğince non-lethal gidiyorum.bir nevi splinter cell gibi oynuyorum aslında. Bir questte detect olduk, onda da bug oldu :D

Ben oyunu sevdim, keşke 3080im olaydı da onla oynasaydım dedirtti..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=O3V4UBZmC9o

hangi oyun yapımcısının götü yerdi böyle bir açıklama yapmaya...

ben oyunu yarıda bıraktım, sevmediğimden değil çok sevdiğimden ve en iyi haliyle oynamak istediğimden.

10 gün içinde patch değil bu sefer büyük bir update çıkıyormuş, 1-2 ay içinde daha da büyük bir update sonrasında da bedava DLC çıkacakmış.

bu süre zarfında artık bir tane rtx 3080 de yakalarsam alıp oyuna baştan başlamak istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yıllar öncesinde bile söylemiştim bu denli büyük çaplı bi oyun çıktığı gibi oynanmaz, peçlerle biraz oturması gerekir diye.

çıktıktan sonra da cdpr başıboş bırakmaz illa ki düzeltir EA değil bu adamlar sonuçta demiştim.

kahin gibi adamım be :lol:

TatanQa, epi and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu çıkar çıkmaz almayıp bekleyen tayfadayım ben de . Düzelince oynarız diye bakıyorum desem de yalan.. :) 

Rx580 ile bu hali slideshow tadı vereceğinden ve uçan ekran kartları piyasasında yeni kart da almayacağımdan 'el-mecbur' bekliyoruz...

Bu süre zarfında patch(ler) vs ile fps yükselecek bir de kartlar normal fiyata gelirse iyi bir şeyler kapıp tadına bakacağız  siberpankcığımın.

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10 gün içerisinde çıkacak büyük güncellemede PC için major bir güncelleme olacak mıymış bilgi var mı? PS4 ve XBOX One 'daki rezilliği mi düzeltmeyi hedefliyor acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

10 gün içerisinde çıkacak büyük güncellemede PC için major bir güncelleme olacak mıymış bilgi var mı? PS4 ve XBOX One 'daki rezilliği mi düzeltmeyi hedefliyor acaba?

o rezillik sanırım next gen patch i ile ayrıca düzelecek ve ona daha var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, allreadydead said:

o rezillik sanırım next gen patch i ile ayrıca düzelecek ve ona daha var.

Next Gen Patch dedikleri oyun çıkmadan önce biliniyordu, yanlış hatırlamıyorsam o grafikleri yeni nesile göre yükseltmek için gelecek yamaydı. Ben mi yanlış hatırlıyorum acaba. Gerçi beni ilgilendiren PC sürümünün adam olması, onun için de @TiesTorN'un yaptığı gibi sabırla bekleyeceğim. Oyun olabileceği en iyi noktaya gelince oynarım, bir kez bitirince geri dönüp yeniden oynayacak bir oyun değil bana göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pehhh yeni nesil konsollar için uptade i 2021 in 2. yarısına bırakmışlar yol haritasında. ağustos eylül hatta ekim ayı gibi çıkacak demek ki. ben şubat mart çıkar diye düşünüyordum. tabi oyunun bu kadar sorun ile çıkacağını düşünmeden...

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Bloomberg'ten Jason Schreier 20'den fazla mevcut ve eski CD Projekt RED geliştiricisi ile röportaj gerçekleştirdi.

Belirtilene göre oyunun yapımına gerçek anlamda 2016'da başlanmış.

Cyberpunk 2077 geliştiricileri oyunun 2020'de çıkacağına inanmamış ve şirket de oyunun 2020'de çıkmaya hazır olmadığının farkındaymış. Hatta geliştiricilerden biri kaydettikleri ilerleme hızına göre oyunun 2022'de çıkmasını beklediklerini ifade etti.

Oyunun çıkışı yaklaşırken stüdyodaki herkes oyunun zor bir durumda olduğunu ve daha fazla zaman gerektiğini biliyordu ve üç haftalık ertelemede programcılar olabildiğince fazla hatayı gidermeye çalışmış fakat o noktada sorunsuz bir çıkış imkansızmış. İlk açıklanan çıkış tarihi 16 Nisan 2020'nin zaten hiçbir gerçeklik payı yokmuş ve ekip içinde şaka olduğu sanılmış.

Stüdyonun eski ses programcısı Adrian Jakubiak günde 13 saate kadar çalıştırıldığını ve uzun mesai saatleri yüzünden aileleriyle problem yaşayan arkadaşları olduğunu söyledi.

E3 2019'da gösterilen demo tamamen sahteymiş ve bu sahte demoyu hazırlamak için aylarca uğraşmışlar ve bu da yapım sürecinden çalmış. 

Bazı tecrübeli The Witcher 3 geliştiricileri, Cyberpunk 2077 yönetmeni Adam Badowski'nin vizyonu ile fikirleri çakıştığı için ekipten ayrılmış. Cyberpunk 2077 üzerinden 500'den fazla kişi çalıştı. The Witcher 3'ten neredeyse iki kat fazla. Ancak bu seferde ekibin kontrol edilmesi ve düzenin sağlanması zorlaşmış. Jason Schreier bazılarının sadece Polonca, bazılarının da sadece İngilizce bildiği için iletişim kopuklukları meydana geldiğini söylüyor. Çalışanlara ödenen maaşlar da düşük. Az kıdemli bir programcıya aylık 700 dolar verilmiş.

CD Projekt RED CEO'su Marcin Iwinski geçtiğimiz günlerde yayınlanan videoda oyunculardan tekrar özür diledi ve oyunun sorunlu çıkışındaki tüm sorumluğun yönetici ekibe ait olduğunu dile getirdi.

Jason Schreier'ın belirttiğine göre şirket The Witcher 3 ile yakaladığı başarıya çok fazla güvenmiş ve bunu da bir şekilde hallederiz demiş."

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk GeForce ciktiginda (1999) onun getirdigi pixel isiklandirmasi gibi ozellikler donanim olarak ikinci serisinde (2000) oturmustu. O ozellikleri kullanan Doom 3 ve Half-Life 2 gibi oyunlar 2004’te gelmisti.

Ray tracing isiklandirma modeli piyasaya yeni geldi. 30x0 serisi ile bu yil performansi oturdu. DLSS de oyle. Ayni yil icinde bunlari duzgun kullanan kapsamli bir oyun cikmasi buyuk basari. 3090 ile ray traced global illumination ve yapay zeka tabanli cozunurluk yukseltme acarak yeni bir grafik neslini gormek mumkun, eskiden olsa bunu 2023-2024’ten once goremezdik. Tech demo gibi icerigi dandik oyunlarda gorurduk belki ama boyle bir projede goremezdik. Ustelik bunu yeni kartlarin bulunamadigi (beta testleri etkilemistir), millet ilk kez evden calistigi icin verimliligin dustugu cilgin bir yilda yaptilar.

Oyun yamalarla 2021 sonu toparlarsa basari olur. Bu tarz yeni nesil grafik sunan oyunlarin icerigi tirt olabiliyor, bu oyunda icerik de dolu oldugu icin nihayet upgrade yapabilenlerin deneyecegi bir oyun olur. Yamalarla toparlamazsa hayal kirikligi olur ama buna izin vereceklerini sanmiyorum. Basarili ve kulturel etkili bir marka yarattilar, buna sahip cikarlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, Najaz said:

Az kıdemli bir programcıya aylık 700 dolar verilmiş.

Yahu sen koskoca Türkiye Devletinin asgari ücretinin 2 katı maaş al ve beğenme. Bu gavurlar da çok nankör oluyorlar arkadaş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, stardust said:

Yahu sen koskoca Türkiye Devletinin asgari ücretinin 2 katı maaş al ve beğenme. Bu gavurlar da çok nankör oluyorlar arkadaş. 

700 Dolar bildiğin Polonya'daki asgari ücret gibi görünüyor. Brüt asgari ücret 2600 Zloty görünüyor o da yaklaşık 692 USD falan yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, stardust said:

https://store.steampowered.com/newshub/app/1091500/view/3056223484251004469

büyük update gelmiş, ilgililere duyuruylur. bu vesile ile artık devam edebilirim oyuna.

Yorumlara bakmadan böyle bir karar vermemek lazım. Bu oyun daha yıl sonuna kadar yamana yamana biraz yola gelir. O arada da zaten ekran kartı da bulunur hale gelir, sen de yeni kartlar oynarsın.

stardust and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bencede bekle. Bu patch bir çok sorunu çözüyordur ama adamlar kendisi de demiş zaten bir sonraki gelecek patch'in zeminini yapıyoruz diye. Ben oyunu 1.06 versiyon ile bitirdim. Güzel beğendim oyunu ama buglar dışında affedilmeyecek saçma salak şeyler var. Neyse seneye düzeldiğinde oyun bir daha oynarım. Sevdanın son vuruşu gibi oyun credits ekranında çöktü bende :D

1.10 patch ile PS4 Pro ve PS5'de şehirdeki insanların sayısını arttırmışlar. bir ara ona girip bakmak istiyorum sadece. ben oynarken çok boştu şehir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

imzamdaki sistemle 50 inch tv de 1080p tüm ayarlar max. ve rtx açık, dlss kalite modunda oynuyorum. 1440p’de de oynatır bence ancak hdmi kablosu masrafına girmek istemedim bir daha. Mevcut 10 metrelik kablom 1080p üzerini kaldırmıyor.

Henüz baş ağrıtan bir bug ile karşılaşmadım, görüntüleri ve konuyu sevdim hatta. Bir tek araba sürme mekaniği baş ağrıtıcı olmuş. Onu da motor sürerek çözüyorum genelde 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok